Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2007., 10:32   #81
diklofenak ili ibuprofen
strangelove is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 16:14   #82
diklofenak je za neupućene voltaren
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 16:24   #83
Nema nikoga da preporuci stari narodni lijek ... onda cu ja.

Mozete pitati nekog veterinara i on ce vam isto reci da zna, ali nekog starog iskusnog koji hoda po selima i cuje od ljudi narodne lijekove...

Dakle ovako, kokos koja kljuca hranu po dvoristu kljucne i koji kamencic. Ona je naime smotana i nepromisljena i kljuca na nevidjeno. Kljuca pa sta upadne - malo hrane, a tu i tamo uleti joj koji kamencic. Njen zeludac s tim nema nikakvih problema radi necega sto njen zeludac ima pod normalno - neku kiselinu ili drugu vrstu tekucine koja kamencice uspjesno razbija. Zato zapalite na selo i raspitajte se tko bi vam mogao kad ubije kokos sacuvati i sasusiti njen zeludac. E sad koliko treba.... varira od velicine njenog zeluca. Ti suseni zeluci se kuhaju u vodi(1 zlicica za salicu) i ta se voda/caj/ pije. Nakon mjesec dana bi se trebali vidjeti rezultati - smanjenje kamencica, pa nastavite dok se svi ne raspadnu.

Inace, takvi zeluci nisu stetni za jelo ako znate da je kokos zivjela u prirodnim uvjetima - ovo tvrdim jer su bili na analizi zdravstvene ispravnosti za jelo u Zavodu za javno zdravstvo.. Ako se kokos hranila teskim metalima onda je druga prica, naravno...


Zasto o ovome ne zna niti jedan doktor/urolog stvarno mi nije jasno.
m_milica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 18:15   #84
Quote:
m_milica kaže: Pogledaj post
...Zasto o ovome ne zna niti jedan doktor/urolog stvarno mi nije jasno...
Doktore ,nemoj nam se sad raspucavat znanjem naziva lijekova,znamo mi da ti to znas (kao i pocetnici na medicini i farmaciji)...nego u pravu je cura sto nam ti nisi znao nista reci o kokosjim zelucima,mi buduci doktori i vi koji ste diplomirali moramo imati malo sire znanje od dva naziva istog lijeka,ne smijemo biti neupuceni

...salim se ja malo,nemoj mi zamjeriti...
 
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 18:18   #85
Je li moguce da je od Prolom-vode kamen izasao?
To prvi put cujem. Znam da je dobra preventivno, ali...
Jesi li imala bolove?


PS. Milice, ideja je super , samo ne znam kako provjeriti je li se kokos hranila teskim metalima...
__________________
Kad bismo se potrudili da budemo onakvi kakvi bi trebalo da jesmo, manje bi nas stajalo truda da se predstavljamo drugacijima nego sto jesmo (La Rochefoucauld)
Jedna Tanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 18:26   #86
Quote:
Jedna Tanja kaže: Pogledaj post
Je li moguce da je od Prolom-vode kamen izasao?
To prvi put cujem. Znam da je dobra preventivno, ali...
Jesi li imala bolove?

:
ma imala sam bolove naravno,ali je fazon u tome sto bi to trajalo jos 5-6 dana da mi nije bilo nje,neznam ona je tako nekako pitka i laka da bukvalno prodje kroz tebe ,sad pijem samo nju,pise na flasi da je dobra za bubrege a ja sam se i uvjerila u to Boga mi..
 
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 18:29   #87
Quote:
Jedna Tanja kaže: Pogledaj post

samo ne znam kako provjeriti je li se kokos hranila teskim metalima...
Hahaha zamisli odneses stolicu kokosi na analizu
 
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 18:35   #88
zločasti anđele,pa stvarno...
btw:jedan je generički a drugi tvornički,ako niste znali :P
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 18:52   #89
moderator
ajd sad dosta više četa
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 19:06   #90
moderator 2
 
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 19:17   #91
bore ti sačuvaj sadašnje mladeži...
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 21:01   #92
"ne znam kako provjeriti je li se kokos hranila teskim metalima...."

To sa teskim metalima ne bi trebalo bas tako doslovno shvacati...
Htjedoh reci - ne bih jela zeludac od Vindijine kokose nego od neke sa sela koja je u zivotu trcala po nekom dvoristu i dozivjela kamencice i prirodan okolis ...
m_milica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 21:04   #93
ajme nisam opet sve rekla... nastavak

ne zato sto vindijina kokos ne valja tj nije zdravstveno ispravna, nego zato sto je ova druga sigurno ukusnija i trcala je po svjezem zraku dok je "tvornicka" vjerojatno zivjela u kavezu u kojem valjda ne moze ni ustati, a kamoli prosetati...
m_milica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 19:11   #94
I moj dragi je trenutno u tom "blaženom stanju". Bolovi su počeli pred tjedan dana, trebao je na uzv u ponedjeljak (privatno jer su ga u domu zdravlja naručili za deveti mj.), ali smo bili prisiljeni jutros otići na hitnu urologiju jer je postalo nepodnošljivo. Obavio ultrazvuk i rtg, kamen je zaglavljen u ureteru, nasred puta od bubrega do mjehura, dimenzije 10X4mm. Zadnjih 12h je stvarno u mukama, ništa od tableta ne pomaže (voltaren, ketonal, tramal), nije pomogla ni injekcija voltarena. Dr. kaže da će čekati 2-3 tjedna sa eswl, kao možda spontano izađe. Trebam mu sad srediti hitnu iv pijelografiju, jel znate jel se dugo čeka ili da lovim vezu?

Ovo je totalna katastrofa, nisam još vidjela ovakve bolove, a vidjela sam svašta...

Koristimo čaj od čelikovića, još neki, lubenice, pivu, uvin...cijeli arsenal.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 19:16   #95
Znaci, kokosji zeludac cio ili samo opna? I sta onda, kad se osusi? Kako se to primjenjuje?
Gdje sad to naci, `bem ti...
__________________
Kad bismo se potrudili da budemo onakvi kakvi bi trebalo da jesmo, manje bi nas stajalo truda da se predstavljamo drugacijima nego sto jesmo (La Rochefoucauld)
Jedna Tanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 23:36   #96
lahor ja ne vidim ni jedan spazmolitik a to je najbliže etiološkom liječenju što se konzervativno može postić
dakle prima li spasmex, buscopan il neš treće?
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 23:52   #97
Ne, i ne znam zašto mu to nisu dali na urologiji i pitam se je li postoji neki pravi razlog. Znam da je iv spazmolitik super stvar. Nadam se da to kaj ga sad više boli u području mjehura znači da se kamenčina pomalo spustila i da ide u pravom smjeru - tj. van
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 01:55   #98
to je u biti super ali tkđ i izrazito bolno a ne vidim razloga zašto ne olakšat proces jer ako ništa medicina je toliko napredovala da nitko ne bi trebao biti u bolovima...
ako ga jako boli idite na hitnu i neka mu tamo daju spasmolitik
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 00:44   #99
Quote:
lahor kaže: Pogledaj post
Ne, i ne znam zašto mu to nisu dali na urologiji i pitam se je li postoji neki pravi razlog. Znam da je iv spazmolitik super stvar. Nadam se da to kaj ga sad više boli u području mjehura znači da se kamenčina pomalo spustila i da ide u pravom smjeru - tj. van
ima on jos 20-tak cm bolova mi cure smo sretnije ruke bar sto se toga tice trebat ce ti Buscopan ili tako nesto
 
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 00:54   #100
Jucer su mu promijenili antibiotik jer je temperatura skocila... Iv urografiju naganjam privatno jer u drzavnim ustanovama narucuju za osmi mjesec. Jedino mi nije jasno zasto su rekli da ako su veliki bolovi pretraga ne daje korektne rezultate... Help, anybody.... nije problem u lovi, samo da bubreg ostane kak treba... jel mozemo napraviti pretragu u aktunoj fazi? (mislim... nema sanse da akutna faza zavrsi samo tako ako je kamen zapeo u ureteru)...

Inace, ja sam onak... malo na izmaku psihički...
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:53.