Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2011., 09:07   #361
Quote:
bebać kaže: Pogledaj post
Bila kod Vrcic-Pervan, imala je update-iran moj karton, pregledala me, pricali smo, trazila sam kontracepciju pa mi je dala uputnicu da prvo izvadim krv.
Sve ok sta se pregleda tice jedino je bia problem sta me narucila u 15.30 a na red sam dosla u 16.45
Trebali bi mi pocet mjenjat ginekologe zbog takvih stvari, pa bi se naucili da ne mogu narucit 10 zena u istu uru. Cisti bezobrazluk, a postalo im je standardna praksa, jer im mi to dopustamo. Meni je kod Talajicke bilo tako, izadjes s posla na pola sata, vratis se na posao nakon dva. Da je bar neki vrhunski ginekolog, pa bi je mozda vridilo i cekat.
__________________
Omnia mea mecum porto.
tannalein is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 10:50   #362
Da li netko ima iskustva sa dr. Zanchi iz Kastel Sućurca
kikeš is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 08:25   #363
ovako, ja sam se prije nekih godinu dana prebacila od dr. jurić na mejama, kod dr. vrčić- pervan.
sad me zanima može li meni jurićka dati moje stare nalaze( pape, briseva jer ova to nema u kartonu ništa zabilježeno?)
zija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2011., 18:04   #364
upravo tako, toliko je ljudi naprimala da se uopće ne posveti stručno. prvo što se čeka po 1h pod normalno, a otkad sam kod nje i vodim trudnoću u ovih 9 mjeseci najradije bi me frknula, da se sama ne interesiram po internetu i tražim uputnicu za bris, ogtt. uostalom nije mi ni htjela dati sve uputnice nego sam morala tražiti od opće medicine.
sestra je ok.
prije nje sam bila u Zanki u kaštelima koja mi se sad čini bolja u odnosu na ovu, Pervan mi je ostavila dojam da je najbitnije naplatit 50kn za ultrazvuk od cijelog pregleda...
lenael is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 16:08   #365
Quote:
lenael kaže: Pogledaj post
upravo tako, toliko je ljudi naprimala da se uopće ne posveti stručno. prvo što se čeka po 1h pod normalno, a otkad sam kod nje i vodim trudnoću u ovih 9 mjeseci najradije bi me frknula, da se sama ne interesiram po internetu i tražim uputnicu za bris, ogtt. uostalom nije mi ni htjela dati sve uputnice nego sam morala tražiti od opće medicine.
sestra je ok.
prije nje sam bila u Zanki u kaštelima koja mi se sad čini bolja u odnosu na ovu, Pervan mi je ostavila dojam da je najbitnije naplatit 50kn za ultrazvuk od cijelog pregleda...
Činjenica je da ima puno pacijenata i da se čeka dosta,ali tako ti je kod svakog socijalnog ginekologa manje više nažalost.Ja isto kod nje vodim trudnoću i ja sam zadovoljna.Ja nikakve uputnice nisam morala tražit,dapače dala mi ih je i previše,i briseve i ogtt,i krv više puta i urinokluturu,tako da ne znam u čemu je kod tebe problem.Uostalom ne znam kako uopće doktorica opće prakse može dat išta osim uputnice za vadit krv.
ninica27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 17:40   #366
Quote:
ninica27 kaže: Pogledaj post
Činjenica je da ima puno pacijenata i da se čeka dosta,ali tako ti je kod svakog socijalnog ginekologa manje više nažalost.Ja isto kod nje vodim trudnoću i ja sam zadovoljna.Ja nikakve uputnice nisam morala tražit,dapače dala mi ih je i previše,i briseve i ogtt,i krv više puta i urinokluturu,tako da ne znam u čemu je kod tebe problem.Uostalom ne znam kako uopće doktorica opće prakse može dat išta osim uputnice za vadit krv.
Pa ja sam u socijalnog ginekologa, i vodila sam tri trudnoce kod njega i nikad nisampuno cekala na pregled, max pola sata....tako da to njie istina da se u svih ginekologa"socijalnih" toliko ceka, a i ona nema visenod 4500 pacijenata kao drugi.....tako da ova teza bas ne stoji.....
dr. Opce prakse moze dati sve uputnice osim za rodiliste...ali je to njima extra trosak uputnica koje one ne moraju dati...i zato se ustvari ima ginekologa preko hzzo.
anamilan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 17:46   #367
Quote:
anamilan kaže: Pogledaj post
dr. Opce prakse moze dati sve uputnice osim za rodiliste...ali je to njima extra trosak uputnica koje one ne moraju dati...i zato se ustvari ima ginekologa preko hzzo.
nije točno.dr opće prakse ne može dat nijednu uputnicu koja ima veze sa ginekologijom.zato sve i moramo imat socijalnog ginekologa za uputnice.
__________________
ja ne svijetlim.ja sijevam.
Giulia Farnese is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 17:51   #368
Quote:
Giulia Farnese kaže: Pogledaj post
nije točno.dr opće prakse ne može dat nijednu uputnicu koja ima veze sa ginekologijom.zato sve i moramo imat socijalnog ginekologa za uputnice.
Posaljem ti na pm , di radim, ako hoces,pa da ti iz prakse dokazem da moze krvna grupa, urinokultura, kompletna laboratorijska dijagnostika...mogu ti poslati i sluzbeni dokumentna fax ili mail.... ne moze rodiliste, jer za to treba imati upitnicu ginekologa sa sluzbenim pecatom ginekoloske ordinacije i ne moze plodna voda....
anamilan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 18:25   #369
Quote:
anamilan kaže: Pogledaj post
Posaljem ti na pm , di radim, ako hoces,pa da ti iz prakse dokazem da moze krvna grupa, urinokultura, kompletna laboratorijska dijagnostika...mogu ti poslati i sluzbeni dokumentna fax ili mail.... ne moze rodiliste, jer za to treba imati upitnicu ginekologa sa sluzbenim pecatom ginekoloske ordinacije i ne moze plodna voda....
Ma ja u principu čekam oko pola sata,stvarno nemam zamjerki nekih prevelikih.Jedini put kad sam čekala više od sat vremena je kad sam došla nenaručena.Svaki ginekolog je za sebe.
Meni moja dr.opće prakse daje samo da izvadim krv ,ostalo moram kod ginekologa.Rekla mi je da kad bi za nešto drugo davala,da je to na njenu vlastitu odgovornost.Tako da stvarno ne znam,valjda je i svaki dr.opće prakse za sebe.
ninica27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 20:11   #370
Quote:
anamilan kaže: Pogledaj post
Posaljem ti na pm , di radim, ako hoces,pa da ti iz prakse dokazem da moze krvna grupa, urinokultura, kompletna laboratorijska dijagnostika...mogu ti poslati i sluzbeni dokumentna fax ili mail.... ne moze rodiliste, jer za to treba imati upitnicu ginekologa sa sluzbenim pecatom ginekoloske ordinacije i ne moze plodna voda....
ma ok,virujem ja tebi.al znam da meni moja dr opće prakse ne daje nikakvu uputnicu koja ima veze sa ikakvim ginekološkim problemom.a super mi je inače,kaže da ne smije.
__________________
ja ne svijetlim.ja sijevam.
Giulia Farnese is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 12:37   #371
Quote:
Giulia Farnese kaže: Pogledaj post
ma ok,virujem ja tebi.al znam da meni moja dr opće prakse ne daje nikakvu uputnicu koja ima veze sa ikakvim ginekološkim problemom.a super mi je inače,kaže da ne smije.
Ovo je istina i ja mogu potvrditi da tako rade u Splitu... Sve sta je vezano za ginekologiju i trudnocu, lijecnik opce prakse ne daje, nego sve mora ginekolog. Meni nakon kiretaze doktorica opce prakse nije mogla prepisat niti opci antibiotik, vec sam morala cekati pola dana da dođem u ginekologa i da mi on to napise.
__________________
la enfanta
majamcic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2011., 20:59   #372
I ja sam kod Vrcic-Pervan i vodila trudnocu kod nje i bila je katastrofa... Briseve mi uopce nije radila, uputnice uopce nije dala, mene stalno bolilo a ona bi mi se jos i smijala, ah vas uvik nesto boli... Na kraju rodila ranije sa milijon komplikacija... I jos uvik imam masu problema i 3 bakterije,ali ona nije imala potrebe dat mi da radim briseve..... I sad je moram molit da mi da nesto a ne znam u koga da se prebacim.....
I da, nisam htjela znat spol bebe a ona je stalno davala natuknice jer kao ne moze vjerovat da ne zelim znat... Ma bezveze
__________________
moje najvece blago je stiglo 13.12. ♥
Mare1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2011., 21:03   #373
E da, i nije mi tila dat nakon poroda da kontoliram antitijela, jer sam ja Rh-,a beba Rh+ i jos je inzistirala da trazim uputnicu u dr opce prakse jer ona to ne moze dati! I onda kad me dr opce prakse poslala nazad u nje, dala mi je na jedvite jade, a sestra odma rekla nema problema i jos mi kaze da neka mijenjam doktoricu!! Mogu, nju!
__________________
moje najvece blago je stiglo 13.12. ♥
Mare1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2011., 11:03   #374
@Mare, kod nje si jer ne znaš di bi? Meni se čini bolje bilo di drugo (prema tvom opisu). Ja sam čula za dr. Djirlić pozitivna iskustva, mislim da su istom D.zdravlja, a i dr. Vulić nije loš,posebno za vođenje trudnoće. On je na Sućidru.

Mene zanima da li netko zna kako se kreću cijene ultrazvučnog pregleda u Cito? Ja sam zaboravila..
Tajda is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2011., 11:19   #375
Quote:
Tajda kaže: Pogledaj post
@Mare, kod nje si jer ne znaš di bi? Meni se čini bolje bilo di drugo (prema tvom opisu). Ja sam čula za dr. Djirlić pozitivna iskustva, mislim da su istom D.zdravlja, a i dr. Vulić nije loš,posebno za vođenje trudnoće. On je na Sućidru.
Meni dr. Djirlić ultrazvukom par minuta nije mogla pronaći jedan jajnik. Moram napomenuti da niti jedan ginekolog prije ni nakon nje nije imao takvih problema. Teško bi se odlučila na vođenje trudnoće kod nekog tko tako loše vlada ultrazvukom.


Quote:
Tajda kaže: Pogledaj post
Mene zanima da li netko zna kako se kreću cijene ultrazvučnog pregleda u Cito? Ja sam zaboravila..
Cijena pregleda i ultrazvuka je 250 kuna
ttea1975 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2011., 11:25   #376
ttea, hvala na inf. nju sam preporučila, jer je sve frendice hvale i tjeraju me da se prebacim kod nje. ne znam, baš mi je žao to za ultrazvuk ://
Tajda is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2011., 11:41   #377
Quote:
Tajda kaže: Pogledaj post
ttea, hvala na inf. nju sam preporučila, jer je sve frendice hvale i tjeraju me da se prebacim kod nje. ne znam, baš mi je žao to za ultrazvuk ://
ma nije samo ultrazvuk. promjene raspoloženja, bezvezni komentari na izgled (valjda se ne smije biti viši od 175 cm), davanje folacina na recept trudnici od 20 godina, a odbijanje da se da meni (od cc 35) kojoj bi po nekoj logici u ranoj trudnoći itekako trebala čista folna a ne mixani nadomjesci od 100 kuna. doduše možda djelujem bogato, pa to ona zato.
ttea1975 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2011., 12:10   #378
Ja sam kod dr.Gjirlić i nikada nisam doživila niti promjene raspoloženja,niti komentare o izgledu. Dapače,doktorica je ugodna i nježna. Pratila sam obe trudnoće kod nje,nikakvih problema nije bilo.

Meni je ona njena sestra odvratna,ta se drži ka da je božanstveno stvorenje
Fantasma is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2011., 12:16   #379
Quote:
Fantasma kaže: Pogledaj post
Ja sam kod dr.Gjirlić i nikada nisam doživila niti promjene raspoloženja,niti komentare o izgledu. Dapače,doktorica je ugodna i nježna. Pratila sam obe trudnoće kod nje,nikakvih problema nije bilo.

Meni je ona njena sestra odvratna,ta se drži ka da je božanstveno stvorenje

pa bolje za tebe da nisi, sto ne poništava činjenicu da ja jesam.
ttea1975 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2011., 12:32   #380
Hm...Malo mi je teško povjerovatu tvoje riječi...Ali opet,sve je moguće.
Nisam od nikoga tko ide u nje čula išta loše.

Zadnje uređivanje Fantasma : 27.09.2011. at 12:46.
Fantasma is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:08.