Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2011., 12:06   #141
Bok svima,

Kurvini sinovi iz VIPa mi poslali ovrhu. Yay. Detalji slijede

u 7. mjesecu 2009 je bio neplaceni racun od nekih 900 kuna. Dva mjeseca poslije mi je isticao ugovor i ja sam otisao na njihovo prodajno mjesto i pitao "trebam li sto potpisivati za prekid ugovora ili je dovoljno to sto istice ugovor i to je to, nemamo vise posla medjusobno" na sto mi je ova tamo rekla da je dovoljno to sto je istekao ugovor i da nista ne treba potpisivati. Ok hvala bok, aj bok. 3 mjeseca kasnije skontam da mi nesto ne stima na kreditnoj kartici (u medjuvremenu sam bio preselio pa nisam redovno dobivao izvatke o CC) i provjerim sto je - kurvini sinovi iz VIPA mi jos uvijek naplacuju mjesecnu pretplatu i skinuli su mi pretplatu za 3 mjeseca, a u ta tri mjeseca ja stick za internet nisam koristio ni megabajta. Da ironija bude veca, pocetkom 10tog mjeseca mi je nesto HITNO trebao internet i reko jebem ga, haj probat cu se sa ovim govnetom spojiti na net pa cu im platiti sto vec bude trebalo. Probao se spojiti i nisam mogao, reko ok, to je to, iskljucili mi broj, iskljucili racun, ne mogu se spojiti, alles gut.
Naravno, ljut ko pas zovem VIP i oni mi kazu da sam ja ipak trebao poci do svojeg prodajnog mjesta i raskinuti ugovor tj potpisati neki prekid ili tako nesto (iako je ugovor redovno isticao u 9tom mjesecu) i da su mi oni imali pravo naplatiti jos tih 3*300 kuna. I jos uz to, da imam taj dug od 900 kuna i da ga moram platiti. Reko znate sta, jebem ja vama lagano mater, vasa djelatnica mi je na vasem prodajnom mjestu rekla da ja to NE trebam potpisivati i vi to izvolite rijesiti tako da ovaj dug od 900 kuna rijesite prebijanjem sa ovih 900 kuna koji niste imali pravo naplatiti. Odgovor: "hm, to bas ne moze tako ali proslijediti cemo vas upit pravnoj sluzbi pa ce vam se javiti". OK, ostavljam broj telefona da mi se jave. Mjesec dana iza toga ni slova ni rijeci od njih. Zovem ih opet, objasnjavam sve sto se desilo i ponovo isti odgovor - javit cemo vam se. Od tada ni slova od njih, a ja vise nisam ispitivao rekoh valjda su to rijesili interno, prebili i to je to.
Sada, vise od 2 godine kasnije, sjeda mi ovrha na racun u iznosu od cca 1600 kuna, 900 za taj racun koji je de facto vec placen, i 700 za gamad zvana odvjetnici, javni biljeznici, koji vec kurac. U te dvije godine od njih nisam dobio ni pisma ni razglednice, a imali su i moj broj mobitela, i mail adresu, i kucnu adresu na kojoj sam prijavljen.
Imate li kakav savjet, sto da napravim da im se brutalno najebem majke?
Gunner1980 is offline  
Old 29.09.2011., 13:44   #142
prvo ublaži rječnik , nažalost u ugovoru ti ljepo piše da se protekom ugovora ugovor nastavlja za po jedan mjesec, dok se ne raskine ugovor, nažalost glupani za šalterom su te krivo uputili, medjutim opet te ne oslabađa odgovornosti ne čitanja i ne poštivanja ugovora tj općih odredbi njihovih, a to što si ti telefonski dogovorio možeš obrisat guzicu sa time, ukratko morat češ platit cjelokupni dug, jedni način da im se revanširaš je da promjeniš operatera, pa če sa tih 900 kn izgubit do kraja tvog života i puno više. Eto to ti je jedina satisfakcija

ps.
medjutim takvih postova ko tvojih imaš i sa drugih operatera tako da ti ostaje samo životna lekcija.
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Old 03.10.2011., 02:39   #143
I još jedan

Fino drugi put pročitaj kaj potpisuješ i pamet u glavu. Znam da ti se žurilo..... I sad ti je cijeli svijet kriv. Moš mislit. Da operateri vole takve ko ti nema sumnje ali sam si si kriv.
Mtop is offline  
Old 03.10.2011., 10:34   #144
Jest, malo sam poletio sa rjecnikom ali jbg, zivci su mi bili na milion prosli tjedan
Budem pisao danas njihovoj pravnoj sluzbi pa ke bude bude. Znam sta ce biti - nista. I usput, ni od njihovog odvjetnika (tj od odvjetnika koji je provodio ovrhu) mi nista nije stiglo, a u FINI u datoteci stoji da mi je dostavljeno. Yay.
Gunner1980 is offline  
Old 16.10.2011., 22:24   #145
Ja sam dobila ovrhu Tele2 mreže.

Naime radi se o tome da sam na štandu potpisala ugovor za koji su mi rekli da nije pretplata te ako ne iskoristim broj, nema problema, neće računi dolaziti, mislim nisam luda da uzmem pretplatu. Još sam lijepo ženskici rekla da imam već svoju mrežu i da nemam mobitel za tele2 karticu, na što je ona rekla da nema veze jer niti ne trebam iskoristiti karticu ako ne želim. I nisam koristila broj, kartica je još u onoj plastici. Stizali su računi od 100-njak kn kroz prva 4 mjeseca. Neznam šta su naplatili ako nisam ni jedan poziv obavila (a tarifa je navodno 25 kn).
Pisala sam im mail za raskid ugovora, nisu odgovorili. Sad sam dobila ovrhu od 1000 kn. Planiram pisati žalbu, dali mislite da će ju prihvatiti? Ima li kakve šanse, s obzirom da ta kartica nije iskorištena?
Tillea is offline  
Old 12.01.2012., 12:03   #146
Quote:
Tillea kaže: Pogledaj post
Ja sam dobila ovrhu Tele2 mreže.

Naime radi se o tome da sam na štandu potpisala ugovor za koji su mi rekli da nije pretplata te ako ne iskoristim broj, nema problema, neće računi dolaziti, mislim nisam luda da uzmem pretplatu. Još sam lijepo ženskici rekla da imam već svoju mrežu i da nemam mobitel za tele2 karticu, na što je ona rekla da nema veze jer niti ne trebam iskoristiti karticu ako ne želim. I nisam koristila broj, kartica je još u onoj plastici. Stizali su računi od 100-njak kn kroz prva 4 mjeseca. Neznam šta su naplatili ako nisam ni jedan poziv obavila (a tarifa je navodno 25 kn).
Pisala sam im mail za raskid ugovora, nisu odgovorili. Sad sam dobila ovrhu od 1000 kn. Planiram pisati žalbu, dali mislite da će ju prihvatiti? Ima li kakve šanse, s obzirom da ta kartica nije iskorištena?
ja imam identičan slučaj (potpisao i nisam koristio), ali za t-com. htio bih se žaliti, što moram napraviti?
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Old 13.01.2012., 11:02   #147
Quote:
Tillea kaže: Pogledaj post
Ja sam dobila ovrhu Tele2 mreže.

Naime radi se o tome da sam na štandu potpisala ugovor za koji su mi rekli da nije pretplata te ako ne iskoristim broj, nema problema, neće računi dolaziti, mislim nisam luda da uzmem pretplatu. Još sam lijepo ženskici rekla da imam već svoju mrežu i da nemam mobitel za tele2 karticu, na što je ona rekla da nema veze jer niti ne trebam iskoristiti karticu ako ne želim. I nisam koristila broj, kartica je još u onoj plastici. Stizali su računi od 100-njak kn kroz prva 4 mjeseca. Neznam šta su naplatili ako nisam ni jedan poziv obavila (a tarifa je navodno 25 kn).
Pisala sam im mail za raskid ugovora, nisu odgovorili. Sad sam dobila ovrhu od 1000 kn. Planiram pisati žalbu, dali mislite da će ju prihvatiti? Ima li kakve šanse, s obzirom da ta kartica nije iskorištena?
Nažalost nemaš baš nikakve šanse, potpisala si ugovor na pretplatu s tim operaterom, bez obzira što su te ovi na štandu prevarili! Bez obzira što nisi koristila karticu, oni su ti ju sami aktivirali i kao što vidiš - dolazili su ti računi.

Uglavnom, plati ako imaš novca, jer će ti troškovi samo rasti ako napišeš prigovor i sve dođe na sud. Ako se odlučiš platiti u roku od 8 dana od kad si dobila rješenje o ovrsi, javi mi se na privat i reći ću ti kako da bitno smanjiš troškove od 1000 kn koje traže - u tom slučaju bi za sad platila samo glavnicu i kamate na nju.

Mnoge ljude su na taj način prevarili i drugi put ništa ne potpisuj na tim štandovima!

Uglavnom, sad sam vidio da je dr. diego dignuo ovaj stari post, ali isto se odnosi i na njega!
goliath is offline  
Old 13.01.2012., 13:15   #148
S obzirom da postoji tema o postupku ovrhe sa slicnim pitanjima i korisnim savjetima, ovu zakljucavam jer nema potrebe za 2 iste teme.
Katrin is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:21.