Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2007., 00:54   #81
vidim mnogi se žale na liječnike, pa nemojte ih tek tako osuđivat,ko da su oni supermeni pa da moraju biti super mislim savršeni strojevi.drugo netko je već rekao da medicina nije matematika(u dr kontextu al dobro),upravo tako, rješavanje diferencijalne dijagnoze nije lak posao.
ako je kod tebe neugodna, podmukla bol koja je manje-više konstantna,to dosta upućuje na jetru.UZV nije baš pouzdana metoda u tom stadiju. uraditi jetrene probe,CEA,proteine plazme, koagulacijske testove i ev.testirat se na HB/CV
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 00:57   #82
s obzirom na dob,moglo bi biti i upala i/ili kamenci žučnog mjehura,ali sudeći po jačini bolova,koliko se sjećam nisu prejaki,manje vjerojatno. također UZV bi vjerojatno pokazao da se radi o kamencima.
da li si pretjerao za blagdane sa masnom hranom?kolika je kilaža?bez obzira na to da si sportaš.mogući i atipični pankreatitis.da li si još i jednom ponovio EKG,osim prilikom prve posjete liječniku?
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 07:12   #83
Quote:
ante dumbledore kaže:
vidim mnogi se žale na liječnike, pa nemojte ih tek tako osuđivat,ko da su oni supermeni pa da moraju biti super mislim savršeni strojevi.drugo netko je već rekao da medicina nije matematika(u dr kontextu al dobro),upravo tako, rješavanje diferencijalne dijagnoze nije lak posao.
ako je kod tebe neugodna, podmukla bol koja je manje-više konstantna,to dosta upućuje na jetru.UZV nije baš pouzdana metoda u tom stadiju. uraditi jetrene probe,CEA,proteine plazme, koagulacijske testove i ev.testirat se na HB/CV
Bol nije podmukla,više je to nelagoda,pritisak , a ne bol...I nema je po noći,samo po danu...
Gastroenterolog je rekao da ne treba vaditi krv...
Smotani is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 07:16   #84
Quote:
ante dumbledore kaže:
s obzirom na dob,moglo bi biti i upala i/ili kamenci žučnog mjehura,ali sudeći po jačini bolova,koliko se sjećam nisu prejaki,manje vjerojatno. također UZV bi vjerojatno pokazao da se radi o kamencima.
da li si pretjerao za blagdane sa masnom hranom?kolika je kilaža?bez obzira na to da si sportaš.mogući i atipični pankreatitis.da li si još i jednom ponovio EKG,osim prilikom prve posjete liječniku?

EKG je napravljen dva puta,oba u redu..
Srce pregledano ultrazvukom...
BTW,RTG prsne kralježnice je OK...
Te mi "tegobe" traju već skoro 4 mjeseca,jedem dosta zdravo,imam 79-80 kg ( na visinu od 183 cm)....
Gastroenterolog kaže da bi to bile tegobe završnog dijela želuca ili dvanaesterca ( a još ne zna koje).Stvarno mi ne gine gastroskopija!
Smotani is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 08:04   #85
A žuč?
Ona zna boljeti baš tu negdje. Iako nije na odmet napraviti gastroskopiju!
__________________
Bare kaže:A sto je politika? Nacin da najinteligentniji, najobrazovaniji i najsposobniji ljudi drustva stvore blagostanje za siroke mase. Zato po meni trebamo imati povjerenja u sve nase politicare, postivati ih i vjerovati da rade za nase dobro. Bez obzira na stranku. ....
baka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 13:06   #86
žuč bi se trebala vidjeti UZV ali ipak potvrditi lab nalazima, ja mislim da je smješno ići na sve te fancy radiološke pretrage a da se osnove hematologije i biokemije ne urade,ja bih ponovio hemogram i diferencijalnu krvnu grupu,GUK,ALT;AST,amilaze,alkalnu fosfatazu.
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 14:54   #87
h, vjerojatno se radi o hiatus herni ( zelucana kila) Pojava je dosta cesta, bol zna biti jaca prilikom saginjanja ili cucanja, u lezecem polozaju bol prestaje ponekad treba i herniu operativno lijeciti , inace sa laganom prehranom i lijekovima se moze fino dovesti u red.
Potrazite vise informacija na www. google

pozdrav
Anni is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 15:00   #88
hijatalna hernija....hm....može ali onda bi trebala postojati i određena druga slika,di su simptomi nadražaja vagusa?reflux? uredu da se uzme u diferencijalnu ali mislim da nije No.1 susp dg
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 07:11   #89
Quote:
Anni kaže:
h, vjerojatno se radi o hiatus herni ( zelucana kila) Pojava je dosta cesta, bol zna biti jaca prilikom saginjanja ili cucanja, u lezecem polozaju bol prestaje ponekad treba i herniu operativno lijeciti , inace sa laganom prehranom i lijekovima se moze fino dovesti u red.
Potrazite vise informacija na www. google

pozdrav
Hiatus hernia?
Niže od desnog rebarnog luka?
Smotani is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 13:49   #90
moze se javiti bol i ispod desnog rebrenog luka.
Jel radjena gastroskopija?

Pozdrav
Anni is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 14:19   #91
Quote:
Anni kaže:
moze se javiti bol i ispod desnog rebrenog luka.
Jel radjena gastroskopija?

Pozdrav
Nije još...
Bol ( više nelagoda ) javlja se na desnoj strani,oko dva prsta niže rebara.

Pozdrav
Smotani is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 14:32   #92
Quote:
ante dumbledore kaže:
žuč bi se trebala vidjeti UZV ali ipak potvrditi lab nalazima, ja mislim da je smješno ići na sve te fancy radiološke pretrage a da se osnove hematologije i biokemije ne urade,ja bih ponovio hemogram i diferencijalnu krvnu grupu,GUK,ALT;AST,amilaze,alkalnu fosfatazu.
Je, imaš pravo, ja sam to onako laički al' mi obiteljski gastrić rekao to isto što i ti. I.... očito mu neće na koncu ništa drugo moći nego na gastroskopiju... ovaj znak je za tu pretragu.
__________________
Bare kaže:A sto je politika? Nacin da najinteligentniji, najobrazovaniji i najsposobniji ljudi drustva stvore blagostanje za siroke mase. Zato po meni trebamo imati povjerenja u sve nase politicare, postivati ih i vjerovati da rade za nase dobro. Bez obzira na stranku. ....
baka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 17:32   #93
ma je kažu malko neugodna al imaju sada dobre anestetike u spreyu koji bi trebali suprimirat nagon na povraćanje i sl pojave
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2007., 14:20   #94
smotani, upravo ne mogu vjerovati da te još nisu poslali na gastroskopiju
ja sam nedavno bila i taj pregled uopće nije strašan. malo je neugodan, ali ništa posebno.
nisu mi davali nikakve sprejiće.
elala is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2007., 14:35   #95
Quote:
elala kaže:
smotani, upravo ne mogu vjerovati da te još nisu poslali na gastroskopiju
ja sam nedavno bila i taj pregled uopće nije strašan. malo je neugodan, ali ništa posebno.
nisu mi davali nikakve sprejiće.

Ma nisu me još poslali...
Sad pijem nekakve lijekove,pa je gastić rekao da ću ići ako mi terapija ne pomogne...
Skoro je kraj terapije (još tjedan dana ) ali već vidim da ću morati ići na gastroskopiju, nije mi baš bolje - jedan dan mi je malo bolje,drugi malo lošije,uglavnom shit
Smotani is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2007., 14:38   #96
isti problem. imala sam jednom slične simpome i dali mi peeptoran jer da je najvjerojatnije u pitanju gastritis. taj put je upalilo al ovaj put ništa. sad me šalju na gastroskopiju
__________________
mijenjam postavke. težim skladu.
wannabenot is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2007., 14:43   #97
Quote:
wannabenot kaže:
isti problem. imala sam jednom slične simpome i dali mi peeptoran jer da je najvjerojatnije u pitanju gastritis. taj put je upalilo al ovaj put ništa. sad me šalju na gastroskopiju

Meni dali Zipantolu....
Smotani is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 10:00   #98
Quote:
Smotani kaže: Pogledaj post
Meni dali Zipantolu....
ja se apsolutno slažem da trebate napraviti krvne pretrage, iz njih se vidi dosta toga. to bi trebala biti osnovna pretraga, ne razumijem kako Vas doktorica nije uputila na vađenje krvi. Treba biti stvarno bezobrazno uporan i inzistirati na nekim stvarima meni je stalno je stalno po glavi slučaj mamine prijateljice, ženi godinama nije bilo dobro,stalno je pokušavala kod doktora i na kraju je umrla zbog raka debelog crijeva. opravdanje: kasno je otkriven. ej...kasno!?! a koliko vremena su oni izgubili uvjeravajući je da je dobro i da nema ničega!!!
hm...dakle, svaki puta kada mi proradi grižnja savijesti zato što sam dosadna sjetim se toga. Doktori nisu nepogrešivi, trebamo sami vjerovati svome tijelu a ne mariti šta žena ili doktorica misle o nama.
na kraju krajeva,i da je samo živac ili neka manja smetnja-Vi živite u toj koži i Vama smeta.

Ja bih na Vašem mjestu makar napravila krvnu pretragu privatno. Eto, žao mi je što sam udavila pozdrav i sretno!
clee is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2007., 19:07   #99
bolovi u donjem desnom dijelu trbuha

Pozdrav.

U zadnjih godinu dana ima problema u donjem desnom dijelu trbuha, probleme s koljenima i ponekad laganu bol na lijevoj strani testisa.

Bio sam testiran na hepatitis b,c, klamidiju .. ali sve negativno.
Krvna slika mi je u redu i svi nalazi vezani uz koljena su u redu.
Ono, nista se ne vidi.

Ono sto me smeta je sto sam prije godinu dana bio u nezasticenom spolnom odnosu s djevojkom ( s kojom sam se razisao ), pa prvo sto mi pada na pamet je neka spolna bolest.

Ima netko slicne/iste simptome ?

Pozdrav!
cudna_schuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 00:14   #100
Daj malo detaljnije. Kako često se bolovi javljaju? Svaki dan, stalno, povremeno? Da li su vezani uz određen položaj ili kretnju? Da li imaš povišenu temperaturu? Kakvog karaktera su bolovi (tupi, grčeviti, probadajući)? Da li testis boli istovremeno kada i trbuh ili zasebno? Isto pitanje vrijedi i za koljeno. Kako je to sve počelo, da li se bolovi pojačavaju s vremenom? Koje su vrijednosti leukocita i sedimentacije? Ili, ako imaš diferencijalnu krvnu sliku? I otkada su ti nalazi?
__________________
Nije bitno je li mačka crna ili bijela, bitno je da lovi miševe
schwaler is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:11.