Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2005., 17:17   #81
Lezbijke.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2005., 17:30   #82
Film o kojem nemam puno toga za reći.Ostao sam manje više bez teksta, ne znam što pisati. A to ne znači ništa pozitivnog. A niti negativnog. Film je pout sna. Nelogičan. Ali napet. Ima osnovnu fabulu, ali se ona gubi i mješa sa sporednim fabulama. Sporedne se amo djelomično uklapaju u glavnu fabulu. Sve je puno simbola. teško je odrediti što je samo simbol, a što fabula, te kako se simboli uklapaju u fabulu, uopće kako su vezani uz fabulu.
Jedino što je izvjesno i očekivano u filmu je lezbiska(e) scene. One se javljaju pred i na samom kraju filma. No, nagovješćuju se od samog početka.
po meni, jeftini trik da se široke mase zadrže pri gledanju filma.
Izgleda kao da je (su) fabula(e) raskomadana(e) u mozaik, a gledatelj sam bira djelove i sam slaže puzzle od kojih niti jedna se ne slaže u potpunosti sa niti jednom od ponuđenih u filmu, ali ipak slažemo neeku sliku da dobijemo bar nešto, i čim više slažemo, tim nam je teže naći puzzlu koja bi dovršila sliku. Ispada da se nikakva slika ne može složiti. Ne pronalazimo dovoljno "pravilnih" puzzli da bi složili do kraja sliku koja nam je sinula u glavi, a insiprirana početnim slaganem puzzli.
Kad pomislimo da smo na pravom putu i da ćemo zaokružiti sliku, neko vrijeme na silu slažemo ono što se ne može složiti, i čim dalje idemo nam je jasnije da ništa od toga. Sizifov posao.
Nikad ne dobijemo sliku kakvu smo zamisli. Ona nikad nije potpuna , niti se mogu iskoristiti sve puzzle. Uvjek su neke višak, i niti u jednu se sliku ne mogu niti "iz aviona"uklopiti sve puzzle!
Čemu onda uopće slagati? Čemu razmišljati?
Zašto uopće gledati taj film?
Jer nije to Agatha Christie da imamo što pametnoga za misliti. Da nam je odgovor ponuđen, samo u zagonettci i fragmentima, samo trebamo uključiti mozak i logiku i posložiti.
Tu se nema što slagati niti što razmišljati.
Koliko je takav film teži za napraviti zbog kreativnosti u stvaranju simbola, slaganju scena, te uopće natjerati gledatelja da gleda tako nešto, tolikoje i lakši jerne trba se mučiti oko radnj, logike, paziti na rupe u scenariju, paziti na uvjerljivost, logiku, kompoziciju..
Što je ključ filma?Ne znam. Niti zna itko. Uključujući i Linča!
Nije genijalac. Ali je umjetnik. Simbolist. Dadaist.
A šta njihova djela poručuju?
Ništa, osim igre.
zato poruku ne treba ni tražiti.
Gaj Julije R!sXXXIV is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2005., 17:56   #83
Quote:
Gaj Julije R!s XI kaže:
po meni, jeftini trik da se široke mase zadrže pri gledanju filma.
...rece on i popije sheri sjedeci za kompom na Louis iks-i-ve antiknom stolicu.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2005., 18:11   #84
Quote:
glupinickname kaže:
Lezbijke.
- Jesi li ovo već radila?
- Ne sjećam se.


__________________
We've all heard that a million monkeys banging on a million typewriters will eventually reproduce the entire works of Shakespeare. Now, thanks to the Internet, we know this is not true.
kozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2005., 20:09   #85
jako dobro!!!

Film mi je, iako sam bio potpuno zbunjen krajem i gotovo cijelom fabulom, ipak jaaako dobar. Iskreno pomogli su mi vasi postovi u shvaćanju cijelog filma (sto postiđuje) jer bi svatko tko odgleda film do kraja ipak trebao imati komentar, viđenje, shvatiti barem malo od prikazanog i rečenog. Nakon prolistanih par Vaših postova i "premotavanjem" filma u glavi (koliko sam se mogao sjetiti) obuzelo me oduševljenje i mislim da je film remek-djelo!! Teško je opisati zašto (smatram se prosječnim gledateljem), ali mislim da je redatelj majstorski prikazao ono što je htio prikazati ili ono što bismo mi htjeli vidjeti..... Kao i u filmu gubim se pomalo, ali mislim da svakome tko je ozbiljno htio (ili mogao) shvatiti ono što je vidio odgovor leži duboko u njemu samom i u onome što jesmo, a upravo smo svi ono što sam gledao sinoć!!
Glista is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2005., 23:18   #86
Quote:
Gaj Julije R!s XI kaže:
Nije genijalac. Ali je umjetnik. Dadaist.
O Bože
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2005., 23:23   #87
Quote:
Gaj Julije R!s XI kaže:
Što je ključ filma?Ne znam. Niti zna itko. Uključujući i Linča!
Ako si to budeš ponavljao dovoljno često, možda se i uspiješ uvjeriti.
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2005., 09:19   #88
Bravo Glista!!
zoranbig is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2005., 14:31   #89
Moja ukupna ocjena filma će biti 2.
Tako visoka ocjena zbog izvrsne glume, odličnih snimatelja, fotografije, scenografije i suspenza!
Gaj Julije R!sXXXIV is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2005., 14:48   #90
Quote:
Gaj Julije R!s XI kaže:
Moja ukupna ocjena filma će biti 2.
Ris je simbolist. Dadaist. A šta ovaj njegov post poručuje? Ništa, osim igre.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2005., 15:14   #91
Quote:
glupinickname kaže:
Ris je simbolist. Dadaist. A šta ovaj njegov post poručuje? Ništa, osim igre.
:klap:
Gaj Julije R!sXXXIV is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2005., 15:54   #92
Quote:
Potala kaže:
O Bože
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2006., 13:38   #93
Lightbulb

Onaj kome nije jasan redoslijed filma neka obrati pozornost na telefonski aparat tel. govornice kod restorana "Winkie`s" dok Betty/Diane zove policijsku stanicu i raspituje se o nesreći na cesti Mulholland Drive-u; Naime ! na aparatu telefona je mala žuta naljepnica i na njoj su brojevi;
1
2
3
....
-kasnije kada Betty/Diane ustane iz "sna" i kuha kavu u staklenoj prozirnoj džezvi na džezvi su brojevi ovim redoslijedom;
3
2
1
... naime od tog trenutka (kuhanja kave) pratimo obrnuti redoslijed događanja tj. ono što se dogodilo prije samog sna, tj. smrti Betty/Diane

ZAR nitko nije obratio pozornost na to? ...

Oni starci koji dovode Betty/Diane u Hollywood su roditelji Camille Rhodes/Rite, Betty/Diane zamišlja da ju vole, što je suprotno od stvarnosti... nakon buđenja u "realnost" netom prije smrti progoneći Betty/Diane odvode ju u samoubojstvo (zbog krivice radi naručenog ubojstva Camille) naime starci su sigurni u upletenost Betty/Diane u smrt Camille Rhodes/Rite....

Eto toliko, Mulholland Drive je istinsko remek djelo sjajnog autora Lyncha, samo ostaje upitno dali su neke zagonetke u filmu namjerne ??

_-_-_-_-_-_-]
 
Odgovori s citatom
Old 19.03.2006., 14:00   #94
Ma šema je vrlo jednostavna. Linč je opet pojeo lude gljive i napravio film. I sad gledatelji pokušavaju protumačit značenje filma, a značenja nema. Linču se svidilo da napravi takav film i napravio ga je jer mu je bilo dosadno, a usput je još neš srao onak da zaradi malo više para.

Moraću ja jednom napravit nešto šta nikom drugom nema smisla...da zaradim brdo love.
Kex Doomlich is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2006., 14:00   #95
Quote:
maquialdora kaže:
Dali itko ima i najmanju iddeju ili teoriju vezanu uz radnju ovog, filma, ima li taj film uopće radnju,... pogledao sam ga i ništa mi nije jasno!!

please help!!!!!!!!!!!!!!!!!

IMDb
Obično sranje od filma. Ionako sam ga gledao radi lezbijskog seksa , nije loše, ali premalo traje. A film je ultradosadan i besmislen, a mislim da je David sve to namjerno napravio da zajeb.. gledatelje jer nije imao ideje, pa je svašta nabacao samo da zainteresira gledatelje. Gdje su ona vremena poput Dina, čovjek slon ili Divlji u srcu?
__________________
There is evil walking this earth, and I will hunt it down, and send it burning back to Hell.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2006., 17:41   #96
e tjedan na htv-u Plavi barsun. pa da vidimo linča
saskvač is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2006., 10:41   #97
Quote:
saskvač kaže:
e tjedan na htv-u Plavi barsun. pa da vidimo linča
I Mulholland drive. Jedan za drugim na HRT1 večeras.
arwen is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2006., 10:47   #98
Ae gledat će se
Ken is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2006., 12:17   #99
Quote:
Constantine kaže:
a mislim da je David sve to namjerno napravio da zajeb.. gledatelje jer nije imao ideje, pa je svašta nabacao samo da zainteresira gledatelje.
yeah sure, you can argue that

al s druge strane, čak i da to jest slučaj, ipak je jebeno dobro realizirano

Ja bih tako nešto rekao upravo za Dinu koja mi je bezličan i dosadan film. No, kao što sam napomenuo na ovom topicu, Lynch mi je uvijek bio teški preserator i tek nakon što sam pogledao Mulholland sam se obratio i skužio koliko je čovjek zapravo genijalan Dinu nisam pogledao nakon obraćenja pa je moguće da bi mi sad bila super:zub:
poirot is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2006., 12:20   #100
Meni je bio dobar i Wild at Heart.
arwen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:44.