Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2013., 13:28   #3981
Evo u petak navečer (12.7.) naručih Kindle PW, tad je i shippan i do Zagreba je došao u ponedjeljak ujutro (15.7.).
Još prije nego što je stigao u Zagreb su me DHL-ovci iz HR tražili OIB i broj mobitela e-mailom, to sam odmah poslala, i još mi je napisao, citiram: "Po izradi deklaracije ,dobit ćete mail sa izračunom davanje i obrazac punomoći za carinjenje."
Ali eto sad u Zagrebu stoji dva dana, piše da je "pošiljka u carinjenju", ne kužim šta se tu uopće ima cariniti kad je uređaj ispod 150 eura i još spada pod informatiku pa se ni ne bi trebao cariniti, barem koliko ja znam.
Ma joj, i ja sam glupa što sam uopće naručivala...

Još je najjače to što je maloprije pred kuću stao Overseasov kombi, ja si zabrijala EVO GAAAA, STIGAO JEEE, kad ono bratu stigle slušalice.
__________________
“They can keep their heaven. When I die, I’d sooner go to Middle Earth.”
Angina is offline  
Old 16.07.2013., 13:50   #3982
Quote:
Angina kaže: Pogledaj post
Evo u petak navečer (12.7.) naručih Kindle PW, tad je i shippan i do Zagreba je došao u ponedjeljak ujutro (15.7.).
Još prije nego što je stigao u Zagreb su me DHL-ovci iz HR tražili OIB i broj mobitela e-mailom, to sam odmah poslala, i još mi je napisao, citiram: "Po izradi deklaracije ,dobit ćete mail sa izračunom davanje i obrazac punomoći za carinjenje."
Ali eto sad u Zagrebu stoji dva dana, piše da je "pošiljka u carinjenju", ne kužim šta se tu uopće ima cariniti kad je uređaj ispod 150 eura i još spada pod informatiku pa se ni ne bi trebao cariniti, barem koliko ja znam.
Ma joj, i ja sam glupa što sam uopće naručivala...

Još je najjače to što je maloprije pred kuću stao Overseasov kombi, ja si zabrijala EVO GAAAA, STIGAO JEEE, kad ono bratu stigle slušalice.
Ajd baš me zanima koliko će te davanje na kraju ispasti. 139 dolara je on, koliko je njihova postarina?
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
inazuma is offline  
Old 16.07.2013., 14:03   #3983
Quote:
inazuma kaže: Pogledaj post
Ajd baš me zanima koliko će te davanje na kraju ispasti. 139 dolara je on, koliko je njihova postarina?
Na stranici prije je netko napisao da je njega ispalo 400 kn extra troška.
Pablo is offline  
Old 16.07.2013., 14:05   #3984
Pa treba platit PDV i uslugu.

Sent from my Galaxy S3 Mini
Rosie-Posie is offline  
Old 16.07.2013., 14:23   #3985
da, "carinjenje" je samo fraza koja se uvijek koristi - u ovom slučaju carinska stopa je 0% (ona uvijek postoji, a za neke stvari je 0%)

ide 25%PDV + 150kn HR DHL troškova i čim platiš eto Kindlea u ruci idući dan
krbo is offline  
Old 16.07.2013., 14:55   #3986
Šta nije da se ne plaća porez na stvari kupljene sa interneta?
Npr. sa Amazon.de
Tuvixer is offline  
Old 16.07.2013., 15:08   #3987
majcicu im pokvarenu. nadjem stelu za kupnju preko amazona uk preko frend a da donese, a cijena ista u funtama ko u dolarima. pedeji
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
inazuma is offline  
Old 16.07.2013., 15:12   #3988
Kupi onda nook ST glowlight, on je sad jeftin u UK
digiridan is offline  
Old 16.07.2013., 15:15   #3989
Quote:
Tuvixer kaže: Pogledaj post
Šta nije da se ne plaća porez na stvari kupljene sa interneta?
Npr. sa Amazon.de
Kindle ne mozes narucit sa amazon.de, a amazon.com nije europa.
digiridan is offline  
Old 16.07.2013., 15:37   #3990
Quote:
krbo kaže: Pogledaj post
da, "carinjenje" je samo fraza koja se uvijek koristi - u ovom slučaju carinska stopa je 0% (ona uvijek postoji, a za neke stvari je 0%)

ide 25%PDV + 150kn HR DHL troškova i čim platiš eto Kindlea u ruci idući dan
Šta stvarno odmah idući dan?

Gospoda su mi poslala račun za PDV i ostale pizdarije - do 400 kn je sve, kako sam i očekivala.
Sad treba to platit, poslati im dokaz da je plaćeno i još im poslati potpisanu punomoć.
Pošto nemam skenera ni faxa, mogu li ja to sve lijepo pofotkat i tako im poslati?

Ovo mi je bila lekcija, više nikad ništa skuplje od 160 kn ne naručujem sa vražjeg interneta.
__________________
“They can keep their heaven. When I die, I’d sooner go to Middle Earth.”
Angina is offline  
Old 16.07.2013., 15:40   #3991
Ma nije problem narucivanje skupljeg od 160, samo se prije treba raspitati koja je najbolje opcija za to
Mislim da ne bi trebao biti problem da im to uslikas i posaljes.
digiridan is offline  
Old 16.07.2013., 16:39   #3992
Quote:
Angina kaže: Pogledaj post
Ovo mi je bila lekcija, više nikad ništa skuplje od 160 kn ne naručujem sa vražjeg interneta.
Upravo to. Porezna politika stvara inicijativu ili da tražiš zaobilazne načine (da ti netko kupi U SAD-u pa donese) ili da odustaneš od kupnje.
__________________
An expropriating property protector is a contradiction in terms.

We sit together, the mountain and I until only the mountain remains
Vautrin is online now  
Old 16.07.2013., 20:32   #3993
Quote:
VAUTRIN kaže: Pogledaj post
Upravo to. Porezna politika stvara inicijativu ili da tražiš zaobilazne načine (da ti netko kupi U SAD-u pa donese) ili da odustaneš od kupnje.
E, a jesu tebi još uzeli pare osim toga što si im išao uplatio na račun, tipa kad su ti ga dovezli?

Ja sam evo skoknula do grada, uplatila im, i sad sam sve pofotkala i organizirano im poslala u mailu svesvesve što su mogli tražiti, i dokaz o uplati i sve moguće i nemoguće račune.
Valjda će mi sutra ili prekosutra stići.
__________________
“They can keep their heaven. When I die, I’d sooner go to Middle Earth.”
Angina is offline  
Old 16.07.2013., 21:36   #3994
Ja sam hrpu puta kupovao stvari preko 160kn i do sada nikada nisam platio pdv niti carinu.
Pablo is offline  
Old 16.07.2013., 22:50   #3995
Quote:
Angina kaže: Pogledaj post
E, a jesu tebi još uzeli pare osim toga što si im išao uplatio na račun, tipa kad su ti ga dovezli?

Ja sam evo skoknula do grada, uplatila im, i sad sam sve pofotkala i organizirano im poslala u mailu svesvesve što su mogli tražiti, i dokaz o uplati i sve moguće i nemoguće račune.
Valjda će mi sutra ili prekosutra stići.
Ne, nije bilo dodatnih troškova. Platija internet bankarstvom oko podne (i posla dokaz o uplati) i stiglo sutradan oko 11.
__________________
An expropriating property protector is a contradiction in terms.

We sit together, the mountain and I until only the mountain remains
Vautrin is online now  
Old 17.07.2013., 00:00   #3996
Quote:
digiridan kaže: Pogledaj post
Kupi onda nook ST glowlight, on je sad jeftin u UK
kupi ih dva, preproda s konkurentnom cijenom i financira PW

(ili se zaljubi u rootanog Nooka)

krbo is offline  
Old 17.07.2013., 00:02   #3997
Quote:
zli_pablo kaže: Pogledaj post
Ja sam hrpu puta kupovao stvari preko 160kn i do sada nikada nisam platio pdv niti carinu.
e, i ja no sad se očekuje da su se prebacili u "lešinar" mode obzirom da zbog EU HR gubi jako veliki novac na carini i uvoznom PDV

tako da od svake "van EU" pošiljke ni perje ne ostane
krbo is offline  
Old 17.07.2013., 00:05   #3998
Quote:
CroatianFan kaže: Pogledaj post
odnosno 2 komada Nook Simple Touch Glowlight.
pitanjce - čini mi da pročitah kako se GLO jednako lako roota kao i ST

jesam li dobro upamtio?


btw sad ne moraš čekati GLO, jednostavno neka ga pošalju iz UK - par ekstra funti
krbo is offline  
Old 17.07.2013., 00:49   #3999
Quote:
krbo kaže: Pogledaj post
pitanjce - čini mi da pročitah kako se GLO jednako lako roota kao i ST

btw sad ne moraš čekati GLO, jednostavno neka ga pošalju iz UK - par ekstra funti
I ja pročitah isto. Mislim da imaju isti softver, STG ima samo neke konstrukcijske promjene u zaslonskoj podlozi u odnosu na ST radi boljeg odsjaja ledica. Zbog tog drugog materijala je i nešto lakši od osnovnog modela. Izgledaju potpuno isto, osim što Glowlight ima sivi obrub.

Što da ti kažem - dok čekam da mi poznanik donese Glowlight, isprobavanje rootanog Nooka ST me je oborilo s nogu, i to toliko da sam već prodao Kobo Touch za 600 i naručio ST za 400 kunića, tako da će uskoro biti dva Nooka u obitelji...
Bilo mi se pomalo teško odvojiti od Koba, to je jako dobar e-čitač, fino me služio ovih 9 mjeseci (uz pokoju mušicu, tu i tamo). Ali, završio je u dobrim rukama pa mi nije toliko krivo...
CroatianFan is offline  
Old 17.07.2013., 05:52   #4000
Quote:
krbo kaže: Pogledaj post
kupi ih dva, preproda s konkurentnom cijenom i financira PW

(ili se zaljubi u rootanog Nooka)

Svidja mi se kako razmisljas

Quote:
Što da ti kažem - dok čekam da mi poznanik donese Glowlight, isprobavanje rootanog Nooka ST me je oborilo s nogu, i to toliko da sam već prodao Kobo Touch za 600 i naručio ST za 400 kunića, tako da će uskoro biti dva Nook u obitelji...
Bilo mi se pomalo teško odvojiti od Koba, to je jako dobar e-čitač, fino me služio ovih 9 mjeseci (uz pokoju mušicu, tu i tamo). Ali, završio je u dobrim rukama pa mi nije toliko krivo...
I evo opet mene s razmisljanjem kako mi mozda ipak treba jedan ST, ali i dalje znam da je potpuno neopravdano pored dva postojeca kindla
digiridan is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:02.