Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2014., 13:00   #61
Quote:
dr mladjo kaže: Pogledaj post
Ovo mi je jučer i cimerica preporučila, budem pogledala.

Hvala!
Urbanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2014., 17:26   #62
Odgledao ga pre nekoliko dana... Odlican film. Gluma je izvanredna. Ne bi me iznenadilo da ga opet pogledam za godinu dana.
Steta sto Jude Law nije malo vise u filmu.
Velika preporuka svima!
Fenomenalni Adrien Brody!
Slobodan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2014., 20:48   #63
prvo sam pomislio, gle film je kao Moonrise Kingdom . Hm,da dosadnjikavo i bedasto, ne volim takve iskarikirane,totalno nerealne scene . Svašta sam očekivao od svih tih pohvala i ocjena . .dobro da nisam išao u cinestar To gledati ,ne bi prežalio za čitavog života
Deck_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2014., 21:54   #64
Quote:
Deck_zg kaže: Pogledaj post
prvo sam pomislio, gle film je kao Moonrise Kingdom . Hm,da dosadnjikavo i bedasto, ne volim takve iskarikirane,totalno nerealne scene . Svašta sam očekivao od svih tih pohvala i ocjena . .dobro da nisam išao u cinestar To gledati ,ne bi prežalio za čitavog života
pa to i jest bit wesovih svih filmova.samo se sjeti steve zissouea :-)
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 11:40   #65
Quote:
dr mladjo kaže: Pogledaj post
wesa ili voliš ili ne..




Pogledam obavezno svaki njegov film i pogledt ću i slijedeće što napravi.

Ne mogu reći ništa o njegovim filmovima. Ne mogu reći da je film dobar.

Njegovi filmovi meni nisu ni zabavni ni smješni ni duboki, ali djeluju nekako naivno smirujuće i zavodljivo.
religula is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 12:37   #66
Quote:
religula kaže: Pogledaj post
Njegovi filmovi meni nisu ni zabavni ni smješni ni duboki, ali djeluju nekako naivno smirujuće i zavodljivo.
zato što su tako i snimani.glumci nemaju kučice(trailers),svi su u istom hotelu,zajedno jedu i to se osjeti.a da ne govorimo o kadrovima,mjuzi,modi 70ih,..kao magični realizam.
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 14:05   #67
Film koji srdačno preporučujem svima oko sebe ali ga svi pljuju.

Izvrsno ostvarenje, nimalo dosadan i genijalno snimljen (simetrični kadrovi su mi nešto najdraže u filmu, zajedno sa okretanjima kamere za 90° kao i onaj surrealistični motion blur), priča mi je interesantna ali mi je Zero nekako bio... ne znam, odmaknut. Suprotnost ostalim likovima u filmu, nekako mi se nije uklapao kako spada. Ipak, znam da bez njega film bi bio puno drugačiji, možda lošiji...

Sad ne znam jel da ga volim ili mrzim

Uglavnom, srdačne preporuke, film je zakon.

9/10
RomeoKrezubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 23:57   #68
mijenjaj društvo oko sebe :-)
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 23:22   #69
odlicna gluma, simpaticne fore, drugaciji od drugih, ali ipak pomalo dosadan
redchilli is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2014., 21:45   #70
Quote:
RomeoKrezubi kaže: Pogledaj post
Film koji srdačno preporučujem svima oko sebe ali ga svi pljuju.

Izvrsno ostvarenje, nimalo dosadan i genijalno snimljen (simetrični kadrovi su mi nešto najdraže u filmu, zajedno sa okretanjima kamere za 90° kao i onaj surrealistični motion blur), priča mi je interesantna ali mi je Zero nekako bio... ne znam, odmaknut. Suprotnost ostalim likovima u filmu, nekako mi se nije uklapao kako spada. Ipak, znam da bez njega film bi bio puno drugačiji, možda lošiji...

Sad ne znam jel da ga volim ili mrzim

Uglavnom, srdačne preporuke, film je zakon.

9/10
Kadrovi su fantastični neki su prava mala remek-djela. Meni se svidio, iako je neobičan - također, preporučujem...
ViktorViktorija is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2014., 09:48   #71
Quote:
dr mladjo kaže: Pogledaj post
,..kao magični realizam.
... na rubu groteske.
religula is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2014., 23:18   #72
Napokon sam ga pogledao.

Vrlo zanimljiva dinamika i kadrovi.
Ali mislim da bi europska verzija bila puno bolja u karakternom drajvu. Ovako je nešto tipa zanimljivog cirkusa dok ga gledaš. Poslije se ga ne sjećaš. Izašao si van i tražio si senzaciju za jedu noć.

Svakako vrlo zanimljiva priča sjebana hollywoodskim težištem na efektima (ambient)
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 23:45   #73
Vrh svih vrhova s najacom glumackom postavom ikad The royal tenenbaums (2001)
John13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2014., 00:42   #74
Prva polovica filma odlična, druga polovica mi se nekako izgubi, ali je svakako riječ o zanimljivom filmu. Fiennes je fantastičan.
__________________
Were you about to call me an asshole?!
Swagger is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2014., 21:51   #75
Quote:
Dulcinea_ kaže: Pogledaj post
Ovako... bila sam dovoljno šašava da pogledam film dva puta u dva dana. Zaredom.
Jednostavno nisam nakon prvog gledanja bila sigurna što da mislim (osim što sam bila oduševljena kamerom ). Priznajem, nisam prije gledala niti jedan Andersonov film i mislim da ću morati. (Slobodno primam preporuke s kojime da krenem ) Ima divno, divno oko za kameru i za kadar! Boje u filmu su predivne, doslovno sve izgleda vrlo nestvarno (as it is) i kao slika. U filmu mi je baš očigledan paradoks u kadrovima - s jedne strane toliko je sva scenografija kičasta, dok s druge strane kadrovi su tako savršeno simetrični. Ovo mi je baš bilo samo točka na i što se tiče savršenog kadridanja:


Što se samoga filma tiče... jedna riječ kojom bih ga opisala - zabavan. Zabavan, ali i bizaran do genijalnosti. Gluma je odlična i stvarno mislim da su se svi jako dobro zabavili i guštali snimajući ga. Radnja sama po sebi nije neki rocket science, ali kao što rekoh, film je zabavan, drugačiji i ima totalno onakve trash kriminalističke/investigative elemente koji mu daju baš poseban šarm.
Sve u svemu, jako sam ugodno iznenađena i baš mi je simpatičan bio film. Dapače, vrlo simpatičan i osvježavajuć.
ja sam ga danas pogledala i mislim da ću još jednom, potpis na post
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2014., 12:14   #76
Jako lijep film sa vrhunskom kamerom, glumcima i atmosferom. Dijalozi su solidni a ima i par dobrih komicnih trenutaka kao i skrivenih detalja.


No, prica je tanka i to je steta. Jedina stvar koja me drzala u neizvjesnosti je bila sto znaci onaj madez na licu one cure a na kraju ni to nista nije znacilo. Ovo sve drugo sto se tice radnje je bilo iz sablone tako da je ikakva neizvjesnost nestala nakon pola sata. Treba pogledati zbog kamere i ostalog ali moglo se i malo bolju pricu ubaciti.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 11:12   #77
ja sam ga sinoć tek pogledala..
zabavan je na momente (ovo je ključno "na momente") i slike/kadrovi su super..gluma je odlična. međutim linkovi su jako površni i ne shvaćaš ih ozbiljno. al valjda to i nije takav film? Kako je rečeno u zadnjem komentaru, radnja nije neizvjesna i u jednom momentu sam čekala kad će završit. da je film trajao 20 minuta više bi se unervozila. od takvih filmova uvijek očekujem da će bit uzbudljivi, ovaj to baš i nije i zaboravit ću ga. film je drukčiji što po meni ne znači genijalniji i zapravo mi je nevjerojatno da se ovakav film trpa u genijalne kad je šuplji u nekim segmentima i da su linkovi osim gustava (i eventualno zera) nedovoljno zanimljivi. čisto ok za pogledat. ako bi morala dat neku ocijenu..dala bi +3/5.
__________________
Za spasiti svijet nemam ideju..

Zadnje uređivanje Terranea : 19.01.2015. at 11:27.
Terranea is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 01:07   #78
Not my cup of tea.

Sve je izvrsno, i više od toga: scenografija, kostimografija, fotografija/kamera, gluma... a najimpresivnija je količina ubačene love.
I ništa od tog izvrsnog nije me taklo, zapravo sam od nekog momenta jedva čekala da završi, jer mi je bilo sasvim dosta tog šarenila i "stila" što se slijevao s ekrana... A nigdje ničega. Šuplja "ćarlakurija", što bi rekli dalmoši.

Taj samo(za)dovoljan kičeraj i manirizam mene jednostavno ne drži - vizualno bogatstvo kadrova i apsurdno/groteskna storija zanimljivi su mi maksimalno pola sata.

Sorry, al ja tu jednostavno ne vidim "veću sliku". Ili je nema uopće, ili ju je pojela nečija fascinacija svime što se u međuvremenu nasnimalo...

Rekla bih - film baš za fanove Wesa Andersona. Nedovoljno za izuzetnu ocjenu.
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar

Zadnje uređivanje Špranja : 20.01.2015. at 01:25.
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 17:54   #79
meni ima smisla takav lepršav i rasterećen pristup pogotovu što je u središtu priče jedan otmjeni skupocjeni hotel sa svim svojim protagonistima=trulom aristokracijom. ono, boli ih kuki za sve, ima se para i uživa se.
roblje ih poslužuje, koprca se i skuplja mrvice.
dakle ova parodija itekako ima smisla.
film je u svojoj srži ustvari žalostan i nepravedan
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 23:50   #80
Odličan film, oduševio me.

Da ne znam ko ga je snimio, mislio bi da iza njega stoji Tim Burton a dotičnog obožavam.
dr.Bojler is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:20.