Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2009., 22:05   #361
Quote:
nephthys kaže: Pogledaj post
ako su gljivice, znat ćeš, svrbi. ali sirasti iscjedak nikako nije normalan, čak i kada se često pojavljuje. neke cure imaju jači, neke slabiji, ali nikad sirast! (ajme, kako ovo bljak zvuči )
sačekaj dan, dva, il će proć, ili će se promijenit, ili će svrbit.
rvi slučaj- ajde dalje, drugi slučaj- ajde ginekologu, treći slučaj- kupi canesten.
Ne svrbi, nadam se da i neće... ali hvala, ako se nastavi, trčim ginekologu.
BeautifullyChaotic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 22:07   #362
Meni je sirasto kad imam gljivice - prvi dan me čak i ne svrbi, al već drugi dan svrbi tak da je to neizdrživo...
Za gljivice možeš kupiti Canesten vaginalnu kremu bez recepta...
__________________
Teško je biti skroman kad si savršen.
chrissy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 11:31   #363
Koristila sam vaginalete prije mjesec dana zbog bakterija. Pa ne bi se valjda sad i gljivice javile? Uf... al' dobro, ne svrbi još
BeautifullyChaotic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 12:50   #364
ohohoho...pa onda su sigurno gljivice.
antibiotici općenito imaju takav utjecaj na vaginalnu floru i faunu da sve dolje fino poludi i gljivice imaju party. zato se uz vaginalete antibiotskog tipa uvijek daju i one za suzbijanje gljivica.
__________________
"This above all: to thine own self be true, And it must follow, as the night the day, Thou cans't not be false to any man " (Hamlet, ll.78-80)

Bowties are cool.
nephthys is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 13:01   #365
Quote:
nephthys kaže: Pogledaj post
ohohoho...pa onda su sigurno gljivice.
antibiotici općenito imaju takav utjecaj na vaginalnu floru i faunu da sve dolje fino poludi i gljivice imaju party. zato se uz vaginalete antibiotskog tipa uvijek daju i one za suzbijanje gljivica.
Brišem ja u ljekarnu. Od Canestena mi ne može ništa biti čak i da nisu gljivice...
BeautifullyChaotic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 13:48   #366
Quote:
BeautifullyChaotic kaže: Pogledaj post
Brišem ja u ljekarnu. Od Canestena mi ne može ništa biti čak i da nisu gljivice...
jel stvarno?
mogla bi i ja onda svratit do apoteke
ja nemam iscjedak, al imam simptome...pila antibiotik ima 15ak dana..al pila i prije dosta antib. pa nikad se nisu pojavile..zato ne zam je li to sad to..
i na drugom topicu su mi ekli da uzmem Plymicol, koja je razlika od Canestena?
/a i ja bezveze pitam umisto da guglam, al eto, draze mi je kad neko iz vlastitog iskustva rece,,,/
__________________
Happiness is only real when shared...
Marcelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 13:56   #367
Zapravo ne znam razliku.
BeautifullyChaotic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 14:05   #368
plymicol je valjda nešto blaži. nemam pojma, zapravo sam ja imala lošu reakciju na njega, pa ga nisam isprobavala. dobar je i on, ali kod canestena imaš i vaginalete i kremu a on je valjda neka vrsta univerzalnih vaginaleta za gljive, pa ga cure većinom koriste.
definitivno canesten nije lošiji.

marcelina, nekad se ne pojave, ovisi o tvom stanju organizma. ali ako svrbi- odmah u ljekarnu. i preporučujem da za početak stvarno koristiš samo kremu, pa tek onda vaginalete.

u ljekarni imate pakovanje od vaginaleta (3 kom) i kreme za nekih 50 kn, ja to kupujem inače.

e, da, mislim da od canestena ti neće ništa biti, i ja sam ga upotrebljavala inače na prve naznake, al stvarno ne znam što da ti kažem, chaotic...a da samo nazoveš ginekologa pa pitaš? ne bi ti htjela dat loš savjet, pa da se zajee...

edit: marcelina, sad sam pogledala što tipkaš na drugom topicu. idi u ljekarnu, ako nisi sigurna nazovi gin za svaki slučaj. ja nisam skužila na vrijeme ovaj mjesec (mislila sam da je nešto drugo jer je iscjedak bio normalan), a onda me zapeklo za vrijeme seksa. drugi dan nisam stigla ili što se već dogodilo, a treći dan sam naotekla i toliko me svrbilo ujutro da me probudilo. jedva sam sjedila.....i inače mi simptomi prestanu već nakon prve vag, sad su trebale sve tri...kreni odmah s terapijom.
__________________
"This above all: to thine own self be true, And it must follow, as the night the day, Thou cans't not be false to any man " (Hamlet, ll.78-80)

Bowties are cool.
nephthys is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 14:15   #369
nephthys thanx na savjetu, dobar je, don't worry
a ne znam ni ja..vidit cu kako ce bit stanje u iduca dva dana, jer mi se cini da bi se moglo smirit samo od sebe, pa cu se strpit do termina u gin.
ako bas ne bude bolje, kupujem kremu i to je to
ne mogu je dobit na tel, a sestra je neka mlada na zamjeni...
ma bit ce to ok
nego, sta se tice sexa, nije bas preporucljivo, a?
iako mislim da nije bas ni izvediv..pece, puca...
__________________
Happiness is only real when shared...
Marcelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 14:19   #370
Ma nephtys, ne brini, nazvat ću prvom prilikom. Ovako samo tražim iskustva ljudi da si ne umislim neku boleštinu pa od straha ne napravim ništa. I tako uvijek paničarim bez veze.

Marcelina, hoćemo obje po kremu dok nam se ne jave ginekolozi? Ipak ne može škoditi ?
BeautifullyChaotic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 14:27   #371
BC, heh, mogle bi
al stvar je u tome da se ja mislim sta ako mi je neka bakterija, kod svih tih bestija su isti simptomi, to peckanje i svrbez
gardinela npr...
mali update, imam neki iscjedak, al je zuckast, gust (ajme neugodno mi je), kao oni normalni samo malo obilniji... i trenutno me nista ne smeta
aaaa
postoji i opcija privatnik, al do termina imam 6 dana, situacija nije toliko strasna, gin, moja soc. je stvarno dobra, glupo mi je davat sad masu love
a da nisam ovdi sve ovo procitala, bilo bi mi bolje imam osjecaj...
__________________
Happiness is only real when shared...
Marcelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 14:29   #372
A ako je samo 6 dana, pričekaj. Ma i ja čitam sve te simptome, i sve to, pa ni sama ne znam. Ali meni je nekako lakše kad pročitam iskustva drugih ljudi. Pokupim savjeta, pa barem lakše podnosim...
BeautifullyChaotic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 14:35   #373
istina to za lakše podnošenje, al ja sam se ovaj put uparanojila...
mislim se sta ako je nesto, a ja cekam tih skoro tjedan dana, i nesto se zakomplicira.. i sad ti budi pametan..ma ja cu prestat citat o bestijama za danas, jer sad ne znam sta je realno a sta sam umislila
ajmo bas sam se pohipohondrila
aj ako odes do apoteke i uzmes to, napisi iskustva
__________________
Happiness is only real when shared...
Marcelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 14:41   #374
mar, ni mislit na sex ako i njega zasvrbi, odmah krema.
ako je iscjedak takav, onda bi stvarno bilo dobro da odeš kod gin na bris. moj to obavi na licu mjesta pa zna što dati, mislim da je takva praksa i inače.
ali nikako nemoj čekati 6 dana. nije to dugo, al u 6 dana se svašta može dogoditi. npr, možeš naoteći i sva se upaliti...a ti pokušaj ugurati vaginaletu dok si stisnuta i naotečena..sve mi suze idu samo od pomisli....
samo ti zovi svoju gin, nije ti to baš tak zanemarivo. ozbiljno. nećeš umrijet, ali nemoj si komplicirati situaciju čekanjem. to ti je moj naiskreniji savjet. nemoj.

chaotic, daj ti nju kupi, pa ak zasvrbi usred noći da ju bar imaš pri ruci
__________________
"This above all: to thine own self be true, And it must follow, as the night the day, Thou cans't not be false to any man " (Hamlet, ll.78-80)

Bowties are cool.
nephthys is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 14:54   #375
Quote:
nephthys kaže: Pogledaj post
mar, ni mislit na sex ako i njega zasvrbi, odmah krema.
ako je iscjedak takav, onda bi stvarno bilo dobro da odeš kod gin na bris. moj to obavi na licu mjesta pa zna što dati, mislim da je takva praksa i inače.
ali nikako nemoj čekati 6 dana. nije to dugo, al u 6 dana se svašta može dogoditi. npr, možeš naoteći i sva se upaliti...a ti pokušaj ugurati vaginaletu dok si stisnuta i naotečena..sve mi suze idu samo od pomisli....
samo ti zovi svoju gin, nije ti to baš tak zanemarivo. ozbiljno. nećeš umrijet, ali nemoj si komplicirati situaciju čekanjem. to ti je moj naiskreniji savjet. nemoj.

chaotic, daj ti nju kupi, pa ak zasvrbi usred noći da ju bar imaš pri ruci
lol
BeautifullyChaotic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 20:00   #376
Pozdrav svima nadam se da mi netko može pomoći...

inače uvijek ima iscjedak, nekad ga u cijelom danu izađe vrlo malo (žućkasto) a nekad bude obilan, isto tako žućkast, rijeđe proziran, nekad čak zelenkas, al brzo prođe. Idem redovito kod ginekologa i rezultat bude uvijek ok, uz blage bakterije što mi kaže ginekologica da je sve ok.
Kako sam ja bila uvjerena da je taj moj iscjedak ok, nisam se brinila, niti ginekologici sve opisivala, al sad vidim da nije...

Koji put se zna baš pojačat i svrbit, al obično bude onda kad se ne stignem oprat taj dan, nakon 2-3 dana se povuče svrbež i smanji iscjedak.

Sad sam se prepala jer je neko reka da je miris po ribama uzrok teških bakterija, a dečko mi nedavno reko da je tako mirisalo...
Drugi put je reko da nema tog mirisa (s tim da sam neposredno prije tog drugog puta oprala uz toplu vodu i intimnim sapunom kojeg tu i tamo koristim).
Inače se perem min 1, max 2 puta dnevno, brišem ručnikom, ne nosim dnevne uloške, ne nosim nailonke ni preuske hlače i nosim samo pamućne slip gaćice. Nisam spolno aktivna.

Zapravo, otkad imam iscjedak takav mi je... i ne znam u čemu griješim kad ispada po ovome do sada napisanome da u sebi nosim svakakve gljivice i bakterije...

Da naglasim: iscjedak imam SVAKI DAN, naravno nekad manje, nekad više, i nije mi jasno kako to iscjedak u pravilu treba imat samo neke određene dane?

Idem u ginekologice i sve joj ispričam o tome, najpametnije...

Zadnje uređivanje choks : 22.02.2009. at 20:06.
choks is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 20:47   #377
... evo, baš sam "provjerila stanje"... jutros sam promijenila gaćice, do sada ima na njima vrlo, vrlo malo sasušenog iscjetka koji je jedva žućkast, ništa ne peče i ne svrbi... :S

... i sad mi ništa nije jasno, jel moguće da do takvih neprirodnih pojava dolazi isključivo zbog higijene?

Hvala
choks is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 22:06   #378
iscjedak

Pozdrav svima nadam se da mi netko može pomoći...

inače uvijek ima iscjedak, nekad ga u cijelom danu izađe vrlo malo (žućkasto) a nekad bude obilan, isto tako žućkast, rijeđe proziran, nekad čak zelenkas, al brzo prođe. Idem redovito kod ginekologa i rezultat bude uvijek ok, uz blage bakterije što mi kaže ginekologica da je sve ok.
Kako sam ja bila uvjerena da je taj moj iscjedak ok, nisam se brinila, niti ginekologici sve opisivala, al sad vidim da nije...

Koji put se zna baš pojačat i svrbit, al obično bude onda kad se ne stignem oprat taj dan, nakon 2-3 dana se povuče svrbež i smanji iscjedak.

Sad sam se prepala jer je neko reka da je miris po ribama uzrok teških bakterija, a dečko mi nedavno reko da je tako mirisalo...
Drugi put je reko da nema tog mirisa (s tim da sam neposredno prije tog drugog puta oprala uz toplu vodu i intimnim sapunom kojeg tu i tamo koristim).
Inače se perem min 1, max 2 puta dnevno, brišem ručnikom, ne nosim dnevne uloške, ne nosim nailonke ni preuske hlače i nosim samo pamućne slip gaćice. Nisam spolno aktivna.

Zapravo, otkad imam iscjedak takav mi je... i ne znam u čemu griješim kad ispada po ovome do sada napisanome da u sebi nosim svakakve gljivice i bakterije...

Da naglasim: iscjedak imam SVAKI DAN, naravno nekad manje, nekad više, i nije mi jasno kako to iscjedak u pravilu treba imat samo neke određene dane?


... evo, baš sam "provjerila stanje"... jutros sam promijenila gaćice, do sada ima na njima vrlo, vrlo malo sasušenog iscjetka koji je jedva žućkast, ništa ne peče i ne svrbi...

... i sad mi ništa nije jasno, jel moguće da do takvih neprirodnih pojava dolazi isključivo zbog higijene?

Idem u ginekologice i sve joj ispričam o tome, najpametnije...

Hvala

Zadnje uređivanje choks : 22.02.2009. at 22:15.
choks is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 01:33   #379
vrlo moguće da su gljivice....tako i meni, svi brisevi i sve ok...no gljiva ko u prči. nema svrab kao siptom nego samo taj žučkasti iscjedak...koma...već sam oguglala lagano na to
simba is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 08:52   #380
Svrab i gušći isjedak simptomi su gljivica,odi ginekologici ako te meta-ona će ti dati vaginalete ili pak kremu za izvana ako ustvrdi da je sve čisto iznutra.Ja idem često kod gin.svakih par mjeseci uptravo radi tih gljivica s kojima često imam problema pa vrlo brzo prođu,al opet dođu
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:10.