Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2013., 22:21   #21
dobra tematika,mađioničarski trikovi i to je što me privuklo filmu..ali amerićka new age filozofija s okom i horusom mi je zgadila film..a vođjenje filma u tom pravcu je zapravo bilo nepotrebno..osim ako je nešt drugo u pozadini
zaključak 2 izgubljena sata života..
hatrick is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 00:14   #22
Quote:
princess_leia kaže: Pogledaj post
Iskreno; izenadio me, super filmic, ok radnja, iznenadujuc kraj.. Postava super, malo komedije, i nije onaj baci mozak u kantu dok gledas, razmisljas stalno tko je sto je kako je
Kraj je tako očito predvidiv ....i to odmah nakon prve scene sa Morganom Freemanom.

A što se tiče razmišljanja .....nije baš neko mozganje .....Odmah je jasno da se radi o .... Shrikovom djetetu.....samo se nezna da li je kći (interpolka) ili sin (FBI-jevac)
religula is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 18:48   #23
Film je bezveze.Par zanimljivih trikova,nešto smješan ,aaaaa poslije sam jedva čekala da završi.

Najbolji lik je mentalist,uloga Woody Harrelson,humorističan i zanimljiv. Onaj štrkljo kaj frflja mi je prepotentno glumi i inače,pa mi se on i nije svidio. Ona interpolka,njenu ulogu ne shvaćam u filmu,totalno je bespotrebna i nervira sa nepočupanim obrvama.

Ako baš morate, pogledajte.
Free M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 22:20   #24
Pa to je tipičan masonski film, prepun simbolike.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2013., 00:00   #25
Ovo cu odgledati sutra, nadam se da ce mi biti barem zabavan ako nista vise od toga.

Gledao sam trailer malo danas i rekoh sebi ma ovo bi trebalo biti zabavno no videcemo sutra idem u 18:30h pa javljam utiske kad se vratim.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2013., 21:35   #26
Upravo se vratio iz bioskopa i mogu reci da sam uzivao !

Bas ono sto sam zeleo a to je a film bude zabavan i jeste max je zabavan i smesan. Cak je i zabavniji nego sto sam mislio da ce biti.

Vizuelno je fenomenalan kao sto Facer rece trebao je biti u 3D.

Puno smesnih scena, akcije, trikova.... uzivancija. Glumacka postava sjajna. Naravno sve to funkcionise ako ne ocekujete puno od filma jer je malo predvidiv te sam eto bio uskracen za twist na kraju jer sam to vec u prvoj trecini filma predvideo.

Moja ocena: 6/10

Facer je uglavnom sve reko:

Quote:
facersplaca kaže: Pogledaj post
http://www.imdb.com/title/tt1670345/

http://www.youtube.com/watch?v=KzJNYYkkhzc


Film o kojem je bolje mnogo ne pričati. Ovo je film za gledanje i uživanje, vizualno snažan s fantastičnom i razigranom glumačkom postavom.

Ukratko, riječ je o ekipi iluzionista koji počnu surađivati kako bi ostvarili jedan cilj. Je li riječ o iluziji ili stvarnoj magiji?

Prvo, vizualije su najjača strana filma i postigli su nešto što dugo nisam vidio, kao da doista gledaš mađioničarsku predstavu. Ima nekoliko twistova, a kako je ovo blockbuster s elementima akcije, detektivski film i kinospektakl (ovo je jedan od onih filmova koje svakako treba pogledati u kinu jer mislim da na manjim ekranima gubi efekt), ima tipičnih nelogičnosti kakve bismo očekivali u ovakvoj produkciji, ali zanimljiv je taj element mistike koji uvode. Čak je i koinačni twist svojevrsno iznenađenje, iako se u određenom trrenutku počne nazirati.

Drugo, ekipa je fantastična, od Freemana do Ruffala, od Harrelsona do Cainea... A tek Isla Fisher! Ta bi trebala glumit mnogo više, mogo bi je gledat u svakom filmu. Prvo Gatsby i sada ovdje... Meni najbolja, iako je dosta marginalizirana, odskače.

Treće, poigravanje s gledateljima. Iluzije su zanimljivo osmišljene i u većoj mjeri svježe i rijetko viđene. Dakako, sve je to nastalo filmskom čarolijom, ali izvedeno je prilično uvjerljivo, kao da bi se takav trik doista i mogao izvesti, iako su prilično složeni.

Dakle, nešto svježe, nešto što treba pogledati u kinu i za mene iznenađenje godine jer nisam ništa čuo o filmu dok se nije pojavio u SAD-u. Uz Star Trek zasad blockbusterovski film godine i najveće iznenađenje za mene.

Premišljao sam se hoću li gledat World War Z, Supermana ili ovo. Drago mi je što sam na kraju pogledao upravo ovo.
Preporuka ako se želite, al baš ono, zabavit u kinu. Ima humora, prepucavanja, zanimljivih dijaloga i friških situacija.

Mjuza je fenomenalna!

I da, šteta što nije u 3D-u. Film je stvoren za to.
Potpis

Quote:
DrugsBunny kaže: Pogledaj post
Isprazno bezneznjikavo govance... Neka mu bude 6/10, jedva
6/10 za isprazno bezveznjikavo gov...

Ja za filmove za koje kazem da su bezvezni, isprazni, sranje ili tesko smece dajem ocene 2/10 i 1/10.

Bolje koristo ocene od 1 do 5 jer ti od 1 do 10 nema svrhe jer ako 6 das ispraznom bezveznjikavom gova... onda ocene ispod 5 neces nikada ni imati potrebe da koristis. Koliko dajes filmu za koji kazes da je remek-delo 15/10 ?
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.

Zadnje uređivanje Jacob J. Harper : 02.07.2013. at 21:42.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2013., 23:32   #27
Quote:
Jacob J. Harper kaže: Pogledaj post

6/10 za isprazno bezveznjikavo gov...

Ja za filmove za koje kazem da su bezvezni, isprazni, sranje ili tesko smece dajem ocene 2/10 i 1/10.

Bolje koristo ocene od 1 do 5 jer ti od 1 do 10 nema svrhe jer ako 6 das ispraznom bezveznjikavom gova... onda ocene ispod 5 neces nikada ni imati potrebe da koristis. Koliko dajes filmu za koji kazes da je remek-delo 15/10 ?

A što tek ti kažeš za filmove kojima daješ 10/10 kada si ovome dao 6, a nahvalio ga do neba?
I nisam rekao da je bezvezan, već bezveznjikav.
Također nisam rekao da je govno niti da je sranje, već govance.
Postoji razlika
Ali da je isprazan, to je.
__________________
We don't make reviews to make money, we make money to make more reviews. http://passpopcorn.com/ Like us on Facebook - https://www.facebook.com/PassthePopcorn
DrugsBunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 00:25   #28
Sličnog je mišljenja i Đurđićka.

Plitak i blesav, ali umjereno zabavan, ja bih rekao.
charlie_63 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2013., 01:59   #29
Od filmova koji su izašli ove godine, ovaj mi je najbolji. Nije baš revolucija, ali zabavan je i dobro izveden.
Usporedio bih ga sa Oceanovih 11.

Volio bih da se priča malo više koncentrirala na same iluzioniste i njihove trikove. Nekako mi sve prebrzo završi i ostane dosta neodgovorenih pitanja. Glavni motiv filma se riješi u tri sekunde i to je to. Izgleda kao da se nisu snašli u režiji pa su random rezali neke scene da uštede vrijeme ili tko zna što.

Glumačka postava vrhunska. Jedino me rastužilo što Caine i Freeman očito guraju zadnjim snagama. Onaj mali "Zuckerberg" ima potencijala.

Moja ocjena je 8/10.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2013., 07:58   #30
meni i društvu je film bio odličan ...osvježavajuća promjena u odnosu na ono što smo mogli gledati posljednjih godinu dana, smakove svjeta, napade vanzemaljaca, zombije, vampire, vještice i ostala čudesa....
glumačka postava odlična, preporučam za pogledati
ocjena 9/10
__________________
If God is a DJ, life is a dance floor, you get what you're given, it's all how you use it
mala plava is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2013., 16:56   #31
gledao ga sinoc i odlican mi film bio, kraj mi je nenadjebiv, neocekivan totalno. 8/10
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
Zek@n is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2013., 18:49   #32
Quote:
Zek@n kaže: Pogledaj post
gledao ga sinoc i odlican mi film bio, kraj mi je nenadjebiv, neocekivan totalno. 8/10
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Moja ocjena je 8/10.
Film je dobar ali ne toliko ipak je 8 previsoka ocena.

Kraj je neocekivan samo ako si u zivotu odgledao jako mali broj filmova inace se lako provali.

Kao sto sam reko meni je film zabavan i sve ali 8-ica mi je za neke ozbiljnije filmove ovde je ipak zabava u prvom planu te otud i toliko komicnih scena.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2013., 18:52   #33
Ovo sam već napisala na drugom topiku, pa:
Zabavan film sa mnogo preokreta, zapetljana i zanimljiva priča koja drži vodu. Likovi malo nedorađeni, pa u skladu s time ima par klišeja, ali to je ionako u drugom planu, jer je priča najbitnija, a priča je stvarno dobra. Svi su iz kina izašli nasmijani i zadovoljni, pa to nije samo moj dojam. Malo je nezahvalno trpati ga u žanrove, jer iako ima elemente krimića, a po "građi" je triler, nema skoro uopće elemanata tragike, pa na kraju imaš osjećaj kao da si odgledao neku situacijsku komediju, recimo.
Super mi je što su opet glumili skupa Woody Harrelson i Jesse Eisenberg, koji su bili odličan duo u Zombielandu, a ovdje su bili dio većeg tima. Inače, cijeli postav je jako dobar - Michael Caine, Morgan Freeman... Nekako mi je čudno da se o ovom filmu nije malo više pričalo.
8/10.

***
Nego, onaj trik na početku, je li samo meni pogodio kartu, ili i vama?
Crveni Mjesec is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2013., 18:55   #34
Quote:
Jacob J. Harper kaže: Pogledaj post
Film je dobar ali ne toliko ipak je 8 previsoka ocena.

Kraj je neocekivan samo ako si u zivotu odgledao jako mali broj filmova inace se lako provali.

Kao sto sam reko meni je film zabavan i sve ali 8-ica mi je za neke ozbiljnije filmove ovde je ipak zabava u prvom planu te otud i toliko komicnih scena.
Jeb*ga, ja recimo smatram da sam pogledala dosta filmova, ali eto, kraj me zaista iznenadio. Naravno da sam povezala neke stvari i očekivala, da sad ne spojlam, ali taj glavni dio mi je ipak bio iznenađenje. Vsatko ima neku svoju subjektivnu skalu, i ja sam se recimo mislila izneđu 7 i 8, ali reko, kad je već toliko zanemaren, idem mu dati 8, možda nekog zaintrigira ocjena.
Crveni Mjesec is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2013., 21:14   #35
Quote:
Jacob J. Harper kaže: Pogledaj post
Film je dobar ali ne toliko ipak je 8 previsoka ocena.

Kraj je neocekivan samo ako si u zivotu odgledao jako mali broj filmova inace se lako provali.

Kao sto sam reko meni je film zabavan i sve ali 8-ica mi je za neke ozbiljnije filmove ovde je ipak zabava u prvom planu te otud i toliko komicnih scena.
dobro, mozda sam malo pretjerao ali imam cudan odnos sa ocjenjivanjem filmovima. ali film mi je stvarno dobar
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
Zek@n is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2013., 23:59   #36
Jučer ga napokon pogledala
Meni se film sviđa, zabavan je, cijelo vrijeme se nekaj događa, nije dosadan. Meni je feel good movie.
Glumačka postava odlična, i moram priznat da je i mene kraj iznenadil Odličan soundtrack...
nije sad neko remek dijelce, ali sasvim je ok Zanimljiva tema i napokon malo odmak od blesavih akcića i blockbustera na isti kalup..

btw. mom dečku je bolji Svjetki rat Z
__________________
Yearning again only to be myself
Tourniquet_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 12:31   #37
Quote:
Crveni Mjesec kaže: Pogledaj post
Nego, onaj trik na početku, je li samo meni pogodio kartu, ili i vama?
Najstariji i najjednostavniji trik.
Još ga je lakše prikazati na filmu jer se možeš zezati sa editiranjem.

Quote:
Tourniquet_ kaže: Pogledaj post
btw. mom dečku je bolji Svjetki rat Z
Bivšem dečku?
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 12:53   #38
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Bivšem dečku?
dala sam mu još jednu filmsku šansu


__________________
Yearning again only to be myself
Tourniquet_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2013., 19:13   #39
Meni je film bio odlican, bilo je smijesnih djelova, dobrih djelova, nikad dosadno, uvijek se nesto dogadalo. Kraj je skroz nepredvidiv! Dala sam mu ocjenu 8/10. Stvarno preporucam!
__________________
Svi smo mi djeca. Jedina razlika je u našim igračkama.
If you talk to God you're religious. If God talks to you, you're psychotic.
Moja Luna https://www.forum.hr/showthread.php?t=818958
LadyMoonlight is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2013., 12:08   #40
Zabavan film, volim takvu tematiku, cijelo vrijeme mi drzi"napetost" ( jos sam krmeljava pa nemam bolju rijec ). Kraj mi je malo pi.kast.
__________________
Miki Maus je štakor!
kleopatra_23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:00.