Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2011., 00:03   #561
ima li itko iskustava s mms-om? jako me zanima što mi možete reći o tom čudesnom natrijevom kloritu i njegovom učinku na multiplu. hvala!
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 10:40   #562
Ne opet valjda? Zašto?
Učinak na organizam bi bio otprilike kao da piješ Domestos natašte, pa ti vidi.

(mislim i nadam se da će moderatori obrisati ovo prije nego Kostelić odvozi drugu vožnju veleslaloma)
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 15:04   #563
Pila sam MMS kad sam imala napadaj išijasa ali nisam osjetilla nikakvo poboljšanje
možda čak i pogoršanje (osjet utrnulosti u nogama). Mada možda i MMS nije s tim imao veze. Kad sam prestala s uzimanjem MMS utrnulost se povukla.
martix is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 16:07   #564
Quote:
Nosonja kaže: Pogledaj post
I što si odlučila, prihvatila ili ne
Ja sam još uvijek na interferonu, ali mi krvna slika luduje, pa bi dr. da mi zamijeni terapiju. Ja bih najradije napravila jedan malo dulji prekid da vidim kako ide bez terapije. Već sam umorna od 3,5 g pikanja.
gala17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 17:27   #565
za one koji su se raspitivali o apiterapiji...
povremeno je primjenjujem vec 3 godine.
pisala o tome vec nekoliko puta, ne da mi se vise.
pogledajte malo po mojim postovima
zlo & naopako is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 21:30   #566
Quote:
gala17 kaže: Pogledaj post
Ja sam još uvijek na interferonu, ali mi krvna slika luduje, pa bi dr. da mi zamijeni terapiju. Ja bih najradije napravila jedan malo dulji prekid da vidim kako ide bez terapije. Već sam umorna od 3,5 g pikanja.
E vidiš, to mene i muči pošto dijagnozu imam od 2003. godine, bio tri puta na medrolu iako zadnja dva mislim da nije bilo potrebe. Osjećam se potpuno zdravo, snage imam kao konj, kondiciju izvrsnu jedino što me pere anksioznost koja se manifestira otežanim disanjem.Nikada nisam primao interferon. Lezija je uvijek sve više i ni sam ne znam što se događa. Imam konstantan Lhermitteov znak od 2003.godine jer imam jednu veliku leziju u području vratnog dijela moždine. Isto tako imam i leziju u području medule oblongate što može biti povezano s mojim problemom s disanjem. Mislim da ću ipak pristati na tearpiju jer mislim da kad me jednom lupi da će me lupiti za sve ove godine kojih sam bio pošteđen većeg relapsa.
Nosonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 00:06   #567
Quote:
femmelatin kaže: Pogledaj post
Ne opet valjda? Zašto?
Učinak na organizam bi bio otprilike kao da piješ Domestos natašte, pa ti vidi.

(mislim i nadam se da će moderatori obrisati ovo prije nego Kostelić odvozi drugu vožnju veleslaloma)
jebiga, ne znam, pitam. čula neke preporuke, i pojma nemam što bih mislila. znači, smeće?
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 12:18   #568
Ne smeće, nego otrov. U pravilu se s pdf-a Zdravlje sustavno brišu svi postovi u kojima se spominje, ali ne znam zašto netko već nije reagirao. Našao se netko "pametan" i utvrdio da ispijanje tog otrova "dezinficira" organizam. Mislim, ok - tako se može netko politi kantom benzina i zapaliti i zacijelo će biti dezinficiran. Za vijeke vjekova. Amen.

Zadnje uređivanje femmelatin : 19.02.2011. at 12:25.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 12:32   #569
Evo izvješća američke savezne agencije za lijekove na temu MMS-a.
Za one koji ne znaju engleski, ukratko:

...proizvod, kada ga se koristi prema uputama, pretvara se u industrijski izbjeljivač (klor dioksid) koji može ozbiljno naštetiti zdravlju.
Između ostalog zabilježene su mučnine, proljev, povraćanje i pad tlaka do životne ugroženosti (uslijed dehidracije). Svi koji posjeduju MMS trebaju ga odmah prestati uzimati i baciti.
U tijeku je istraživanje u svrhu mogućeg podizanja civilnih i kriminalnih tužbi kako bi se zaštitila javnosti od ovog potencijalno opasnog proizvoda.


FDA NEWS RELEASE

For Immediate Release: July 30, 2010
Media Inquiries: Elaine Gansz Bobo, , [email protected]
Consumer Inquiries: 888-INFO-FDA

FDA Warns Consumers of Serious Harm from Drinking Miracle Mineral Solution (MMS)
Product contains industrial strength bleach

The U.S. Food and Drug Administration is warning consumers not to take Miracle Mineral Solution, an oral liquid also known as “Miracle Mineral Supplement” or “MMS.” The product, when used as directed, produces an industrial bleach that can cause serious harm to health.

The FDA has received several reports of health injuries from consumers using this product, including severe nausea, vomiting, and life-threatening low blood pressure from dehydration.

Consumers who have MMS should stop using it immediately and throw it away.

MMS is distributed on Internet sites and online auctions by multiple independent distributors. Although the products share the MMS name, the look of the labeling may vary.

The product instructs consumers to mix the 28 percent sodium chlorite solution with an acid such as citrus juice. This mixture produces chlorine dioxide, a potent bleach used for stripping textiles and industrial water treatment. High oral doses of this bleach, such as those recommended in the labeling, can cause nausea, vomiting, diarrhea, and symptoms of severe dehydration.

MMS claims to treat multiple unrelated diseases, including HIV, hepatitis, the H1N1 flu virus, common colds, acne, cancer, and other conditions. The FDA is not aware of any research that MMS is effective in treating any of these conditions. MMS also poses a significant health risk to consumers who may choose to use this product for self-treatment instead of seeking FDA-approved treatments for these conditions.

The FDA continues to investigate and may pursue civil or criminal enforcement actions as appropriate to protect the public from this potentially dangerous product.

The FDA advises consumers who have experienced any negative side effects from MMS to consult a health care professional as soon as possible and to discard the product. Consumers and health care professionals should report adverse events to the FDA’s MedWatch program at 800-FDA-1088 or online at www.fda.gov/medwatch/report.htm1.

Zadnje uređivanje femmelatin : 19.02.2011. at 12:43.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 13:35   #570
hvala!
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 19:38   #571
Quote:
Nosonja kaže: Pogledaj post
E vidiš, to mene i muči pošto dijagnozu imam od 2003. godine, bio tri puta na medrolu iako zadnja dva mislim da nije bilo potrebe. Osjećam se potpuno zdravo, snage imam kao konj, kondiciju izvrsnu jedino što me pere anksioznost koja se manifestira otežanim disanjem.Nikada nisam primao interferon. Lezija je uvijek sve više i ni sam ne znam što se događa. Imam konstantan Lhermitteov znak od 2003.godine jer imam jednu veliku leziju u području vratnog dijela moždine. Isto tako imam i leziju u području medule oblongate što može biti povezano s mojim problemom s disanjem. Mislim da ću ipak pristati na tearpiju jer mislim da kad me jednom lupi da će me lupiti za sve ove godine kojih sam bio pošteđen većeg relapsa.
Eh, da možemo predvidjeti događanja, svi bi lako donijeli odluku, bez dvojbi. Ja moram reći da sam relativno dobro, za 4 g od dijagnoze "samo" 3 nove lezije, pokretna, bez većih motoričkih deficita, ali snage nemam skoro nikako. Dakle, nema tu pravila. Ti sa hrpom lezija imaš "snage ko konj", a ja sa nešto sitno lezija nisam ni nalik na sebe prije 4 godine. Često se pitam da li bih bez terapije bila puno jača i živahnija. Ali odgovora nema i struka sliježe ramenima.
gala17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 19:52   #572
Quote:
mimma7 kaže: Pogledaj post
ima li itko iskustava s mms-om? jako me zanima što mi možete reći o tom čudesnom natrijevom kloritu i njegovom učinku na multiplu. hvala!
Eto femmelatin ti je sve odgovorila, tako da mislim da je jasnije.
Inače, ostavljam ovo isključivo zbog odgovora, a ubuduće na ovoj temi nastavljamo bez toga.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 10:21   #573
Quote:
gala17 kaže: Pogledaj post
Eh, da možemo predvidjeti događanja, svi bi lako donijeli odluku, bez dvojbi. Ja moram reći da sam relativno dobro, za 4 g od dijagnoze "samo" 3 nove lezije, pokretna, bez većih motoričkih deficita, ali snage nemam skoro nikako. Dakle, nema tu pravila. Ti sa hrpom lezija imaš "snage ko konj", a ja sa nešto sitno lezija nisam ni nalik na sebe prije 4 godine. Često se pitam da li bih bez terapije bila puno jača i živahnija. Ali odgovora nema i struka sliježe ramenima.
Evo još jedne čije lezije svijetle ko lampice na boru, ne da ih se pobrojati, a da mi dijagnoza ne piše na papiru ne bi ni znala da ju imam. I da se ne pikam svaki drugi dan.

Inače, ove godine konačno na magnetu "stare lezije manje i bljeđe" a samo 2-3 sitne nove, postkontrastno. Takav rezultat postignut nakon 2 godine interferona, dok je nakon prve godine bilo puno novih a stare nisu bile ništa manje. Čini se da je ovo ipak počelo djelovati.

Nosonjo, kako to da ti nisu ponudili interferon, kada si imao 3 liječena relapsa? Ili nisi htio?
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 22:04   #574
Ma evo jedno pitanje.
Vidim da je više vas ovde bilo po nekoliko puta na magnetnoj, pa me zanima jeste li to privatno išli ili na uputnicu. Ja sam magnetnu radila prvi i jedini put prije 13 godina, kada mi je postavljena dijagnoza, i doktorica mi to više nije ni spominjala. Bila sam i na interferonu par godina, ni onda mi nije spominjala da bi bilo dobro da to ponovno napravim. Ko zna šta se s mojim lezijama događa..
PASKVAL is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 23:18   #575
Quote:
femmelatin kaže: Pogledaj post
Evo još jedne čije lezije svijetle ko lampice na boru, ne da ih se pobrojati, a da mi dijagnoza ne piše na papiru ne bi ni znala da ju imam. I da se ne pikam svaki drugi dan.

Inače, ove godine konačno na magnetu "stare lezije manje i bljeđe" a samo 2-3 sitne nove, postkontrastno. Takav rezultat postignut nakon 2 godine interferona, dok je nakon prve godine bilo puno novih a stare nisu bile ništa manje. Čini se da je ovo ipak počelo djelovati.

Nosonjo, kako to da ti nisu ponudili interferon, kada si imao 3 liječena relapsa? Ili nisi htio?
Eh teška je to priča, naime išao sam kod jedne osobe na preglede koja baš prema iskustvima forumaša nije omiljena i ona mi je jednom prilikom spomenula da ćemo na idućem pregledu razgovarati o liječenju interferonom, međutim više to nikada nije spomenula, a i ja sam prestao tamo ići jer mi je bilo preskupo (išao sam privatno). Neurolozi u BJ mi nikada nisu niti spomenuli takvu mogućnost jer je bolnica ionako u teškim dugovima. Proveo sam 5 godina u ratu što mi je još jedna otegotna okolnost. Da apsurd bude veći neurolog kod kojeg sam bio upućen još 1996. zbog nekakvih čudnih simptoma je stalno trubio da je sve to psihološke prirode i slao me psihijatrima koji su me kljukali raznim sedativima da bi mi 2003. taj isti neurolog dijagnosticirao MS. Uglavnom šteta je već učinjena jer za dobivanje interferona ne zadovoljavam kriterije zbog dijagnoze PTSP-a iako ja osobno smatram da ga možda imam, ali da se s njim može živjeti samo moraš malo organizirati život. Mogao bih ja o PTSP-u mnogo toga napričati jer ja to zovem PiTiSpavatiPiti i ništa ne raditi no ja tako ne radim.
Nosonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 23:25   #576
Quote:
gala17 kaže: Pogledaj post
Meni je ponuđena ista studija kao zamjena za interferon. Radi se o ispitivanju primjene copaxona u većoj dozi, da bi se svakodnevna primjena zamijenila za svaki drugi dan kao kod interferona. Inače to nije novi lijek, on je već dulje u primjeni, samo se mijenja doziranje i to je studija koju provodi nekoliko centara kod nas.
Nije samo to, mislim da se dodaje i hormon iz placente, kako bi se dobio neki učinak te eventualno aplicirao svaki drugi dan umjesto svaki dan ili eventualno imaju dva istraživanja na Copaxone.
Ako je već dokazao učinak, čemu dodatno dokazivanje ili dodavanje hormona. hm ?
Kvazar1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 23:40   #577
Quote:
Kvazar1 kaže: Pogledaj post
Nije samo to, mislim da se dodaje i hormon iz placente, kako bi se dobio neki učinak te eventualno aplicirao svaki drugi dan umjesto svaki dan ili eventualno imaju dva istraživanja na Copaxone.
Ako je već dokazao učinak, čemu dodatno dokazivanje ili dodavanje hormona. hm ?
Neka me osiguraju na milijun kuna ako pružim papke i pristajem na sve pa makar testirali i cijanid
Nosonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 14:01   #578
Pozzzz


Imam jedno pitanjce.Što mislite o pijenju kefira koji proizvodi tibetanska gljiva ?Može li to naškoditi ili je preporučate?Ima li netko iskustva ili je i sam koristi??'
Hvala na odgovorima!
__________________
što te ne slomi, ojaća te
bfilip65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 17:55   #579
ekipa došla sam vas samo pozdravit, ja u srijedu napokon idem na neurologiju, nakon evo mjesec dana pogoršanja... nego znate šta me zanima.. ja ću tražit interferon, pa me zanima jel mi trebaju nalazi MR-a? Jer imam samo onaj prvi, prošli napadaj mi nisu snimili MR, odmah su mi šibnili solu-medrol... Nadam se da ste mi svi ok
__________________
”Gorda naspram podsmeha i spletki poslednjih,
usamljeni galeb iznad mora osrednjih"
Luscinia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 18:43   #580
Quote:
Luscinia kaže: Pogledaj post
ekipa došla sam vas samo pozdravit, ja u srijedu napokon idem na neurologiju, nakon evo mjesec dana pogoršanja... nego znate šta me zanima.. ja ću tražit interferon, pa me zanima jel mi trebaju nalazi MR-a? Jer imam samo onaj prvi, prošli napadaj mi nisu snimili MR, odmah su mi šibnili solu-medrol... Nadam se da ste mi svi ok
Nazalost i ja sam nakon mr-a zatrazio interferon, i nisu mi ga odobrili iz razloga da kao ne spadam u tu skupinu koji mogu lijeciti se interferonom.Navodno ga prepisuju osobama u pocetnoj fazi ms.Iz tvoga posata nemogu zakljuciti u kojoj si fazi bolesti.Nisam siguran sto ce tebi odgovoriti, jer sam i ja izgubljen u svemu tome(nisam bas neki znalac).
tomislavone is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:40.