Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong, Igre & ostalo (Eurosong)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.04.2021., 09:35   #1
Konjima do Crnog mora

HRT 1 Nedjelja, 11. travnja u 20:10
Dokumentarni serijal Na putu: Konjima do Crnog mora



Dva prijatelja, dva konja, dvije velike rijeke, tri države i jedno more..
1300 km jahanja u 35 dana krajolicima koji oduzimaju dah.

Bravo za Dušana i Borisa, Zeku i Divnu te za sve ostale koji su omogućili da pogledamo ovu avanturu!
__________________
Κύριε Ιησού Χριστέ ελέησον με
Riječni rak is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2021., 13:12   #2
Fantastična ideja, fanstastični ljudi !
Vidio sam trailer...Odlično, svaka čast !!
Medvedova Sapa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2021., 09:42   #3
Odgledao sam prvu epizodu, jako zanimljivo, svakako! Ali mi više liči na igrano-dokumentarnu seriju, puno je tu imena u odjavi.
tripapet is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2021., 10:51   #4
Sretan put!

tripapet is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2021., 20:46   #5
Quote:
tripapet kaže: Pogledaj post
Ali mi više liči na igrano-dokumentarnu seriju, puno je tu imena u odjavi.
Da, a s obzirom da je cijeli tim bio u pratnji, i time je putovanje dobilo dodatno na težini, možda su mogli ishodovati nešto za jednostavniji prelazak granice na nekom robinzonskom mjestu, što je moguće dogovoriti. Ovako je bila zajebancija s tim.

Meni je bila super epizoda, a vjerujem da bi isto bilo i da su sami režirali i snimali sve iako, ovako su snimci kvalitetniji. Dobri su prizori snimani dronom.

Zanimljivo je da su skrenuli u Ploštine i probali konjske kobasice. 150 kn je kila inače tamo.
Ergelu u Lipiku su zaobišli iako je samo nekih 15ak km od tog sela, ali zato su stali u Đakovu. Ionako su lipicanci na oba mjesta pa je jedno bilo dovoljno.

Sava u Županji, bućkanje soma, druženje i fiš..
Prebrzo mi prošlo, radujem se nastavku.
__________________
Κύριε Ιησού Χριστέ ελέησον με
Riječni rak is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2021., 19:02   #6
Nisam imao velika očekivanja, ali sam prvu epizodu odgledao s velikim guštom. Jako dobro!
dbjelovarcan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2021., 21:14   #7
Možda nakon dolaska do obala Crnog Mora nastave oko Crnog Mora.
Medvedova Sapa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2021., 12:57   #8
Pisani i video podsjetnik za večeras:

https://hrtprikazuje.hrt.hr/dokument...g-mora-1334825

Bit će zanimljivo!
__________________
Κύριε Ιησού Χριστέ ελέησον με
Riječni rak is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2021., 21:25   #9
tripapet is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2021., 07:33   #10
Jesu li to zabrljali ili su se iz Rume vraćali u Sr. Mitrovicu?
tripapet is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2021., 09:28   #11
Vjerojatno su do Rume došli drugim putem, a i da su curiknili, nije to tako daleko, 20ak km.

Onaj repan što je dao 7500 za kobilu mi vuče na Dalića. I žmirka kao on.

Nekako sam dojma da premalo dobivamo. Proleti emisija, a ima još samo dvije. Ne znam jesu li pisali putopis. Ako jesu, to bi bilo super pročitati. Takvo putovanje vapi da ga se zapiše, jer ovako smo zakinuti za masu događaja, za masu njihovih raznih doživljaja i kojekakvih nepredvidivosti.

Putovanje na takav način, danas ne ide bez cijele ekipe u logistici pa se tu (glavnim akterima) gubi draž. Spontanost je svedena na minimum. Ali jasno je da ne može kao nekad kad je posvuda bilo spremnih mjesta za dočekivanje jahača i njihovih konja.

Meni je svejedno super ovo sve! U datim okolnostima sigurno su izvukli maksimum.
Kad im se otvorio pogled na klisuru, krik oduševljenja se i meni oteo. Kao da sam bio s njima. Bravo dečki!
__________________
Κύριε Ιησού Χριστέ ελέησον με
Riječni rak is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2021., 14:18   #12
Quote:
Riječni rak kaže: Pogledaj post

Onaj repan što je dao 7500 za kobilu ...
O kojem je novcu tu uopće bila riječ? Ako su srpski dinari, kalkulator kaže jedva 500 kn. Zar ne bi to bilo premalo?
tripapet is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2021., 14:28   #13
Pa u jednom momentu sam čuo da spominju eure. Ili je to meni bilo sasvim normalno da se radi o eurima.
ronac zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2021., 17:16   #14
Quote:
ronac zg kaže: Pogledaj post
Pa u jednom momentu sam čuo da spominju eure. Ili je to meni bilo sasvim normalno da se radi o eurima.
To bi ipak bilo previše. Znači da će ostati tajna!
tripapet is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2021., 18:33   #15
7500 dinara. Tjerali su zajebanciju pa su se cjenkali kao da prodaju rage tj. islužene konje
10 - 12 kuna žive vage puta cca 500 kg..

Ona družina na pijaci je sigurno mesarska, ne jahačka.

Inače, Zeka je arapski konj, a Divna mješanka arapa i quartera.
Cijena arapskog konja je između 1000 i 2000 eura. Sigurno ima i puno, puno skupljih od nekih plemenitih roditelja, osvajača nekih nagrada i sl.
__________________
Κύριε Ιησού Χριστέ ελέησον με
Riječni rak is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2021., 22:37   #16
Vidiš, ne bih bio dobar trgovac konjima.
ronac zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2021., 23:37   #17
Ma nebitno Ronac, ne bih ni ja.. ja sam samo prepoznao kasape. Sjeti se, kad smo bili klinci i igrali se kauboja u prašini, nikad nismo prodavali konje, nego smo bili pravi revolveraši i jahači. Dok nismo bili indijanci, a i onda smo bili pravi jahači..
__________________
Κύριε Ιησού Χριστέ ελέησον με
Riječni rak is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2021., 07:52   #18
Ovako meni izgleda! Sada prelaze u Rumunjsku pa će valjda do Crnog mora sjeverno od Dunava.

Vidim da ovo čitaju i neki kvizaši. A znalo je biti nekih pitanja po kvizovima vezanih uz Dunav. Nisam baš zapamtio ali ima nešto u tome. Ako ne prijeđu Dunav ni neki od njegovih rukavaca, kroz koje države još trebaju proći?
tripapet is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2021., 09:01   #19
Čitaju kvizaški amateri. Jedino si ti ako se ne varam, kvizaški profesionalac na temi. Zasad.
(Pod tim mislim da si sudjelovao na nekom od kvizova ili si pub kvizaš)

Da. Ići će sjeverno od Dunava. Spomenuto je da će proći samo tri države tako da će Dunav prijeći negdje gdje su obje obale rumunjske, a to je na nešto preko 300 km toka. Sad, hoće li preko nekog mosta ili brodom, vidjet ćemo.

Kad bi se držali striktno lijeve strane Dunava, morali bi proći kroz Moldaviju koja je dobila izlaz na Dunav 300 m dužine (zaboravio sam kad, vjerojatno kad i osamostaljenje ili ubrzo nakon njega) i kroz Ukrajinu, a kad bi se držali striktno desne strane prošli bi i kroz Bugarsku.
__________________
Κύριε Ιησού Χριστέ ελέησον με
Riječni rak is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2021., 10:21   #20
Quote:
Riječni rak kaže: Pogledaj post
Čitaju kvizaški amateri. Jedino si ti ako se ne varam, kvizaški profesionalac na temi. Zasad.
(Pod tim mislim da si sudjelovao na nekom od kvizova ili si pub kvizaš)

Da. Ići će sjeverno od Dunava. Spomenuto je da će proći samo tri države tako da će Dunav prijeći negdje gdje su obje obale rumunjske, a to je na nešto preko 300 km toka. Sad, hoće li preko nekog mosta ili brodom, vidjet ćemo.

Kad bi se držali striktno lijeve strane Dunava, morali bi proći kroz Moldaviju koja je dobila izlaz na Dunav 300 m dužine (zaboravio sam kad, vjerojatno kad i osamostaljenje ili ubrzo nakon njega) i kroz Ukrajinu, a kad bi se držali striktno desne strane prošli bi i kroz Bugarsku.
Ma, i ja sam amater, pratim kvizove, prtljam po forumima.

Znači izlaze na rumunjsku obalu Crnog mora!

Pogledao sam najavu sljedeće epizode, prilično je neodređena, po Rumunjskoj su naravno.

A ono je štos s moldovskim izlazom na Dunav, znao sam da mora nešto biti.
tripapet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:31.