Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2012., 00:49   #1
Rješenje o odbijanju ulaska u Republiku Hrvatsku

Evo, danas drugi put pođoh za Hrvatsku i vratiše me sa vašea granice.
Razlog :
4. ne poseduje sredstva za uzdrzavanje za vrijeme boravka u Republici Hrvatskoj i za povratak
Zanima me da li je ovo opasno ili ne ?
Koliko je zapravo potrebno novaca za ulazak u Republiku Hrvatsku ?
Mislim da sam čuo da mi je policijsku službenik rekao da sutra mogu proći ako ispunim ovaj uvjet .
Dzordz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 09:45   #2
Da li je moguće da niko ne znam nešto o ovome ?
Dzordz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 09:55   #3
Potrebno je 100 eura po danu predviđenog boravka u Hrvatskoj ili 50 eura po danu ako se ima pozivno pismo ili dokaz o turističkoj rezervaciji.
riche is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 10:08   #4
Quote:
riche kaže: Pogledaj post
Potrebno je 100 eura po danu predviđenog boravka u Hrvatskoj ili 50 eura po danu ako se ima pozivno pismo ili dokaz o turističkoj rezervaciji.
Hvala, novac je sad tu, nego me interesuje zašto se ovaj zakon primenjuje , a sličan zakon iz BiH ne ??????
Kod njih je 150 KM po danu, tj oko 555 kuna ali niko niti pita niti zabranjuje ulazak .
Što se tiče lične-osobne karte/iskaznice mogu da kažem da smo Bosanci u najboljem položaju pošto nam ne treba pasoš na graničnim prelazima sa susjedima .
Posle ću pokušati ponovo da pređem, imam ono što mi treba kod sebe i tako.
Nadam se da mi neće praviti probleme .
Dzordz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 09:41   #5
Primjenjuje se samo jedan od članaka Zakona o strancima da u državu ne bi ulazile osobe koje se ne mogu uzdržavat odnosno platit smještaj i hranu (nema spavanja po plažama i parkovima).U istom članku postoji i to da će se strancu odbit ulazak ako ne opravda svrhu ulaska.Znači možeš imat novca koliko trebaš ali ne ulaziš jer smatraju da nećeš bit turist nego ćeš nezakonito radit.Ne moraš imat keš možeš imat i bankovnu karticu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:27.