Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.07.2015., 22:48   #41
Šteta je što dugo nema nikoga na ovoj temi.

Evo ja bih pitao, ako ste liječili hemoroide švedskom grenčicom, jeste li je pili ili ste je nanosili na bolno mjesto? Ako je alkoholna tinktura smije li se nanositi na bolno mjesto, pogotovo ako je hemoroid malo dublji?

(sorry što sam ovako direktan).

Isto bi je trebao protiv šuma u ušima. Mozak mi zuji i pišti već više od deset godina.

Koliko sam primjetio, čini mi se da neke grenčice nemaju koru Crnog Jasena. (iliti manu) već se koriste neke zamjenske biljke. Radije bih kupio ""malu"" švedsku grenčicu nego veliku jer mi se ne čini baš mudro uzeti nešto što ima 20 i više biljaka, a opet nebi da ima alkohola u sebi, već radije glicerin ili neko drugo pogodnije otapalo od alkohola.

Pri najtežim bolestima navodno treba piti cijele jušne žlice te mješavine, pa kud ćeš toliko pit ako je korišten alkohol kao otapalo. Bolje glicerin.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2015., 11:34   #42
Upravo sam je kupio od dr. Theissa. 100ml 46kn. Mislim da ću imat za deset dana ako koristim 4 x 5 ml.

Javim sutra-preksutra prve utiske ako ih bude.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2015., 12:59   #43
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Upravo sam je kupio od dr. Theissa. 100ml 46kn. Mislim da ću imat za deset dana ako koristim 4 x 5 ml.

Javim sutra-preksutra prve utiske ako ih bude.
Huh... malo kasnim s utiscima. Mislio sam da će mi smanjit zujanje, ali nije. Doduše, hemoroidi su nešto manje bolni. Potrošio sam ju za osam dana a trošio sam maksimalno dopuštenu dozu od 6 čajnih žličica dnevno.

Nakon dva tjedna treba napraviti stanku. Nisam imao love pa sam napravio stanku od nekoliko dana nakon samo osam dana korištenja. Sad sam kupio od Enciana. Po ukusu mi je od dr. Theissa grenčica puno bolja. Encijanova sadrži više alkohola, i više biljaka. Ne sadrži sok jasenove kore, ali sadrži dosta biljaka koje u dr. Theiss nema. Encianova ima kapaljku, od dr. Theissa nema kapaljku.

Nekih drugih zdravstvenih efekata osim smanjenja boli kod hemoroida nema. Možda bi trebao uzimati nešto za jetru jer sam čitao knjigu o kineskoj medicini i ustanovio da sam po soma/psiha konstituciji metal. A metal ima slabu jetru. Tko će ga znat.

A i mislim da kemija ipak igra jako bitnu ulogu. Veće sam rezultate za istu lovu imao kad bi kupio B100 vitamin i pio jednu kapsulu ili tabletu na dan. No, ajd ostavit ću si još makar tjedan dana dok pijem ovu od Enciana pa da vidim kako će djelovat. Htio sam kupiti opet od dr. Theissa, ali je u našoj lokalnoj apoteci momentalno nije bilo, a nisam htio praviti preveliku pauzu.

Grenčicu upotrebljavam samo oralno.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2015., 14:59   #44
Definitivno je grenčica od dr. Theissa bolja. Ima manje alkohola jer je otapalo glicerin-alkohol-voda. Dok je u encijanovoj voda i alkohol. Ne smanjuje toliko uspješno bol kod hemoroida kao od dr. Theisa. Pripisujem to što od dr. Theisa ima koru crnog jasena a Encianova nema. Ili je do više unosa alkohola pošto sad pijem Encijanovu. Uglavnom, ako i dalje budem pio tinkturu švedske grenčice, priječi ću na ovu od dr. Theissa. I svima usrdno preporučujem baš nju ako želite piti tinkturu, a ne tablete/kapsule.

No mislim da su tablete/kapsule bolje za unos bilo biljnih prahova bilo čega drugoga. A ne tinkture. Pa vas pitam, znate li za nekakve kapsule ili tablete od male švedske grenčice. A da se kapsula rastvori tek u želucu?

Doze koje pijem su dvostruko i trostruko veće od maksimalno dopuštenih i jedva osjećam neko poboljšanje. Pa mislim da je ipak bolje uzimati malu švedsku grenčicu u kapsulama po 50-100mg.

U obje grenčice primjetio sam da kad jedem meso da se više izvjetravam i ""vjetar"" više smrdi. Prije nego što sam ih pio nije bilo toliko ""vjetorva"" i nisu tolik smrdili. Valjda je zbog bolje iskorištenosti hrane?

Uglavnom, mislim da tinkture nisu bogzna kao dobre i da su ipak tablete/kapsule bolji način unošenja ljekovitih supstanci.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 13:55   #45
Šteta što je zamrla ova tema..

Poslano sa mog GT-I9300 koristeći Tapatalk
Neelax is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:15.