Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2013., 09:43   #4201
Ok, znam da nijedan e-book reader ne ljubi PDF, ali ono sto mi je kindle čitao bez problema, u nooku je necitljivo.

Sinoc sam ga rootala, sad jos skuziti kako instalirati unutra programcica, pa mozda bude sto bolje...

Uglavnom, ipak, moj glas ostaje kod Kindla. i veselim se novom paperwhiteu, taman da potrosim onaj gift balance
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
inazuma is offline  
Old 04.09.2013., 10:29   #4202
Evo prilike za nabavku Kindle 4 za 49 eura na njemačkom amazonu http://www.amazon.de/dp/B007HCCOD0/ref=sa_menu_kdpsz4
Na .it, .fr, .es, .co.uk je i dalje nepromijenjena cijena.
digiridan is offline  
Old 04.09.2013., 11:23   #4203
Quote:
SethHka kaže: Pogledaj post
Jedini uredjaj koji dobro cita pdf knjige su uredjaji velicine 9.7", ali oni su naravno i dosta skuplji, naravno uvijek ce ti ovdje preporuciti kindle uredjaje s nekim dodacima jailbreaka da bi pokrenula dodatne programe gdje gubis naravno garanciju na uredjaj. Mali 6" uredjaji su jednostavno premali za PDF-ove u kojima imas matematicke formule, tablice i slike, zato sto je reflow takvih pdf-ova vrlo los na svim uredjajima, govorim o reflow pdf koji je pretvoren u tekst, ne slika, sliku nijedan uredjaj ne moze napraviti re-flow, za to postoje drugi programi koje je ursamajstor bolje objanio (mozes nac njegove postove gotovo na svakoj stranici, koji su slicni ko jaje jajetu, svaka mu cast sto ima zivaca stalno jedno te isto ponavljati za nove korisnike koji nisu upoznati s temom ). Ako bash zelis mali uredjaj tvojih zahtjeva onda je ovaj uredjaj nezaobilazan izbor http://www.edigital.hr/E-Book_citaci...ja-p31578.html, reflow pdf-a radi vrlo brzo i prebacivanje sa stranice na stranicu je brzo, ali naravno kao i svi uredjaji tablice skrsi tako da tu nema neke pomoci, ako imas pdf-ove u vise kolona na istoj stranici moze se zoomirati pomocu stylusa (ima touch screen ali samo sa stylusom ne i prstima, sto je po meni plus) s opcijom point-to-point. Problem s takvim zumiranjem je da kad ides prema dole s tipkama, umjesto da ode na desnu stranu stranice kad dodje do kraja lijeve kolone, on ode na sljedecu stranicu, to se rjesava s comic modom plus point-to-point zoomom (mislim da se mogu mixati, ja recimo sam ucitavao u njega sve i svasta od PDF-ova i da se namjestiti da uredjaj radi onako kako ti zelis, samo treba malo strpljenja ).
Naravno ako imas vise novaca, ovo je uredjaj momentalno jos uvijek najbolji na trzistu http://www.edigital.hr/E-Book_citaci...Fi-p40727.html
Zaboravi Kindle DX iz razloga sto nije touch screen i opet da bi citala ugodno pdf-ove na tom uredjau moras ga haknut sto naravno sa sobom povlaci gubljenje garancije. Inace da nema tih developera s hacking kindle uredjajima bi Amazon lose poslovao sa svojim ultrazatvorenim poluuredjajima, nikad nisam volio zatvorene uredjaje poput Kindlea, Sony, Nooka ili Ipad smeca.
Dakle za nekog koji pojma nema o tehnici, gdje nema muzica ili deckica koji ce obraditi "prljav" posao za njih, Onyx je najbolji izbor za sada (Icarus je zapravo rebranded Onyx, to sto vrijedi za Icarus vrijedi i za Onyx imaju isti software i isto izgledaju), samo sam primjetio da Icarus 9.7" je skuplji za 50 Eura od M92 modela, sto je zapravo glupost, radije kupim onaj koji ima vecu podrsku, a za podrsku se obrati ovdje http://www.mobileread.com/forums/forumdisplay.php?f=220 . Naravno mozes kupiti i Pocketbook 912 koji je jeftiniji od M92, ali je problem s njime da velike pdf fajle ucitava dosta dugo, zato sto se svi baziraju na istom hardwareu, a i reflow je dosta spor, prebacivanje stranice traje 2-3 sekunde, sto je vrlo iritirajuce, ali valjda neces raditi reflow na 9.7" ekranu , nema dobar annotation poput M92 i nema pearl ekran.
Dakle za tebe ili Onyx 6" ili Onyx 9.7" jedini uredjaji koji su na programskom dijelu odlicni (ne racunajuci rootani nook (opet gubljenje garancije), ali on je tako i onako premali) i dovoljno brzi da ne daju glavobolju svojem vlasniku .
Recenzije za mali A62S nema na engleskom na youtubeu, ali sve sto ide na M92 ide i na njega dakle recenziju pogledati ovdje https://www.youtube.com/watch?v=M75UPV7j6lE (icarus je isto ko i M92).

Ovo je zanimljiva informacija za one koji su uzeli "Njemacki" proizvod Tolino Shine, je zapravo Onyx, odlican izbor kupnje
http://www.the-digital-reader.com/20.../#.UhSOrFLjbHA

I da naravno pitaj ove u edigitalu da li uredjaj dolazi s coverom, sto je dodatni plus jer ne moras trositi 20-30 dolara dodatno za to, nije kozni, ali nije ni neko smece od 3 dolara, e da trazi crni model, nikako bijeli, ja imam bijeli i bash zato sto je bijeli moram ga stalno drzat u coveru, problem tih bijelih uredjaja je taj da je kuciste puno bjelije nego ekran, pa lupa direktno u oci i tako imas dojam da ti je ekran sivlji nego sto zaista jest, pogotovo se to osjeti kad citas pod svjetlom zarulje, skoro pa sam ga usporedio s Binderom, mada ovaj potonji uopce nije e-ink pa ne znam sta uopce radi na ovom dijelu foruma.
Wow, kako iscrpan odgovor Puno puno puno hvala!
LittleCosmicM is offline  
Old 04.09.2013., 11:28   #4204
Quote:
inazuma kaže: Pogledaj post
Ok, znam da nijedan e-book reader ne ljubi PDF, ali ono sto mi je kindle čitao bez problema, u nooku je necitljivo.

Sinoc sam ga rootala, sad jos skuziti kako instalirati unutra programcica, pa mozda bude sto bolje...
Ccc, baš si gunđalica, opet mi vrijeđaš omiljeni e-čitač, zaslužuješ spenkanje!

Rekoh već ranije - Nook ST i STG su u nerootanom stanju sasvim prosječni e-čitači upotrebljivi samo za epub (pdf isključivo putem reflowa), ali se rootanjem (koje se obavi za desetak minuta) vrlo jednostavno pretvaraju u vrhunske spravice za ljubitelje e-knjiga.

Pri instaliranju apk-datoteka treba voditi računa da je u rootanom Nooku ST ipak stariji Android 2.1 (budući da je uređaj iz 2011.). To znači da kod nekih programa u njemu ne će raditi najnovije verzije programa, već treba instalirati neku od starijih inačica kompatibilnih s Androidom 2.1. Srećom, kod najvažnijeg programa za Nook - Cool Readera, to nije slučaj već u Nooku radi i najnovija verzija.

Za pdf preporučam ezPDF Reader (premda nije loš ni Mantano Reader), i to v1.9.8.0, koja se po mom iskustvu najbolje slaže s Nookom, premda će - uz neke manje probleme - raditi i najnovija verzija toga programa. Kasnije tijekom dana pojasnit ću zašto je taj program tako dobar za Nooka i koje su njegove mogućnosti...
Apt-datoteka se najprije putem usb-a prebaci u uređaj pa se onda instalira jednostavnim dodirom vrška kažiprsta.

Ovdje se piratski može skinuti apk-datoteka za ezPDF Reader v1.9.8.0:

http://kickass.to/ezpdf-reader-pdf-a...-t6675703.html

Napominjem da taj program nije besplatan, na Google Playu trenutno dođe 2 dolara, a njegovi razvijatelji svakako zaslužuju tih 10 kuna.

https://play.google.com/store/apps/d...d.reader&hl=hr
CroatianFan is offline  
Old 04.09.2013., 11:44   #4205
Quote:
CroatianFan kaže: Pogledaj post
Ccc, baš si gunđalica, opet mi vrijeđaš omiljeni e-čitač, zaslužuješ spenkanje!

Rekoh već ranije - Nook ST i STG su u nerootanom stanju sasvim prosječni e-čitači upotrebljivi samo za epub (pdf isključivo putem reflowa), ali se rootanjem (koje se obavi za desetak minuta) vrlo jednostavno pretvaraju u vrhunske spravice za ljubitelje e-knjiga.

Pri instaliranju apk-datoteka treba voditi računa da je u rootanom Nooku ST ipak stariji Android 2.1 (budući da je uređaj iz 2011.). To znači da kod nekih programa u njemu ne će raditi najnovije verzije programa, već treba instalirati neku od starijih inačica kompatibilnih s Androidom 2.1. Srećom, kod najvažnijeg programa za Nook - Cool Readera, to nije slučaj već u Nooku radi i najnovija verzija.

Za pdf preporučam ezPDF Reader (premda nije loš ni Mantano Reader), i to v1.9.8.0, koja se po mom iskustvu najbolje slaže s Nookom, premda će - uz neke manje probleme - raditi i najnovija verzija toga programa. Kasnije tijekom dana pojasnit ću zašto je taj program tako dobar za Nooka i koje su njegove mogućnosti...
Apt-datoteka se najprije putem usb-a prebaci u uređaj pa se onda instalira jednostavnim dodirom vrška kažiprsta.

Ovdje se piratski može skinuti apk-datoteka za ezPDF Reader v1.9.8.0:

http://kickass.to/ezpdf-reader-pdf-a...-t6675703.html

Napominjem da taj program nije besplatan, na Google Playu trenutno dođe 2 dolara, a njegovi razvijatelji svakako zaslužuju tih 10 kuna.

https://play.google.com/store/apps/d...d.reader&hl=hr
pa ne vrijedjam, samo kazem

ajdmo redom, kako da znam koji imam android? onda-kako instalirati apk-datoteku. znas da meni trebaju upute za idiote - step by step
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
inazuma is offline  
Old 04.09.2013., 12:15   #4206
Probaj skinut to što ti je linkao, usbom ga prebacit na Nook i kad ti se pojavi među fajlovima kliknut na njega i vidjet šta će bit
Instaliranje na androidu je turbo jednostavno, pa bi trebalo biti i ovdje, iako ne mogu reći da sam ikad vidjela rootani nook pa da mogu odgovorno tvrdit ovo ili ono
digiridan is offline  
Old 04.09.2013., 12:15   #4207
Quote:
digiridan kaže: Pogledaj post
Evo prilike za nabavku Kindle 4 za 49 eura na njemačkom amazonu http://www.amazon.de/dp/B007HCCOD0/ref=sa_menu_kdpsz4
Na .it, .fr, .es, .co.uk je i dalje nepromijenjena cijena.
Mislim da bi Kindle 4, s obzirom na svoje krajnje ograničene tehničke mogućnosti, trebao koštati najviše 30-35 eura. Ne treba zaboraviti da se i Kobo Touch i Nook Simple Touch, koji imaju i dodirni zaslon i mogućnost dodavanja kartice do 32GB, trenutno mogu kupiti za 52 eura:

http://www.amazon.de/KOBO-N905-KDN-B...&keywords=KOBO
http://www.abczone.co.uk/nook-simple...etCurrencyId=3
CroatianFan is offline  
Old 04.09.2013., 15:14   #4208
Planiram kupiti Prestigio Nobile PER3574B, ima li itko iskustva s njim?
CatLover7 is offline  
Old 04.09.2013., 15:29   #4209
Radije se odluči za neki od ovih navedenih par postova prije tvog (Nook, Kindle, Kobo).
digiridan is offline  
Old 04.09.2013., 17:07   #4210
Quote:
CatLover7 kaže: Pogledaj post
Planiram kupiti Prestigio Nobile PER3574B, ima li itko iskustva s njim?
Imao sam sličan uređaj kratko u ruci, radi se o hibridu tableta i e-čitača s LCD-zaslonom od 7 palaca. Extreme Digital ga nudi za 364 kn. Ne mogu suditi o kvaliteti, ali čini mi se da nema touchscreen.

http://essentialit.co.za/blog/2013/0...-ebook-reader/

U svakom slučaju, ljubitelji punokrvnih eink-čitača zaobilaze ovakve naprave.
CroatianFan is offline  
Old 04.09.2013., 19:17   #4211
Quote:
digiridan kaže: Pogledaj post
Probaj skinut to što ti je linkao, usbom ga prebacit na Nook i kad ti se pojavi među fajlovima kliknut na njega i vidjet šta će bit
Instaliranje na androidu je turbo jednostavno, pa bi trebalo biti i ovdje, iako ne mogu reći da sam ikad vidjela rootani nook pa da mogu odgovorno tvrdit ovo ili ono
ajd probam tako



i ne nisam uspjela nista...

nadam se dobrostivosti croatia fana i step by step objasnjenjima
i zasto mi sad vise ne trazi unlock screena??
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose

Zadnje uređivanje inazuma : 04.09.2013. at 19:41.
inazuma is offline  
Old 04.09.2013., 22:10   #4212
Quote:
inazuma kaže: Pogledaj post
ajd probam tako
i ne nisam uspjela nista...
nadam se dobrostivosti croatia fana i step by step objasnjenjima
i zasto mi sad vise ne trazi unlock screena??
Ajme, žene i tehnika - vječna borba!

Ajde mi prvo detaljno opiši kako si izvela i dovršila postupak rootanja, da vidim je li sve u redu... Osobito me zanima što si radila s NookManagerom i microSD karticom i kakvu si koristila za rootanje?
CroatianFan is offline  
Old 04.09.2013., 22:27   #4213
Postupak rootanja Nooka ST ili STG "step by step"

Evo, ponovit ću, ovdje je detaljno objašnjenje sa slikama kako pravilno rootati Nook e-čitače u Windowsima. Isti je postupak i u Linuxu, samo se za pripremu instalacijske slike NookManagera na microSD kartici umjesto Disk Imagera koristi aplikacija Image Writer.

http://geekanddummy.com/how-to-rooti...-simple-touch/
CroatianFan is offline  
Old 05.09.2013., 09:52   #4214
Quote:
CroatianFan kaže: Pogledaj post
Ajme, žene i tehnika - vječna borba!

Ajde mi prvo detaljno opiši kako si izvela i dovršila postupak rootanja, da vidim je li sve u redu... Osobito me zanima što si radila s NookManagerom i microSD karticom i kakvu si koristila za rootanje?
a šta da ti kazem mene ide mehanika, ali tehnika ne daj mi mjenjati gume,ulje, cistiti fergazer, sarafiti, sto god hoces vezano za aute i motore ali ovo me ne pitaj.
sva sreca na team vieweru pa se je i nekidan nasao neko drag da miubaci karte u navigaciju

uglavnom - isla sam po ovom tvom linku http://blog.the-ebook-reader.com/201...-or-nook-glow/
imam karticu 8gb, class 10 i nju sam uzela. pomocu winImagea sam bacila nook menager na karticu, stavila u citac, pokrenula rotanje, stiskala one sve tipke i koliko mi se cini dobro sam napravila.

sad kad stisnem tipku n za meni, izbacuje mi 2 opcije, neki reLaunch i normalno. u tom relauncu ima jos hrpa nekih opcija koje nisam do kraja shvatila
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
inazuma is offline  
Old 05.09.2013., 11:14   #4215
Quote:
inazuma kaže: Pogledaj post
a šta da ti kazem mene ide mehanika, ali tehnika ne daj mi mjenjati gume,ulje, cistiti fergazer, sarafiti, sto god hoces vezano za aute i motore ali ovo me ne pitaj.
sva sreca na team vieweru pa se je i nekidan nasao neko drag da miubaci karte u navigaciju
uglavnom - isla sam po ovom tvom linku http://blog.the-ebook-reader.com/201...-or-nook-glow/
imam karticu 8gb, class 10 i nju sam uzela. pomocu winImagea sam bacila nook menager na karticu, stavila u citac, pokrenula rotanje, stiskala one sve tipke i koliko mi se cini dobro sam napravila.
sad kad stisnem tipku n za meni, izbacuje mi 2 opcije, neki reLaunch i normalno. u tom relauncu ima jos hrpa nekih opcija koje nisam do kraja shvatila
Dobro je, čim ti se pojavljuje program Relaunch, znači da je rootanje bilo uspješno - čestitam! Sve mi se čini da si ti ipak spretnija nego što ostavljaš dojam na forumu.

Relaunch je aplikacija koja ti omogućava ulazak u rootani (dakle, otvoreni) dio operativnog sustava Android 2.1, koji je instaliran na tvom Nooku. Ulaskom u nju pojavit će ti se upravitelj mapa i datoteka, u kojem ćeš raditi što god ti srce zaželi, odnosno moći ćeš koristi sve blagodati rootanja.
Istodobno ti u Nooku ostaje meni kao i prije rootanja za ulazak u Home / Library / Shop / Search / Settings, tako da, kad poželiš raditi izvan Relauncha, možeš koristiti svoj Nook na isti način kao i ranije jednostavnim pritiskom tipke n.

Nakon prvog paljenja rootanog Nooka uređaj će ti ponuditi želiš li ući u Relaunch (rootani dio Nookova Androida) ili u Home (originalni dio Nookova Androida). Izaberi Relaunch i označi kvačicu kojom će uređaj upamtiti da nakon svakog uključivanja mora odmah ući u Relaunch.

Kad uđeš u Relaunch, stisni tipku n, a nakon što ti se pojavi gore opisani izvorni meni Nooka, dodirni Home. Uređaj će te zatim ponovno pitati želiš li ući u Relaunch ili u Home. Za razliku od ranijeg slučaja, ovaj put odabrat ćeš Home i označiti kvačicom kako bi uređaj upamtio tvoju naredbu, pa ćeš ubuduće, kad poželiš, bez dodatnog upita ulaziti u originalni Home. Istu stvar zatim ponovi za Library - dakle, tipka n, odabir Library + kvačica za pamćenje.

Nakon što si obavila sve to, ugasi uređaj pritiskom 2 sekunde stražnje tipke za uključivanje. Nakon gašenja uređaja, ponovno uključi Nook. Ako si sve ispravno napravila, pojavit će ti se screensaver i klizač za otključavanje. Nakon otključavanja, mora ti se otvoriti Relaunch...

Javi mi je li postupak uspio pa ću u toku dana nastaviti s daljnjim uputama za instalaciju dodatnih programa... Sretno!
CroatianFan is offline  
Old 05.09.2013., 11:42   #4216
Tako, lijepo objasni
digiridan is offline  
Old 05.09.2013., 11:45   #4217
Zaboravih napomenuti, nakon rootanja treba microSD karticu formatirati u FAT putem računala, kako bi se ona vratila u izvorno stanje prije rootanja. Ukoliko si radila backup prilikom rootanja, na microSD kartici ostat će ti Backup datoteka od nekih 300MB. Nju spremi negdje u računalo prije formatiranja microSD-kartice, zlu ne trebalo. Nakon formatiranja, vrati karticu u UGAŠENI Nook, upali uređaj i uključi ga u računalo putem usb-kabela za punjenje. Računalo bi ti tada moralo prepoznati i Nook i microSD-karticu kao dva posebna priključena uređaja.

Preporučam prebacivanje knjiga i datoteka u Nook izravno na karticu, jer u memoriji Nooka ima premalo memorije za sadržaj sa strane (samo 250MB), budući da je gotovo sav "slobodan" prostor u Nooku rezerviran isključivo za sadržaj koji se skida izravno iz Nookove trgovine putem wi-fija.

Prije iskapčanja Nooka iz računala UVIJEK treba ispravno i zasebno isključiti i Nook i karticu putem Ejecta (ili tome slično, već kako je to u OS-u koji koristiš).
CroatianFan is offline  
Old 05.09.2013., 12:03   #4218
Quote:
CroatianFan kaže: Pogledaj post
Zaboravih napomenuti, nakon rootanja treba microSD karticu formatirati u FAT putem računala, kako bi se ona vratila u izvorno stanje prije rootanja. Ukoliko si radila backup prilikom rootanja, na microSD kartici ostat će ti Backup datoteka od nekih 300MB. Nju spremi negdje u računalo prije formatiranja microSD-kartice, zlu ne trebalo. Nakon formatiranja, vrati karticu u UGAŠENI Nook, upali uređaj i uključi ga u računalo putem usb-kabela za punjenje. Računalo bi ti tada moralo prepoznati i Nook i microSD-karticu kao dva posebna priključena uređaja.

Preporučam prebacivanje knjiga i datoteka u Nook izravno na karticu, jer u memoriji Nooka ima premalo memorije za sadržaj sa strane (samo 250MB), budući da je gotovo sav "slobodan" prostor u Nooku rezerviran isključivo za sadržaj koji se skida izravno iz Nookove trgovine putem wi-fija.

Prije iskapčanja Nooka iz računala UVIJEK treba ispravno i zasebno isključiti i Nook i karticu putem Ejecta (ili tome slično, već kako je to u OS-u koji koristiš).

Nisam napravila backup....
Formatiram karticu u taj FAT tako da ju stavim u komp i pokrenem formatiranje jel tako?

Ok, relaunch sam skuzila formatirala sam karticu, idemo sad dalje
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
inazuma is offline  
Old 05.09.2013., 14:24   #4219
Fino!

Ovdje skini u računalo instalacijske apk-datoteke provjerenih programa koje ja koristim u Nooku:

http://ubuntuone.com/1cRx2548tqz3f6es3hOtoL

Odzipiraj skinutu mapu Nook ST Rooted Android Apps i odzipiranu cijelu prebaci na Nookovu microSD-karticu, i to unutar mape My Files...

Ujedno prebaci nekoliko knjiga u epubu i pdfu u mapu My Files / podmapu Books (da te ne buni mapa Books koja se također nalazi na kartici - ona ostaje prazna).

Zatim ispravno odspoji Nook i njegovu karticu iz računala i u Nooku otvori Relaunch pa provjeri na rečenim mjestima jesu li ondje prebačene datoteke i knjige. Javi je li sve u redu...
CroatianFan is offline  
Old 05.09.2013., 15:17   #4220
Quote:
CroatianFan kaže: Pogledaj post
Fino!

Ovdje skini u računalo instalacijske apk-datoteke provjerenih programa koje ja koristim u Nooku:

imaš zadatak sve to za Nook root lijepo uobličiti u jedan naputak sa slikicama - može čak i PDF (to mu i je prava uporaba) i lijepo objaviti

krbo is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:37.