Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2012., 23:27   #1421
Quote:
userxxx kaže: Pogledaj post
Da je barem tako onda bi mi balkanci bili najbolji ljudi što postoje
Pa nisam se baš uvjerio u kvalitetu čovjeka izvan Balkana iako tamo ima svega lijepog za vidjeti.
__________________
Centurion koji stajaše pred Njim.
biftek is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 23:39   #1422
Quote:
Remington kaže: Pogledaj post
Isus Krist. I ne samo u RH, već na cijeloj Zemlji.

Pođi kod Sudca, Bolobanića, Linića ili Pavića da se pomole nad tobom i polože ruke na tebe.
Osobno bih ti preporučil Bolobanića (Zadar) ili Linića (Rijeka).

Ako imaš koga u Italiji ili možeš otići do tamo, probaj doći do oca Gabriela Amortha. On ti je zemljopisno nama najbliži službeni egzorcist.
Ne,imamo mi egzorcista koji je ovlašten ali vrh crkve skriva taj podatak ,nadalje naš poznati egzorcist je Ivan Vinkov i sada je u Rijeci a prije je bio u kc u Beogradu.On je izdao knige na tu temu ,jedna se zove -Opsjednutost i egzorcizam,ima je svaka imalo bolje opremljena vjerska knjižara,pogledaj u knjižari sv.Antuna na Kaptolu.Ivan Vinkov vršio je brojne egzorcizme diplomirao ili doktorirao na tu temu u Vatikanu.Umjeren je i normalno djeluje.Sudca nikako ne bih preporučio,ne bih sad u detalje ,no po mom mišljenju Sudac je prolupali karizmatik,prije nastupa išao bi kozmetičaru,stavljao velike količine pudera na lice ,oblikovao obrve da sto više ima jesus look,bojao kosu itd.Balobanića također ne bih preporučio jer je vjerski fanatik ,njegovu knjnigu sam također čitao.Linić nije u Rijeci nego u Zagrebu.Ima tu sad još problematika u vezi egzorcizma i poznatih karizmatika al ne bih sad o tome da ne izazozvem pomutnju.I molio bih neupućene u tematiku da ne daju savjete o odlasku u stranu zemlju kod egzorcista.Mi imamo egzorcista ovlaštenog a postupak je slijedeći .prvo se treba obratiti svom župniku koji će u pravilu odjebat osobu i poslat je doktoru,zatim s cijelom pričom treba otić biskupu a iskusni preporučuju da se svako obraćanje svećenstvu osim usmenim putem podnese i pismeno da se ima dokaz.Ja bih zaobišao tu kompliciranu proceduru ,obratio se mailom Ivanu Vinkovu ili otišao nekom provjerenom pravoslavnom egzorcistu ,naime kao pravoslavne crkve je sve jednostavnije ,svaki pravoslavni svećenik je i egzorcist(naravno ako to zna raditi) i ne treba ovlaštenja i birokracije kao kod kc.E sad na osnovu ovih informacija donesi odluku,ako imas dodatnih pitanja pošalji mi upit na pp ,imamo forumaša koji se kuzi u ovu tematiku ,svećenik je i psihijatar ,pa ću to dat njegov nick.

Zadnje uređivanje ludi mjesec : 26.11.2012. at 23:46.
ludi mjesec is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 02:32   #1423
Jako su rijetka posjednuća i opsjednuća, demon se ne voli otkrivati i pokazivati inače, to kada se desi onda se demon više ne može skrivati iz razloga što žarko želi potpuno obuzeti jer mu to daje jedan određeni osjećaj za kojim čezne. To je bitno da se radi razlika prije svega jer kod osjednuća osoba nema više uopće kontrolu nad sobom ni nad svojim postupcima, dok kod posjednuća postoje periodi kad nije pod napadom i tada je recimo to svoja.
Neznam da li je to već netko spomenuo ili nije ali samo da razlikujemo posjednuće od opsjednuća.
__________________
Forum.hr - Super najsporiji internet forum na planeti.
Epic hero is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 08:49   #1424
Quote:
Iz Zg-a kaže:
Netrebaš uputnicu doktora ili psihijatra.. O čemu vi ljudi pričate?!
O propisanom pravilu RKC.
O čemu ti pričaš?
__________________
ON OTHER SKIN_
black1888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 00:12   #1425
mene zanima da li u egzorcizam spada samo istjerivanje zlih duhova iz osobe opsjednute đavlem ili u to spada i skidanje uroka nabačenih na neku osobu? znači ta osoba nije opsjednuta sotonom, ponaša se normalno, ali nalazi čudne stvari u kući i/ili oko kuće i stalno joj se nešto ružno događa...
misti is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2013., 03:06   #1426
Istjerivanje đavola - znanstvena stajališta

Pozdrav svima, kako je danasnja nauka okarakterisala isterivanje djavola i postoji li neki strucni/medicinski termin za to?

P.S I na kom principu se ovo desava, prejak placeebo effect ili? Evo i emisiju na koju sam naleteo pa mi je podstaklo interesovanje.

http://www.youtube.com/watch?v=g8YAmgerKPg

http://www.sandzaklive.rs/index.php/...i-sihire-video
B3l1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2013., 13:52   #1427
Veliki "vjernici" se kod takvih stvari prije obraćaju svečeniku nego liječniku(psihologu,psihijatru), a najvjerojatnije su to teški psihički bolesnici koji su poslani na "istjerivanje đavla". Ja bih jedino vjerovala nekom iskazu koji je dokumentiran, sa više svjedoka. I da je pritom isključena psihička i fizička bolest od strane znanosti. Teško je o tome saznati istinu.
__________________
Create a sensual feeling about everything...
Latiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2013., 14:33   #1428
Quote:
B3l1 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, kako je danasnja nauka okarakterisala isterivanje djavola i postoji li neki strucni/medicinski termin za to?

P.S I na kom principu se ovo desava, prejak placeebo effect ili? Evo i emisiju na koju sam naleteo pa mi je podstaklo interesovanje.

http://www.youtube.com/watch?v=g8YAmgerKPg

http://www.sandzaklive.rs/index.php/...i-sihire-video
Psihički fenomeni, katarza, sugestija, bolest ili naprosto histerija. Religijaši jako vole te emocionalne primjere dilati i reklamirati u prilog svoje religije, da ima moć nad sotonom itd.
Praznovjerice. Nema tu nikakve koristi, premda je možda nekima lakše nakon tih psiho-katarzi.

Preporučio bih slušanje i čitanje Dawkinsa. Istjeruje "vraga" mnogo bolje i trajnije.

Ako Ga uopće i treba istjerivati...
Kad čitam svete knjige, ko da ih je princ Tame Sotona osobno pisao(la).
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2013., 17:50   #1429
Quote:
B3l1 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, kako je danasnja nauka okarakterisala isterivanje djavola i postoji li neki strucni/medicinski termin za to?

P.S I na kom principu se ovo desava, prejak placeebo effect ili? Evo i emisiju na koju sam naleteo pa mi je podstaklo interesovanje.

http://www.youtube.com/watch?v=g8YAmgerKPg

http://www.sandzaklive.rs/index.php/...i-sihire-video
a koji to dio znanosti priznaje postojanje djavola? medicina sigurno ne.
__________________
“Some people like me, some don't. I don't understand, Where the difference comes from. My heart like them all. For a simple childish reason. We all are created equal, we all are humans.”
hellaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2013., 18:58   #1430
Evo jednog primera iz ovih krajeva.

Pre 7-8 godina na srpskoj tv B92 bila je kolaž emisija sa kratkim prilozima o isterivanju nečastivog , i gosti emisije su bili neki katolički svećenik pri beogradskoj nabiskupiji i pravoslavni pop-seljak iz sela kod Požarevca.

I sad ovaj katolički svećenik sav uglađen i moderno nastrojen u smislu naučnog i razumskog promišljanja govori o obredu isterivanja đavola sa sve psihološkim pristupom gde racionalnost je zapravo osnov tog neracionalnog čina isterivanja vraga.
Svećenik onda navodi primere ka oi filmnova , tipa lebdenje , okretanje glave za 180 stepeni,....
I čovek manje obrazovan bi pomislio "Ej ima tu nešto više sem običnog placebo-padanja u trans".

A dok pravoslavni pop-seljak kaže :"Jedan dan me zove komšija i kaže da mu je ženu ščepao nečastivi , i kad je sam je video ona je bila sva naduvena i otečena i govorila je koješta"
I onda pop dođe u kuću i očita jadnoj ženi molitvu i ona za cirka pola sata se pojavi iz sobe i kaže "Oče hoćete kafu" , a đavola i nečastivog nema kao da ga je voda odnela.

E sad ja da me napadne đavo imao bih agoniju izbora dal' da katolički svećenik "modernim metodama" isteruje đavola , ili ovaj pravoslavni koji se drži tradicije balkanskog isterivanja vraga.

Kod kojeg bi vi otišli na isterivanje ,m pitanje je sad?!
joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2013., 19:09   #1431
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Evo jednog primera iz ovih krajeva.

Pre 7-8 godina na srpskoj tv B92 bila je kolaž emisija sa kratkim prilozima o isterivanju nečastivog , i gosti emisije su bili neki katolički svećenik pri beogradskoj nabiskupiji i pravoslavni pop-seljak iz sela kod Požarevca.

I sad ovaj katolički svećenik sav uglađen i moderno nastrojen u smislu naučnog i razumskog promišljanja govori o obredu isterivanja đavola sa sve psihološkim pristupom gde racionalnost je zapravo osnov tog neracionalnog čina isterivanja vraga.
Svećenik onda navodi primere ka oi filmnova , tipa lebdenje , okretanje glave za 180 stepeni,....
I čovek manje obrazovan bi pomislio "Ej ima tu nešto više sem običnog placebo-padanja u trans".

A dok pravoslavni pop-seljak kaže :"Jedan dan me zove komšija i kaže da mu je ženu ščepao nečastivi , i kad je sam je video ona je bila sva naduvena i otečena i govorila je koješta"
I onda pop dođe u kuću i očita jadnoj ženi molitvu i ona za cirka pola sata se pojavi iz sobe i kaže "Oče hoćete kafu" , a đavola i nečastivog nema kao da ga je voda odnela.

E sad ja da me napadne đavo imao bih agoniju izbora dal' da katolički svećenik "modernim metodama" isteruje đavola , ili ovaj pravoslavni koji se drži tradicije balkanskog isterivanja vraga.

Kod kojeg bi vi otišli na isterivanje ,m pitanje je sad?!
psihijatru
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2013., 16:37   #1432
Question Egzorcizam

U bibliji postoji na više mjesta zapisano o Egzorcizmu..Vjerujete li u opsjednutost? Što je to opsjednutost? Dali se još dan danas rade egzorcizmi u svijetu? I što mislite o filmovima o egzorcizmu? (Pr.The rite,Devil inside,The Devil,Egzorcism of emiliy rose..)
Rasta4Ever is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2013., 00:20   #1433
Rade se neovlasteno. Bog ni Isus nisu nikoga ovlastili za istjerivanje demona nakon smrti apostola !!!
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2013., 19:33   #1434
Istjerivane đavola je dosta aktuelno još od pradavnina.Nedavno sam pročitao na jednom portalu izjavu nekih hrvatskih egzoricsta (http://www.24sata.hr/sokantno/najstr...sta-309188).Tu je zapravo i svjedočenje jednog španskog egozrciste koji je navodno istjerivao đavole iz 80 hiljada ljudi.Uzeo sam da čitam knjigu no ta knjiga je prvoklasna propaganda koja malo govori o egzorcizmu a puno o vraćanju Crkvi.Dalje na ovom prvom linku se salbo šta viid,previše je mutno,dođe mi više ko neka propagnda i ova žena priča u korist da je to istina no nebitno.Takođe u Poljskoj je toga sve više i više,čak i izučavaju.Plus ima dosta svjedočenja i nekih ljudi(negdje sam pročitao da je neki tamo psiholog ili tako nešta rekao da Crkva treba još više uvoditi egzorcizam kao staro sredsvo liječenja).Uglavnom zanimljiva tema.Ja iskreno ne vjerujem u to ali smatram da je veoma zanimljivo i specifično.Moć austosugestije je ogrmona.Plus psihičkih bolesnika ima svugdje, a u zabitima ljudi jednostavno nisu obrazovani,nemaju pristup psihologu-psihijatru i onda se logično obraćaju lokalnom sveštenstvu.Onaj razboriti sveštenik bi vjerovatno uputio na psihologa ali ima i onih zatucanih koji plus na tome zarađuju.Sami snimci jesu stravični no to je i logično jer kako bi se ti osjećao da te rastrojenog i histeričnog dovedu pred nekog bradonju protivno tvojoj volji i još te privežu.Mlataro bi rukama,vrištao itd.No sa druge strane zanimljivo je to da ima profesionalnih egzorcista,znači da imaju posla i da su ovakvi slučajevi relativno česti, ali opet kažem ima dosta zabiti.
A sad da se pozabavim malo samom mogućnošću opsjedanja.Ako je to tačno,zašto onda tamo neki demon zauzme baš tu osobu.Jer ako može zauzeti svaku osobou,onda bi čovjekova volja bila potpuno bezvrijedna.Odgovor bi bio da zauzima one labilne osobe,bez vjere.No opet takivh je mnogo,zašto svi oni nisu zauzeti ?Ako već govorimo o zauzeću,mogli bi smo onda reći i da su zazuzeti i oni zli,bezmoralni,to ne mora da se očitava samo u mlatarnju i histeriji.No ovo je ipak smješno jer u većini slučajeva istjeraju đavola i to sa jednakim uspjehom praviolsavni pop,katolički pop,hodža i tmao neki samozvani egzorcist.A osim toga ne može se vjerovati da bi demona istjerali citati iz knjige,niti izgladnjivanje.Plus egzorcizam izvšava neki tamo grešan pop što zakrada na ikoni.Prosto shvaćanje ovih slučajeva ipak pokazuje da čak i kada se izađ iz one objekitvnosti koja se sama po sebi nameće i krene u to da se zauzeće uzme kao nešta eventualno moguće,dolazi se do prevelike prostosti situacija.A i đavoli uglavnom zauzimaju vjernike,slabo nekog ateistu.
imanuel kant 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2013., 22:20   #1435
Quote:
B3l1 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, kako je danasnja nauka okarakterisala isterivanje djavola i postoji li neki strucni/medicinski termin za to?

P.S I na kom principu se ovo desava, prejak placeebo effect ili? Evo i emisiju na koju sam naleteo pa mi je podstaklo interesovanje.

http://www.youtube.com/watch?v=g8YAmgerKPg

http://www.sandzaklive.rs/index.php/...i-sihire-video
Polako sa naukom i psihijatrijom. Trebalo bi prvo utvrditi koliko toga je izmišljeno i preuveličano od strane crkvenjaka kako bi dobili na vjerodostojnosti i zastrašivanju masa. Njima je u interesu da opsjednutost postoji jer tada i njihova religija (biznis) drži vodu.
BigBasterd is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2013., 02:09   #1436
Quote:
BigBasterd kaže: Pogledaj post
Polako sa naukom i psihijatrijom. Trebalo bi prvo utvrditi koliko toga je izmišljeno i preuveličano od strane crkvenjaka kako bi dobili na vjerodostojnosti i zastrašivanju masa. Njima je u interesu da opsjednutost postoji jer tada i njihova religija (biznis) drži vodu.
Ne radi se o uvelicavanju. Crkva se s tim ne hvali niti ima interesa od opsjednutosti. Mislis da se svecenici s tim vole ili zele baviti? Egzorcista se bira, imenuje po odredbama koje zbog svog poziva-sluzbe ne moze odbiti.
Osoba moze godinama odlaziti na nedjeljnu misu, primati sv.pricest bez ikakvih simptoma. Ali kada se jednom nadje izvan mase u "zatvorenoj" molitvenoj grupi...podivlja, kida sve oko sebe, nasrce na svecenika i kida s njega odjecu..e, to trebas vidjeti. Onda budes mogao razumjeti da se ne radi o zastrasivanj.
Natthali is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2013., 15:32   #1437
Rimokatolicko istjerivanje demona je smijurija

Gledala na tv u, neki talijanski dokumentarac o istjerivanju necistih duhova od strane svecenika.
Sto reci nego totalna smijurija. Nadam se da ne istjeruju tako demone svi ti svecenici, vec samo oni neuki, premda takvih pretpostavljam ima mnogo, a vidim, gledam oko sebe.

Kao prvo demoni su duhovna bica, njih se ne moze istjerivati "svetom vodicom" ljubljenjem kriza, posipanjem ovim ili onim itd.
Tu se samo vidi duhovna neupucenost rimokatolickih svecenika. Kao sto rekoh demoni su duhovna bica, oni mogu zaposjesti neku osobu kada se bilo ta osoba bilo osoba pod cijim je ona autoritetom (npr djeca pod autoritetom roditelja) bave vracanjem, astralnim putovanjima, zazivanjem duhova ili bilo kakvom takvom aktivnoscu koja je protivna Bozjem nauku, tada se otvaraju za neciste duhovne sile, koje bez tijela ne mogu puno uciniti na zemlji. Njima ljudsko tijelo daje silu da djeluju na zemlji, oni ju opsjednu nasilnicki. Rijetko se njih poziva da zaposjednu ljudsko tijelo, oni udju kad su vrata negdje odskrinuta, mislim vrata duse jedne osobe. dakle bavljenje vracanjem, nekakvih polusvjesnim stanjima gdje covjek ne kontrolira svoj um, npr psihodelicke droge, hipnoze i slicno, sve je to prostor za demone.
Dakle ono sto sam rekla na pocetku, na njih se ne moze utjecati fizickim svijetom, krizevima, vodom ili bilo kojom stvari.
Isus nam kaze kako se na njih djeluje. Pod broj jedan treba poznavati Isusa kao svoga Spasitelja. Isus je jedino ime vece od bilo kojeg imena, Isus je Spasitelj svijeta, ne samo od grijeha negoli i od ovakvih stvarnosti, opsjednuca i slicno, jer on je porazio Sotonu.
Dakle istjerivati demona u Isusovo ime, biti svjestan autoriteta kojeg imamo u Isusovo ime, postoji autoritet u Isusovom imenu. To ime nam je dano, krscanima je dano. "U moje ime istjerivat cete demone...."Svaki krscanin moze to uciniti, onaj tko je svjestan autoriteta u Isusu (da cemo raditi iste stvari kao Isus u njegovo ime). Isus nam je ostavio svoj autoritet (A radit cete i vece stvari od ovih jer ja idem Ocu, molim cu oca i dat ce vam Duha Svetog koji ce biti s vama). Dakle pod broj jedan, istjerivanje demona vrsi se od strane krscanina koji vjeruje u isusov autoritet dan nama ovdje na zemlji. Demoni se moraju pokoravati Isusovom imenu. Postoji jedna prica u Novom zavjetu da su neki ljudi to radili koji nisu bili krscani, rekli su demonima: izlazite u ime Isusa koga pavao propovijeda. Dakle nisu poznavali tog Isusa i nisu shvacali kojim autoritetom pavao to radi, pa su im demoni rekli: Poznajemo Isusa i znamo tko je Pavao a tko si ti? Tu su se okrenuli na njega i rastrgali ga (ljudi koje su opsjeli, ne sami demoni).
Dakle je bitno znati tko si, Ja sam dijete Boga zivoga, ja sam spasena, Isus je moj Spasitelj.
Drugo, treba zazvati krv Kristovu, na osnovu krvi Isusove demoni su porazeni, on je prolio krv i ta krv nesto znaci, znaci oprostenje grijeha, potrebno je zazvati tu krv na sebe kao zastitu, ta krv znaci da smo pred Bogom bez grijeha, opravdani. Treba imati tu svjesnost, da smo cisti pred Bogom.
Dakle bi molitva izgledala ovako: U Ime Isusa krista, ja Bozje dijete, oprana Isusovom krvlju, autoritetom njegova imena naredjujem ti demone da izadjes iz te osobe i odes u pusto mjesto (naime tako im je i Isus naredio) . Ako je osoba dovoljna prisebna dobro je da i ona kaze isto, te da prihvati Isusa kao svog spasitelja (Biblija kaze ako je kuca-dusa covjecja prazna, ako taj demon izadje, doci ce kasnije novih 10, ako dusa covjecja nije nastanjena od Boga negoli je prazna), te da ispovijedi grijehe ako zna da je zbog nekih stvari bila otvorena za ovakve demone, ako je zazivala duhove, vracala i slicno, neka se odrekne ovih stvari dok se demon istjeruje.
Eto, nikakva vodica ne moze pomoci, demoni su duhovne prirode, na njih djeluje Bozja rijec i autoritet Bozje rijeci i svjesnost o tome kod osobe koja ih izgovara.
Osim toga, Isus je rekao da se neki demoni istjeruju postom i molitvom. Postoje cak i cijele legije u covjeku, a legija je imala puno vojnika u Rimu, ne znam tocno koliko, mogla bih googlat, no vise od 100 sasvim sigurno. Za teze slucajeve dobro se pripremiti postom i molitvom. Samo na osnovi Biblije mozemo utvrditi jasan postupak. Krscanin se ne treba plasiti nikakvih demona, Bog je nasa zastita, oni nam ne mogu nista. "Jer mi smo s Kristom skriveni u Bogu". Dakle ne radi se o nasoj snazi ni o nasoj duhovnosti, negoli o Bogu koji nas stiti. Amen! Slava Velikom Bogu!

Zadnje uređivanje tkototamopjeva : 01.08.2013. at 15:39.
tkototamopjeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2013., 08:49   #1438
Ja nisam kršten,jesam li u većoj opasnosti od krštenih da me ospjedne vrag ?
imanuel kant 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2013., 00:35   #1439
Za one koje zanima kako izgleda taj egzorcizam, što se to egzorcira i tko sve može postati egzorcist.
Vice Follows Teenage Girl Exorcists [slate.com]

Vice je i dokumentarni serijal, koji mogu preporučiti.
Vice (TV series) [en.wikipedia.org]

Ima raznih epizoda na thepiratebayju i youtubeu.
VICE [youtube.com]

Peace
PashkoPata'q is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2013., 02:38   #1440
Quote:
imanuel kant 1 kaže: Pogledaj post
Ja nisam kršten,jesam li u većoj opasnosti od krštenih da me ospjedne vrag ?
Sam cin krstenja ne znaci nista ako osoba nije spasena, nanovorodjena, dakle ako nema osobnu vjeru u Isusa Krista prije negoli se krsti.Jer krstenje je ispovijedanje vjere, jedan simbolican cin koji potvrdjuje ono sto se vec dogodilo u srcu te osobe.
A narocito ne spasava krstenje na koje ti mozda mislis, ono prskanje "svetom vodicom" beba u rimokatolickoj crkvi. Da se razumijemo to nije krstenje.
Citaj Djela 8,37, tu jasno pise da se mozes krstiti ako vjerujes(u istoj prici mozes vidjeti i KAKO se krsti, a to je uranjanjem u vodu, a ne prskanjem vode po glavi). Dakle se mala beba ne moze krstiti, to nema smisla, jer ne moze vjerovati, a nitko ne moze vjerovati umjesto tebe! Krstava se jedino osoba svjesna svoje gresnosti i kakva je njena pozicija pred Bogom te tada svjesno prihvaca Krista kao svog spasitelja te se u znak te vjere krsti u znak javne proklamacije pred ljudima i duhovnim svijetom.
To, da ga nazovem, praznovjerje da krstenje spasava, je opet jedno krivo ucenje katolicke crkve, rimokatolicko krstenje beba, je cisto iniciranje u tu crkvu, a nikako nesto sto spasava, to jednostavno nije biblijski (procitaj Rimljani 9,10 kako se covjek spasava). No poslusan Bozji ucenik ce nakon obracenja kao logican korak vjere biti i krsten jer je tako Isus rekao.

Dakle se bebe krstavaju upravo zato jer se toboze vjeruje da nekrsteni ne idu u raj, a ako beba umre krstena onda ce u raj.
To je takodjer neistina, jer bebe kao bebe, i bilo koja osoba (ima i umobolnih) koja nije svjesna svoga grijeha ce direktno u raj. Oni koji su svjesni grijeha trebaju se pokajati i zazvati Isusa.
Dakle odgovor na tvoje pitanje je: krstenje te nece zastititi od demona, jedino te od demona moze zastititi vjera u Isusa Krista i autoritet vjernika koji ima Isusovo ime da se obrani od zlih sila. Samo po Isusu smo pobjednici tih sila, samo je Isusovo ime iznad svake druge sile, vlasti, gospodstva, poglavarstva (citaj Efezani). Dakle ne brini se sto nisi krsten, brini se radije jer ne zelis put spasenja koji je Bog ponudio po Isusu Kristu.
Sjeti se takodjer price o razbojniku na krizu koji je povjerovao u Isusa, a Isus mu je rekao : jos danas ces biti sa mnom u raju. Covjek se naravno nije imao vremena krstiti, pa prema tome krstenje nije spasenje.
Vjeruj u Gospodina Isusa i spasit ces se!
Amen, Maranatha, dodji Gospodine Isuse!
tkototamopjeva is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:02.