Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2008., 21:01   #1
Što je to ljubav, a što zaljubljenost?

Daklem, vidim da na oba srodna podforuma vlada opca konfuzija u izrazavanju kad se radi o zaljubljenosti te o ljubavi.

LJ U B A V
Ljubav jest osjecaj naklonosti, nesebicnosti, prihvacanja drugog sa svim njegovim vrlinama i manama. Daklem voljeti se moze i idiota/idiotkinju da se tako izrazim. Ljubav ne moze nestati, ona je dozivotna. Kad nekoga volimo i ta osoba nas ostavi, dogadja se ista stvar kao da nam je netko umro a koga smo voljeli. Hocu reci da necemo izgubiti ljubav ali cemo krenuti dalje u zivotnu borbu. Voljeti vise osoba tjekom zivota je normalna stvar. Ljubav je ustvari nesto najobjektivnije i najprirodnije u jednom ljudskom bicu. Kolicina ljubavi u jednom bicu, ekvivalentna je velicini ljubavi u drugome bicu. Ljubav je bezuvjetna i ne tuguje za onim tipa: ja tebe volim najvise, a ti mene ne toliko...
* Alexander Lowen - "Ljubav je osjećaj koji zrači iz srca i krvlju se širi u sve tjelesne stanice."
* Andras Angyal - "Ljubav nije slijepa već je vizionarska: ona prozire u samo srce onoga kojeg voli i vidi pravo lice iza slabosti i nedostataka voljene osobe."
Kad se pitate da li nekoga volite ili ne pitajte se ovo: Da li bih dao svoj vlastiti zivot za tu osobu ako bi to bilo potrebno? Nakon odgovora na to pitanje dileme nema.

Z A LJ U B LJ E N O S T
Zaljubljenost je jako, jako subjektivni osjecaj. Ona je egocentricna, sebicna, licemjerna - zato jer ne prihvaca drugoga u potpunosti. Zaljubljenost oscilira, nije sposobna se odrzati dozivotno - NIKAKO! Sad cu napisat nesto cime ne kanim diskriminirat nikoga, objektivno zene su te koje se cesce zaljubljuju, zaljubljenost je vise zenski osjecaj. Pitanje za ljepsi spol: da li ste ikada dozivjele to da se nakon nekog vremena u vezi muskarac u vas zaljubi, a ono sto slijedi je pedala s vase strane? Zaljubljenost je stanje koje se moze kontrolirat, dok ljubav ne mozemo kontrolirat. Muskarac da ne bi izgubio tu muzevnost koja se svidjela zeni u startu mora kontrolirat svoje emocije. Zaljubljenost je osjecaj koji je jako krhak tj. nestaje vec onda dok neko prdne!

I za sam kraj: NEMOJTE SE JEBAT; VODITE LJUBAV mislim mozete se i jebat ak bas hocete LOL
Yeti is offline  
Old 09.11.2008., 22:00   #2
Quote:
Yeti kaže: Pogledaj post
Zaljubljenost je stanje koje se moze kontrolirat, dok ljubav ne mozemo kontrolirat.
Obrnuto.
__________________
la mesure de l'amour c'est d'aimer sans mesure
Parlez français! :cerek:
Scimmia is offline  
Old 09.11.2008., 22:20   #3
Quote:
Scimmia kaže: Pogledaj post
Obrnuto.
slazem se,ljubav je kad usprkos svemu volis ga takvog kakav je i spremnost da se prede preko njegovih nekih losih navika npr.,a zaljubljenost je idealiziranje,ne vidis dalje od svog nosa,vidis i vjerujes ono sto zelis vidjeti i vjerovati...zaljubljenost moze biti povezana s ljubavlju,traje prema znanstvenim istrazivanjima oko 3 god,leptirici u trbuhu i sl.,a nakon toga dolazi ili razocaranje i prekid ako smo zaljubljeni u krivu osobu ili to prelazi u ljubav.jel se ko slaze samnom?
leptirica 2 is offline  
Old 09.11.2008., 23:05   #4
Quote:
Kad se pitate da li nekoga volite ili ne pitajte se ovo: Da li bih dao svoj vlastiti zivot za tu osobu ako bi to bilo potrebno? Nakon odgovora na to pitanje dileme nema.
Pa baš i nisam siguran u ovu tvrdnju. Netko može dati život za drugoga a da ga i ne voli, mislim ovo vrijedi ali uvjetno. Ha, šta je to ljubav a šta zaljubljenost čovjek otkrije nakon nekog vremena. Evo ja naprimjer još uvijek volim određenu curu iako nema šanse da više budemo skupa jer se ona uskoro udaje. Dobro, ovo možda i nije dobar primjer
CIKA_ZIKA is offline  
Old 10.11.2008., 00:03   #5
Quote:
Yeti kaže: Pogledaj post
Daklem, vidim da na oba srodna podforuma vlada opca konfuzija u izrazavanju kad se radi o zaljubljenosti te o ljubavi.
pa ces nam ti objasnit razliku? lol
antonia175 is offline  
Old 10.11.2008., 08:31   #6
Quote:
leptirica 2 kaže: Pogledaj post
slazem se,ljubav je kad usprkos svemu volis ga takvog kakav je i spremnost da se prede preko njegovih nekih losih navika npr.,a zaljubljenost je idealiziranje,ne vidis dalje od svog nosa,vidis i vjerujes ono sto zelis vidjeti i vjerovati...zaljubljenost moze biti povezana s ljubavlju,traje prema znanstvenim istrazivanjima oko 3 god,leptirici u trbuhu i sl.,a nakon toga dolazi ili razocaranje i prekid ako smo zaljubljeni u krivu osobu ili to prelazi u ljubav.jel se ko slaze samnom?
Slažem se u potpunosti...
Scared is offline  
Old 10.11.2008., 11:52   #7
Quote:
antonia175 kaže: Pogledaj post
pa ces nam ti objasnit razliku? lol
Ajd ,molim te , kad vec pucas od tolke pameti daj nam ti objasni razliku!!
Yeti is offline  
Old 10.11.2008., 11:55   #8
Quote:
Scimmia kaže: Pogledaj post
Obrnuto.
naravno. odlučio sam da te volim/ne volim se da nekako složiti u glavi.

puno je teže skužiti u što se točno zaljubljujemo. i kako to kontrolirati.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Old 10.11.2008., 11:56   #9
Quote:
leptirica 2 kaže: Pogledaj post
slazem se,ljubav je kad usprkos svemu volis ga takvog kakav je i spremnost da se prede preko njegovih nekih losih navika npr.,a zaljubljenost je idealiziranje,ne vidis dalje od svog nosa,vidis i vjerujes ono sto zelis vidjeti i vjerovati...zaljubljenost moze biti povezana s ljubavlju,traje prema znanstvenim istrazivanjima oko 3 god,leptirici u trbuhu i sl.,a nakon toga dolazi ili razocaranje i prekid ako smo zaljubljeni u krivu osobu ili to prelazi u ljubav.jel se ko slaze samnom?
Slažem se ...zaljubljenost prelazi u ljubav ili ode sve k vragu ako si bio zaljubljen u krivu osobu. Obratno ne može nikak. Bar mi ne pada napamet trenutno suprotni primjer.
__________________
I don't care what you think, as long as it's about me.
Elaine123 is offline  
Old 10.11.2008., 11:57   #10
Quote:
Elaine123 kaže: Pogledaj post
Slažem se ...zaljubljenost prelazi u ljubav ili ode sve k vragu ako si bio zaljubljen u krivu osobu. Obratno ne može nikak. Bar mi ne pada napamet trenutno suprotni primjer.
moš ti i volit krivu osobu.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Old 10.11.2008., 12:15   #11
Quote:
Scimmia kaže: Pogledaj post
Obrnuto.
Ne bas je onak kak sam napisal! Basta

Zaljubljenost se moze kontrolirati, ljubav ne mozemo kontrolirati. Istina je da ljubav mozemo potkurivati sa svim i svacim al ona je jedna trajna konstanta!

Kad ne bi mogli kontrolirati zaljubljenost, onda bi se svako malo zaljubljivali i sjebavali 'dosadne i stare' veze! A to je i slika danasnjice.. Ko se danas trudi za nesto vrijedno i stalno. Ljudi se zaljubljuju i odljubljuju i tak u zacarani krug, pri tome gube zdrav razum jer su cijelo vrijeme u stanju da druge idealiziraju! Onda vidimo svijet onak kak se nama svidja, ne onakav kakav on je. Ego postaje centar svemira! Danas je sve puno ego-tripera..

Yeti is offline  
Old 10.11.2008., 12:18   #12
Quote:
Yeti kaže: Pogledaj post
Kad ne bi mogli kontrolirati zaljubljenost, onda bi se svako malo zaljubljivali i sjebavali 'dosadne i stare' veze!
ne bih se složila. volim te je puno jača karta emocije od zaljubljen sam. kad nekog volim, nema šanse da se zaljubim u trećeg.

* ukoliko se to i dogodi; znači da nešto gadno ne štima u odnosu s kime sam tad.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Old 10.11.2008., 12:18   #13
Quote:
tilla kaže: Pogledaj post
moš ti i volit krivu osobu.
E pa to i je ljubav
Yeti is offline  
Old 10.11.2008., 12:19   #14
Quote:
Yeti kaže: Pogledaj post
E pa to i je ljubav
mda, ipak ne bi fala opet.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Old 10.11.2008., 12:21   #15
Quote:
tilla kaže: Pogledaj post
ne bih se složila. volim te je puno jača karta emocije od zaljubljen sam. kad nekog volim, nema šanse da se zaljubim u trećeg.

* ukoliko se to i dogodi; znači da nešto gadno ne štima u odnosu s kime sam tad.
Pa mos ti zavoljet i trecu osobu davsi prvo sebi dozvolu da se u nju zaljubis..
Yeti is offline  
Old 10.11.2008., 12:22   #16
Quote:
Yeti kaže: Pogledaj post
Pa mos ti zavoljet i trecu osobu davsi prvo sebi dozvolu da se u nju zaljubis..
upravo sam to i rekla. da nisam još skužila obrazac po kojem se zaljubljujem. pa ne mogu sebi dati ni dozvolu.

valjda jer to činim vrlo rijetko. u svakom trenutku mi se sviđalo nešto poprilično drugo.

ali, hell bitno je da je dobar u duši.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Old 10.11.2008., 12:25   #17
Dobar si u dusi i zato cu ti za rodjendan poklonit najlijepshu pedalu
Yeti is offline  
Old 10.11.2008., 12:27   #18
@ Yeti, ma zaljubljenost se ne može kontrolirat, kad si zaljubljen lud si ko batina, ta osoba ti je savršena i uopće ne vidiš njene mane, želiš samo što više vremena provest s tom osobom itd, a kod ljubavi već postaješ svjestan mana koje ta osoba ima i sad ako je ta osoba ona prava te mane prihvaćaš kao dio te osobe a ako nije onda dolazi do prekida, kako je već leptirica tamo gore napisala
Scared is offline  
Old 10.11.2008., 12:42   #19
@Scared - Jedino u sto se muskarac moze zaljubit je picka, sve ostalo je stvar ljubavi. Zaljubljen si dok ti cura daje picu, tada ona nema bas nikakvih mana. Zamisli da ti prestane davat picu, bi bio jos uvijek zaljubljen? Zenama je zaljubljenost nesto drugo..
Yeti is offline  
Old 10.11.2008., 12:48   #20
Quote:
Yeti kaže: Pogledaj post
@Scared - Jedino u sto se muskarac moze zaljubit je picka, sve ostalo je stvar ljubavi. Zaljubljen si dok ti cura daje picu, tada ona nema bas nikakvih mana. Zamisli da ti prestane davat picu, bi bio jos uvijek zaljubljen? Zenama je zaljubljenost nesto drugo..
mah, ti si toliko derište u glavi da to nije istina. čak ni pička ne moreš napisat.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:49.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger