Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.07.2012., 18:27   #2181
Da li je netko u zadnje vrijeme kupovao Kindle touch preko Amazona? Koliko dodje kada DHL i carina zaracunaju svoje?
__________________
brzo mislim - sporo tipkam ;-)
Life is a journey not a destination!
Everyone Has a Photographic Memory. Some Don't Have Film
ZorcJ is offline  
Old 01.07.2012., 21:08   #2182
Quote:
krbo kaže: Pogledaj post
dobra cijena, bolja nego preko Amazona (DHL odere previše)

je li to model s reklamama?
Ne, bez reklama. Za sada sam ga samo jednom spojio na wi-fi, registrirao, ali ništa od reklama se nije pojavilo. Uspio sam skinuti eng-hrv riječnik i dobro mi dođe kada čitam knjigu na engleskom (skinuo sam si Draculu sa freebooks čisto za zagrijavanje) ali mi je želja naći njemačko hrvatski i talijansko hrvatski. Našao sam riječnike, konvertirao u mobi preko Calibre i stavio na uređaj..ali ih Kindle ne prepoznaje. Ima li tko da je uspio te riječnike staviti da rade na Kindleu?
__________________
ccc...
cuki75 is offline  
Old 01.07.2012., 21:11   #2183
evo i link na ebay za sellera od kojeg sam kupio uređaj. Shipping je bio USPS priority mail, pa ako nekom paše.....

http://www.ebay.com/itm/New-Amazon-K...item3cc81deff8
__________________
ccc...
cuki75 is offline  
Old 02.07.2012., 09:16   #2184
Quote:
ZorcJ kaže: Pogledaj post
Da li je netko u zadnje vrijeme kupovao Kindle touch preko Amazona? Koliko dodje kada DHL i carina zaracunaju svoje?
mene izašlo dodatnih 350kn (PDV + HR DHL trošak) prije oko 45 dana za Kindle 4 non-touch

(DHL uzima pare oba puta i kao poštarinu iz USA i prilikom preuzimanja)
krbo is offline  
Old 02.07.2012., 12:40   #2185
Quote:
cuki75 kaže: Pogledaj post
Ne, bez reklama. Za sada sam ga samo jednom spojio na wi-fi, registrirao, ali ništa od reklama se nije pojavilo. Uspio sam skinuti eng-hrv riječnik i dobro mi dođe kada čitam knjigu na engleskom (skinuo sam si Draculu sa freebooks čisto za zagrijavanje) ali mi je želja naći njemačko hrvatski i talijansko hrvatski. Našao sam riječnike, konvertirao u mobi preko Calibre i stavio na uređaj..ali ih Kindle ne prepoznaje. Ima li tko da je uspio te riječnike staviti da rade na Kindleu?
možda hoće kasnije, na onom linku što si poslao piše "with special offers"
tako da se mogu i kasnije pojaviti (ili ne )

što se tiče rječnika njihova izrada je kompliciranija od obične mobi knjige.

primjer:

izrada rječnika
krbo is offline  
Old 02.07.2012., 19:54   #2186
Quote:
krbo kaže: Pogledaj post
mene izašlo dodatnih 350kn (PDV + HR DHL trošak) prije oko 45 dana za Kindle 4 non-touch

(DHL uzima pare oba puta i kao poštarinu iz USA i prilikom preuzimanja)
Znaci cijena USD + 350 kuna i dodje na kucnu adresu?
__________________
brzo mislim - sporo tipkam ;-)
Life is a journey not a destination!
Everyone Has a Photographic Memory. Some Don't Have Film
ZorcJ is offline  
Old 02.07.2012., 21:03   #2187
Quote:
jeroen kaže: Pogledaj post
Primjećujem da se malo prica o Sony PRS-T1 citacu...
Ja sam ozbiljno zainteresiran pa bih konacno nakon skoro godinu dana kupio neki čitač, dosta mi je čekanja... :-D
Ali dosta me muci situacija oko garancije, kod Kindlea Amazon reklamacije rjesava brzo i gotovo (ako ne i) besplatno.
No sto ako ja kupim Sony-a preko ebaya, jer neznam odkuda bih drugdje,
kako cu rjesavati problem reklamacije ako se dogodi kakv kvar?

Imam ja, naručen u 4 mjesecu sa e baya, stigao mjesec dana kasnije na kućnu adresu, prošao Zg carinu bez otvaranja, plaćen 1080kn, meni savršen, ja si sve stavljam u text i imam sve znakove...isto sam se bojala što ako nešto bude pa neću moći vratiti ali jedino sam mogla to ili kupit preko njuškala, a i ti preko njuškala nemaju garanciju, ovako sam ga barem dobila u original kutiji, nerazmotanog

I prije kuplje sam kontaktirala Sony u Hr i pitala imaju li čitače i rekli su da se kod nas ne prodaju, tako da nemam pojma kako su ih neki kupovali :0
LovelyM is offline  
Old 03.07.2012., 11:53   #2188
Quote:
ZorcJ kaže: Pogledaj post
Znaci cijena USD + 350 kuna i dodje na kucnu adresu?
precizno:

Amazonu ide 129,98$

DHL-u u HR kada stigne ide 162,50kn (naknada i operativni troškovi) + carinski PDV (25% na onih 129,98$ po tekućem tečaju) što je 30.04 bilo ukupno 347,75kn

Imaš ga u roku 5-7 dana (ovisi kad te vikend uhvati, Kindle putuje vikendom no carina ne radi).

DHL-u se mora potpisati i vratiti izjava o izravnom zastupanju kako bi obavili sve s carinom.
krbo is offline  
Old 03.07.2012., 13:39   #2189
Quote:
krbo kaže: Pogledaj post
precizno:

Amazonu ide 129,98$

DHL-u u HR kada stigne ide 162,50kn (naknada i operativni troškovi) + carinski PDV (25% na onih 129,98$ po tekućem tečaju) što je 30.04 bilo ukupno 347,75kn

Imaš ga u roku 5-7 dana (ovisi kad te vikend uhvati, Kindle putuje vikendom no carina ne radi).

DHL-u se mora potpisati i vratiti izjava o izravnom zastupanju kako bi obavili sve s carinom.
Puno hvala! Ovo mi je trebalo!
__________________
brzo mislim - sporo tipkam ;-)
Life is a journey not a destination!
Everyone Has a Photographic Memory. Some Don't Have Film
ZorcJ is offline  
Old 03.07.2012., 14:02   #2190
koliko volta treba imati punjac za najstariji kindle?dali zna netko. hvala
kockasta is offline  
Old 03.07.2012., 15:55   #2191
Quote:
kockasta kaže: Pogledaj post
koliko volta treba imati punjac za najstariji kindle?dali zna netko. hvala
upravo gledam jednu raspravu gdje su utvdili kako je najbolje nabaviti kabel za Palm Zire i ubosti ga u PC USB.

Taj kabel ima dva konektora na drugom kraju - mini USB i "punjački" (nazovimo ga tako)


Iz toga izlazi kako i Kindle 1 treba samo 5V no uboden u pravu rupu jer preko USB dobija samo "trickle" punjenje (niska struja za održavanje napunjenosti accu)

Znači ako si vješt, imaš odgovarajući konektor i malo kabela te 5V ispravljač (ili USB kabel) sve možeš i sam polemiti.

nešto ovako:

make-a-kindle-usb-charger
krbo is offline  
Old 04.07.2012., 00:20   #2192
Quote:
krbo kaže: Pogledaj post
možda hoće kasnije, na onom linku što si poslao piše "with special offers"
tako da se mogu i kasnije pojaviti (ili ne )

što se tiče rječnika njihova izrada je kompliciranija od obične mobi knjige.

primjer:

izrada rječnika
Hvala na primjeru...tek sada sam našao vremena pa ću pogledati link.
Imam još jedno pitanje za znalce. Na Calibreu sam naštimao da mi skida RSS vjesti sa nekoliko portala ali ne vidim drugi način za prebacivanje vijesti nego preko kabla na Kindle. Pokušao sam istražiti opciju da vjesti mogu nekako preuzeti preko wifi-ja e ali nisam pronašao ništa slično. Jedino da mi šalje vijesti na mejl pa da mejl odtvaram preko Kindlea i skidam vjesti. Ima li koji jednostavniji način slanja vjesti na uređaj?
__________________
ccc...
cuki75 is offline  
Old 04.07.2012., 10:25   #2193
Quote:
krbo kaže: Pogledaj post
upravo gledam jednu raspravu gdje su utvdili kako je najbolje nabaviti kabel za Palm Zire i ubosti ga u PC USB.

Taj kabel ima dva konektora na drugom kraju - mini USB i "punjački" (nazovimo ga tako)


Iz toga izlazi kako i Kindle 1 treba samo 5V no uboden u pravu rupu jer preko USB dobija samo "trickle" punjenje (niska struja za održavanje napunjenosti accu)

Znači ako si vješt, imaš odgovarajući konektor i malo kabela te 5V ispravljač (ili USB kabel) sve možeš i sam polemiti.

nešto ovako:

make-a-kindle-usb-charger
puno hvala..raspitat cu se za taj kabel.ili ako
nema nabavim bilo kakvi s pet volta. ovo punjenje prek computera me vec izludilo. uvijek je prazan.
kockasta is offline  
Old 04.07.2012., 15:02   #2194
Čitam ovih zadnjih par postova i očito sam preskočila koji trenutak u vremenu
Nije li do nedavno se stalno pričalo o dugim čekanjima, odugovlačenjima špeditera, carine bla bla.. pa cifra tamo, cifra vamo.. i sve zajedno da te glava zaboli..

Što se točno i kada promijenilo, a da nisam primjetila?
__________________
Just dance...
BellaTheCat is offline  
Old 05.07.2012., 09:17   #2195
Quote:
BellaTheCat kaže: Pogledaj post
Čitam ovih zadnjih par postova i očito sam preskočila koji trenutak u vremenu
Nije li do nedavno se stalno pričalo o dugim čekanjima, odugovlačenjima špeditera, carine bla bla.. pa cifra tamo, cifra vamo.. i sve zajedno da te glava zaboli..

Što se točno i kada promijenilo, a da nisam primjetila?
iz jednadžbe je, prije nekoliko mjeseci, uklonjen HAKOM, njihovi papiri i bezobrazni namet na svaki e-reader sa Wi-Fi
krbo is offline  
Old 05.07.2012., 09:22   #2196
Quote:
cuki75 kaže: Pogledaj post
Hvala na primjeru...tek sada sam našao vremena pa ću pogledati link.
Jedino da mi šalje vijesti na mejl pa da mejl odtvaram preko Kindlea i skidam vjesti. Ima li koji jednostavniji način slanja vjesti na uređaj?
jedino što možeš je podesiti news da ih Calibre šalje na [email protected] i onda ih skidaš Wi-Fi syncom sa Kindlea

prije toga na Amazon acc moraš dozvoliti da ti e-mail, koji si postavio u Calibreu kao polazni, smije slati stvari na Kindle.
krbo is offline  
Old 05.07.2012., 11:43   #2197
Quote:
krbo kaže: Pogledaj post
iz jednadžbe je, prije nekoliko mjeseci, uklonjen HAKOM, njihovi papiri i bezobrazni namet na svaki e-reader sa Wi-Fi
koji je bio cca? ili u postotku na vrijednost?
__________________
Just dance...
BellaTheCat is offline  
Old 05.07.2012., 12:06   #2198
Koliko se sjećam, radilo se o 200kn
digiridan is offline  
Old 05.07.2012., 13:37   #2199
Quote:
digiridan kaže: Pogledaj post
Koliko se sjećam, radilo se o 200kn
+ nekoliko dana za formulari tamo - dozvola nazad
krbo is offline  
Old 05.07.2012., 18:36   #2200
Quote:
krbo kaže: Pogledaj post
jedino što možeš je podesiti news da ih Calibre šalje na [email protected] i onda ih skidaš Wi-Fi syncom sa Kindlea

prije toga na Amazon acc moraš dozvoliti da ti e-mail, koji si postavio u Calibreu kao polazni, smije slati stvari na Kindle.
Odlično, hvala
__________________
ccc...
cuki75 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:26.