Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2007., 14:46   #1
Kako skinuti kile i vratiti tijelo u formu?

Pozdrav svima! Situacija je ovakva . Radim posao na kojem stalno sjedim, do 10 sati dnevno. Prije točno godinu dana imala sam 65 kg. Sada imam 74. Zanima me kojim vježbama započeti i kako održavati željenu težinu te kako se hraniti.

Zanimaju me zdrave stvari , tako da izgladnjivanje ili nekakve mjesećeve dijete ne dolaze u obzir.

Hvala.
intervention is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 14:53   #2
probaj ne večerati kasno i kreni sa šetnjama ili možda da se upišeš na neku aktivnost
sretno...
meri79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 15:06   #3
Quote:
intervention kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! Situacija je ovakva . Radim posao na kojem stalno sjedim, do 10 sati dnevno. Prije točno godinu dana imala sam 65 kg. Sada imam 74. Zanima me kojim vježbama započeti i kako održavati željenu težinu te kako se hraniti.

Zanimaju me zdrave stvari , tako da izgladnjivanje ili nekakve mjesećeve dijete ne dolaze u obzir.

Hvala.
Bok draga!
I mene muče suvišni kilogrami,nema ih puno,ali ipak me smetaju.
Prije par godina imala sam 50 kg i bila sam premršava,sad ih imam 62 i nisam time baš oduševljena.Idealna težina bi mi bila 55 kg ali ne znam kak da ju postignem.Dijete ne dolaze u obzir,niti fitness,aerobik i slično.Jedino možda da vježbam doma i hodam,šečem i to.Naravno,trebala bi smanjiti i unos hrane,ali ja tako volim papati.
Kao što vidiš,nisam ti dala nikakav savjet (sorry),nego reko da se požalim i vidim šta će ljudi savjetovati.
Pusek!
Petrushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 15:51   #4
Podforum Rekreacija i fitness, top tema Kako izgubiti trbuscic.
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 22:56   #5
Quote:
intervention kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! Situacija je ovakva . Radim posao na kojem stalno sjedim, do 10 sati dnevno. Prije točno godinu dana imala sam 65 kg. Sada imam 74. Zanima me kojim vježbama započeti i kako održavati željenu težinu te kako se hraniti.

Zanimaju me zdrave stvari , tako da izgladnjivanje ili nekakve mjesećeve dijete ne dolaze u obzir.

Hvala.
Da pocnes s malim stvarima?

Hodanje do posla (ili na posao), smanjiti slatke i skrobaste stvari. Izbjegavati zivotnjske masti.

Povecati unos povrca. Pronadji novo povrce, zanimljive recepte, interesantne boje, okuse...

Nemasni proteini: nemasni ili niskomasni jogurt, sir, riba, piletina, puretina...

Nemoj biti gladna. Okruzi se "zdravim" opcijama, tako da u trenutku gladi posegnes za kriskom jabuke umjesto cokoladom.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 17:32   #6
Quote:
intervention kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Pozdrav!

Quote:
intervention kaže: Pogledaj post
Prije točno godinu dana imala sam 65 kg. Sada imam 74. Zanima me kojim vježbama započeti i kako održavati željenu težinu te kako se hraniti.
Zanimaju me zdrave stvari , tako da izgladnjivanje ili nekakve mjesećeve dijete ne dolaze u obzir.
I ja sam imala 65 kg, a sada 75.
Naći ćeš hrpu savjeta na forumu; evo preporučam ovaj topic sa podforuma Rekreacija i fitness.
Smršaviti- ali zdravom prehranom i vježbanjem
Ali, ja imam jedan drugi problem, a to je ne da ne znam što učiniti, već kako se natjerati na to? Dakle, problem je u mojoj glavi.
Cydonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 18:06   #7
očito da je veći problem u glavi nego u guzi, kad se postane obrnuto valjda buš počela
Mladenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 08:31   #8
Thanx Cydonia , našla sam se u ovom forumu. B.t.w. već deset dana umjestvo teške večere , jedem nešto lagano , a kad me spopadne želja , monstruozna, jedem voće ,. Primjetila sam da mi fali malo manje od 1 kg.
Iako sam zadovoljna još uvijek se premalo krečem. Nakon dugotrajnog sjedenja,kada ustanem ,osjećam da mi je tijelo pokočeno. A imam osjećaj kao da imam svu tu silnu energiju u sebi koja se mora izbaciti iz sebe .Razmišljala sam da se počnem baviti plesom u slobodno vrijeme ... Inače sam krupnije građe , pa se moj višak kg. toliko ni ne primjećuje. Čak mi nije ni bitno što imam te jastučiće oko struka (postali su mi slatki) nego se moram osloboditi te energije.
intervention is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 09:28   #9
Quote:
intervention kaže: Pogledaj post
Iako sam zadovoljna još uvijek se premalo krečem. Nakon dugotrajnog sjedenja,kada ustanem ,osjećam da mi je tijelo pokočeno. A imam osjećaj kao da imam svu tu silnu energiju u sebi koja se mora izbaciti iz sebe .Razmišljala sam da se počnem baviti plesom u slobodno vrijeme ... Inače sam krupnije građe , pa se moj višak kg. toliko ni ne primjećuje. Čak mi nije ni bitno što imam te jastučiće oko struka (postali su mi slatki) nego se moram osloboditi te energije.
Ma bilo kakva rekreacija je super. Samo da se pokrenes. Za par mjeseci ce ti postati uzitak. Odi na ples, plivanje, kupi bicikl i sto cesce ga vozi (dobro, mozes pricekati proljece ) itd. Sad prek zime ti je ples najbolja varijanta, imas latino, hiphop, jazz, balet i mnoge druge, sigurno ima nesto sto te zanima.
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 14:32   #10
U tih 10 sati sjedenja dnevno, svakako kreni s nekim vježbama.
Vježbe joge su super jer će uravnotežiti metabolizam i smanjiti potrebu za jelom, odnosno za velikim obrocima. Na taj način (uz redovito vježbanje), na prirodan i zdrav način gubit ćeš kile. Uz to dobro je kombinirati i koju vježbicu pilatesa kojom ćeš učvrstiti tijelo (posebno kritično područje tipa trbuh, struk, guza).
Preporučam da pogledaš na: http://www.pilatesyoga.hr/c-relax/c-relax.php

I izbjegavaj večeru kao glavni obrok!
Zanosna 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 22:23   #11
Quote:
Mladenac kaže: Pogledaj post
očito da je veći problem u glavi nego u guzi, kad se postane obrnuto valjda buš počela
intervention is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 22:53   #12
Quote:
intervention kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! Situacija je ovakva . Radim posao na kojem stalno sjedim, do 10 sati dnevno. Prije točno godinu dana imala sam 65 kg. Sada imam 74. Zanima me kojim vježbama započeti i kako održavati željenu težinu te kako se hraniti.

Zanimaju me zdrave stvari , tako da izgladnjivanje ili nekakve mjesećeve dijete ne dolaze u obzir.

Hvala.
Kako to da si u godinu dana dobila deset kila? Drasticna promjena nacina zivota? Stitnjaca? Metabolicki sindrom? Dijabetes? Depresija? Novi lijekovi?
Nikka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 08:04   #13
Depresija.
Prije toga sam bila na dijeti koja me stajala zdravlja. U dva tjedna sam sa 68 skočila na 62. A i prije toga sam bila sklona bezrazložnim djetama. Organizam se jednostavno iscrpio,i bila sam na pragu anoreksije. Inače sam krupnije građe,tako da koliko got bih smršavila,uvijek bi si izgledala debela.
Nakon posjeta psih i prikladne terapije zadnje dijete koja me doslovno stajala zdravlja zaključila sam da više nikad na taj način ne želim iscrpljivati svoje tijelo. Sada jedem kad sam gladna,izbjegavam masne i večere.Iako imam višak kg,to se i ne primječuje jer imam krupnije kosti. Ali nakon 10 sati sjedenja ,osjećam bolove u leđima i na početku kralježnice,kod vrata. Vjerujem da ću nakon nekog vremena imati problema sa vratnom kralježnicom ukoliko nešto ne poduzmem.
intervention is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 13:49   #14
Quote:
Mladenac kaže: Pogledaj post
očito da je veći problem u glavi nego u guzi, kad se postane obrnuto valjda buš počela
Da, ali treba dočekati da ovaj put dođe iz glave u guzicu!
Cydonia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:22.