Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2015., 16:26   #261
Quote:
Brutalis kaže: Pogledaj post
Hahaha, pa ono neko zna umrjeti sa 50 od raka, mislim to je taj kraj života.
Neki sa 80 su ko mala djeca i samo ih infarkt zgrabi.
A u pravilu... sve su to bolesti, na ovaj ili onaj način...

Sa Saturnom u 8.... kod tebe će nešto od toga biti u dubokoj starosti...
(ako je vjerovati horoskopu, tj. položaju Saturna... ali mislim da treba gledati i druge aspekte...)

Navodno dobri aspekti Sunca i Mjeseca sa Saturnom daju dug život... kao i Mjeseca i Plutona... moj djed je umro u 83. i imao je kvadrat Sunca i Saturna, baka s istim aspektom doživjela 86... pa eto...

Na žalost ne znam vrijeme rođenja, pa ne znam ASC, ni točan položaj Mjeseca...
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2015., 16:34   #262
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Jarci vladaju kostima! Pa ja Jare, moram na kosti paziti ko na oči u glavi.
Ne znam koliko sad imaš godina, ali ako se ne budeš nakon napora dovoljno odmarao i pazio na sebe (kretao se i vježbao), što budeš stariji više će te boliti kosti a mogući su ti i problemi sa kičmom..jarci su na kosti i zglobove najosjetljiviji..
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2015., 16:36   #263
Quote:
zvjezdoznanac kaže: Pogledaj post
Ne znam koliko sad imaš godina, ali ako se ne budeš nakon napora dovoljno odmarao i pazio na sebe (kretao se i vježbao), što budeš stariji više će te boliti kosti a mogući su ti i problemi sa kičmom..jarci su na kosti i zglobove najosjetljiviji..
Uopće se pretjerano ne umaram, ali poradi urođenog hendikepa moram paziti na kosti, a ko fol Jarci vladaju kostima. A ja sam Jare.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2015., 16:43   #264
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Uopće se pretjerano ne umaram, ali poradi urođenog hendikepa moram paziti na kosti, a ko fol Jarci vladaju kostima. A ja sam Jare.
Nije dovoljno da se ne umaraš nego trebaš čitav život biti i fizički aktivan, barem se istezati ako ti je teško vježbati..
A što se tiče urođenog hendikepa za to bi trebalo vidjeti cijeli horoskop, ali nije ništa čudno da se je pojavio u području gdje ti je znak, jer ti je to istovremeno najjača ali i najosjetljivija točka..
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2015., 18:56   #265
Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post
A u pravilu... sve su to bolesti, na ovaj ili onaj način...

Sa Saturnom u 8.... kod tebe će nešto od toga biti u dubokoj starosti...
(ako je vjerovati horoskopu, tj. položaju Saturna... ali mislim da treba gledati i druge aspekte...)

Navodno dobri aspekti Sunca i Mjeseca sa Saturnom daju dug život... kao i Mjeseca i Plutona... moj djed je umro u 83. i imao je kvadrat Sunca i Saturna, baka s istim aspektom doživjela 86... pa eto...

Na žalost ne znam vrijeme rođenja, pa ne znam ASC, ni točan položaj Mjeseca...
Ja imam kvadrat Saturna i Merkura, pretpostavljam da bude možda moždani udar ili tak nekaj pošto znam dosta razmišljat nekad
Opet imam Trigon Saturna i Jupitera, pa nemam uopče neke bolesti, slabo se za mene hvataju opčenito. Jednom godišnje ako me nešto uhvati, sam se izljećim dosta brzo.
Ali imam trigon Mjeseca i Plutona, tako da se nebi čudio da doživim 100 godina
__________________
Moja cura ima decka mozda i dva
oni imaju para, da saznao sam ja!!!
Brutalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 12:35   #266
Koji aspekt/položaj planeta... štogod... u horoskopu daje bolesti s kompliciranim dijagnozama?
Onako generalno pitam...
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 13:09   #267
Moje su često "komplicirane", ili bolje rečeno, uzrok je uvijek nekako nejasan, ne otkrije se zapravo što je to točno bilo. Prođe uglavnom samo od sebe...A za to bi bio zaslužan Neptun, moj vl. 6. polja.
__________________
Be like water making its way through cracks. Do not be assertive, but adjust to the object, and you shall find a way around or through it.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 13:42   #268
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Moje su često "komplicirane", ili bolje rečeno, uzrok je uvijek nekako nejasan, ne otkrije se zapravo što je to točno bilo. Prođe uglavnom samo od sebe...A za to bi bio zaslužan Neptun, moj vl. 6. polja.
Meni 6. poljem vlada Mjesec, koji je u opoziciji s Neptunom... možda bi to bilo to...
I pretpostavljam - veliki utjecaj psihe na zdravlje (stres i te stvari... )

S druge strane Mjesec u Velikom trigonu sa Venerom i Plutonom...

Samo 6. polje je prazno....
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 16:38   #269
ja sam inače boležljiva osoba, od samog rođenja pa i nadalje...no, ono što me zanima jest: koji su to aspekti koji kod mene uvjetuju česte glavobolje i osjetljivost crijevnog sustava? znam da crijevima vlada znak djevice, no mars i sunce koji su mi u ovom znaku nisu loše aspektirani, a u ovnu (glava) pak nemam apsolutno ništa. pa, ipak, nedavna kolonskopija je pokazala upalu jednog dijela crijeva (oduvijek su bila osjetljiva na bolesti i nervoze) + muče me česte migrene.

molila bih pojašnjenje, jer stvarno želim razumjeti svoju natalnu kartu po ovom pitanju, a znanje astrologije mi je krajnje početničko

http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi...682.gif&res=63
__________________
"It's very dull work."
"I like dull work."
lady vintage is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 17:09   #270
Quote:
lady vintage kaže: Pogledaj post
ja sam inače boležljiva osoba, od samog rođenja pa i nadalje...no, ono što me zanima jest: koji su to aspekti koji kod mene uvjetuju česte glavobolje i osjetljivost crijevnog sustava? znam da crijevima vlada znak djevice, no mars i sunce koji su mi u ovom znaku nisu loše aspektirani, a u ovnu (glava) pak nemam apsolutno ništa. pa, ipak, nedavna kolonskopija je pokazala upalu jednog dijela crijeva (oduvijek su bila osjetljiva na bolesti i nervoze) + muče me česte migrene.

molila bih pojašnjenje, jer stvarno želim razumjeti svoju natalnu kartu po ovom pitanju, a znanje astrologije mi je krajnje početničko

http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi...682.gif&res=63
Ne mogu otvoriti kartu, istekao je link...
Pa već to što je So u Djevici je predispozicija. Dalje, Ma je pokazatelj upale i to gdje se on nalazi može ukazivati na mjeto upale. A to je ovdje u Djevici, znači crijeva.
Opet, nije isto koji dio crijeva. Tanko je pod vladarstvom djevice, a debelo pod škorpionom.
Obično sam viđala takve bolesti, kod Ma u merkurovom znaku ili vezan uz metaboličku os, 2-8. U 8. kući, vezan za 8. kuću i slično...

I zato mi nije svejedno kad vidim svoju kartu.
__________________
Be like water making its way through cracks. Do not be assertive, but adjust to the object, and you shall find a way around or through it.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 17:20   #271
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Ne mogu otvoriti kartu, istekao je link...
Pa već to što je So u Djevici je predispozicija. Dalje, Ma je pokazatelj upale i to gdje se on nalazi može ukazivati na mjeto upale. A to je ovdje u Djevici, znači crijeva.
Opet, nije isto koji dio crijeva. Tanko je pod vladarstvom djevice, a debelo pod škorpionom.
Obično sam viđala takve bolesti, kod Ma u merkurovom znaku ili vezan uz metaboličku os, 2-8. U 8. kući, vezan za 8. kuću i slično...

I zato mi nije svejedno kad vidim svoju kartu.
riječ je o debelom crijevu...i opet mogu reći da mi škorpion nije loše naglašen, bar se meni laiku tako čini

p.s. nadam se da će sad karta bit ok

http://i67.tinypic.com/24o7ddh.gif
__________________
"It's very dull work."
"I like dull work."
lady vintage is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2015., 20:07   #272
Quote:
lady vintage kaže: Pogledaj post
riječ je o debelom crijevu...i opet mogu reći da mi škorpion nije loše naglašen, bar se meni laiku tako čini

p.s. nadam se da će sad karta bit ok

http://i67.tinypic.com/24o7ddh.gif
Da, debelo crijevo je dio probavnog sustava (djevica) kojim on završava i završava analnim otvorom (što je u astrološkoj simbolici opisano znakom škorpiona). Tj. kod problema tog tipa uvijek se gleda tkz. metabolička os natalne karte: 2. polje ("usta") - 8. polje ("analni otvor").

Kod tebe je ta os jako naglašena, očito ćeš morati uvesti selekciju u prehrani odnosno u ono što ulazi "na usta".
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 19:47   #273
gubim se u pokušaju dešifriranja zdravlja iz natalne...
ali u solaru 2015 nije mogla omašiti hitna operacija (slijepo crijevo) - osma solarna (sa marsom-vladarom ascendenta i merkurom (su)vladarom šeste i suncem vladarom šeste) u biku u prvoj natalnoj; šesta solarna u dvanaestoj natalnoj i obrnuto; neptun (anestezija) u šestoj solarnoj u ribama. osim operacije bila su dva sitna ekscesa: opeklina na nozi od kipuće vode i to što mi se preko glave strovalio poprilično težak sadržaj ormara. znači, sve nešto iznenada. u natalu mars iz šeste kvadrira uran u osmoj pa sam nekako "znala" da sam sklona iznenadnim hitnim situacijama/hospitalizacijama. manjkavo mi je znanje iz astromedicine pa bih voljela ako netko ima živaca da malo pojasni - koje su mi slabe točke po pitanju zdravlja (gužva je u 6.polju) - posebno ovaj merkur koji se smjestio na asc ali ipak u 12.polje-još kvadrira mjesec pa me frka od nekih psihosomatskih oboljenja? da li i koliko sunce sa dobrim aspektima pomaže/spašava stvar?
da li i kako može na zdravlje utjecati opozicija tranzitnog urana(vladar 12.) u prvoj (u ovnu) na natalni pluton (vladar 8.)
natal:
http://i64.tinypic.com/2lnbdqw.gif

solar 2015
http://i63.tinypic.com/10iap75.gif

Zadnje uređivanje leonidas27 : 20.12.2015. at 20:05.
leonidas27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 22:15   #274
Pozzz...

Evo da se i ja nadovežem... Tutlek sam na polju astromedicine, ali sam operirana do sada 11 puta. Od toga, 8 puta pod općom narkozom (Neptun u 3. Škorpiona). Da me moderatori ne izbrišu, neću navodit nabrajaljke, nego ću samo reći da sam Blizanac s podznakom u Djevici. Mars vladar 8. u 1. na ASC-u u opoziciji sa Saturnom na Desc-u koji kvadrira Sunce na MC-u, a 6. kuća u Vodenjaku, vladar Uran u 12. kojom vlada Sunce iz 10. To je ukratko "sudbinski" opis mojeg tjelesnog zdravstvenog stanja koje je blago rečeno - saldo nula. Naime, dva puta operirane oči, tonzile, dva puta operirana kralježnica koja je cijela spigana poput stare trule špage, a zbog perforacije čira na dvanaesniku sam 2011. umalo otegla papke. Preživjela sam tada, usputne komplikacije u smislu peritonitisa, teške sepse, plućne embolije i plućnog infarkta, infekciju bolničkom bakterijom Klebsiela pneumoniae. 5 dana na morfiju, otpisana (Neptun u tranzitu 6. kućom). Ove godine operirana zbog ventralne hernije. Svaki puta hospitalizirana duže. Probleme sa zglobovima da i ne spominjem. Takve sam "zdravstvene sreće, da sam u 50. godini života, zaradila čak i vodene kozice. Ponovo. Na tijelu imam više ožiljaka nego Krist rana (Mars), a zbog saniravanja njihove estetike, predstoji mi uskoro još nekoliko operacija (Uran u tranzitu 8.). Nadam se da se više neće pojaviti neki ozbiljniji problemi. A za ožiljke na duši, koji su možda čak i veći, znamo samo Bog i ja, jer me Merkur i Venera tako dobro "kamufliraju" da nitko ni u primislima ne može pretpostaviti da sam znatno starija no što izgledam. Da zaključim: lomilo me, lomilo, ali me nije slomilo. Još. Mars me toliko osnažio, da više ne znam da li uopće postoji nešto što me može slomiti. Osim Božje volje, naravno. Ali, ni Jupiter ne odustaje od uloge mojeg osobnog Anđela čuvara. Nadam se da nikada niti neće. Koga zanima evo karta:

http://i64.tinypic.com/294gxuo.gif
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 22:34   #275
Leonidas27,
Temeljem mojih iskustava, Uran mi se manifestirao simbolizirajući kirurge... Doslovno. Ali baš uvijek je bio u nekom značajnom aspektu kad sam završila na operacijama. Čak mi je u tranzitu 4. kućom, u konjunkciji s tranzitnim Saturnom, priskrbio opozicijom na natalnu Veneru, ljubavnika neurokirurga...
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 22:45   #276
Quote:
Bolesna kaže: Pogledaj post
Leonidas27,
Temeljem mojih iskustava, Uran mi se manifestirao simbolizirajući kirurge... Doslovno. Ali baš uvijek je bio u nekom značajnom aspektu kad sam završila na operacijama. Čak mi je u tranzitu 4. kućom, u konjunkciji s tranzitnim Saturnom, priskrbio opozicijom na natalnu Veneru, ljubavnika neurokirurga...

i ja bih rado sa ovim mojim operaterom ljubovala
leonidas27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 22:55   #277
Thumbs up

Quote:
leonidas27 kaže: Pogledaj post
[/B]
i ja bih rado sa ovim mojim operaterom ljubovala
Pa kaj te sprječava? Navali... BTW, zabravila sam spomenuti sitnicu a propos svoje 8. u Ovnu... Nemam problema s glavom. Barem do sada nije ništa dijagnosticirano... Međutim, zna me prilično često u posljednje vrijeme glava zaboljeti. Pripisujem to problemima s kralježnicom. No, interesantno je, da je moja mama operirana zbog moždane aneurizme...
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2015., 01:58   #278
Meni je Neptun u 3. u Jarcu u kvadratu s Marsom u 6. u Ovnu i bio sam dva puta na operaciji oka. Da ne spominjem kako teško prekidam s ovisnostima i koliko me često boli glava (vjerojatno pojačano i Plutonom u 1.).
FassGoHard is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2015., 15:04   #279
Evo mene opet...

Ma, upalo mi je u oči na početku ovog topica, da je Vaga "ta" koja je nadležna za probleme s kralježnicom... I sad mi nije jasno, ako je meni Mjesec u Vagi, na vrhu 2. kuće, u gotovo savršenom trigonu sa stelijem na MC-u, a vladarica Venera u recepciji u 10. kući u Raku gotovo neaspektirana (kažem gotovo, jer nema nikakvih značajnih aspekata osim kvinkuksa s Neptunom i nekim aspektom (za kojeg nemam pojma koji je) s Mjesecom, zašto ja imam probleme s kralježnicom? Dakle, nemam nikakvih napetih aspekata prema Mjesecu i Veneri. koje bih mogla "okriviti" za ogromne probleme s kralježnicom. Može li mi netko malo pojasniti što je to, što u mojoj natalnoj te probleme izaziva?
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2015., 15:28   #280
Quote:
Bolesna kaže: Pogledaj post
Ma, upalo mi je u oči na početku ovog topica, da je Vaga "ta" koja je nadležna za probleme s kralježnicom... I sad mi nije jasno, ako je meni Mjesec u Vagi, na vrhu 2. kuće, u gotovo savršenom trigonu sa stelijem na MC-u, a vladarica Venera u recepciji u 10. kući u Raku gotovo neaspektirana (kažem gotovo, jer nema nikakvih značajnih aspekata osim kvinkuksa s Neptunom i nekim aspektom (za kojeg nemam pojma koji je) s Mjesecom, zašto ja imam probleme s kralježnicom? Dakle, nemam nikakvih napetih aspekata prema Mjesecu i Veneri. koje bih mogla "okriviti" za ogromne probleme s kralježnicom. Može li mi netko malo pojasniti što je to, što u mojoj natalnoj te probleme izaziva?
Mislim da si posve pogrešno pristupila svojim dilemama/pitanju.


Ako malo bolje pogledaš vidjeti ćeš da je taj prvi post na koji se pozivaš kopiran s linka na dnu, a on je bućkuriš svega. Vaga ne upravlja kostima niti kralježnicom već znak jarca odnosno Saturn. Evo tema s kostima:

Kosti i bolesti kostiju

Tu imaš dosta toga napisanog i u vezi kralježnice, a u tvojoj karti je prisutan što se veli školski primjer bolesti kostiju - Saturn u 6. polju, a pogledaj samo njegove aspekte.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:31.