Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2007., 15:22   #41
Quote:
black1888 kaže: Pogledaj post
ali kuće sa ravnim krovom se prije uruše
Istina, ja svaki dan cujem, ali i vidim po par kuca koje su se urusile.

Stanem ja pored i pitam ljude kaj je bilo?

A oni meni: "ma imala je ravan krov"

Dajte - Najte
::barcode is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2007., 20:20   #42
Quote:
::barcode kaže: Pogledaj post
Istina, ja svaki dan cujem, ali i vidim po par kuca koje su se urusile.

Stanem ja pored i pitam ljude kaj je bilo?

A oni meni: "ma imala je ravan krov"

Dajte - Najte
hahaha
kao da je toliko kuća s ravnim krovom.....
i kao dase svaki dan uruši neka kuća....
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2007., 20:35   #43
Pa da se urusi bas i ne. jedino kaj one trebaju vise armature nego obicni drveni krov ali ostalo je isto. I drveni se krov ako se ne odrzava srusi.
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2007., 20:36   #44
e sjetio sam se bilo je to u sekunde do katasrofe ili nešto tako, da se kuče sa ravnim krovom prije uruše
__________________
ON OTHER SKIN_
black1888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2007., 22:18   #45
Quote:
black1888 kaže: Pogledaj post
e sjetio sam se bilo je to u sekunde do katasrofe ili nešto tako, da se kuče sa ravnim krovom prije uruše
Nema šanse. Kosi krov apsolutno nema veze sa statikom same kuće, dapače. Upravo ravne ploče (armiranobetonske, montažne AB, pa čak i dijagonalna daščana oplata) prenose membranska opterećenja od horizontalnih sila (potres) na vertikalne konstruktivne elemente (stup, zid), pa preko temelja u zemlju. N-strešno krovište je element sam za sebe.

Problem ravnog krova je najčešće u samoj izvedbi, znam da do prije par godina nije postojao niti jedan izvođač u Hrvatskoj koji bi pošteno izveo ravan krov. Stoga je jedino rješenje bilo prije spomenuto krovište blagog nagiba s laganim pokrovom (lim) i sakrivanje istog višim nadozidima.
jusuf k is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 07:06   #46
ravni krov se radi kao i deka za međukatnu konstrukciju.
nešto jača statika je potrebna ako je krov prohodan.
ne razumijem o zašto kažeš da nije bilo izvođača koji pošteno zna napraviti. to stoji jedino kod pitanja hidroizolacije, ali i to baš nije sasvim točno. odakle onda sve te zgrade stare preko 30 godina sa ravim krovovima? ja ih vidim mnogo oko sebe i niti jedna nema problema sa prokišnjavanjem. na jednoj se dio sanirao nakon toliko godina, ali nije bilo nikakvih velikih problema.

ovako, moj primjer, ja ću imati ravni krov (i pokrenula sam ovu temu još prije više mjeseci kad smo radili projekat):
običan majstor, građevinac, koji će mi graditi cijelu kuću, napravit će i taj ravni krov, tj. betonsku ploču i onda beton u padu, koliko treba.
nakon toga dolazi firma koja je specijalizirana za ravne krovove i postavlja toplinsku i hidroizolaciju sa garancijom od 20 godina.
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 09:42   #47
a ja mislila da sam čorava, kad ono svi neboderi imaju urušeni ravni krov
naši propisi statike uzimaju situaciju da kuća puna ka čep i da je lupi najači predviđeni potres uz bočni udar vjetra neće se srušiti, nego samo popucati u dozvoljenim granicama
drugi par opanaka je kad "majstori" stave armaturu , nadzorni pregleda da je armatura tu i ode prije nalijevanja betona, a "majstori" minut prije betoniranja maknu armaturu
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 10:15   #48
Quote:
McGrubi kaže: Pogledaj post
a ja mislila da sam čorava, kad ono svi neboderi imaju urušeni ravni krov
kakve su to ? kakvi urušeni krovovi?
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 12:04   #49
Nije bilo samo pitanje HI, već i betonskog sloja za pad, pošto je beton malog nagiba teško za izvesti.
A za pitanje lošeg "majstorstva", mislim na period kraj osamdesetih i devedesete, kad je tržište divljalo.
jusuf k is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 12:26   #50
Quote:
jusuf k kaže: Pogledaj post
Nije bilo samo pitanje HI, već i betonskog sloja za pad, pošto je beton malog nagiba teško za izvesti.
A za pitanje lošeg "majstorstva", mislim na period kraj osamdesetih i devedesete, kad je tržište divljalo.
Jusufe, imaš li možda info da li nivogradnja radi dobre ravne krovove?
Nick Fallin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 13:15   #51
bla bla bla. sve je to rekla-kazala.
a znate onu štalu tamo, u njoj su ljudi živjeli 50 godina i sad im oluja otpuhala krov!
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 13:27   #52
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
bla bla bla. sve je to rekla-kazala.
Naravno. Ti si već izvalila na onoj drugoj temi da cigla nije nosiva upravo zato što je tebi arhitekt predvidio noseće stupove zbog ravnog krova, a sama tehnologija koja se primjenjuje je napredovala od 70-ih, tako da nema straha.
dlasic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 14:00   #53
Quote:
dlasic kaže: Pogledaj post
Naravno. Ti si već izvalila na onoj drugoj temi da cigla nije nosiva upravo zato što je tebi arhitekt predvidio noseće stupove zbog ravnog krova, a sama tehnologija koja se primjenjuje je napredovala od 70-ih, tako da nema straha.
ti i ja smo u lošim odosima još otkad am ti popljuvala montažnu kuću. al, daj malo lakše!
uostalom, zar ti pamtiš sve moje postove?

p.s. to sa ciglom je bila zabuna. čovječe, pa nisam ja statičar, ali sam ženi htjela objasnit da ne može radit terasu na staklenom zidu.
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 14:39   #54
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
ti i ja smo u lošim odosima još otkad am ti popljuvala montažnu kuću. al, daj malo lakše!
uostalom, zar ti pamtiš sve moje postove?

p.s. to sa ciglom je bila zabuna. čovječe, pa nisam ja statičar, ali sam ženi htjela objasnit da ne može radit terasu na staklenom zidu.
Vidi ju! Tu ti držim stranu , jer mi nije jasno zbog čega se ovi boje ravnoga krova kao da je jučer izmišljen
dlasic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 14:58   #55
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
kakve su to ? kakvi urušeni krovovi?
to ti je bija sarkazam
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2007., 07:00   #56
dlasic, čuj sori, valjda već sve što kažeš shvaćam krivo. protiv sebe.
nego, kad smo kod tebe, kad započinje gradnja?
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2007., 08:53   #57
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
dlasic, čuj sori, valjda već sve što kažeš shvaćam krivo. protiv sebe.
nego, kad smo kod tebe, kad započinje gradnja?
Nema problema

Gradnja, eh... tužna priča, lokacijska izdana, parcelacija sada šteka...
dlasic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2007., 12:35   #58
Quote:
dlasic kaže: Pogledaj post
Nema problema

Gradnja, eh... tužna priča, lokacijska izdana, parcelacija sada šteka...
ja sam jako zadovoljna sa dobivanjem dozvola.
prošle godine u 7. mjesecu smo potpisali predugovor jer je trebalo parcelirati. za 4 mjeseca je bila gotova lokacijska i parcelacija. u 11. mj. smo i službeno postali vlasnici.
ove godine smo krajem 3. mjeseca dali zahtjev za novu lokacijsku koja je bila gotova u 5.mjesecu i onda smo odmah dali zahtjev za građevinsku koju smo dobili za 2 mjeseca (mada su doprinosi bili plaćeni u roku od tjedan dana, ne možeš ništa protiv tromosti i godišnjih odmora).
i eto, kad pogledam sve skupa, od preugovora do građevinske je trebalo SAMO godinu dana. s obzirom koliko se drugi muče, ja sam prezadovoljna.
no, kad i dobiješ dozvolu, opet si na početku. treba ispregovarati dobru cijenu jer prva ponuda koju smo dobili premašuje sva (loša) očekivanja. zato potvrđujem prednost montažnih kuća u tom smislu da unaprijed znaš koliko će te što koštati. barem što se tiče ovog roh-bau dijela. no, radi se o tome je ta prva ponuda u rangu cijena skupljih montažnih kuća. zato kažem da je zidano jeftinije, samo se treba boriti za to.
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2007., 14:14   #59
skuplja montažna??????? ajd mi malo to objasni, nekužim
__________________
ON OTHER SKIN_
black1888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2007., 14:48   #60
Quote:
black1888 kaže: Pogledaj post
skuplja montažna??????? ajd mi malo to objasni, nekužim
govorim o prosječnoj cijeni po m2 bruto.
uglavnom, ja za svoju kuću računam 400 eur/m2 bruto. montažne se po toj cijeni nude u roh-bau izvedbi.
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:36.