Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2006., 10:59   #61
već sam spomenula čaj od breze, znam da ga je pio jedan čovjek i da se riješio kamenaca

http://www.tz-ravnagora.hr/ljekovito-bilje.htm
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2006., 16:03   #62
ljekovito bilje - simon ašić kaže da čaj od kukuruzove svile otapa kamenac
pa probajte
Rajčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2006., 00:52   #63
Za svilu sam i ja citala da otapa, moracu probati...

Ali, evo i mog iskustva. Kada sam bila kod jednog "alternativca" prije vise godina, rekao mi je da ne smijem unositi sol u organizam... kao jednu od mogucih posljedica je naveo kamenac u bubrezima. Jednostavno, kaze, Vasem organizmu to skodi!

Ja to nisam mogla zamisliti i nastavila sam jesti soljeno. Sve je bilo kako je rekao: problemi s kicmom, zglobovima i najzad bubrezima. Porucila sam neki biljni lijek na bazi karanfilica (klincica) i poslije toga vise mjeseci pila caj od susenog persuna. Ne znam sta je od ovoga pomoglo, ali na sljedecem ultrazvuku nije se vidjelo nista!!!

E sad, postoji jedno ALI... Svako ko jednom dobije kamenac, ima dobre izglede da ga dobije opet. Dakle, i voda "cesmovaca", koja ima kamenca, i mineralna flasirana - izazivaju isti! Jedini izlaz je piti izvorsku slabomineralnu vodu, ako ste u mogucnosti. A caj od kukuruzne svile, persuna i breze su poznati prirodni lijekovi protiv kamenca...

__________________
Kad bismo se potrudili da budemo onakvi kakvi bi trebalo da jesmo, manje bi nas stajalo truda da se predstavljamo drugacijima nego sto jesmo (La Rochefoucauld)
Jedna Tanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 20:55   #64
Da digenm temu iz prasine, evo i ja sam ovih dana u posjeti hitnoj svaki dan, pa cak i dva puta dnevno.
Imao sam kamenac u bubregu priej 5 godina i to sam rijesio sa rovatinexm ili tako nekako.
No ovih dana sam osjetio po dnu stomaka laganu bol.
Da bi dva dana nakon toga zagalvio u hitnoj.
gledajuci ove slike sto je netko postavi ''drago kamenje'' hvata me jeza jer je kod mene nesto te velicine i oci mi hoce ispasti kada sam to vidio.
DA opisem moje ''blazeno stanje'' kad dodu bolovi, je tako lijepo da od muke sebi kosu pocinjem cupati i to mi cak prestvalja zadovoljstvo u odnosu na bolove koje imam od kamenca.(ovo samo da docaram ljepotu)
Vec za dva dana sam imao 4 ''blazena satanja'' od kojih su tri bila samo danas.
Pod ova cetri podrazumjeva situacije, kada uzivam u diranju kose, a ono lagani bolovi su tu non stop.
Jedino pomaze injkcija direkt u venu od koje za par sekundi bol nestaje, ali nazalost djelovanje traje kod mene najvise dva sata i onda opet trpi.
Sto se tice lijevko jos nista konkretno nisam dobio za izbacivanje kamenca, nego samo protiv upale i bolova, od kojih nazalost bolovi ne nestaju.
Pijem caj od brusnice i cim ga popijem, u roku od par seknudi pocinje lagana bol u dnu stomaka koja se siri prema ledima a nastavak je brojanje stepenica!
iscjeljitelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 22:34   #65
bol se vrati nakon 2 h???daju li spazmolitik,hioscin ili trospij?mislim u kombinaciji sa analgetikom...
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2007., 17:22   #66
nemam pojma sta su mi dali, pise na papiru ali ja ti ne kontam taj doktorski rukopis a kad mi daje, nemam pojma sat sam dobio od bolava, nije mi ni do cega.
Uglavnom, pio sam dosta tecnosti(nekakv caj a zasladivao sam ga medom).
Od te noci, bol mi je nestala, da bi jutros izbacio taj kamenac a da nisam ni osjetio.
Samo sam ga ugledao!
Nadam se da je to to ali jos nisam optimista.
Nekako mi mali da bi pravio toliko problema!
iscjeljitelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2007., 17:35   #67
moj je bio jako sićušan, a rikavala sam.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2007., 17:40   #68
ja mislim da se bubrežni kamenac sad operira laserom.......
ramms+ein is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 10:20   #69
Ja imam jedan 1cm velik
I sad, nasli su ga jos u 3. mjesecu, pa sam prosli tjedan kod urologa bila pa me poslao na intravenoznu pijelografiju, ali to su me narucili tek za 2 mjeseca
Pa eto, dok trpim bolove i cekam, jel bi mi mogao netko reci kako izgleda ta pretraga i dan prije---imam neka uputstva za jesti neku bljutavu hranu prije i jos navecer 2 tablete za ciscenje, i to mi bas ne djeluje privlacno.
Netko je napisao da sam pregled traje sat vremena , a kak izgleda?
Ne svidja mi se zamisao o ubrizgavanju necega u venu pa jos sat vremena mucenja..
__________________
Sve je u redu.
Čočo san is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 14:43   #70
Ja sam prije nekih 8 mjececi imala poslednji napad,a prije toga 4-5 puta,
prvih puta to je bio pijesak a poslednji put kamencic..bol je bio nepodnosljiv 5-6 dana sam umirala od bolova,sve sam probala..brusnicu,uvin caj,uroloske cajeve dobijala sam infuzije i nista nije pomoglo ,onda sam narucila iz Srbije da mi posalju Prolom vodu,stigao mi je paket od 6 flasa po 1.5 l (tada je nije bilo moguce naci u BiH sada vec ima) u toku napada poslednja dva dana popila sam 4 flase,i kamencic je sam izasao,a od pijeska nije bilo ni traga tako da se doktor zaprepastio ,u medjuvremenu sam pila Buscopan jer on opusta glatku muskulaturu (pa se i mokracni kanali opuste i prosire) i tako je kamencic mogao izaci..od tad pijem samo Prolom vodu i hvala Bogu do sad sam mirna iako se ne cuvam nesto previse tipa: soli,hrane,odjevanja,i 90 posto vremena sam bosa..
Ako osjetim bilo kakvu bol momentalno popijem 2 Buscopana,1 Baralgin i pola L te vode..(znam kako je -pa za svaki slucaj -da ne zaboli )
eto mislila sam da ce nekome mozda ovo pomoci jer kazu da je to najjaca bol a ja svjedocim da je..
Veliki pozdrav svima
 
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 16:03   #71
hm...preventivno drogiranje
jel baralgin metamizol?? kolika je doza,i naravski što je ako nije metamizol
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 17:00   #72
NE uzimati metamizol (Baralgin) za boga miloga.
strangelove is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 17:39   #73
pa u biti on dobro djeluje za kamence jer je i spazmolitik i analgetika al nije dobar za dr stvari...uglavnom ga treba izbjegavat...ima boljih kombinacija lijekova
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 20:46   #74
Quote:
ante dumbledore kaže: Pogledaj post
hm...preventivno drogiranje
jel baralgin metamizol?? kolika je doza,i naravski što je ako nije metamizol
metamiazol-natrijum,500mg,dajte ljudi pa to drugi piju za glavobolju
a i rowatinex sam pila neko vrijeme,on je na bazi biljaka,navodno je dobar ali se meni nije dalo kljukati prije svakog obroka pola sata kao da sam neki teski hronicni bolesnik
 
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 20:53   #75
Quote:
Acidofil kaže: Pogledaj post
heheeee evo ja ispisho jedan kamen, nije ni nishta bolilo, samo malo peckalo prije nego izasho... sad slijedi razbijanje drugog....

evo i slikica, pa da vidite kak to zgleda...

kamenchich
kamenchich uz mjerni instrument
ijjjaaaoo kamena majko mila.. moj je bio crn i odmah se raspao u pijesak cim sam ga pipnula znam da je malo fuj pricati o tome ,ali..takva nam tema
 
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 20:56   #76
Quote:
ante dumbledore kaže: Pogledaj post
pa u biti on dobro djeluje za kamence jer je i spazmolitik i analgetika al nije dobar za dr stvari...uglavnom ga treba izbjegavat...ima boljih kombinacija lijekova
za sta nije dobar?
 
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 14:59   #77
Metamizol jest djelotvaran, ali je i toksičan, te upravo zbog ozbiljnih nuspojava (agranulocitoza, aplastična anemija, bronhospazam, toksična epidermalna nekroliza, zatajenje bubrega, hepatitis.. ) u većini razvijenih zemalja zabranjen, a u nekima nikada nije ni bio odobren. (US FDA prije 30 godina)
Kod nas se nažalost taj lijek i dalje može uzeti u ljekarnama, i iako je HFD odavno savjetovalo liječnike da ga ne propisuju, pacijenti i dalje na svoju ruku odlaze u ljekarne po Analgin/Baralgin.
Sad se može i povući dio obaveznog savjetovanja LOM-a svojim pacijentima o štetnosti nekog lijeka, ali u to mi se ne ulazi..
strangelove is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 15:17   #78
tnx što mi skraćuješ posao
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 15:33   #79
nema problema
možda jest oftopik, ali vrijedi znati.
strangelove is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 21:18   #80
Quote:
strangelove kaže: Pogledaj post
Metamizol jest djelotvaran, ali je i toksičan, te upravo zbog ozbiljnih nuspojava (agranulocitoza, aplastična anemija, bronhospazam, toksična epidermalna nekroliza, zatajenje bubrega, hepatitis.. ) u većini razvijenih zemalja zabranjen, a u nekima nikada nije ni bio odobren. (US FDA prije 30 godina)
Kod nas se nažalost taj lijek i dalje može uzeti u ljekarnama, i iako je HFD odavno savjetovalo liječnike da ga ne propisuju, pacijenti i dalje na svoju ruku odlaze u ljekarne po Analgin/Baralgin.
Sad se može i povući dio obaveznog savjetovanja LOM-a svojim pacijentima o štetnosti nekog lijeka, ali u to mi se ne ulazi..
pa sta onda uzimati a da je jednako djelotvorno?
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:56.