Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2007., 19:23   #81
http://www.medicina.hr/clanci/nekont...ce_enureza.htm

Do 12 godine sam patila od enureze (otprilike s menstruacijom se izgubilo).Nisam se lijecila medikamentima, vec me silna zelja za prevladavanjem dovela do istoga.Vrlo tesko razdoblje i utjecaj na nesamopouzdanje gotovo neizbjezan.Roditelji budite svijesni toga,strpljivi i pazljivi prema svojim malisanima.I da,izrazito njezni!
Dijana Blitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 21:20   #82
treba mu više vremena

znam jednog dječaka koji je imao problem noćnog mokrenja sve do 8.godine života

prošao je sve pretrage

sve je bilo u redu
i naposlijetku je prestalo

ne brigaj!
marcella is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 00:33   #83
Ja sam se dugo piskila u krevet po noci,al ja sam imala problem taj sto se nisam nikako mogla probudit kad spavam.Nikakvi satovi ma nista me nije moglo probudit.Dok mama nije to skontala pa me dizala po nekoliko puta nocu.Nakon nekog vremena dizala sam se sama i vise se nikad nisam upisala.Bas sam mogla spavat uf!
Esni is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 10:03   #84
Strpljenje i blagost su, naravno, ključna stvar u toj situaciji, i naravno da će mokrenje jednom prestati. I nisam inače sklona davati ljekove svojoj djeci osim kad je to zaista nužno.
Sinko ima 5 i pol godina i noću se redovno (obilno) popiškio. Spavanje mu je bilo jako dramatično, puno je pričao, okretao se i jako znojio. U jutro se budio razdražljiv i zapravo umoran, bez obzira kako ga rano stavili na spavanje. Primijetili smo da se upiša jako brzo nakon što zaspi. Probali smo s smanjenjem unosa tekućine navečer, dizanjem u noći, ostavljanjem bez pelene pa ako bude mokar da se sam presvuče....ništa nije pomoglo. Nismo oko toga dizali paniku i on nije osjećao tu situaciju kao pritisak na sebe. Ali, primijetili smo da se u zadnje vrijeme počinje malo sramiti svoje jutarnje popišane pelene (ima seku od godinu i pol). Odveli smo ga na pregled pedijatrici i otklonili upalu i druge uzroke i počeli s davanjem ljeka. Daje se jedan špric (kao kapi za nos) u nos prije spavanja. Rezultat je vidljiv odmah, pelena je još par dana bila malo mokra ali mu se kvaliteta spavanja jako popravila. Spava potpuno mirno i ujutro je to drugo dijete, odmoreno, veselo, gladno...Danas, šest dana nakon početka terapije pelena je suha. Evo...nama se ovo pokazalo kao dobro rješenje.
gabika is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 16:31   #85
A imate li iskustava s obratnom situacijom?
Sin od 4 godine sam se probudi i na vrijeme traži ako ga noću tjera piškiti (što se desi otprilike 5-6 puta mjesečno). Ujutro nakon ustajanja također uvijek traži i piški bez problema, kao i navečer prije spavanja.
Ali sve ostalo je problem.
Preko dana on trpi do iznemoglosti i traži (ili ide sam, kako kada) piškiti tek kad su mu gaćice već mokre – ne sasvim, ali ipak toliko da ga moram presvlačiti.
Vodim li ga piškiti kad primijetim da mu je sila, gotovo uvijek kaže da ne može, ne da se čak ni skinuti i onda nakon 10 minuta – gore opisano.

I to traje cijelo ljeto, s tim što prošlu zimu i ovo proljeće nismo imali problema.
Razgovarali, obećavali, kažnjavali... bez uspjeha.
Imate li kakvih savjeta?
Balada is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 23:18   #86
Quote:
aneri kaže: Pogledaj post
Hvala. Utjeha je i to da nismo jedini.
Sin mi je imao problema s nocnim mokrenjem do svoje 5 godine. Preporucen nam je PI - PI ALARM, s kojim smo za nepuna dva tjedna rijesili problem.Proslijedila sam ga dalje da pomognem i ostalima koji to trebaju. Moze ga koristiti vise korisnika, jer se trakice mogu mijenjati. Vec kod prve kapi mokrace, alarm pisti i vibrira, i tako natjera dijete da se probudi i malo pomalo kontolira mokrenje.
Pokusajte - MI SMO USPJELI!
simbi7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 06:43   #87
i ja sam imala taj problem. Bila sam vec velika ali nisam mogla da prestanem. Trajalo je jedno 2 godine. Imala sam oko 10 godina i nisam mogla da se probudim da idem u wc. Uvjek bi se probudila sva mokra. Nista nije pomagalo. Samo je od sebe stalo. Ne brini proci ce!
Katie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 14:45   #88
Hvala na ovoj temi jer i ja imam slican problem!

Imam curicu od 3 godine i na proljece se ostavila pelene. pocelo je sa skidanjem preko dana, pa nakon nekog vremena i na spavanju popodne, a onda i ubrzo preko noci.

Medutim, nedavno je pocela piskiti po noci u krevet i to svaku vecer pa cak i po dva puta...... Razlog????
Ja ga ne mogu naci......kod kuce je sve ok...
Vecina smatra da je u pitanju neki stres, nesigurnost...strah od necega.....
Sada joj ponovo na spavanju stavljam pelenu jer smatram da se sada vjerojatno i prehladila, ali ako je postojao neki razlog zasto je piskila po noci ne znam kako da taj razlog otkrijem.
Ide u vrtic i vrtic OBOZAVA......(najveca kazna bi joj bila da ne ide u vrtic).

Ako je netko imao nekih problema.....prihvacam svaki savjet...
__________________
Martach
martach is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 22:36   #89
meni se to dogadjalo.
jako dugo. do 9god.
a bratu do 11.

a trajalo bi i duže...da nismo našli rješenje.
prvo su bila i buđenja i sve...ali ne vrijedi to.

mama je našla doktora za kinesku( valjda se tako zove) medicinu.
one iglice što zabada u tijelo.

i za par mjeseci je prošlo.

čudo jedno.

nisam iz zga pa je zato duže trajalo. a da jesam bi išla nekih 2 tjedan za redom i rješilo bi se to.

ugl, ništa strašno zabada te iglice u tebe na određena mjesta ( meni je u trbuh, glavu i više njih po nogama) ništa baš ništa ne boli i tako ležiš 20-ak minuta ili tako nešto.
jedan tretman je 50kn. barem tada bio.

a ordinacija je na kaptolu. kaptol 10.

stvarno je to bio ogroman problem ali od tada nikakvih problema...
rejni_dej is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 22:36   #90
a meni je to genetski bilo.
rejni_dej is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 01:09   #91
Arrow Noćno mokrenje-pomoć,vaše iskustvo

]Imam djevojčicu kojoj je 11 godina i već 6godina mokri u krevet,prošle smo sve preglede i svi nalazi su bili uredni na kraju joj je jedino ostao Minirin ali nekeko me je bili strah davati joj taj lijek jel ipak je on neka vresta diuretika i djeluje na fipofizu a zna se da je to žljezda koja proizvodi hormon rasta...malo sam skeptična,čitala sam da postoje uspjesi u liječenju sa tim lijekom ali pročitala sam i nus pojave...

Probale smo,i alarmom koji se oglasi kad počne mokrenje po noći ali mene je budio nju ne.
Išla je i kod psihologa i nije ustanovio da noćno mokrenje ima neku psihološku pozadinu....iscrtala je sunčanih i kišnih dana na desetine papira(mjesečno jedan)....i jednostavno ne prestaje...nekad ju uspijem dići da mokri a nekada i pored toga se pomokri.....


ako ima tko kakvo iskustvo ili savjet neka mi javi bit ću mu zahvalna
__________________
everyone wants happiness, no one wants pain.. but you can't make a rainbow without a little rain...
hoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 23:33   #92
noćno mokrenje

moj mali se sa 2ipo ostavio pelena i sad nakon mjesec počeo pišit u krevet,ujutro.ima li još netko takav problem?pitala sam pedijatricu i ona kaže da to nije ništa i do 4.godine to može biti?pa ja skoro svako jutro perem posteljinu i čula sam da ima neka gumena i gdje to ima?
donedi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 23:48   #93
Quote:
donedi kaže: Pogledaj post
moj mali se sa 2ipo ostavio pelena i sad nakon mjesec počeo pišit u krevet,ujutro.ima li još netko takav problem?pitala sam pedijatricu i ona kaže da to nije ništa i do 4.godine to može biti?pa ja skoro svako jutro perem posteljinu i čula sam da ima neka gumena i gdje to ima?
vjeruj mi to je sasvim normalno. meni je mladja prestala nositi pelenice preko dana malo iza drugog rodjendana, ali ih stavljam jos uvijek po noci. evo sad su joj tri godine i od 15-20 noci, upiski se mozda jednom. i pedijatrica je rekla da joj slobodno i dalje stavljam pelenice po noci. neki su misljenja cim dijete postane suho preko dana, da se odmah skidaju i po noci, i pokusala sam, ali mi se dijete iz dana u dan budilo mokro. te sva jadna hladna, te posteljina mokra...i odlucila sam joj stavljati pelenicu. a starija je tek sa tri prestala nositi pelenice, i kao na dugme, odmah je postala skroz suha i po noci. niti jednom se nije upiskila. to je sve individualno.
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2007., 01:00   #94
obzirom da se ova tema svako malo pojavi, spojila sam s postojecom gdje ima stvarno dobrih odgovora

kod ovih ranih nocnih mokrenja uglavnom se radi o tome da se djetetu da piti samo gutljajcic prije spavanja, idvede na wc i u krevet. uspavljivanje s bocom ce ga potaknuti da se popiski, mi smo se rijesili zapiskivanja cim se ostavio bocice , s tim da sam ga prvo vrijeme budila i vodila piskiti.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2007., 02:04   #95
Quote:
duda kaže: Pogledaj post
Moj mali sada ima 6,5 godina i još uvijek ne može kontrolirati noćno mokrenje (mokrenje danju i stolicu normalno kontrolira od 3. godine)

Prvi puta sam se obratila pedijatru vezano za taj problem kad je imao 4 godine ali on je rekao da se to tolerira djeci do 5. godine. Kad je napunio 5 godina obavili smo pretrage krvi, urina i ultrazvuk bubrega i svi nalazi su OK. Rekli su mi da se strpimo da će to najvjerojatnije proći samo od sebe (njegov tata i ja smo imali isti problem kao djeca i prošlo je samo od sebe) i da bi ga za ostale pretrage morali hospitalizirati a da smatraju da nije potrebno.
Kako on ove godine kreće u školu željela bih ga zaštititi od mogućih neugodnosti (jer sam isto proživjela pri školskom ljetovanju).
Ima li tko takva iskustva ili prijedlog kako to riješiti ?
ja, prošlo samo od sebe, ali nikad nisam spavala kod prijateljica iz straha da se to nebi desilo, i danas kad spavam kod nekog, mada imam 31 god. se sjetim toga i padne mi napamet, a šta ako se desi?
__________________
leni
lturkano is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2007., 14:32   #96
ja vam nažalost,po ovom pitanju ne mogu pomoči, jer nisam imala s klincima takvih problema,

ali sam kao klinka imala suprotan-prestala sam mokriti.

naime, imala sam kao dijete "guvernantu" (tako su zvali tu vješticu)
i to mi je ostalo u pamčenju-- taj dan sam se (u popodnevnom spavanju na NJEZINOM kauču) pomokrila.

sjećam se da me izbacila sa kauča i vrištala, stjerala u kut
jer, mislim, uništila sam joj kauč, jel

to je u meni stvorilo takvu paniku-da sam prestala mokriti skroz. bojala sam je se ko vraga, starci su poludjeli, vodili su me po bolnicama, psiholog je riješio problem, ali moglo je i bez toga.

bilo bi normalnije da je rekla "evo, ovu ćemo plahtu baciti u veš-mašinu, desi se svakome bla bla" i pustila me da se igram...
__________________
Locco
bobby-j is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2007., 01:01   #97
Ja baš sad razmišljam i sjetila sam se da znam za 4 osobe s takvim problemom. Između ostalog taj je problem imao i moj brat, a prestao je pišati po noći negdje s deset godina. Njegov je problem bio izuzetno čvrsti san i uz mokrenje je često i mjesečario. Znala ga je mama više puta sresti po noći kako hoda po kući pa je znao pričat s njom, ali nema šanse probuditi ga. TAko ga je jedno vrijeme i budila po noći za pišanje pa joj je jednom i pao jer ga nije mogla razbuditi i tresnuo se i imao poštenu masnicu, da bi drugi dan pitao mamu što mu je to i uopće se nije sjećao da se udario. Onda su nabavili onaj aparatić koji počne tuliti čim dođe kapljica na njega pa smo se probudili svi u kući osim njega.
Psiholog je rekao da je problem kod njega samo u prečvrstom snu. I stvarno kad se to promjenilo i kad je došao do faze da ga se po noći može probuditi prestao je i pišati u krevet.

I druge tri osobe koje znam da su imale problem s noćnim mokrenjem su prestale negdje oko desete godne.
Jelena-82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 15:41   #98
[na kraju joj je jedino ostao Minirin ali nekeko me je bili strah davati joj taj lijek jel ipak je on neka vresta diuretika i djeluje na fipofizu a zna se da je to žljezda koja proizvodi hormon rasta...malo sam skeptična,čitala sam da postoje uspjesi u liječenju sa tim lijekom ali pročitala sam i nus pojave...


ako ima tko kakvo iskustvo ili savjet neka mi javi bit ću mu zahvalna[/QUOTE]


Meni je pedijatrica propisala Minirin kada je moje dijete bilo staro 5 godina i znao se popiškiti 1-2 puta tjedno. Prvih tjedana upotrebe bila sam oduševljena, no kada smo završili sa tromjesečnom terapijom problem se vratio i to u još gorem izdanju nego je bio prije početka terapije - naime nakon toga se popiškio svaku noć.

Nama je pomogla homeopatska terapija....
Aida* is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 23:12   #99
Nama je pomogla homeopatska terapija....[/QUOTE]

Molio bi ako može malo detaljnije informacije o homeopatskoj terapiji. Mi smo probali sve osim minirina i nemamo baš sjajne rezultate. Kupili smo i najnoviji bežični alarm koji je vrlo praktičan ali nakon tri noći jednostavno ga više ne želi stavljati u gaće. (ima 6 i pol godina) Imam dojam da je uvrijeđen kada mu to stavljamo pa ga ne želimo više siliti. Problem je i što spava u istoj sobi sa sestrom koja je malo starija i ima tanji san od njega pa se ona prva budila i gasila alarm. Ako netko treba alarm, možemo se dogovoriti jer je skoro nov a nećemo ga više koristiti.
belzedub is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 09:15   #100
Quote:
belzedub kaže: Pogledaj post
Nama je pomogla homeopatska terapija....
Molio bi ako može malo detaljnije informacije o homeopatskoj terapiji. Mi smo probali sve osim minirina i nemamo baš sjajne rezultate. Kupili smo i najnoviji bežični alarm koji je vrlo praktičan ali nakon tri noći jednostavno ga više ne želi stavljati u gaće. (ima 6 i pol godina) Imam dojam da je uvrijeđen kada mu to stavljamo pa ga ne želimo više siliti. Problem je i što spava u istoj sobi sa sestrom koja je malo starija i ima tanji san od njega pa se ona prva budila i gasila alarm. Ako netko treba alarm, možemo se dogovoriti jer je skoro nov a nećemo ga više koristiti.[/QUOTE]


Poslala sam na pm podatke o homeopatskom centru koji mi posjećujemo.


Sretno....
Aida* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:38.