Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2007., 16:17   #41
Quote:
traxdata kaže: Pogledaj post
a valjda ima blago protuupalno djelovanje. baš ću prosurfati, baš me zanima sad ta čuvarkuća
čula sam samo da ak ju imaš, onda imaš i para..vrijeme je da si nabavim jednu

prvi glas, ali čovjeka veseli.
Ja stvarno ne znam kakvo je njezino djelovanje, ali eto u praksi se meni pokazala odličnom.Upotrijebila sam je tek kad odista nisam imala više izlaza jer je i meni pedijatrica rekla nono, ali eto mama je bila u pravu. Ona ju je i meni stavljala jer sam kao dijete imala česte upale uha isto kao i ja. Poslušala mater.
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 16:24   #42
Kakva je to biljka čuvarkuča? Gdje se može nabaviti?
Upalu uha, hvala bogu, još nismo imali. Bilo je problema s gnojnom anginom ovog siječnja. Voltaren smo davali samo navečer da mali mirnije spava (guranje čepića, tuširanje, buđenje), po danu lupocet, oblozi, tuširanje
kocul is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 16:57   #43
Quote:
traxdata kaže: Pogledaj post
čula sam samo da ak ju imaš, onda imaš i para..vrijeme je da si nabavim jednu
ove moje na balkonu to nisu čule

Quote:
Kakva je to biljka čuvarkuča? Gdje se može nabaviti?
ovo je čuvarkuća http://www.gospodarski-list.hr/img/b...22005003_1.jpg

ako si u zg dam ti ja da je posadiš. Nju samo utakneš u zemlju i raste ko luda, rezgrana se nevjerojatno brzo i nemoraš ništa s njom raditi da bi rasla (zato čak i meni uspijeva )
Kikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 17:08   #44
Quote:
ako si u zg dam ti ja da je posadiš. Nju samo utakneš u zemlju i raste ko luda, rezgrana se nevjerojatno brzo i nemoraš ništa s njom raditi da bi rasla (zato čak i meni uspijeva )
Kutina

Zadnje uređivanje putnica : 28.05.2007. at 23:27.
kocul is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 17:09   #45
da ti pošaljem poštom?
Kikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 22:52   #46
Quote:
Modesti kaže: Pogledaj post
Ona ju je i meni stavljala jer sam kao dijete imala česte upale uha isto kao i ja.
oftopik je, al jesi skuzila sto si napisala?
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 23:49   #47
je, totalni zvrko
Htjedoh reći da i moja mama nije htjela slušati isprva svoju mamu već pedijatricu kad sam ja imala česte upale uha kao dijete, ali da ju je na kraju poslušala jednako kao što sam ja poslušala nju mada sam isprva mislila da nije u pravu i slušala pedijatricu.
E sad kako je od ovoga došlo do onoga gore napisanog to ni ja sama ne znam
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 21:40   #48
evo link na članak plivinih stranica.

http://www.plivazdravlje.com/?sectio...d=15981&show=1
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 22:38   #49
Quote:
Kikica kaže: Pogledaj post
da ti pošaljem poštom?
Našao kod nas. THX
kocul is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 10:38   #50
dijete nema toliku temperaturu bez veze, obično dijete ima neki virus dišnih puteva, a lako može biti i upala mjehura, kod doktora, svaki čas ako treba, kod djece se to preko noći razvije u nešto ozbiljnije
nina g is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 12:24   #51
pa da, al to ne znači da treba isti tren trčati doktoru.

Osim toga, najvažnije je opće stanje djeteta, to je najbolji pokazatelj dal treba ići doktoru ili ne. Kod viroza je ionako prvi dan temperatura visoka al onda već sljedeći dan nije tolika. Ako se temperatura uspjšno snižava i ako je opće stanje k tome dobro, onda se može još taj dan pričekati pa vidjeti.

Naravno da bi odmah išla doktoru ako je temperatura visoka i ako je opće stanje loše, ali ovako kad je on ok unatoč temperaturi, onda radije snižavam i pričekam.

Zato je meni super da svoju pedijatricu mogu nazvati i posavjetovati se s njom
Kikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 18:26   #52
a sta ako beba ne zeli da pije
BUBALINA is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 19:07   #53
savjet pliz
sinko jedinko mi vec 2 dan ima lagano povisenu temperaturu. ono, 37 i pol.
i to samo navecer i nocu.
budi se xy puta, ne place, samo se rostilja - kao da mu nesto ne da spavat, a nije prava bol. ujutro imamo podocnjake i on i ja
preko dana zivahan, veseo, normalan.
uot d fak iz it?
zubi?

prije tri dana smo zavrsili turu antibiotika, imao je upalu grla.
da ga vodim pedijatrici?
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 14:03   #54
ja bebi vec 2 dana pokusavam skinutu temperaturu inace stavljam mu cepice voltareni sirup paracetamol temperatura spadne ali nakon sat vremena opet skoci dili smo kod doktora dobio je inekciju pencilin ali opet temperatura i dalje visoka sta da radim??
BUBALINA is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 14:11   #55
Quote:
BUBALINA kaže: Pogledaj post
ja bebi vec 2 dana pokusavam skinutu temperaturu inace stavljam mu cepice voltareni sirup paracetamol temperatura spadne ali nakon sat vremena opet skoci dili smo kod doktora dobio je inekciju pencilin ali opet temperatura i dalje visoka sta da radim??

kolko ti je stara beba? Bez obzira na to, mislim da je davanje voltarena djeci štetno, imaš dobre Eferalgan čepiće koji su jači od Lupoceta a nisu štetni ko voltaren.

temperatura sama po sebi nije loš znak, to se organizam bori i ne treba se svaka temperatura skidati.
Al ako je koristio antibiotik a temperatura je i dalje visoka i opće stanje djeteta nije dobro, mislim da je najbolje da odete doktoru.
Kikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 15:47   #56
Quote:
BUBALINA kaže: Pogledaj post
a sta ako beba ne zeli da pije
Moj malac svaki put kad mu raste novi zub i kad se cjepio 5u1 dobio je temperaturu... i u tom stadiju ne želi nikakvu tekućinu na bočicu ili čašu, jednostavno zatvori usta i plače sa zatvorenim ustima... ništa mi drugo ne prostaje nego da ga na silu našopam tekućine na žličicu čaja ili vode, ili mu napravim neki fini sok od svježeg voća pa mu naguram u par navrata....
__________________
-Lovro-30.04.07.
mimma is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 17:17   #57
Quote:
BUBALINA kaže: Pogledaj post
ja bebi vec 2 dana pokusavam skinutu temperaturu inace stavljam mu cepice voltareni sirup paracetamol temperatura spadne ali nakon sat vremena opet skoci dili smo kod doktora dobio je inekciju pencilin ali opet temperatura i dalje visoka sta da radim??


voltaren cepici nisu baš prigodni za malu djecu i ja ih nikako nebi stavila djetetu bez dogovora sa liječnikom (znam da brzo i efikasno skidaju,ali nisu dobri baš zbog tog jako brzog skidanja temperature)
osim lupuceta pliceta i ostalih antipiretika koje dajemo u obliku supozitorija i tableta djete možemo i tuširati i stavljati mu obloge od vode,ne alkoholne iako i oni brže skidaju
doktoru se javiti dva dana nakon temperature osim ako djete je malaksalo,slabo,dehidrirano,tada se treba javiti odmah
zašto dva dana tako da se bolest počinje razvijati i lakše ustanovi dali se radi o virusu ili bakteriji te da se dade adekvatni lijek ili uputa
često se kod male djece nakon virusne infekcije zbog pada imuniteta nakalemi i bakterija ali nikako ne davati antibiotik kao preventivu

djeca nuditi s puno tekućine ne jako slatke
__________________
.
lana10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 21:18   #58
Mi smo imali temperaturu prije par dana, pa je pala, pa je počeo kašljat i šmrcat ali bez temperature...

I onda jučer opet temperatura, malaksalost, pospanost... Išli pedici, dijagnoza: jaka prehlada s upalom uha. Dobili Ceporex.

A uz sve to ide van zubić. Veli pedica samo što nije,a mi ga čekamo još od studenog...
babe2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 21:20   #59
Quote:
BUBALINA kaže: Pogledaj post
a sta ako beba ne zeli da pije
Moj jučer nije ni htio vidjet žličicu - danas je već malo bolje...

Al sam tome doskočila tak da sam mu vodu štrcala sa malom špricom u usta. To mu je čak bilo i zabavno
babe2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 22:39   #60
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
savjet pliz
sinko jedinko mi vec 2 dan ima lagano povisenu temperaturu. ono, 37 i pol.
i to samo navecer i nocu.
budi se xy puta, ne place, samo se rostilja - kao da mu nesto ne da spavat, a nije prava bol. ujutro imamo podocnjake i on i ja
preko dana zivahan, veseo, normalan.
uot d fak iz it?
zubi?

prije tri dana smo zavrsili turu antibiotika, imao je upalu grla.
da ga vodim pedijatrici?
Samo radi temperature 37,5 ne. Jos bute nekaj u cekaoni tek onda pobrali. Mozes ju nazvat, ali mogli bi zubi bit. Moja isto zna tak malo zakurit pa ju te dane ne vodim van, sam joj kod svakog prematanja mjerim temperaturu, ak se nekaj sprema uskoro se pokaze, a zna i sam tak proci.
Si mu probala vode po noci ponudit?
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:25.