Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2012., 10:13   #1
Bučne vodovodne cijevi u kući

Živim u kući s roditeljima. Ja sam na katu s ženom i klincima. Sve više nam na živce ide problem s cijevima, a to je da su jako bučne. Kad se netko tušira, pušta vodu i slično cijevi se jako čuju, sve se po kući čuje, sve odzvanja od tih cijevi. Oduvijek se tako čulo samo nismo obraćali pažnju. Cijevi su u zidu, čitave su, normalno su postavljene, cijevi su kakve su za tu namjenu, ali buče.

Imate li slična iskustva i kako ste riješili problem?
pero8888888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 10:23   #2
očito se prilikom gradnje nije vodila briga oko zvučne izolacije cijevi.. ne znam ima li sad pomoći osim razbijanja svega i postavljanja novih instalacija, ovaj put dobro zvučno izoliranih.
__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)
solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2012., 15:07   #3
Vodoinstalater sam..iz iskustva znam da uzroka može biti nekoliko....1.cijevi su nepropisno izolirane i dodiruju beton, 2. neki od podžubknih ventila imaju pohabano vreteno (luft) pa to izaziva brujanje po cijeloj instalacji jer se vibracije šire i teško je locirati.
3. špine/baterije su jeftine izvedbe/cijene...izvedba špina se djeli po klasama 1.2.3..i razini buke koju stvaraju...ljudi misle da su skupe špine tek tako skupe..e pa nisu...
4. kod pocinčanih cijevi neodgovorno odrezana i neobrađena cijev može izazivati buku
5. bojler može izazivati buku
6. problem može biti kod susjeda a instalacijom se zvuk širi do vas kao da je kod vas...
escape:: is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:24.