Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2009., 17:35   #21
Hvala na savjetima.. malo se smirilo.. pitanje dokad
E sad.. koliko je to recimo povezano s onim bapskim "nemoj hodat bosa"? Jer sam ja stalno bosa.. a prijateljica mi recimo ima istih problema, kupila je neke šlape koje se griju u mikrovalnoj i kaže da funkcionira.
Patuljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 14:02   #22
Upala mokračnog mjehura i pretežno dolazi od bubrega ili ženskih tegoba . Mislim da se treba jako dobro paziti , jer i sama često imam takve probleme. Ali čajevi su jako dobri , i redovno ih piti. A što se tiče babskih priča , ima dosta istine , kad jednom krene boljeti , to se često javlja .
Westalina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 14:06   #23
Mjesečnica je uveliko bolna , i katkad dosadana za žene . Često dolazi do bolova a stvara je endimetrioza . A dok iščekujemo , menopauzu , stvaraju se uvijek neke ženske bolesti , koje nas bacaju u depru i zamišljenost .Menopauza je težak oblik , jer je takođe dosadan , i obilno krvarenje dok čekamo prestanak , nas prestaši. Uglavnom moramo biti na sve spremne .
Westalina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2009., 06:28   #24
Mene je moja doktorica tako zavukla da sam užasno bjesna.
I sama sebe krivim.
Debela tri mjeseca me šopala sa antiboticima.
onda se malo prikrilo.
onda ispočetka.
Bila i na zaraznoj ali sam trošila antib. pa mi nisu mogli raditi urinokult.
Na kraju kada mi se sve vratilo sam pop... i rekla doktorici jer ona misli meni napraviti urinoklut.
Napravila. Ne znam kako se piše ali imala sam echericiju colli. Seljak, oprostite ako sam krivo napisala.
Dobila ciljani antibiot. i riješila to.
Idem malo u off. Ispričavam se.
Istu stvar mi je napavila sa sinusima. Toliko me bolilo da nisam se ni sjetila da joj kažem da mi napravi bris nosa.
I sad sam već na trećoj turi antibiot. bez pomaka.
Svi su se čudili kako mi nije napravila bris a ja opet popušila istu foru
__________________
Toliko smo postali jedno da kada jedna od nas plaće, druga osjeća okus soli....
Samojedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2009., 17:43   #25
Ja isto imam često problema s upalama. Popijem kuru antibiotika i prođe. Prije mjesec dana me jako čopilo, radila sam urinokulturu, nalaz je sterilan. Opet popila antibiotik i prošlo je. Išla kod ginekologa i tu je sve u redu. Danas me opet počelo peći dok piškim, trbuh mi je napet i boli me. A to znači - opet sve ispočetka! Ne želim se više šopati antibioticima! Ima koji prirodni lijek? Kakve su one tablete urosal lady, jel uzimala koja?
I da, primijetila sam da mi se ti problemi često pojave nakon malo žešćeg seksa.
Sinderella is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2009., 17:58   #26
Quote:
Sinderella kaže: Pogledaj post
Ja isto imam često problema s upalama. Popijem kuru antibiotika i prođe. Prije mjesec dana me jako čopilo, radila sam urinokulturu, nalaz je sterilan. Opet popila antibiotik i prošlo je. Išla kod ginekologa i tu je sve u redu. Danas me opet počelo peći dok piškim, trbuh mi je napet i boli me. A to znači - opet sve ispočetka! Ne želim se više šopati antibioticima! Ima koji prirodni lijek? Kakve su one tablete urosal lady, jel uzimala koja?
I da, primijetila sam da mi se ti problemi često pojave nakon malo žešćeg seksa.
Probaj s Ninurom. Bakterija je očito stvorila rezistenciju na antibiotik, a takvo šopanje ti više šteti nego koristi.
Meni je isto iza seksa bilo koma. Napisala sam cijeli post gore kako sam se ja riješila problema.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2009., 18:02   #27
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Probaj s Ninurom. Bakterija je očito stvorila rezistenciju na antibiotik, a takvo šopanje ti više šteti nego koristi.
Meni je isto iza seksa bilo koma. Napisala sam cijeli post gore kako sam se ja riješila problema.
Ali koja bakterija kad mi je bakteriološki nalaz sterilan?

Edit: Pročital sam tvoj post! Gdje mogu nabaviti taj ninur?
Sinderella is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2009., 18:36   #28
Quote:
Sinderella kaže: Pogledaj post
Ali koja bakterija kad mi je bakteriološki nalaz sterilan?

Edit: Pročital sam tvoj post! Gdje mogu nabaviti taj ninur?
Očito nije koncetracija baktrija nije dovoljno velika da bi je naveli u urinokulturi. Bakterije se brzo mogu namnožiti, u par sati stvoriti takve kolonije koje ti krenu stvarati probleme. Začahure se negdje, najčešće E.Coli i čekaju da im se pošlihtaju uvjeti za množenje.
E draga moja, nisam ja jednom išla doma sa sterilnim nalazom, pa sam morala skrenuti u neki birc na putu do doma i krv propišat

Ninur ti propisuje liječnik. Zamoli ga da bi probala s tim. koga god poznam da ga je pio, pomogao mu je.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2009., 18:39   #29
e sad me strah..neki dan mi se upravo to dogodilo. zavrsila menga i 3 dana nakon toga piskim ja obrisem se, a ono krv. i gledam i nije mi jasno. obrisem opet i ono krv.. srecom drugi dan bila narucena kod ginica.. radila papu.. sad cekam nalaze slj mj dana. ako nesto ne bude u redu rekao je da cemo radit briseve.. jebemu sad ak imam to sranje popizdit cu
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2009., 18:41   #30
Quote:
bitchy-as-usual kaže: Pogledaj post
e sad me strah..neki dan mi se upravo to dogodilo. zavrsila menga i 3 dana nakon toga piskim ja obrisem se, a ono krv. i gledam i nije mi jasno. obrisem opet i ono krv.. srecom drugi dan bila narucena kod ginica.. radila papu.. sad cekam nalaze slj mj dana. ako nesto ne bude u redu rekao je da cemo radit briseve.. jebemu sad ak imam to sranje popizdit cu
Mokraća je smeđa, ako je krv prisutna.
Ma sva si pod upalom, najvjerojatnije.
Ninur će ti pomoći.
Inače, nakon antibiotika se ide na urinokulturu nakon minimalno 2 tjedna, jer nalaz nije onda pouzdan.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2009., 18:48   #31
rekao je on meni da imam neku upalu..nije jaka ali postoji.. imala sam ja drugih problema sto sam bila prisiljena tada ici drugom ginicu.. taj je rekao da moram raditi briseve, a ova budala nece radit briseve sve dok ne dode nalaz pape.. ako je los onda ce radit ak ne nece.. glup je a sve sam mu objasnila sto i kako mi je bilo

ajd mi reci sto drugo moze bit kad skuzis da ima krvi.. mokraca nije bila smeda.. full je zuta kad bolje razmislim neka tamnija zuta al nije smeda
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2009., 19:33   #32
Quote:
bitchy-as-usual kaže: Pogledaj post
rekao je on meni da imam neku upalu..nije jaka ali postoji.. imala sam ja drugih problema sto sam bila prisiljena tada ici drugom ginicu.. taj je rekao da moram raditi briseve, a ova budala nece radit briseve sve dok ne dode nalaz pape.. ako je los onda ce radit ak ne nece.. glup je a sve sam mu objasnila sto i kako mi je bilo

ajd mi reci sto drugo moze bit kad skuzis da ima krvi.. mokraca nije bila smeda.. full je zuta kad bolje razmislim neka tamnija zuta al nije smeda
A može biti svašta. Možda imaš gljivice od silnih antibiotika, pa ti je popucala kožica oko vagine i čmara. Možda je od hemića, možda ovulacija pa se pojavio krvavi trag...svašta.
Nemoj paničariti, već odi kod svoje dr. opće prakse i neka ti za početak da Ninur.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2009., 19:39   #33
vidis imala sam problema s gljivicama nakon antibiotika ali sam sve izlijecila... i kak si znala da mi je popucala kozica?? to mi je bas prekjucer ginic tokom pregleda rekao, a ja ono ostala paf jer nisam skuzila da mi se to dogodilo jer se nisam sexala

znaci taj Ninur mi moze dat dr.opce prakse? daj mi sam uopce reci kaj je to? jel se moze bez recepta? dal se placa?
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2009., 20:06   #34
Quote:
bitchy-as-usual kaže: Pogledaj post
vidis imala sam problema s gljivicama nakon antibiotika ali sam sve izlijecila... i kak si znala da mi je popucala kozica?? to mi je bas prekjucer ginic tokom pregleda rekao, a ja ono ostala paf jer nisam skuzila da mi se to dogodilo jer se nisam sexala

znaci taj Ninur mi moze dat dr.opce prakse? daj mi sam uopce reci kaj je to? jel se moze bez recepta? dal se placa?
Kak sam znala? Pa tak se manifestiraju
Ninur je uroseptik. Izdaje se isključivo na recept, ali hoće ekipa po privatnim apotekama dati i bez recepta. Plaćaš participaciju ak nemaš dodatno (to je ak imaš recept). Bez recepta, ne znam
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2009., 20:10   #35
a super onda.. dodatno imam pa me nece puno kostat. e a daj mi reci.. to kad popuca kozica dal se to moze skroz rijesit tako da ne boli pri sexu? jer mi je ginic rekao da kad bi se sad isla sexat da bi decko morao biti jako pazljiv jer bih imala osjecaj da cu popucat dolje. to mi se nije bas svidjelo kad je to rekao. dao mi je neku kremu da mazem ali fkt se ne bih htjela neugodno iznenadit
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 10:07   #36
Quote:
bitchy-as-usual kaže: Pogledaj post
a super onda.. dodatno imam pa me nece puno kostat. e a daj mi reci.. to kad popuca kozica dal se to moze skroz rijesit tako da ne boli pri sexu? jer mi je ginic rekao da kad bi se sad isla sexat da bi decko morao biti jako pazljiv jer bih imala osjecaj da cu popucat dolje. to mi se nije bas svidjelo kad je to rekao. dao mi je neku kremu da mazem ali fkt se ne bih htjela neugodno iznenadit
Dok imaš gljivice nikako se ne smiješ seksati, jer ih možeš prenjeti dragome. Moraš to liječiti Canestenom, paralelno i tvoj dragi, ukoliko ste se već prasnuli.
Postoji kutijica sa terapijom za nju i njega. Za nju vaginalete, a za njega krema. Iako ćeš i ti morati mazati te vanjske ranice kremom.
Apstinirati dok se ne izliječiš.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 12:39   #37
ma ja sam vec odavno izljecila gljivice. dobila sam vaginalete i sve je proslo. da bi se pocelo dogadati pucanje. iako nemam gljivice u smislu da me svrbi i to.

iako je u fazi gljivica dobio kremu i taj decko s kojim sam bila. sad se ionako ne sexam a mazem tom kremom
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 14:55   #38
Quote:
bitchy-as-usual kaže: Pogledaj post
ma ja sam vec odavno izljecila gljivice. dobila sam vaginalete i sve je proslo. da bi se pocelo dogadati pucanje. iako nemam gljivice u smislu da me svrbi i to.

iako je u fazi gljivica dobio kremu i taj decko s kojim sam bila. sad se ionako ne sexam a mazem tom kremom
Imaš topic o kandidozi. Vidi tam kaj cire pišu.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 20:43   #39
Wink liječenje upale

Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Imaš topic o kandidozi. Vidi tam kaj cire pišu.
Pokušajte s Rovatinexom i d-manozom
dervent is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 21:26   #40
Quote:
Zlipa Tuljak kaže: Pogledaj post
Dobar dan žene

Izludit će me više, opet je došla. Da, ta gadna, iritantna upala mjehura. Ok, malo sam više pod stresom i ok, na pilulama sam. Al baš svaka 2mj? I to svako malo, dakle nije ni punih 2mj pauze, nego dođe svaka dva tjedna pa 20 dana ne pa opet.. i onda popijem onu šugavu brusnicu (tablete za cuclanje, jelte), prođe i opet. I već sam bila kod ginića, poslao me na davanje urina, sve je bilo ok, a baš ovaj mjesec sam popila bar jedan paket soka od brusnice i eto je opet . Pa ne mogu više, peče me i živcira me
Ja sam skoro doktorirala ovu temu u praksi
Brusnica mi nikad nije pomagala, ali UVIN čaj je nešto najbolje ikad izumljeno ako se mene pita. Na prvi znak - barem 3 čaše dnevno.
Brusnicu i uvin čaj nikako ne miješati jer imaju suprotne efekte koji se kombiniranjem oslabe, tj. skoro ponište.
Nakon kure s uvinim čajem, moguće je da se poremeti flora rodnice, pa je nužno to održavati u dobrom stanju - Acidofil i/ili Lactogyn kapsule. Narodni lijek su kiseli krastavci Konzumacija, dakako
Osim ovoga, bitno je piti puno tekućine inače, kako bi mokraćni putevi bili u dobrom stanju, popiškit se prije i poslije seksa, obavezno!
Ninur samo u akutnim stanjima koristiti. Obično su te upale kronične, odnosno pojave se svako toliko, čim organizam malo oslabi tako da treba znati prepoznati prve znakove i odmah se baciti na čaj!
__________________
Nekad je lakše pisat, nekad čitat.
MeDiOkRiTeT is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:54.