Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.03.2013., 11:16   #7821
Quote:
Tatjana Kovacz kaže: Pogledaj post
Meni su rekli na konzultacijama da ću zbog toga imati i pritisak u ušima ali da će to nestati čim mi izvade tampone za dva dana. Ima jedan bloger koji je pisao o tome i rekao da je to bila jedna od najvećih neugodnosti nakon operacije, ali da je to nešto što se jednostavno treba pretrpjeti i gotovo. A ja si mogu pretpostaviti: suha usta, natečeno grlo, želudac pun zraka, možda neka mučnina... Na muci se poznaju junaci...
a užasa

kako to 2 dana? neki imaju 5 dana te tampone do mozga a neki 2 dana.. o čemu to ovisi? iskreno, mislim da ću tih par dana provesti na apaurinima
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Old 30.03.2013., 12:24   #7822
ovako, meni je danas 4.dan, a tampone ću vaditi preksutra. I ja sam se strašno bojala tampona jer ne mogu disati na usta. I da, to mi je sada definitivno najveći problem. Prvi dan sam imala strašnu psihičku krizu, mislila sam da neću izdržati i umalo da nisam sve izvadila sama van, stvarno sam bila na rubu. Prvi dan je najgori, al eto, nekako sam se uspjela priviknuti, pijem puno tekućine da mi usta nisu suha. Nisam mislila da se čovjek uopće može na to priviknuti, ali eto me, lakše je. Noći su malo teške, česta buđenja, suha usta, al danju je ok, da se živjeti. Sad muku mučim s hematomima, mažem heparinskim gelom, ali su sve izraženiji i veći

i nisam imala pritisak u ušima uopće, ne vidim razloga ni da bi grlo trebalo bit otečeno, samo suho, to da, i kakav zrak u želucu?! i nisam imala nikakve mučnine. Zapravo su jedini problem tamponi, hematomi i lagana bol u tom dijelu glave

.

Zadnje uređivanje tanveer : 30.03.2013. at 12:38. Reason: spajanje postova
nosonjica is offline  
Old 30.03.2013., 12:29   #7823
Hmm...meni ti tamponi nisu bili toliko strašni. Treba vremena da se navikneš, al' da se izdržati. Bilo mi je puno gore što nisam mogla normalno jesti.
NuriaM is offline  
Old 30.03.2013., 12:35   #7824
ja jedem sve, samo si usitnim da ne moram jako žvakati, jedino mi fali miris hrane
nosonjica is offline  
Old 30.03.2013., 12:39   #7825
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
kakav je osjećaj sa tim tamponima u nosu? to je meni najgore od svega.. zato sam 20 godina odgađala ići na operaciju.. meni je to psihički prestrašno.. kao da se daviš a nemožeš se udaviti...
kako spavati sa tim? ajd molim te ako nije problem objasni kako ti je sa tim?
umirala sam od straha zbog toga da neću moć disati, da ću dobiti panični napad od ne-disanja, i sl..a sve bezveze. Meni uopće nije smetalo ( gore mi je bilo kod svakodnevnih upala sinusa zbog kojih sam se doslovno gušila) a i bila sam pospana od operacije i opuštena od anestezije. Nije me boljelo, dali mi u bolnici tu i tamo knavon (ne sječam se da sam uopće i tražila )i već 3 dan mi izvadili to nešto iz nosa. i ko nova!
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Old 30.03.2013., 12:39   #7826
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
a užasa

kako to 2 dana? neki imaju 5 dana te tampone do mozga a neki 2 dana.. o čemu to ovisi? iskreno, mislim da ću tih par dana provesti na apaurinima
Meni je rečeno da ću ih imati dva dana s obzirom na moju situaciju a bilo bi jako zabavno da mi lažu pa provedem pet dana s tim. Inače znam da to ovisi, netko ih nosi duže a netko kraće.
Što se tiče želuca, on se meni uvijek napuni zrakom kad recimo imam neku jaču prehladu i onda mi je to odvratno jer ne mogu jesti kako treba a grlo mi je i po ljeti otečeno tako da slobodno i sa tim mogu očekivati svašta. Ali za taj pritisak u ušima mi je jasno rečeno da ću ga imati ali da, kao, to nije ništa strašno.
U jednom od svojih postova sam predvidjela da neću moći jedno vrijeme ni normalno jesti ni spavati pa mi je netko odgovorio u smislu: kaj got! to ti nije niš! A eto, ljudi pišu da im to nije bilo sam tak!
Tatjana Kovacz is offline  
Old 30.03.2013., 13:04   #7827
evo da se javim s novim dojmovima..
danas mi je 4.dan od operacije ( op u srijedu ) .. odlicno se osjecam..imam minimalne podlijeve ispod ociju,nista strasno.. ispod jednog oka mi je pukla kapilara prilikom operacije pa se jedino to sad primjeti ali lagano i to prolazi.. nekako mi je povecan apetit i jedem sve sto mi dodje pod ruku
sa disanjem na usta nemam problema jer sam navikla meni ce veci problem biti nauciti disati na nos..
bilo je malo bolova u nosu ali ni toga danas nema
jedva cekam srijedu da mi skinu gips pa da vidim kako nos izgleda
operirana is offline  
Old 30.03.2013., 13:24   #7828
ti i ja smo u istoj fazi . jesu ti skinuli tampone, moje će vaditi tek preksutra
nosonjica is offline  
Old 30.03.2013., 13:44   #7829
ja ih isto vadim u ponedjeljak..
sutra ce me pustit iz bolnice da odem kuci na rucak i to jer je Uskrs ali vec navecer se vracam u bolnicu.. a to mi je i draze jer ne znam kako bi spavala kod kuce jer stalno spavam na stomaku a ovdje mi je uzdignut krevet pa se ne mogu okrenit na stomak i eventualno poremetit nesto u nosu
operirana is offline  
Old 30.03.2013., 13:55   #7830
jel operacija pod općom uvijek?
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Old 30.03.2013., 14:04   #7831
ja sam imala užasne podljeve koji su na početku bili crni ko asfalt i reko mi je doktor da ih ničime ne mažem nego da ih pustim da se sami povuku,i nakon 12 dana više nisam imala ni traga od njih...pa eto,po meni je najbolje pustit tijelo da samo to procesuira
__________________

Hip Hop I still love you, I aint done with you yet,we gotta save you!
Shawty is offline  
Old 30.03.2013., 14:23   #7832
Quote:
Zegi kaže: Pogledaj post
Dragi forumaši

Ne želim nikoga kuditi, ali kalvariju koju sam ja prošla ne bih nikome poželjela. Imala sam malu grbu na nosu i vrh nosa mi se kod smijeha spuštao prema dolje. Prvu operaciju mi je radio dr. Duje Ostojić. Jasno sam mu rekla što želim (ukloniti grbu i malo podići vršak nosa), a on ga je napravio kao "ptičiji kljun".
Da sam tada znala da je to njegov vrhunac, ne bih tražila da to popravlja, jer je daleko od onoga što sam tražila. Nakon godinu dana radio mi je popravak nosa u lokalnoj anesteziji i totalno me unakazio (navodno je stanjivao kožu izrezujući je iznutra). Kada mi je skinuo kalup, nos je bio ljubičast i spljošten, a kada se malo oporavio nalikovao je na krušku, potpuno mi je uništio hrskavicu, tako da je nos ličio na krušku, deformiran i bez vrha, iskrivljen potpuno asimetrične strane, jednostavno STRAHOTA. Kada god sam se pogledala u ogledalo, mislila sam da ću poludjeti. Taj "doktor" nije mi se niti ispričao, a novac mi nije niti mislio vratiti dok mu nisam rekla da će o njemu pisati sve novine. Kao što sam već rekla, poludjela sam, a kad sam napokon smogla snage otišla sam tada eksponiranom dr. Glumičiću i molila ga da to popravi ako može.

Nos više nije bio samo unakažen, nego se i pojavilo mnoštvo ispucanih kapilara na površini, tako da sada imam nos poput alkoholičara. Kod Glumičića sam sve objasnila, i prilikom razgovora osjetila povjerenje. Djelovao je siguran u sebe, a kada sam ga pitala da li može popraviti taj unakažen nos i da li me želi operirati on je naravno odgovorio "da ne mogu to popraviti, ne bih vam pristao ni operirati nos, jer znam kroz što ste sve prošli".
Osjetila sam olakšanje, jer sam bila uvjerena da govori istinu, djelovao mi je pošteno.
Operirao mi je nos, ali nažalost moram reći da ne izgleda puno bolje nego prije operacije. Ostala je asimetrija, nos nema vrška, sve u svemu KATASTROFA. Novac je naravno uzeo unaprijed, dio prije nego sam došla u Zg, a dio prije same operacije, a njegovo objašnjenje na prvoj kontroli je bilo "namučili smo se sa vašim nosom, ali vi trebate novu hrskavicu", to je za mene bezobrazluk i imala bih još puno toga reći, jer mi je i on sam moga prije operacije reći da se tu ne može puno učiniti, a ne uzeti novac i onda to reći.
Mojih posljednjih 13 godina života je uništeno zbog bezazlene operacije kojom sam htjela uljepšati lice i otkloniti problem koji me mučio od djetinjstva, a dobila sam patnju koju sam platila i za koju mi ni računi nisu izdani.
Molim ako netko zna poštenog i kvalitetnog doktora koji bi mi mogao pomoći, tj. rekonstruirati hrskavicu, jer ne želim više ovakva hodati po ovome svijetu.

Zahvaljujem



dr.Zambelli!
Vpav is offline  
Old 30.03.2013., 14:23   #7833
Quote:
nosonjica kaže: Pogledaj post
ovako, meni je danas 4.dan, a tampone ću vaditi preksutra. I ja sam se strašno bojala tampona jer ne mogu disati na usta. I da, to mi je sada definitivno najveći problem. Prvi dan sam imala strašnu psihičku krizu, mislila sam da neću izdržati i umalo da nisam sve izvadila sama van, stvarno sam bila na rubu. Prvi dan je najgori, al eto, nekako sam se uspjela priviknuti, pijem puno tekućine da mi usta nisu suha. Nisam mislila da se čovjek uopće može na to priviknuti, ali eto me, lakše je. Noći su malo teške, česta buđenja, suha usta, al danju je ok, da se živjeti. Sad muku mučim s hematomima, mažem heparinskim gelom, ali su sve izraženiji i veći

i nisam imala pritisak u ušima uopće, ne vidim razloga ni da bi grlo trebalo bit otečeno, samo suho, to da, i kakav zrak u želucu?! i nisam imala nikakve mučnine. Zapravo su jedini problem tamponi, hematomi i lagana bol u tom dijelu glave

.
Koji ti je liječnik preporučio nakon ovog zahvata na toj lokaciji koristiti heparinski gel? Operater, LOM?
body halleck is offline  
Old 30.03.2013., 14:26   #7834
zašto, zar je to krivo?
nosonjica is offline  
Old 30.03.2013., 14:44   #7835
Quote:
nosonjica kaže: Pogledaj post
zašto, zar je to krivo?
za područje neposredno oko očiju, da.

tkivo treba izvjesno vrijeme da se oporavi od traume, ne može se to znatno ubrzati. puno manipulacije u području podočnjaka može uzrokovati pucanje kapilara i jaču štetu nego korist.

...
tanveer is offline  
Old 30.03.2013., 14:45   #7836
Ponavljam upit: koji liječnik je preporučio aplikaciju heparinskog gela na licu?
body halleck is offline  
Old 30.03.2013., 15:13   #7837
Quote:
tanveer kaže: Pogledaj post
za područje neposredno oko očiju, da.

tkivo treba izvjesno vrijeme da se oporavi od traume, ne može se to znatno ubrzati. puno manipulacije u području podočnjaka može uzrokovati pucanje kapilara i jaču štetu nego korist.

...
postoji li išta što bi moglo pomoći? hladni oblozi?
nosonjica is offline  
Old 30.03.2013., 15:16   #7838
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Ponavljam upit: koji liječnik je preporučio aplikaciju heparinskog gela na licu?
nije liječnik, pročitala sam ovdje negdje. Sad sam malo u strahu
nosonjica is offline  
Old 30.03.2013., 15:24   #7839
Quote:
nosonjica kaže: Pogledaj post
postoji li išta što bi moglo pomoći? hladni oblozi?
vrijeme. hladni oblozi imaju smisla neposredno nakon traume, nekoliko dana kasnije više ne.

Quote:
nosonjica kaže: Pogledaj post
nije liječnik, pročitala sam ovdje negdje. Sad sam malo u strahu
ne budi u strahu, samo pusti lice na miru. neophodan je individualni pristup, ne mogu se sve tehnike oporavka koristiti neovisno o vrsti i obimu zahvata, treba se slušati upute liječnika koji te imao uživo pred sobom i zna što i kako se radilo.

...
tanveer is offline  
Old 30.03.2013., 16:40   #7840
Nista se ne stavlja oko ociju osim obloga.
Meni su zaista pomogli,prvi dan nisam ni imala oci koliko sam bila natecena.


Nego recite ljudi je li normalno imati laganu temperaturu te da te drzi zimica nakon vadenja tampona?
ProdajaOdjeće is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:30.