Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2015., 00:16   #4741
jel vama koji pijete te ogromne doze D vitamina, liječnik to napisao ili pijete na svoju ruku?
neprikosnovena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2015., 02:14   #4742
Pa liječnik je propisao 15 kapi (3 000 jedinica), rekao da ni 20 nije problem.
za vikend je stigla zima pa ću na svoju ruku od ovog tjedna početi uzimati 20-25 kapi jer sunca gotovo neću vidjeti. lani sam znala i po 40 kapi svaki dan, no to sad samo napravim ako sam dan prije zaboravila uzeti.

Zadnje uređivanje dona_dona : 23.11.2015. at 02:24.
dona_dona is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2015., 02:31   #4743
25 tisuća, uz dopuštenje liječnice.
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2015., 12:43   #4744
ok, hvala, počet ću Plivu i to onih standardno prepisanih kapi, imam prečih briga oko nuspojava interferona još uvijek, tako da nemam živaca više stvarno sa kapima, vitaminima, omegama, prehranom, fizikalnom i toplicama, jedva čekam da više prekinem to bolovanje i uključim se u neki normalan život
neprikosnovena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2015., 14:38   #4745
Kako kaze izreka: "Misljenja su kao supci, svatko ima jedno."

Nemojte se obazirati na izjave poput ove o cjepivu, moderatori ovdje rade dobar posao i samo obrisu takve stvari, zato najbolje ignorirati, ovako im samo pravite dodatan posao. Nestat ce te izjave ubrzo.
mour1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2015., 14:55   #4746
Quote:
No_stress kaže: Pogledaj post
Prije nije bilo ni multiple, barem ne u ovolikoj mjeri kao danas kada se cijepi svim i svacim. Multipla-autoimuna bolest. Cjepivo direktni atak na imonoloski sustav, a nas takav kakav je mislim da ne treba vise sokova. Meni je jedna poznata neurologica potvrdila da cjepiva mogu biti uzrok multiple.
Quote:
No_stress kaže: Pogledaj post
Da li cjepivo potice imunoloski sustav na reakciju? Da li nas imuno sustav radi kako treba?
Kako se to nas organizam bori protiv virusa? Da li imunoloski sustav aktivira i proizvodi antitijela...mislim da da!
Niti jedan neurolog nece imenom i prezimenom istupiti jer je sustav takav kakav je i ili suti ili idi ca. ja sam prihvatila tu teoriju jer mi eto ima logike. Svatko odlucuje za sebe.
Nisam generalno protiv cjepiva ali sam za selektivnu i opreznu primjenu.
Quote:
No_stress kaže: Pogledaj post
Nisu to moji strahovi, ja imam svoj jasan stav koji sam izgradila na temelju dostupnih informacija i razgovora. Imena namjerno ne spominjem jer znam kroz koju kalvariju prolaze lijecnici ukoliko se suprotstave sustavu. I nitko mi od postavljanja dijagnoze nije preporucio cijepljenje. Niti neurolog, niti opce prakse.
Samo sam htjela skrenuti pozornost da cjepiva nisu vitamini i da treba biti oprezan i pametno odvagnuti, posebno zbog nase dijagnoze.
To je moj jasan stav, bez ikakvih dvojbi iliti strahova.
Imaš nekakav dokaz kojom možeš ovo pokrijepiti? Nekakvu relevantnu studiju? Ipak pišemo na pdf-u Zdravlje, bilo bi lijepo kad se ovako nešto izjavi onda i dati dokaze pa možemo onda raspravljati o tome, inače smo u domeni alternative i rekla-kazala.

Čuj i među doktorima ima svega i svačega, od briljantne i stručne ekipe do onih kojima ne bi trebalo dati ni nacrtanu ovcu da liječe. Tako da to što je neki tamo doktor nešto izjavio ništa ne znači.

Da se razumijemo, sama imam autoimunu bolest i ne cijepim se recimo protiv gripe iako imam pravo na besplatno cjepivo. Tako da ja nisam za cijepljena bez točke i zareza sa svime što mi dođe pod ruku, al bome nisam ni antivakciner i ne mislim da su cjepiva izvor svih zala. Treba popričati sa doktorima, procijeniti dobrobit i eventualnu štetu i odluči šta bi bilo najbolje za tebe u tom trenutku. I kad popiješ običan aspirin riskiraš neke stvari, valjda se odlučiš njega piti kad je potreban i kad imaš više koristi nego štete od njega.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...

Zadnje uređivanje leeloo27 : 23.11.2015. at 15:31.
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2015., 21:33   #4747
ma što ima veze cjepivo i multipla skleroza, o čemu se to tu priča, kakve to ima veze jel se netko cijepi ili ne sa multiplom sklerozom, odakle uopće takve ideje, glupost, ja se npr. ne cijepim protiv gripe jer se nisam nikad i niti se neću, a ne cijepim se zato jer me strah alergijske reakcije, a ne radi toga da mi se ne pogorša bolest, ali da se recimo moram cijepiti protiv tetanusa, naravno da ću se cijepiti, pa neću valjda dozvoliti da umrem od tetanusa, jer su cjepiva jako opasna, ne mogu razumjeti ljude koji se ne cijepe i govore da su cjepiva opasna, da nema cjepiva, danas bi još uvijek harale velike boginje

inače, danas sam poštom dobila neku knjižicu Saveza društva multiple skleroze RH, zove se Utjecaj prehrane na multiplu sklerozu.....knjižica jako dobra sa dobrim savjetima
neprikosnovena is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 04:23   #4748
Pozz svima..
Pisala san nekad na ovoj temi u doba pretraga i lijecenja u vinogradskoj..
Nije mi potvrdjena a njt iskljucena ms..
Stoji otvorena dg..
Doslo je do povlačenja kako to biva simptoma
Sada se vracaju..
Grcevi sj cesci trnci oduzetost jaca..
Najveću borbu vodim s migrenama..
Doslovce su stalne i tk mi se ne cini dobro..
Vise ne znam kako da radkm funkcioniram koliko pulsiraju!!
Jel tko prkbao zbog tog akupunkturu?
To mi savjetuje internistica..
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 10:44   #4749
Za migrene imam primjer dvije tete svoje djevojke kojima su migrene prestale od akupunkture, a uskoro i sama počinje. Čuo sam i za suprotne primjere. Ako ide preko HZZO, ništa ne košta probati...

Nadam se da ti je to samo do migrena i da ti konačna dijagnoza neće ni trebati Ne zaboravi svejedno zatražiti pomoć kad simptomi počnu divljati i trajati predugo. Ako jest MS, bitno je dijagnozu što prije postaviti.
__________________
In order to change we must be sick and tired of being sick and tired.
kortich is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 21:14   #4750
ljudi kako se vi nosite s infekcijama?

ja zbilja ne mogu više, prehlađen sam više od dva tjedna. temperaturu nemam, ali šmrcam, imam upaljeno grlo, mislim da mi i mjehur nije najbolje. siguran sam da nije bakterijski jer sam za interferon vadio prošli tjedan krvnu sliku i leukociti su mi normalni.

dakle glupe glupe viroze i prehlade. ehinaceju i propolis ne smijemo ni pod razno. kako da si poboljšamo imunitet bez straha od divljanja ms-a?
__________________
In order to change we must be sick and tired of being sick and tired.
kortich is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 23:27   #4751
Hvala kortich raspitat cu se
Infekcije me moraju zaobici imuna sam koliko radi. S njima
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 10:36   #4752
Quote:
kortich kaže: Pogledaj post
ljudi kako se vi nosite s infekcijama?

ja zbilja ne mogu više, prehlađen sam više od dva tjedna. temperaturu nemam, ali šmrcam, imam upaljeno grlo, mislim da mi i mjehur nije najbolje. siguran sam da nije bakterijski jer sam za interferon vadio prošli tjedan krvnu sliku i leukociti su mi normalni.

dakle glupe glupe viroze i prehlade. ehinaceju i propolis ne smijemo ni pod razno. kako da si poboljšamo imunitet bez straha od divljanja ms-a?
Zasto ne smijemo propolis?
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 11:08   #4753
Čitao sam da je s njime isti problem kao i s ehinaceom, da pretjerano potiče imunološki sustav i potencijalno povećava broj napada kod MS-a.
__________________
In order to change we must be sick and tired of being sick and tired.
kortich is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 11:45   #4754
Pijem ulje crnog kima (odvratno, fuj, bljak), a obzirom da imam nisko željezo pijem i C vitamin u paketu sa kapsulama željeza.
I nekak odoljevam virozama.
__________________
Računajte na nas!
amm1129 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 12:02   #4755
A ne znam, uzimam i ja laneno (također ew), jedem voće svaki dan za doručak, hidratiziram se, zbog načina prehrane mi je željezo na gornjoj granici...

Možda sam razmažen, ali ne bih sad mjesecima čekao da mi prestane prehlada, iritantno je.

Možda ipak probati s propolisom pa kud puklo da puklo?
__________________
In order to change we must be sick and tired of being sick and tired.
kortich is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 15:29   #4756
Možda bi bilo najbolje da pitaš specijalista.

Ja isto imam autoimunu bolest i na terapiji sam koja mi snižava imunitet i kad dođe zima sve mi se živo i neživo lijepi (i treba mi dosta i da se oporavim i svaki puta sam u strahu da će mi to biti okidač za pogoršanje osnovne bolesti) i baš sam nedavno na kontroli pitala imunologinju jel smijem med, propolis, cvjetni prah i slične stvari jer ja ovako više ne mogu. Dala mi je zeleno svjetlo za ovo nabrojano.

Ne znam jel postoji nešto zbog čega osobe sa MS-om ne smiju propolis, al zato je najbolje kod ovakvih stvari posavjetovati se sa svojim specijalistom.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 16:30   #4757
Quote:
kortich kaže: Pogledaj post
...... kako da si poboljšamo imunitet bez straha od divljanja ms-a?
Q1? pila sam ga prije 10 godina i imala sam više snage ali kaj s prehladom pojma nemam, tad ga se preporučavalo a jel izašao iz mode pojma nemam
kaj se tog tiče pomirila sam se da tu meni nema pomoći
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 20:51   #4758
ja pijem cink i to redovito, čisti cink solgarov, svako jutro jedna, to je za imunitet....i uopće ne čitam što bi moglo dovesti do pogoršanja bolesti, baš me briga, pa dobila bih slom živaca kad bi sve čitala
neprikosnovena is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2015., 17:23   #4759
Uzimala sam med s propolisom.
Mislim da mi malo brkamo ovo jaki imunitet / slabi imunitet, jer se ne radi o tome nego o vrsti imunološkog odgovora.
Možeš imati jaki imunitet i krivi imunološki odgovor i obratno i sve kombinacije.

Apropo prehlada, meni se nisu povećale otkad uzimam interferon, ali su mi se bitno smanjile otkad imam psa i svaki dan po svakom vremenu provodim po sat i pol na otovorenom uz brzo hodanje.

Ako i dobijem prehladu, kao prošli mjesec, to je običn uzrokovano dugim stresom.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2015., 17:41   #4760
e da pas i hodanje po svakom vremenu, to je ful dobro, ja imam psa, ali i dvorište, tako da ne hodam van sa psom uvijek, ali zato nikad nisam dovoljno toplo obučena, uvijek mi je malo prohladno, ja to tako oduvijek radim, hladnoća umjerena je dobra za organizam i što vi većina toliko čitate o toj multiploj, čak i sitnice, to se ne čita, prouči se osnovno i to je to..... i psa nabaviti i u šetnju i po kiši i po snijegu i po buri
neprikosnovena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:45.