Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.09.2015., 12:38   #8481
Quote:
mare* kaže: Pogledaj post
Molim vas savjet! Barem neki!kad sam trebala dobiti menstruaciju bio mi je samo neki smedi iscjedak, sada nakon 2 tj mi se opet pojavilo slabo krvarenje i svee dole boli Zvala sam doktora rekli su mi da pricekaj kakvo ce biti krvarenje, jako ilislabo pa da se javim u ponedjeljak. Radimo na bebi, radila 3 testa, sva tri negativna. Brinem se. Da li je koja imala nesto slicno.
testove si napravila kako treba?
ovo smećkasto krvarenje je inače moglo biti implantacijsko, ali testovi ne bi onda bili negativni.
ne znam što drugo reći, nego da se javiš ginekologu u ponedjeljak.
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 12:41   #8482
Quote:
sarapa kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Odnos sam imala 30.7, dva dana nakon toga menstruaciju koja je trajala četiri dana. I sada mi kasni već 20 dana. Obavila sam neki dan test gravignost mini ali nije bilo ujutro kako je preporučeno i pokazao je negativno. Inače nemam redovite menstruacije ali uvijek dode 30-45 dana. Nemam nikakve naznake za menstruaciju niti za trudnoću osim bijelog iscjetka.
Postoji li koja šansa za trudnoću, trebam li možda opet kupiti neki test ili da čekam da dođe? Hvala
nakon 30.7. nisi imala nijedan spolni odnos?
ako nisi, ne možeš biti trudna.
ako ne dođe kroz neko vrijeme, idi ginekologu.
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 14:00   #8483
Da, radila sam po uputama, tj tjedan pa tjedan i pol nakon tog smedkastog iscjedka. Evo danas imam bas pravo krvarenje, bas cisto krvarenje, bez ikakvih ugrusaka. I standard kako sam uvijek imala simptome kad sam znala dobiti, bolovi i probavne smetnje. Citala sam i da postoji biokemijska trudnoca. Znam da mi nemozete reci sto je. U pon kod doktora sigurno.
mare* is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 18:07   #8484
nakon pilula, imala sam 2 astronomski točne menstruacije (28 dana), a sljedeći je ciklus trajao 25 (što je prilično čudno jer su mi prije pilula bili dulji oko 30 uglavnom. kritični odnos bio je 17.og dana ciklusa. mengu još nisam dobila, ali trebala bih već. simptoma nemam trenutno nikakvih čak ni onih koje inače imam u pms-u. danas sam jedino osjetila grčeve, ali na ulošku ničega. osjetila sam lagani grč 22.dana ciklusa, ali od onda do danas ništa. postoji li mogućnost? više me "brine" što su mi simptomi PMS-a izostali, to mi se još nikad nije desilo, ustvari zato se i čudim...
nakojumisliš is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 23:46   #8485
Cure moze pomoc? Zadnju mjesecnicu sam imala 14.9.-19.9. ,a ciklus mi u prosjeku traje 33 dana iako zna bit i 30 i 35..rizicni odnos je bio 26.9.,trebam li se brinut i uzet pilulu za dan poslije ili je mala mogucnost za trudnocu buduci da mi po kalendaru pise da su mi plodni dani 1.10.-7.10. A sljedeca mjesecnica 20.10.???
pjesma012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2015., 02:34   #8486
Quote:
andjeo29 kaže: Pogledaj post
nakon 30.7. nisi imala nijedan spolni odnos?
ako nisi, ne možeš biti trudna.
ako ne dođe kroz neko vrijeme, idi ginekologu.
Nisam. Hvala ti
sarapa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2015., 09:18   #8487
Quote:
nakojumisliš kaže: Pogledaj post
nakon pilula, imala sam 2 astronomski točne menstruacije (28 dana), a sljedeći je ciklus trajao 25 (što je prilično čudno jer su mi prije pilula bili dulji oko 30 uglavnom. kritični odnos bio je 17.og dana ciklusa. mengu još nisam dobila, ali trebala bih već. simptoma nemam trenutno nikakvih čak ni onih koje inače imam u pms-u. danas sam jedino osjetila grčeve, ali na ulošku ničega. osjetila sam lagani grč 22.dana ciklusa, ali od onda do danas ništa. postoji li mogućnost? više me "brine" što su mi simptomi PMS-a izostali, to mi se još nikad nije desilo, ustvari zato se i čudim...
nakon prestanka uzimanja pilula ponekad treba duže vremena da ti se ciklusi ustabile.
tad poremećeni ciklusi nisu ništa čudno, iako tvoji nisu uopće toliko poremećeni, 25-28 dana je ok.
ne znam što ti znači kritični odnos - ako je bio nezaštićeni, naravno da postoji šansa da si trudna.
napravi onda test na trudnoću.
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2015., 09:26   #8488
Quote:
pjesma012 kaže: Pogledaj post
Cure moze pomoc? Zadnju mjesecnicu sam imala 14.9.-19.9. ,a ciklus mi u prosjeku traje 33 dana iako zna bit i 30 i 35..rizicni odnos je bio 26.9.,trebam li se brinut i uzet pilulu za dan poslije ili je mala mogucnost za trudnocu buduci da mi po kalendaru pise da su mi plodni dani 1.10.-7.10. A sljedeca mjesecnica 20.10.???
kakav je to kalendar uopće?
i zašto se oslanjaš na njega?
ciklusi ti variraju od 30 - 35, plodni dani su ti bez problema mogli biti i 26.9.
to ne možeš znati.
i što se desilo - svršio je u tebe?
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2015., 09:40   #8489
Curke pomoć!
Pijem logest već cca 5 godina, u 7 mj.na moru zaboravila sam popiti 2 tablete, pa sam treći dan popila sve 3. Taj dan imali smo odnos, prvo s kondomom, kasnije bez njega ali nije svršio u mene. Menga je došla normalno, uz bolne grudi (inače nisu), malo su narasle i lagano probadanje u jajnicima. Nakon menge, u sredini ciklusa radila sam test Pregny hCg, negativan. Menga dosla i u 8 mj, i sad u 9, bez bolnih grudi, sve normalno, trajala 4 dana. Drugi test sam radila 2 dana nakon zadnjeg dana menge, Clear Blue, negativan. Muči me to što imam osjećaj da mi je trbuh nadut (mozda sam se malkice udebljala), osjećam pulsiranje oko pupka (trbušna aorta vjerojatno), ostalih simptoma nemam, grudi više nisu bolne. Ne znam što da radim, izabrana doktorica je čudovište od žene, i uopće me grozi pomisao da moram kod nje.
Thx
puppsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2015., 09:45   #8490
Unhappy

Quote:
andjeo29 kaže: Pogledaj post
kakav je to kalendar uopće?
i zašto se oslanjaš na njega?
ciklusi ti variraju od 30 - 35, plodni dani su ti bez problema mogli biti i 26.9.
to ne možeš znati.
i što se desilo - svršio je u tebe?
A ona aplikacija za mobitel u koju upisujem svaki mjesec kad dobijem i ostale podatke pa mi priblizno tocno izracuna za svaki mjesec kad cu dobit sljedecu +- 1,2 dana. Nije svrsio u mene iako nije iskljuceno da je nesto otislo kad je poceo svrsavat,ali 2 sata prije toga je svrsio pa pretpostavljam da je bilo sperme u predsjemenoj tekucini. Puknuo je kondom i nismo skuzili do kraja i sad sam u panici a jucer nisam nigdje mogla uzet tabletu za dan poslije i neznam kolko bi bila ucinkovita da je popijem danas
pjesma012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2015., 09:49   #8491
Quote:
puppsy kaže: Pogledaj post
Curke pomoć!
Pijem logest već cca 5 godina, u 7 mj.na moru zaboravila sam popiti 2 tablete, pa sam treći dan popila sve 3. Taj dan imali smo odnos, prvo s kondomom, kasnije bez njega ali nije svršio u mene. Menga je došla normalno, uz bolne grudi (inače nisu), malo su narasle i lagano probadanje u jajnicima. Nakon menge, u sredini ciklusa radila sam test Pregny hCg, negativan. Menga dosla i u 8 mj, i sad u 9, bez bolnih grudi, sve normalno, trajala 4 dana. Drugi test sam radila 2 dana nakon zadnjeg dana menge, Clear Blue, negativan. Muči me to što imam osjećaj da mi je trbuh nadut (mozda sam se malkice udebljala), osjećam pulsiranje oko pupka (trbušna aorta vjerojatno), ostalih simptoma nemam, grudi više nisu bolne. Ne znam što da radim, izabrana doktorica je čudovište od žene, i uopće me grozi pomisao da moram kod nje.
Thx

nakon 2. mjeseca test bi pokazao pozitivno da si trudna.
ali mislim da nisi smjela popiti sve 3 tablete odjednom - ne piše ti to u uputama?
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2015., 09:56   #8492
Quote:
pjesma012 kaže: Pogledaj post
A ona aplikacija za mobitel u koju upisujem svaki mjesec kad dobijem i ostale podatke pa mi priblizno tocno izracuna za svaki mjesec kad cu dobit sljedecu +- 1,2 dana. Nije svrsio u mene iako nije iskljuceno da je nesto otislo kad je poceo svrsavat,ali 2 sata prije toga je svrsio pa pretpostavljam da je bilo sperme u predsjemenoj tekucini. Puknuo je kondom i nismo skuzili do kraja i sad sam u panici a jucer nisam nigdje mogla uzet tabletu za dan poslije i neznam kolko bi bila ucinkovita da je popijem danas
dal je otišao na wc u međuvremenu?
a gle, ne možemo znati dal je na kraju što završilo u tebi ili nije.
a te aplikacije su bezveze jer nije svaki ciklus isti i ti ne možeš znati koliko će ti trajati. i ne možeš znati kad će ti biti ovulacija, ona također varira unutar ciklusa.
i pretpostavljam da ti nudi samo jedno trajanje ciklusa za upisati, zar ne?
bolje potraži neku koja te traži minimalno i maksimalno trajanje ciklusa - jako puno dana će ti označiti kao plodne, ali čisto da vidiš koliko to može varirati.
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2015., 09:59   #8493
vidi ovo:
http://covermagazin.com/plodni-dani.htm
upiši 30 i 35 dana.
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2015., 10:14   #8494
Quote:
andjeo29 kaže: Pogledaj post
nakon 2. mjeseca test bi pokazao pozitivno da si trudna.
ali mislim da nisi smjela popiti sve 3 tablete odjednom - ne piše ti to u uputama?
Piše u uputama : uzmite propuštenu tabletu čak i ako to znači uzimanje dvije tablete istovremeno, te nakon toga nastavite s uzimanjem u uobičajeno vrijeme.
Isto tako piše i : ukoliko ste uzeli nekoliko tableta istovremeno možete imati mučninu ili povraćati. Neke djevojke mogu imati i vaginalno krvarenje. - NISTA OD NAVEDENOG, jedino sam dobila opasnu alergiju od sunca, što je normalno kod pilula, pogotovo kad uzmeš 3 odjednom
puppsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2015., 10:18   #8495
http://www.halmed.hr/upl/lijekovi/PI...-07-02-162.pdf

Nemojte u jednom danu uzeti više od 2 tablete kako biste nadoknadili propuštene.
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2015., 10:21   #8496
Quote:
andjeo29 kaže: Pogledaj post
http://www.halmed.hr/upl/lijekovi/PI...-07-02-162.pdf

Nemojte u jednom danu uzeti više od 2 tablete kako biste nadoknadili propuštene.
da, u pravu si. Piše i jedno i drugo
puppsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2015., 18:35   #8497
Quote:
andjeo29 kaže: Pogledaj post
dal je otišao na wc u međuvremenu?
a gle, ne možemo znati dal je na kraju što završilo u tebi ili nije.
a te aplikacije su bezveze jer nije svaki ciklus isti i ti ne možeš znati koliko će ti trajati. i ne možeš znati kad će ti biti ovulacija, ona također varira unutar ciklusa.
i pretpostavljam da ti nudi samo jedno trajanje ciklusa za upisati, zar ne?
bolje potraži neku koja te traži minimalno i maksimalno trajanje ciklusa - jako puno dana će ti označiti kao plodne, ali čisto da vidiš koliko to može varirati.
Bio je na wcu u medjuvremenu. Da, znam, to mi je bila neka lazna sigurnost iako se nisam oslanjala na to ali tjesim samu sebe. Zvala sam ginekologicu danas i rekla mi je da popijem ipak tu tabletu bez obzira sto je proslo oko 36 sati i da ce me primit u cetvrtak, ubit ce me briga
pjesma012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 17:38   #8498
Quote:
andjeo29 kaže: Pogledaj post
testove si napravila kako treba?
ovo smećkasto krvarenje je inače moglo biti implantacijsko, ali testovi ne bi onda bili negativni.
ne znam što drugo reći, nego da se javiš ginekologu u ponedjeljak.
Nazalost, nista od trudnoce! Vadila sam betu i manja je od 1.2. Ocito se nesto poremetilo u ciklusu. A nista, idemo dalje, nadam se da ce uskoro doci plusic!
mare* is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2015., 21:13   #8499
Spolni odnos za vrijeme menstruacije i ellaOne, hitno!

Dobar dan.
Dečko i ja smo imali spolni odnos za vrijeme menstruacije i on je svršio u mene.
Menstruacija mi je počela 4.10. i taj isti dan smo imali odnos. Prije toga sam dobila menstruaciju 29.8. Znači oko tjedan dana mi je kasnila. Zadnjih par menstruacija mi je ovako i bilo: ranije, na vrijeme, pa je sad kasnila, znači nije točno. Dali postoji mogućnost da sam trudna?! I zadnjih par sati nakon odnosa mi ne curi uopće.
Zanima me isto tako dali da uzmem ellaOne tabletu za dan kasnije ako postoji mogućnost trudnoće i da li je to pametno uopće za vrijeme menstruacije?
Hvala na odgovoru!
smedooko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2015., 23:45   #8500
Quote:
smedooko kaže: Pogledaj post
Dobar dan.
Dečko i ja smo imali spolni odnos za vrijeme menstruacije i on je svršio u mene.
Menstruacija mi je počela 4.10. i taj isti dan smo imali odnos. Prije toga sam dobila menstruaciju 29.8. Znači oko tjedan dana mi je kasnila. Zadnjih par menstruacija mi je ovako i bilo: ranije, na vrijeme, pa je sad kasnila, znači nije točno. Dali postoji mogućnost da sam trudna?! I zadnjih par sati nakon odnosa mi ne curi uopće.
Zanima me isto tako dali da uzmem ellaOne tabletu za dan kasnije ako postoji mogućnost trudnoće i da li je to pametno uopće za vrijeme menstruacije?
Hvala na odgovoru!
dakle, danas ti je prvi dan menstruacije i danas je svršio u tebe?
šanse su nikakve i ne treba ti pilula i ne znam zašto uopće paničariš i razmišljaš o tome, ali dal ti je palo na pamet napisati koliko ti inače traju ciklusi?
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:49.