Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.12.2011., 23:40   #21
Quote:
jure.motovilec kaže: Pogledaj post
oj Budo. Znam da sam već dosadan po svim topicima pitam isto al nikkao da se odlučim za najjeftiniju/najkomotniju varijantu za kambođu.

pa evo i ovdje pitanja. dakle za stopover u Dohi od 14-20 sati jel treba viza, kako je napravit najbrže, gdje, koliko košta i jel imam pravo na hotel i na jeftinu kartu s quatar airwaysom

Radi li vizu i sređuje li hotel i qatar airways kad kupim kartu i koliko to traje

Ako ne izlazim s aerdroma tj. border kontrole jel mi onda treba viza ako je više do 8h. doduše rado bi se odmorio v hotelu i pogledao Dohu.
Moj je slučaj bio specifičan, ja sam tamo zapeo pa su mi dali privremenu 24 h vizu koja se odužila, što se tiče smještaja mislim tj. gotovo sam siguran da ti za 14 h neće osigurati smještaj, ali u mom slučaju su se ponjeli ko krajnja gospoda, organizirali prijevoz, smjestili me u hotel 5* itd.

Grad je blizu aerodroma tj. "star"i dio grada, onaj novi ti izgleda ko Dubai, moderne zgradurine koje mahom zjape prazne ali ima se para pa koga briga, čuo sam priču od jednog Bosanca koji radi dole za tog nekog šeika da je svim ženama napravio identične kuće, ono istih gabarita, kaj ima jedna to ima i druga, da ne bi bilo svađe...koliko žena ima nemam više pojma.

Ako se odlučiš za izlaz tj vizu vidi tu : http://qatar.visahq.com/ nisam čitao detalje, ali mogu ti reć da ti je moj savijet da radije odsjediš tih par sati, istina aerodom je dosada živa, ali Doha još nije tipičan turistički grad pa treba vremena da se nađe nešto interesantno, inače je to sve u izgradnji, onak tipična islamska zemlj koja j u procvatu pa teđe tom megalomanskom izgledu, široke avenije, velebne zgrade i hoteli...no i dalje je islam jako izrađen i žene se teško mogu vidjeti, budući da su tamo bile velike vrućine kada sam ja bio tokom dana gotovo da i nema ljudi na cesti, a život se odvija navećer, oni koji su bili u tom pojasu i još u muslimanskoj zemlji znaju o čemu pričam, cijele familije vani u 2 ujutro, puši se šiša, pije čaj, časkuta...jasno stroga spolna podjela. Vjerujem dabi ti trebala neka potvrda za hotel ili nešto ili bi ti avio karta moždapokrila taj dio, ak se zbilj odlučiš javi tu na PDF kak to izgleda za buduće generacije.

Kaj se tiče Kambodže, vidim da nas podosta planira u tom smjeru, ja sebi pikiram isto taj smjer, do sada mi se najjeftinija karta pokazala FinnAirom, 599 eura Pešta-Bangkok, u totalu 14 h sim i tam, sa malim stajanjem u Helsinkiu, kaj se tiče Kambodže ja ću vjerovatno kopnenim putem, koliko vidim to je najćešća opcija, htio sam krenuti od Saigona pa kopneno do Tajlanda ali mi je ta multipla karta malo preskupa tak da ću vjerovatno ovaku i vizu za dupli ulaz, a Vijetnam će morati pričekati neka bolja vremena ako ne leti neka uber povoljna karta.

Daj ako ti nije bed da mi frkneš svoje okvirne cifre u totalu za planirano putovanje, ruta, trajanje ovo ono, na PM čisto da vidim možda ti imaš koju pametnu.
__________________
Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka...http://www.youtube.com/watch?v=L5HXyOgz2YA
Buda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2011., 09:08   #22
Hm. Ja imam specifian slučaj jer mojoj suputnici treba viza za Maleziju pa se nekćam kako što i di. Dvojim se između kopnenog puta sa duplim ulaskom u Tajland i komotnijeg al dosta skupljeg preko Malezije ili Singaporea.

Zapravo da te ne gnjavim svojim slučajem koji je dosta kompleksan jerbo ja imam i smještaj u frankfurtu pa mogu i od tamo letit direkt sa malaysia airlinesom za 699 eura evo ti prijedlog itinerara.

Venecija - Singapore - Venecija (emirates 483 eura se nađe)
Singapore - Ho Chi min sa Tiger airwaysom ili Jetstar? - sitne pare
Vietnam - Kambođa (sam si smisli)
Siem Reap - Bangkok (kopnom - cca 35 eura bez zaustavljanja i noćenja)
Bangkok - Kuala lumpur ili vlakom ili airasom ovisno o preferencijama) a možeš i direkt za singapore
Kuala lumpur - Singapore (sitne pare bilo vlakom bilo airaisom).

Ja se razmišljam o ovom itineraru čak jerbo bi tako izbjegao multiple entry u Maleziji što mi može stvorit probleme.
Ne znam jel mi se da zajebavat sa dva ulaska (30 eura x 2 x 2) i drmusat dva puta na potezu Bangkok - Siem Reap pa ću moža rađe pljunit za AA 160 eura koliko je sad karta KL -SR.

Ne znam nisam pametan, nikako da sračunam koliko me košta komot
Naravno u svim opcijama koje imam u glavi ima stopover od minimalno 12 sati u povratku što će zahtjevat ili katar ili dubai vizu jerbo mi se ne da toliko blejit po aerodromima u povratku. Dubai je kao jeftinije (50 eura) i nađe se hotel za cca 20 eura.

Uglavnom planiram bit između 20-25 dana i vrijeme mi curi pa se moram odlučit. svakako dobro dođe tvoj savjet

Zadnje uređivanje jure.motovilec : 31.12.2011. at 09:16.
jure.motovilec is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2011., 09:46   #23
Quote:
File kaže: Pogledaj post
Ne treba viza ako ne izlazis sa aerodroma.
Sumljam da ce ti dat hotel od 14-20 sati. Bar nama prije 2 godine nisu.
Daju samo za nocni stop.
aha. ok. znači rule 8 sati ne vrijedi ako ne prolazim graničnu kontrolu.

jerbo je stopover od 14 sati

a negdje sam pročitao da kao ograničavaju to jerbo ljudi znaju kampirat
jure.motovilec is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2011., 13:39   #24
Quote:
jure.motovilec kaže: Pogledaj post
Hm. Ja imam specifian slučaj jer mojoj suputnici treba viza za Maleziju pa se nekćam kako što i di. Dvojim se između kopnenog puta sa duplim ulaskom u Tajland i komotnijeg al dosta skupljeg preko Malezije ili Singaporea.

Zapravo da te ne gnjavim svojim slučajem koji je dosta kompleksan jerbo ja imam i smještaj u frankfurtu pa mogu i od tamo letit direkt sa malaysia airlinesom za 699 eura evo ti prijedlog itinerara.

Venecija - Singapore - Venecija (emirates 483 eura se nađe)
Singapore - Ho Chi min sa Tiger airwaysom ili Jetstar? - sitne pare
Vietnam - Kambođa (sam si smisli)
Siem Reap - Bangkok (kopnom - cca 35 eura bez zaustavljanja i noćenja)
Bangkok - Kuala lumpur ili vlakom ili airasom ovisno o preferencijama) a možeš i direkt za singapore
Kuala lumpur - Singapore (sitne pare bilo vlakom bilo airaisom).

Ja se razmišljam o ovom itineraru čak jerbo bi tako izbjegao multiple entry u Maleziji što mi može stvorit probleme.
Ne znam jel mi se da zajebavat sa dva ulaska (30 eura x 2 x 2) i drmusat dva puta na potezu Bangkok - Siem Reap pa ću moža rađe pljunit za AA 160 eura koliko je sad karta KL -SR.

Ne znam nisam pametan, nikako da sračunam koliko me košta komot
Naravno u svim opcijama koje imam u glavi ima stopover od minimalno 12 sati u povratku što će zahtjevat ili katar ili dubai vizu jerbo mi se ne da toliko blejit po aerodromima u povratku. Dubai je kao jeftinije (50 eura) i nađe se hotel za cca 20 eura.

Uglavnom planiram bit između 20-25 dana i vrijeme mi curi pa se moram odlučit. svakako dobro dođe tvoj savjet
Moja prva ideja je bila : avionom i to u jednom šusu do Saigona uz minimalno presjedanja i čekanja, a povratak preko Bangkoka za što manje para.

Dakle Saigon, Cu Chi tuneli i okolica, preko delte brodom ili koji dan više Saigon i okolica pa busom do Phnom Penha,Phnom Penh grad , polja smrti, pa busom do Siem Reapa-Angkor razgledavanje, kopnom do Bangkoka, razgledavanja i onda AA vjerovatno do Krabia, Phi Phi ovo ono i dole negdje čilanje i ronjenje. Nazad za Bangkok i put doma. U totalu 21-25 dana iako je realnija opcija 21 dan (19 ako oduzmem dolazak odlazak 6+6+7) zbog činjenice da već idem na onu stvar ljudima na poslu sa svojim GO

Budući da je ta opcija Saigon-Bangkok dosta skuplja u odnosu na Bangkok povratna, vjerovatno ću odraditi samo Tajland i Kambodžu (u ovom slučaju bi išao malo i na sjever Tajlanda dakle 13+6 i onda od Phnom Penha AA do Bangkoka i direkt sa aerodroma za doma tak da mi ne bi trebala dupla viza)

Što se tiče Dohe tamo ćeš se teško naspavati ako odlučiš ostati na aerodromu, ako si noćno čekanje onda bi i mogao uloviti neku dobru poziciju, samo uzmi deku jer peglaju tu klimu da boli za prste, nema puno za ubit vrijeme, mali duty, misli 2 resta i to je manje više to, u Dubaiu je lakše uloviti mjesto, a i imaš jednu birtiju di je pušenje dozvoljeno (ako si pušač budući da su meni one pušnice katastrofa, jesam pušač, ali ovo je za dimit meso i ribu), istina vječito je puna, ali još i bolje jer se uvaljaš nekom za stol i onda upoznaš ljude, ja sam se čak uspio i napiti sa nekim curama iz JAR-a i jednim Ozziem, a budući da ima dosta za šopingholičare ženu nisam vidio neko vrijeme,tamo sadržaja svakako ne fali.Kasnije sam se fino naspavao do Minkena.

E sad koliko ti se za tih par sati u gradu isplati trošit lova to ti procijeni, Dubai nisam vidio osim iz zraka, ali znam da mi je Doha izgledala kao Dubai.

Bilo kako bilo svakako ćeš nešto vidjeti.


Kad ti gibaš, ja tek u 8, ako se sve posloži.
__________________
Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka...http://www.youtube.com/watch?v=L5HXyOgz2YA
Buda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2011., 14:54   #25
ja bih išao tijekom marta. evo baš sad pimplam po qataru. mislim da je to to
jure.motovilec is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2011., 16:56   #26
evo ga kupljene karte kao poklon za novu g. ide se preko Dohe za Bangkok pa u Siem Reap kopnom

cijeli ožujak praktički.

stopover od 14 h u povratku u polasku 2:10. valjda neću umrijet. 562 eura iz Frankfurta.
Inače emirates je puno bolja opcija iz venecije za JI Aziju al ja moram gledat u dvoje pa me ovo ispalo 50 eura skuplje al puno komotnije i bez kobiniranja.

jesmo malo oftopik al nije da je topik pun
jure.motovilec is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 13:05   #27
Našao super povoljnu kartu s Qatar Airwaysom za kraj godine za 560eur:

Budapest-Doha (stopover u Dohi dan-dva)
Doha-Beijing
Tokyo-Doha-Budapest

E sad pitanje, da li Qatar Airways sponzorira vizu kada kod njih uzmeš stopover hotel? Gledam na njihovoj stranici i nisam našao nikakvu informaciju...
__________________
Instagram #vedrananelic

BACKPACK PUTOPISI http://backpack.blog.hr & http://backpack-ski.blog.hr | 23.06.-11.07.2018. Portugal & Gvineja Bissau; 16.-30.08.2018. Sevilla, Barcelona & Boston/Nova Engleska; 11.-18.11.2018. Gruzija, Ukrajina & Moldova; 30.11.-08.12.2018. Martinique, Dominica & Guadeloupe; 05.01.-02.04.2019. Australija
vanelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 14:45   #28
daju ti vizu, prijevoz i hotel za cca 80 eura. ne zanm sad točno cifru no znam da je smanjena prije mjesec dana. ima na web siteu. kopaj
jure.motovilec is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 14:58   #29
Quote:
jure.motovilec kaže: Pogledaj post
daju ti vizu, prijevoz i hotel za cca 80 eura. ne zanm sad točno cifru no znam da je smanjena prije mjesec dana. ima na web siteu. kopaj
Kopam već danima i ne nalazim
Pronašao sam neki 'book stopover', ali daje mi samo hotel. ne izbacuje mi informaciju da li je uključena i viza...
__________________
Instagram #vedrananelic

BACKPACK PUTOPISI http://backpack.blog.hr & http://backpack-ski.blog.hr | 23.06.-11.07.2018. Portugal & Gvineja Bissau; 16.-30.08.2018. Sevilla, Barcelona & Boston/Nova Engleska; 11.-18.11.2018. Gruzija, Ukrajina & Moldova; 30.11.-08.12.2018. Martinique, Dominica & Guadeloupe; 05.01.-02.04.2019. Australija
vanelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 15:37   #30
Quote:
vanelic kaže: Pogledaj post
Kopam već danima i ne nalazim
Pronašao sam neki 'book stopover', ali daje mi samo hotel. ne izbacuje mi informaciju da li je uključena i viza...
Ovdje imaš, 125 usd je. Samo, problem je u tome da nemaš Hrvatske na spisku za Visa eligibility, pa treba zvati njihov ured u Dohi i provjeriti da li se može.
phi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 15:40   #31
Quote:
phi kaže: Pogledaj post
Ovdje imaš, 125 usd je. Samo, problem je u tome da nemaš Hrvatske na spisku za Visa eligibility, pa treba zvati njihov ured u Dohi i provjeriti da li se može.
To sam pronašao, ali to je kada imaš duži tranzit, ne kada napraviš stopover par dana...
__________________
Instagram #vedrananelic

BACKPACK PUTOPISI http://backpack.blog.hr & http://backpack-ski.blog.hr | 23.06.-11.07.2018. Portugal & Gvineja Bissau; 16.-30.08.2018. Sevilla, Barcelona & Boston/Nova Engleska; 11.-18.11.2018. Gruzija, Ukrajina & Moldova; 30.11.-08.12.2018. Martinique, Dominica & Guadeloupe; 05.01.-02.04.2019. Australija
vanelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 16:10   #32
pa duži tranzit u njihovm slučaju i zna bit 48 sati
jure.motovilec is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 21:52   #33
Quote:
jure.motovilec kaže: Pogledaj post
pa duži tranzit u njihovm slučaju i zna bit 48 sati
Duži tranzit je ako imaš više od 8h u Dohi. U pravilima ove opcije dužeg tranzita stoji da jedino vrijedi ako nema prikladnog leta prije. A s Qatarom uvijek imaš connecting flight unutar 8h ili max 12-15h.
A ja bih ostao cca 2 dana tako da to za mene ne vrijedi jer bih bez problema mogao nastaviti za Peking u roku od par sati. Meni treba stopover opcija hotel+viza... Da li netko zna kada i gdje se otvara ured Qatara u Zagrebu?
__________________
Instagram #vedrananelic

BACKPACK PUTOPISI http://backpack.blog.hr & http://backpack-ski.blog.hr | 23.06.-11.07.2018. Portugal & Gvineja Bissau; 16.-30.08.2018. Sevilla, Barcelona & Boston/Nova Engleska; 11.-18.11.2018. Gruzija, Ukrajina & Moldova; 30.11.-08.12.2018. Martinique, Dominica & Guadeloupe; 05.01.-02.04.2019. Australija
vanelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 22:18   #34
krivo rezoniraš, to vrijedi za refundaciju odsno financiranje vize i hotela od strane katar ervejsa. jebe se njih koliko ćeš ti stajat u stopoveru dok god platiš 120 dolara.
simuliraj kupnju karte pa ćeš vidit da možeš odabrat i 36 sati razmaka imeđu letova. pisao sam ja kataru u beč i rekli su da slobodno se javim uredu u svezi vize.

no, ipak pucam napamet jer nisam ovo uzeo pa se sam infromiraj putem maila
jure.motovilec is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2012., 21:39   #35
Pomoć hitno!

Zanima me informacija u vezi vize za stopover u Dohi. Naime u povratku s Maldiva imamo stopover od 9:40h ako kupimo povratnu kartu, ali smo mislili produžiti taj boravak u Dohi za dodatna 24 h i tako provesti 2 noći. Sad me zanima hoće li Qatar Airways nama platiti vizu+hotel u prvom slučaju ili u drugom slučaju samo vizu? A ako ne, gdje se može dobiti viza i koliko košta? Puno hvala...htio bih kupiti karte što prije, pa zato hitnost!
Faun von Paun is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 08:48   #36
Quote:
Faun von Paun kaže: Pogledaj post
Zanima me informacija u vezi vize za stopover u Dohi. Naime u povratku s Maldiva imamo stopover od 9:40h ako kupimo povratnu kartu, ali smo mislili produžiti taj boravak u Dohi za dodatna 24 h i tako provesti 2 noći. Sad me zanima hoće li Qatar Airways nama platiti vizu+hotel u prvom slučaju ili u drugom slučaju samo vizu? A ako ne, gdje se može dobiti viza i koliko košta? Puno hvala...htio bih kupiti karte što prije, pa zato hitnost!
U prvo slučaju čisto sumnjam, ne vidim na temelju čega pa nije da si tamo 24 h, ali možda griješim.

U drugom također ne vidim zašto bi ti plaćao vizu, tvoja je odluka da ostaješ duže tj turistički razgledaš grad.

Piši njima to ti je najbolje: [email protected]
__________________
Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka...http://www.youtube.com/watch?v=L5HXyOgz2YA
Buda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 09:03   #37
platili bi kartu ako je to prvi mogući let dalje... mislim da je 8 sati granica za plaćanje hotela i vize.

al ako možeš prije poletit, onda mislim ne plaćaju...pitao sam ja to već. imam i email negdje.
jure.motovilec is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 09:04   #38
platili bi kartu ako je to prvi mogući let dalje... mislim da je 8 sati granica za plaćanje hotela i vize.

al ako možeš prije poletit, onda mislim ne plaćaju...pitao sam ja to već. imam i email negdje.
jure.motovilec is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 09:41   #39
Hvala na odgovoru....nekako si mislim da bi u prvom slučaju trebali platiti jer je stopover skoro 10h, a u drugom slučaju vjerojatno ne, ali ne znam gdje se i kako izdaju te vize i koliko sve to košta! Pisao sam mail Qatar Airwaysu, ali nisu još ništa odgovorili. Što mi pripadamo njihovom uredu u Italiji?
Faun von Paun is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 09:51   #40
Koliko sam ja popratio, naša ambasada je u Rimu i tamo bi trebao doći osobno i to do točno određenog vremena, mislim da je nešto tipa 8.30-12.30 h (vidi na netu) isto tako nisam čak ni ziher jel se to može sve odraditi u jednom danu.

Najbolje ti je da vidiš na ovom meilu kaj će ti reći, možda se može samo poslati preporučeno što opet neće biti neka jeftina stavka ili pak oni imaju neko super jeftino rješenje, ali mislim da mi ne možemo odbiti on arrival vizu uz formular koji se smo ispuni na netu i dotavi na aerodromu.
__________________
Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka...http://www.youtube.com/watch?v=L5HXyOgz2YA
Buda83 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:33.