Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.06.2007., 10:56   #201
Quote:
Clearwater kaže: Pogledaj post
Una i Vilko, hvala na trudu; moje prognoze su bile otprilike točne u pogledu plaće, mislim da je realno računati s najmanjom granicom, jer je tako najlakše izbjeći razočaranje.
Vilko; planiram migrirati sam, jer nemam ni ženu ni djecu-hvala Bogu možda se bogato oženim u Australiji haha...
ne zelim ti graditi kule u zraku, ali samo usporedbe radi, vet nurse (ujedno i receptionist) kod naseg veterinara zaradjuje oko $43,000 godisnje....po tome smjela bih reci da veterinar zaradjuje vise

cak i ako pocnes na $40,000 recimo, mozes ocekivati da ces zaradjivati vise vrlo brzo, cim steknes dovoljno lokalnog radnog iskustva

uostalom, pogledaj i ovdje: www.mycareer.com.au www.seek.com.au www.careerone.com.au

i kao sto sam, ja mislim, prije vec rekla, nedostaje nam veterinara u regionalnim podrucjima

BTW kak ide sa testovima, vizom i tako to.....jesi li vec pri kraju
__________________
"She was my North, my South, my East and West,
My working week and my Sunday rest"
Una67 is offline  
Old 12.06.2007., 13:10   #202
Quote:
Clearwater kaže: Pogledaj post
Una i Vilko, hvala na trudu; moje prognoze su bile otprilike točne u pogledu plaće, mislim da je realno računati s najmanjom granicom, jer je tako najlakše izbjeći razočaranje.
Vilko; planiram migrirati sam, jer nemam ni ženu ni djecu-hvala Bogu možda se bogato oženim u Australiji haha...
U tome slucaju jeftiniji ce biti i smjestaj i lakse se preseliti ,po potrebi ili pokusati negdje drugdje.

Upravo ako je placa pocetna $40KAU dollara, dovoljna je za jednu osobu, mi dvoje zivimo pristojno sa $28-$30K.

Sve najbolje i sretno u buducnosti

vilko

Australian-forever is offline  
Old 12.06.2007., 20:29   #203
Vilko, dvoje od 18k eura godisnje? 9.000 eura na godinu po glavi? How could that be? Mislim, fakat ste efikasni.

40k Aud = 27k Eura = 2100 eura mjesecno. Neto ili bruto? Cak i da je neto to se skoro moze dostici u Hrvatskoj. Fakat ne kuzim ljude koji odu u Australiju. Na godisnji mozda, adventure trip, stajaznam, ali raditi za tu sitnu lovu... no thanks.
succorosso is offline  
Old 12.06.2007., 20:57   #204
ispricavam se, malo sam off topic

zanima me sljedece: koliko dugo se ceka viza za au? ici cu turisticki, dakle nista komplicirano, nadam se. dalje, ako to stvarno traje tri mjeseca, znaci li to da je moja putovnica kod njih cijelo to vrijeme? naime, u medjuvremenu moram putovati van zbog posla, i ne znam kako da to isplaniram.

hvala unaprijed na odgovorima.
cd8 is offline  
Old 12.06.2007., 23:51   #205
Quote:
succorosso kaže: Pogledaj post
Vilko, dvoje od 18k eura godisnje? 9.000 eura na godinu po glavi? How could that be? Mislim, fakat ste efikasni.

40k Aud = 27k Eura = 2100 eura mjesecno. Neto ili bruto? Cak i da je neto to se skoro moze dostici u Hrvatskoj. Fakat ne kuzim ljude koji odu u Australiju. Na godisnji mozda, adventure trip, stajaznam, ali raditi za tu sitnu lovu... no thanks.
vilko i njegova supruga su penzici i u AU su mozda duze nego sto ti imas godina
iznosi na koje si se zakacio su samo za zivotne troskove
__________________
"She was my North, my South, my East and West,
My working week and my Sunday rest"
Una67 is offline  
Old 13.06.2007., 00:10   #206
To zvuči utješno, ali, kao što rekoh, postoje razlike među pojedinim praksama, ovisno vjerojatno o tome koliko koja ima posla. U svakom slučaju, gladan neću biti, kako god da bude.
Što se tiče ispita, sve sam obavio, nostrificirao diplomu i položio sve ostalo što su me tražili, i sada čekam da mi uzmu aplikaciju u obradu-za to je potrebno strpljenja, jer je očito interes vrlo velik. Nadam se da će do kraja godine i to biti riješeno.
Quote:
Una67 kaže: Pogledaj post
mozes ocekivati da ces zaradjivati vise vrlo brzo, cim steknes dovoljno lokalnog radnog iskustva
Kad sam polagao stručne ispite, bilo je nas još kandidata iz cijelog svijeta-kasnije sam čuo da je jedna od njih, veterinarka iz Japana, našla posao u SA, ali joj je početna plaća bila kao ona recent graduate, s obzirom da nije imala iskustvo u Australiji.
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Old 13.06.2007., 01:14   #207
Quote:
Clearwater kaže: Pogledaj post
veterinarka iz Japana, našla posao u SA, ali joj je početna plaća bila kao ona recent graduate, s obzirom da nije imala iskustvo u Australiji.

da, to je istina
znas ono, ak te mogu platiti manje, a znaju da nisi u dobroj poziciji za pregovore, platit ce te manje
i sama sam bila u slicnoj situaciji
__________________
"She was my North, my South, my East and West,
My working week and my Sunday rest"
Una67 is offline  
Old 13.06.2007., 09:35   #208
Ma, mustre su to, ne brinem se ja za njih...tako će vjerojatno biti i meni, bez obzira što imam 7 godina iskustva ovdje u Hrvatskoj-a mogu reći iz svega što sam vidio, da nisu baš nešto puno pametniji od nas, niti rade ništa specijalno bolje od nas...Ali kao što kažeš-može im biti...!
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Old 22.06.2007., 01:02   #209
Quote:
cd8 kaže: Pogledaj post
ispricavam se, malo sam off topic

zanima me sljedece: koliko dugo se ceka viza za au? ici cu turisticki, dakle nista komplicirano, nadam se. dalje, ako to stvarno traje tri mjeseca, znaci li to da je moja putovnica kod njih cijelo to vrijeme? naime, u medjuvremenu moram putovati van zbog posla, i ne znam kako da to isplaniram.

hvala unaprijed na odgovorima.
Ma nije to baš takav horor
Na turističu vizu (ako pretpostavljam predaješ zahtjev iz Zg) čeka se oko 2-3 tjedna.
Prvi korak je popuniti formulare tj. zahtjev za vizu, zatim ga predati sa svim potrebnim potvrdama u australskoj ambasadi....i čekaš dok te ne pozovu (2-3 tj).
Za turističu vizu najčešće nema komplikacija. A sve detalje pogledaj na starnici od australske ambasade u zg.
tolla is offline  
Old 11.07.2007., 01:41   #210
ima li tko da je do sada dobio vizu po skilss programu
workers is offline  
Old 15.07.2007., 01:00   #211
Workers, poslao sam ti privat, daj si pogledaj to...
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Old 15.07.2007., 01:07   #212
ok
workers is offline  
Old 20.07.2007., 21:30   #213
finals
workers is offline  
Old 24.07.2007., 20:36   #214
Ja da se javim i pohvalim, TRA mi priznala kvalifikaciju i ocijenila kao SUCCESSFULL.
Htjela bih da pošaljem inicijalnu aplikaciju za vizu odmah, da me na bi zakačio 1. septembar.Zna li neko može li se predavati aplikacija u fazama, jer koliko sam čula da ne moram odmah predati ono za jezik, već kasnije.
Pogledajte ovo i recite svoje mišljenje ili iskustvo:http://www.immi.gov.au/skilled/gener...plications.htm
i ovo pod Valid applications:http://www.immi.gov.au/skilled/gener...pply.htm#valid
palma40 is offline  
Old 24.07.2007., 20:54   #215
Mislim da bi trebala poslati što žurnije, sve što imaš, glavno je da oni to tamo zaprime, a kasnije sve ide svojim tokom...u najgorem slučaju, vratit će ti aplikaciju, sa listom stvari koje još moraš priložiti. Računaj da treba barem desetak dana, ako ne i dva tjedna da to stigne u Adelaide...
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Old 25.07.2007., 01:15   #216
sve kompletiraj šo imaš i predaj odmah aplikaciju, jezik se može i naknadno poslati
workers is offline  
Old 25.07.2007., 05:40   #217
Immigrants are better educated:

Tuesday Jul 24 22:34 AEST

Migrants are better educated, more law-abiding, are generally healthier and less dependent on welfare than the average Australian-born citizen, a new report reveals.


The 18-month study, The Social Costs and Benefits of Migration into Australia, was conducted by a research team from the University of New England's (UNE) Centre for Applied Research in Social Sciences.
UNE professor Kerry Carrington led the project, which included speaking with government, business and community leaders and comparing social statistics among migrants and Australian-born citizens.

The costs of migration were found to be low and mainly associated with migrants adjusting to Australia after their arrival.

Researchers found only a "marginal" incidence of racial prejudice to migration, which was overshadowed by a widespread appreciation of the cultural and social benefits to Australia from its migration program.

"There are few social costs associated with migration and most of these are short-term integration issues that relate mostly to the humanitarian intake," Prof Carrington said in a statement.

"However, most migrants, including those arriving through the humanitarian intake, have over time, learnt English, acquired qualifications and done well."


Nearly 90 per cent of the 106,495 immigrants entering Australia in the 2006 financial year were skilled migrants.


More than six million migrants have entered Australia since 1945, bringing the country's overseas-born population to 25 per cent of the entire population of 21 million people.

The report listed Australian Bureau of Statistics figures showing migrants have a slightly higher unemployment rate but slightly higher labour force participation rate.

Migrants are required to pass a series of health checks before acquiring temporary or permanent status in Australia.
The report found migrants have a lower hospitalisation rate than Australian-born citizens.


Most new immigrants are not eligible for disability or aged pensions until 10 years after their arrival in Australia while non-humanitarian migrants must wait two years before accessing social security payments.

UNE professor Jim Walmsley, co-editor of the report, said there was no evidence of a "migrant underclass" or "ethnic enclave ghettos" in Australia and the report "dispelled a number of myths about the impact of migrants on the host community".

"On the contrary, the available evidence overwhelmingly supports the view that migrants to Australia have made substantial contributions to Australia's stock of human, social and produced capital," Prof Walmsley said.

©AAP 2007
Vilko is offline  
Old 26.07.2007., 01:56   #218
Quote:
palma40 kaže: Pogledaj post
Ja da se javim i pohvalim, TRA mi priznala kvalifikaciju i ocijenila kao SUCCESSFULL.
Htjela bih da pošaljem inicijalnu aplikaciju za vizu odmah, da me na bi zakačio 1. septembar.Zna li neko može li se predavati aplikacija u fazama, jer koliko sam čula da ne moram odmah predati ono za jezik, već kasnije.
Pogledajte ovo i recite svoje mišljenje ili iskustvo:http://www.immi.gov.au/skilled/gener...plications.htm
i ovo pod Valid applications:http://www.immi.gov.au/skilled/gener...pply.htm#valid
hej bravo!!! cestitam!!!
a kaj je sa ispitom iz engleskog?!
__________________
"She was my North, my South, my East and West,
My working week and my Sunday rest"
Una67 is offline  
Old 26.07.2007., 07:31   #219
Quote:
Una67 kaže: Pogledaj post
hej bravo!!! cestitam!!!
a kaj je sa ispitom iz engleskog?!
Onaj nisam prošla zbog jedne četvorke, a drugi je u pripremi.
palma40 is offline  
Old 26.07.2007., 09:57   #220
info

Pozdrav forumasima!
Nedavno sam se ukljucila u vasu temu,pa bi molila za pomoc,zanima me kako doci do njihovog bankovnog racuna i swift code za uplatu takse za iseljenicku vizu?Zanima me kako su to izveli PALMA i Dial013?
Dokle ste stigli?
tribi is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:42.