Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2009., 22:42   #101
ja sam to imala negdje prije 7 godina i izrezali su mi, bila je urasla dlacica mada kazu da je moguce i od starog zileta... kako je na osjetljivom mjestu gdje je tanka koza, nisu sivali... nista strasno ali boljelo je kao ludo, ruku nisam mogla pomaknuti
sad moj tata to ima, upalilo mu se samo odjednom i ide uskoro pod noz
amentalsymphony is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2009., 11:10   #102
Imam pitanje za vas. Prije 4 dana sam osjetila da me nešto 'bocka' ispod pazuha ali nisam toliko pridavala pažnje tome jer sam mislila da je trenutno. Jučer me prije spavanja počelo poprilično bolit (nije to neka bol, već kad spustim ruku osjećam kao da me nešto žulja, kao da imate kamenčić između tijela i ruke). Uglavnom, dosta neugodno. Počela sam napipavati u bolno mjesto (točno ispod pazuha) i čini mi se kao da sam naletila na nekakvu kvržicu kao pola kikirikija... Inače dezodoranse koristim, možda ima nekakve veze s tim. Sebi sam već stvorila paniku, a je li možda netko imao slična iskustva i zna li što bi to moglo biti??
flowerr is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 04:22   #103
lol evo meni neki dan nateklo, ispod ruke, baš onak jako. totalno je veliko, dost me bolilo par dana i sad ne boli samo što je i dalje veliko. to mi se i prije koju godinu jednom desilo pa je prošlo samo od sebe. pa će tako valjda i ova. bio sam neš prehlađen, neki vrag i to, i još mi možda dezodorans nasmetao a imunitet oslabio i eto vraga
__________________
SANDMAN!
sims is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 23:53   #104
Povećan limfni čvor vjerojatno...
__________________
Seeing beyond the obvious!
vigilanty is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 01:23   #105
Quote:
flowerr kaže: Pogledaj post
Imam pitanje za vas. Prije 4 dana sam osjetila da me nešto 'bocka' ispod pazuha ali nisam toliko pridavala pažnje tome jer sam mislila da je trenutno. Jučer me prije spavanja počelo poprilično bolit (nije to neka bol, već kad spustim ruku osjećam kao da me nešto žulja, kao da imate kamenčić između tijela i ruke). Uglavnom, dosta neugodno. Počela sam napipavati u bolno mjesto (točno ispod pazuha) i čini mi se kao da sam naletila na nekakvu kvržicu kao pola kikirikija... Inače dezodoranse koristim, možda ima nekakve veze s tim. Sebi sam već stvorila paniku, a je li možda netko imao slična iskustva i zna li što bi to moglo biti??
istu stvar imam i ja sada pa sam zato na forumu..toliko me počeloboliti prije 4 sata da cu popizdit.. a veliko je ko manja pikula a bogme je toliko i tvrdo..bas me smeta...uzas..ako mi se ne smiri bar malo idem kod doktorice..kaj cu..
__________________
...look back at me...
chuperak is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 22:42   #106
Kvržica na grudima / kod i ispod pazuha

Dobro večer.Prije godinu i pol pojavile su mi se kvržice ispod pazduha doktori kažu da su limfni čvorovi ili znojne žlijezde,krv su mi vadili i sve je uredu i uzimali su uzorak iz kvržica i kažu da nije ništa opasno,ali prije par mijeseci otkrio sam kvržicu i na preponama a prije par dana i na vratu ispo uha pa me zanim šta je to i kakve poslijedice mogu biti i kakva liječenja??????????molim vas pomozite
maryyyo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 23:56   #107
Najbolje bi bilo da opet odeš kod doktora...
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 13:26   #108
Quote:
terminate kaže: Pogledaj post
Najbolje bi bilo da opet odeš kod doktora...
AL BIO SAM AL DOKTORI NEZNAJU I KAŽU MI DA JE SVE UREDU.IMAM SAD UPALU UHA I MOKRAĆE JEL MOGUĆE DA SE OD TOGA UPALILO U VRTU I PREPONAMA LIMFNI ČVOR??
maryyyo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2009., 23:23   #109
Ja sam sinoc prilikom tusiranja osjetila malu kvrzicu ispod pazuha koja je bolna na dodir... Citam sad na internetu da je to cesta pojava ukoliko se pazuh depilira ili ukoliko se koriste anti perspiranti, jer dodje do upale lojne zlijezde. Nadam da nije nista ozbiljno i da ce se povuci samo od sebe za dan ili dva...
Alchak is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 19:07   #110
ljudi pomagajte..prije 2 tjedna sam primjetila malenu kvržicu veličine graska ispod lijevog pazuha..pokretna je,kao kuglica, ne boli me..zapravo ja ne znam dal me ona boli ili nesto drugo al bolove sam imala...međutim kad je diram ne boli nego onako spontano nesto zaboli u tom djelu...dali to može biti povezano sa mengom,jer sam ju dobila prije tjedan dana...grudi su me bolile i sve kao i uvijek al uz to sve i ova kuglica...ima li ko imalo stručnosti vezano za ovo ili ikakva iskustva???i da na pomenem nije nikakva urasla dlačica...
hvalaaaaaaa
LANA22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 00:28   #111
Djevojke, postoje kvržice i kvržice.
Ako je iritirana lojna žlijezda od brijanja, par dana se stavlja oblog od borne kiseline i prođe.

One druge kvržice su opasnije i nije se s time igrati. Preporučujem otići na Institut i provjeriti. Ništa ne košta.
Omaha is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 00:28   #112
prije 2 tjedna sam napipala kvricu ispod lijevog pazuha..naime taman
sam
> trebala dobit menstruaciju i bolile su me grudi i boljelo me ispod
> pazuha..dali je to boljela kvržica ili što ne znam jer ona na dodir nije
> boljela samo se povremeno javljala bol u predjelu pazuha i zatezalol me
kod
> pomicanja ruke..nakon zavrsetka menstruacije je bol prestala
polako..grudi
> me jos malo bole,ali tako mi je uvijek poslije menge ili pred kraj..no
> kvrižca je jos tu..ona je pokretljiva,elastična ,kao zrno
> graska...inace uvijek pregledavam dojke i nisam ju nikada prije
> napipala..dali je to moda zbog menstruacije ili sto bi moglo
biti??nadam
> se da nije karcinom ili nesto slično tome??? ..mislim tek mi je 20..šmrc
LANA22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 23:58   #113
Mene to prema tvom opisu najviše asocira na fibroadenom, dobroćudnu tvorbu dojke, koja inače ne alterira maligno. Fibroadenomi imaju sve navedene karakteristike. Ako se zaista radi o njemu, onda nemaš velikog razloga za zabrinutost. U slučaju da bude smetao, lako ga se operativno ukloni.

Naravno da samo iznosim svoje mišljenje i da ćeš otići kod liječnika/ginekologa i napraviti pretrage (UZV + eventualno punkcija). S obzirom na tvoju dob, vjerojatnost da se radi o karcinomu je niska.

Moguće je da se radi i o upaljenom limfnom čvoru (limfadenitis), ali prema simptomima ne bih rekao.
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2010., 00:56   #114
Kvržica na grudima / kod i ispod pazuha

da ne otvaram novu temu,pitati ću ovdje..nadam se da se ne ljutite...iako,nema uopce veze s ovom temom

vec jedno 2 tjedna,20 dana imam kvrzicu ispod pazuha...ali nije okruglo,nego kao crvić (dugo nekih 2 cm,debelo cca 0.5 cm)...u drugom dijelu pazuha je,ako ista znaci...
citala sam da moze biti i naznaka raka dojke, upaljenih limfi...narucena sam na pregled za 2 tjedna,i ne mogu toliko izdrzati..strah me!
Ako netko zna sto bi moglo biti,slobodno nek napise...
__________________
GEMINI
mateeaa=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2010., 01:08   #115
Quote:
mateeaa=) kaže: Pogledaj post
da ne otvaram novu temu,pitati ću ovdje..nadam se da se ne ljutite...iako,nema uopce veze s ovom temom

vec jedno 2 tjedna,20 dana imam kvrzicu ispod pazuha...ali nije okruglo,nego kao crvić (dugo nekih 2 cm,debelo cca 0.5 cm)...u drugom dijelu pazuha je,ako ista znaci...
citala sam da moze biti i naznaka raka dojke, upaljenih limfi...narucena sam na pregled za 2 tjedna,i ne mogu toliko izdrzati..strah me!
Ako netko zna sto bi moglo biti,slobodno nek napise...
Ne znam, teško je reći, može biti žlijezda, neka dobroćudna izraslina ili nešto treće. To će ti najbolje reći onkolog pregledom na UZV i palpacijski.

Moj ti je savjet da otvoriš temu jer će ti se tako forumaši moći posvetiti savjetima. Ili jednostavno potraži već postojeću temu ili sličnu njoj. Imaš topic o dojkama, pregledu dojki, o krvžicama na dojki itd. Stvarno nije problem nać jer moderator će ti ovo ionako preseliti.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 19:05   #116
Quote:
mateeaa=) kaže: Pogledaj post
da ne otvaram novu temu,pitati ću ovdje..nadam se da se ne ljutite...iako,nema uopce veze s ovom temom

vec jedno 2 tjedna,20 dana imam kvrzicu ispod pazuha...ali nije okruglo,nego kao crvić (dugo nekih 2 cm,debelo cca 0.5 cm)...u drugom dijelu pazuha je,ako ista znaci...
citala sam da moze biti i naznaka raka dojke, upaljenih limfi...narucena sam na pregled za 2 tjedna,i ne mogu toliko izdrzati..strah me!
Ako netko zna sto bi moglo biti,slobodno nek napise...

naravno da se bez UZV-a ne može ništa sa sigurnošću tvrditi, ali 99% da je limfni čvor.
Limfni čvorovi (neki kažu i limfne žlijezde) se normalno nalaze u pazuhu, veličinom su do oko 1,5 cm.
Ponekad se zbog bilo kakve infekcije povećaju (npr. zbog brijanja pazuha, bilo kakve porezotine na ruci i sl), i postanu nekad malo osjetljivi na dodir - to se naziva reaktivna hiperplazija i normalna je fiziološka pojava. Veličinom onda znaju prelaziti i 3cm, ali se to ne smatra nikakvom bolesti već je normalna reakcija organizma.

Povećani limfni čvorovi kod pacijentica sa rakom dojke su nešto sasvim drugo, tu ni nije toliko bitna veličina već njihov izgled (budu uglavnom okruglasti ili nejednoliko zadebljani).

Uglavnom, odi na naručeni pregled, ali se doista nemaš čega bojati.

Zadnje uređivanje Gerta : 02.06.2010. at 19:06. Reason: tipfeller
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 20:05   #117
kvržica

Curke,jedno pitanje,imam kvržicu pod kožom ali na bedri,koju sam slučajno otkrila,nemam pojma od kad je tu ali je od jučer zamjećujem,na koži nema nikakvih simptoma,jedino kad prstom prodjem osjetim tu grudicu,ne boli i nikakvih simptoma nema,može li celulit biti iako ga baš ne primjećujem i sa prednje je strane?Vjerovatno nije ništa ali zabrinila se ja
19NERA82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2010., 23:55   #118
Moja mama je nekoliko puta imala tako povecane limfne cvorove ispod pazuha.
I ona se zabrinula ali je na kraju ustanovljeno da joj se limfe znaju povecati zbog upotrebe antiperspirant dezića.
Od onda nam je svima doma zabranila uporabu istih
__________________
Odlučila sam da te volim...
Pink Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2010., 16:24   #119
Ja znam jednu curu koja je zbog tih antiprespirant dežića dobila cistu ispod pazuha. Ne znam jesu joj punktirali cistu ili su je vadili al znam da je dobila izričitu zabranu od svoje doktorice da koristi te dezodoranse.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2010., 21:05   #120
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ja znam jednu curu koja je zbog tih antiprespirant dežića dobila cistu ispod pazuha. Ne znam jesu joj punktirali cistu ili su je vadili al znam da je dobila izričitu zabranu od svoje doktorice da koristi te dezodoranse.
E pa to je to, koma. Ja ih već godinama ne koristim, jer nije se s tim za igrati
__________________
Odlučila sam da te volim...
Pink Star is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:47.