Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.07.2014., 00:18   #1
Pitanja o kemiji, "znakovima", intimi i ostalim stvarima...

Kontam da sam opet zaje.... naslov, ali ok.
I pišem ovo u polu snu.

Dakle zanimaju me neke stvari koje, prema dosadašnjem iskustvu, nisam u stanju osjetiti ili zbog odbojnosti me ne privlače.
Razlog ove teme je to što mi problem predstavljaju moje određene "mušice", sada kada sam odlučio malo poraditi na mojem "ljubavnom životu". :P

1) Kemija!

Toliko puno puta sam to ovdje pročitao i moram zaista pitati: Što je to točno?
Kako izgleda taj osjećaj? Vjerojatno glupa pitanja koja je teško odgovoriti, ali svejedno, evo...
Kako bih trebao reagirati? Da li je ona nužna za vezu?
Prema onome što sam pročitao ovdje, čini se da je jako bitna.

2) Znakovi!

Bit ću iskren, totalno sa slijep što se tiče "body language-a". Osmjehe i dodire shvaćam na prijateljski način.
Ne bih znao kada učiniti "korak naprijed".
Najbolje bi bilo da osoba s kojom sam u vezi preuzme inicijativu i da me vodi. :P

3) Intima!

E, ovo je vjerojatno najgore.
Fizičke dodire baš i ne volim, tj, tek prije tjedan dana sam po prvi puta zagrlio najbolju frendicu. (Da, smijte se! :P)
Iskazivanje osjećaja mi nikada nije išlo. Jedno je pisati po forumu, a totalno drugo je pričati s nekime uživo.
Kada pričam uživo, pričam kao robot, ujednačeno i nezanimljivo.
Mogu zbijati šale i voditi prijateljske razgovore, ali nešto intimnije, jako teško.
Jedinac sam i nisam naviknuo na dijeljenje nečega, stoga bi i stvari kao što je spavanje zajedno teško palo.
Cimera na faksu nisam mogao podnijeti (nismo spavali zajedno. :P).


Sad, kako prijeći preko toga, jer to je nešto što me oduvijek predstavljao problem?
Da li ima još netko takav i da li je uspio/la to nekako riješiti?

Imam 23 godine i kada vidim neki par ili nešto "cheezy" na TV-u, čini se jako privlačno i nešto što bih volio imati, ali kada zamislim sebe u tim situacijama...
MadAce is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 12:37   #2
Kaj je sa tobom? Kakve kočnice imaš? Gadi ti se ili što? Nisam dobro razumjela baš, gadi ti se sex sam po sebi ili opčenito intiman biti sa curom?
Ovo što si napisao samo po sebi zvuči zabrinjavajuće.
MaloJa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 12:45   #3
Dobar psihoterapeut će ti koristiti više od svih forumaša zajedno.
advocatus82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 14:40   #4
Vjerujem da imam mentalnu blokadu.
Općenito mi biti intiman s bilo kime mi je odbojno. Kao ideja se čini kao nešto lijepo, naravno, ali da ja to radim, teško.

Quote:
advocatus82 kaže: Pogledaj post
Dobar psihoterapeut će ti koristiti više od svih forumaša zajedno.
Možda, da nije psihoterapija i sve što počinje sa "psiho-" u mojoj obitelji veliki taboo.
Jedanput sam išao kod psihijatra i nikada više.
Na kraju sam dobio "Ti-si-muško-i-ne-smiješ-se-tako-ponašati" reakciju od svoje obitelji i to me je dotuklo, a problem ostaje. Tako da tu opciju križam.
MadAce is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 15:08   #5
Quote:
MadAce kaže: Pogledaj post

1) Kemija!
Prema onome što sam pročitao ovdje, čini se da je jako bitna.

2) Znakovi!
Najbolje bi bilo da osoba s kojom sam u vezi preuzme inicijativu i da me vodi. :P

3) Intima!
Jedinac sam i nisam naviknuo na dijeljenje nečega, stoga bi i stvari kao što je spavanje zajedno teško palo.
Cimera na faksu nisam mogao podnijeti (nismo spavali zajedno. :P).


Sad, kako prijeći preko toga, jer to je nešto što me oduvijek predstavljao problem?
Da li ima još netko takav i da li je uspio/la to nekako riješiti?

Imam 23 godine i kada vidim neki par ili nešto "cheezy" na TV-u, čini se jako privlačno i nešto što bih volio imati, ali kada zamislim sebe u tim situacijama...
1. Kemija = ona bi se sevila, tebi se digo.
2. Znakovi = telepatija. Mi muski to nemamo razvijeno ko zene pa se pomiri da nam treba crtat.
3. Intima = odrasti trebas prije ili kasnije, odi u vojsku. Ilii ces izici Kao muskarac, ili Kao Peder. Ak Nisi mogao smislit camera, moguce da Nisi Peder.
dangerz0ne is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 15:36   #6
Quote:
MadAce kaže: Pogledaj post
Vjerujem da imam mentalnu blokadu.
Općenito mi biti intiman s bilo kime mi je odbojno. Kao ideja se čini kao nešto lijepo, naravno, ali da ja to radim, teško.



Možda, da nije psihoterapija i sve što počinje sa "psiho-" u mojoj obitelji veliki taboo.
Jedanput sam išao kod psihijatra i nikada više.
Na kraju sam dobio "Ti-si-muško-i-ne-smiješ-se-tako-ponašati" reakciju od svoje obitelji i to me je dotuklo, a problem ostaje. Tako da tu opciju križam.
eh, ako te samo to koči, šta če ti obitelj reči imaš rješenje:
danas se psihoterapija zna i popularno nazivati osobni razvoj ili osobni rast
(inače ovo nije moja fora, nego je jedna psihologinja/psihoterapeutkinja na svom predavanju govorila o tome jer se ljudi boje riječi, pa sad niču centri za osobni razvoj/rast ili kako to več nazovu upravo zbog tog razloga, da je ljudima lakse, jer se ne spominje ta 'čudna, teška' riječ)
__________________
Dal želite da budete anonimni?
anonymus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 15:54   #7
Quote:
MadAce kaže: Pogledaj post
Možda, da nije psihoterapija i sve što počinje sa "psiho-" u mojoj obitelji veliki taboo.
Jedanput sam išao kod psihijatra i nikada više.
Na kraju sam dobio "Ti-si-muško-i-ne-smiješ-se-tako-ponašati" reakciju od svoje obitelji i to me je dotuklo, a problem ostaje. Tako da tu opciju križam.
Ako ti je glavna stvar kod toga reakcija obitelji koja je očito sjebana, nećeš problem nikad riješiti. Kvaka ti je baš u tome da funkcioniraš neovisno o toj reakciji.

A po načinu kako si to opisao i kompleksnosti smetnji koje imaš, ne vjerujem baš da je to rješivo kroz neki frendovski razgovor ili intimnu situaciju. Zato i nisam krenuo raščlanjivati tvoje opise. Mislim da ti baš treba analitički razgovor sa stručnjakom.
advocatus82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 15:56   #8
Quote:
dangerz0ne kaže: Pogledaj post
1. Kemija = ona bi se sevila, tebi se digo.
2. Znakovi = telepatija. Mi muski to nemamo razvijeno ko zene pa se pomiri da nam treba crtat.
3. Intima = odrasti trebas prije ili kasnije, odi u vojsku. Ilii ces izici Kao muskarac, ili Kao Peder. Ak Nisi mogao smislit camera, moguce da Nisi Peder.
1. Nikada se nije desilo.
2. Crtati, reći i pokazati.
3. Mogu se brinuti sam za sebe, živio sam sam većinu vremena dok sam studirao, ali to ne pomaže s intimom. Tko je camer?

Quote:
anonymus kaže: Pogledaj post
eh, ako te samo to koči, šta če ti obitelj reči imaš rješenje:
danas se psihoterapija zna i popularno nazivati osobni razvoj ili osobni rast
(inače ovo nije moja fora, nego je jedna psihologinja/psihoterapeutkinja na svom predavanju govorila o tome jer se ljudi boje riječi, pa sad niču centri za osobni razvoj/rast ili kako to več nazovu upravo zbog tog razloga, da je ljudima lakse, jer se ne spominje ta 'čudna, teška' riječ)
Eh, zvuči dobro, no to svejedno dođe na isto.
Doktori, savjetnici, bilo što što "pomaže na taj način" će završiti olujom kod kuće. :P
Ali hvala na savjetu.
MadAce is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 16:21   #9
Quote:
MadAce kaže: Pogledaj post
1. Nikada se nije desilo.
2. Crtati, reći i pokazati.
3. Mogu se brinuti sam za sebe, živio sam sam većinu vremena dok sam studirao, ali to ne pomaže s intimom. Tko je camer?



Eh, zvuči dobro, no to svejedno dođe na isto.
Doktori, savjetnici, bilo što što "pomaže na taj način" će završiti olujom kod kuće. :P
Ali hvala na savjetu.
Camer = cimer. Lapsus tipke.
dangerz0ne is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 16:30   #10
Majstore, ti MORAŠ potražiti stručnu pomoć jer ovo nisu male stvari koje tebe muče nit su uobičajene.

A obitelj pošalji u kurac, ako ti neće biti podrška, čemu onda služe?
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 17:18   #11
Quote:
MadAce kaže: Pogledaj post
Eh, zvuči dobro, no to svejedno dođe na isto.
Doktori, savjetnici, bilo što što "pomaže na taj način" će završiti olujom kod kuće. :P
Ali hvala na savjetu.
A zašto ti obitelj uopće mora znati kamo ideš i kome se obraćaš?

Ja najiskrenije mislim da problem koji si opisao nije rješiv laičkim metodama, odnosno, ako zbilja isključuješ opciju da pitaš stručnjaka, nećeš ga nikad i nikako riješiti. Osim ako ti se posreći da nađeš curu koja je slučajno psihoterapeutkinja po struci, i spremna je u intimnom ozračju primijeniti stručno znanje na tebi.

A nekako naslućujem da je obitelj manji problem. I tebe je intimno sram doći negdje i priznati da trebaš stručnu pomoć. Zato bi najradije to tretirao kao neki uobičajeni problem za koji možeš pokupiti neki savjet od frenda uz pivu. Ali bojim se da imaš problem koji je malo ozbiljniji od situacije u kojoj je netko iskompleksiran jer ima kvrgav nos. Što prije to prihvatiš to bolje.
advocatus82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 17:25   #12
Quote:
MadAce kaže: Pogledaj post
Kontam da sam opet zaje.... naslov, ali ok.
I pišem ovo u polu snu.

Dakle zanimaju me neke stvari koje, prema dosadašnjem iskustvu, nisam u stanju osjetiti ili zbog odbojnosti me ne privlače.
Razlog ove teme je to što mi problem predstavljaju moje određene "mušice", sada kada sam odlučio malo poraditi na mojem "ljubavnom životu". :P

1) Kemija!

Toliko puno puta sam to ovdje pročitao i moram zaista pitati: Što je to točno?
Kako izgleda taj osjećaj? Vjerojatno glupa pitanja koja je teško odgovoriti, ali svejedno, evo...
Kako bih trebao reagirati? Da li je ona nužna za vezu?
Prema onome što sam pročitao ovdje, čini se da je jako bitna.

2) Znakovi!

Bit ću iskren, totalno sa slijep što se tiče "body language-a". Osmjehe i dodire shvaćam na prijateljski način.
Ne bih znao kada učiniti "korak naprijed".
Najbolje bi bilo da osoba s kojom sam u vezi preuzme inicijativu i da me vodi. :P

3) Intima!

E, ovo je vjerojatno najgore.
Fizičke dodire baš i ne volim, tj, tek prije tjedan dana sam po prvi puta zagrlio najbolju frendicu. (Da, smijte se! :P)
Iskazivanje osjećaja mi nikada nije išlo. Jedno je pisati po forumu, a totalno drugo je pričati s nekime uživo.
Kada pričam uživo, pričam kao robot, ujednačeno i nezanimljivo.
Mogu zbijati šale i voditi prijateljske razgovore, ali nešto intimnije, jako teško.
Jedinac sam i nisam naviknuo na dijeljenje nečega, stoga bi i stvari kao što je spavanje zajedno teško palo.
Cimera na faksu nisam mogao podnijeti (nismo spavali zajedno. :P).


Sad, kako prijeći preko toga, jer to je nešto što me oduvijek predstavljao problem?
Da li ima još netko takav i da li je uspio/la to nekako riješiti?

Imam 23 godine i kada vidim neki par ili nešto "cheezy" na TV-u, čini se jako privlačno i nešto što bih volio imati, ali kada zamislim sebe u tim situacijama...
Mislim da je problem u cimeru
Naravno zezam te
Teško da ćeš svoj problem riješiti tu na forumu, pogotovo na LJESU ...
Za to postoje stručnjaci, koji ti stvarno mogu pomoći. Kažu da je priznavanje problema velik korak tako da eto taj si korak već napravio...sad samo to ispričaj stručnoj osobi.
Ne mora obitelj sve znati... ne zna da si otvorio ovu temu jel da? Eto tako ne mora ni znati kamo ideš srijedom u 18 sati
Ako želiš stvarno nešto pormjeniti onda je vrijeme da kreneš
Sretno!
BoMe is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 18:51   #13
Quote:
advocatus82 kaže: Pogledaj post
A zašto ti obitelj uopće mora znati kamo ideš i kome se obraćaš?

Ja najiskrenije mislim da problem koji si opisao nije rješiv laičkim metodama, odnosno, ako zbilja isključuješ opciju da pitaš stručnjaka, nećeš ga nikad i nikako riješiti. Osim ako ti se posreći da nađeš curu koja je slučajno psihoterapeutkinja po struci, i spremna je u intimnom ozračju primijeniti stručno znanje na tebi.

A nekako naslućujem da je obitelj manji problem. I tebe je intimno sram doći negdje i priznati da trebaš stručnu pomoć. Zato bi najradije to tretirao kao neki uobičajeni problem za koji možeš pokupiti neki savjet od frenda uz pivu. Ali bojim se da imaš problem koji je malo ozbiljniji od situacije u kojoj je netko iskompleksiran jer ima kvrgav nos. Što prije to prihvatiš to bolje.
A čovječe, sad ispada da moram u ludnicu.

Problem je u tome što živim u malom mjestu i gdje god da idem moram koristiti auto, ne izlazim često jer jednostavno nema onoga čega me zanima, pa je stoga jako primjetno kada bih otišao negdje.
Plus, moji starci moraju sve znati i definitnivno će skužiti da nešto skrivam. I prije su. :P

Htio sam zapravo iznjeti svoje neke probleme i vidjeti da li ima netko ovdje sličan i možda netko tko je prešao preko toga.

Iskreno, nisam se nadao baš ovakvim reakcijama.

Ali hvala na savjetu!
MadAce is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 22:33   #14
Quote:
MadAce kaže: Pogledaj post
A čovječe, sad ispada da moram u ludnicu.
Daleko od toga. Ja idem kod jedne psihologinje zbog nekih pizdarija koje su mi se nadogađale u životu, i zapravo se radi o osobi s kojom pričam onako kako bih pričao s frendicom na kavi, ne plaćam ju jer je savjetovalište državno, a jedina razlika između nje, i neke moje prosječne frendice je u tome što je stručnija za neke stvari, i sposobna se baviti bilo čim što me muči, bez da na kraju skrene razgovor na zajebanciju jer je njoj tako lakše. To ti je nekakva prednost razgovora sa stručnom osobom, a u nekom trenu kad ju više ne budem trebao, mi možda i bude frendica.

A nisam slučaj za ludnicu. Samo sam doživio nešto više apsurda u životu od prosječnog čovjeka, i u nekom trenutku sam odlučio to negdje filtrirati.
advocatus82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 22:45   #15
Quote:
advocatus82 kaže: Pogledaj post
Daleko od toga. Ja idem kod jedne psihologinje zbog nekih pizdarija koje su mi se nadogađale u životu, i zapravo se radi o osobi s kojom pričam onako kako bih pričao s frendicom na kavi, ne plaćam ju jer je savjetovalište državno, a jedina razlika između nje, i neke moje prosječne frendice je u tome što je stručnija za neke stvari, i sposobna se baviti bilo čim što me muči, bez da na kraju skrene razgovor na zajebanciju jer je njoj tako lakše. To ti je nekakva prednost razgovora sa stručnom osobom, a u nekom trenu kad ju više ne budem trebao, mi možda i bude frendica.

A nisam slučaj za ludnicu. Samo sam doživio nešto više apsurda u životu od prosječnog čovjeka, i u nekom trenutku sam odlučio to negdje filtrirati.
Zapravo takva vrsta savjetnika mi se sviđa, mix prijateljskog i profesionalnog.
Možda bih trebao se raspitati o tome.

Btw, nadam se da ti razgovori s njom pomažu.
MadAce is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 23:09   #16
Quote:
MadAce kaže: Pogledaj post

3) Intima!

E, ovo je vjerojatno najgore.
Fizičke dodire baš i ne volim, tj, tek prije tjedan dana sam po prvi puta zagrlio najbolju frendicu. (Da, smijte se! :P)
Iskazivanje osjećaja mi nikada nije išlo. Jedno je pisati po forumu, a totalno drugo je pričati s nekime uživo.
Kada pričam uživo, pričam kao robot, ujednačeno i nezanimljivo.
Mogu zbijati šale i voditi prijateljske razgovore, ali nešto intimnije, jako teško.
Jedinac sam i nisam naviknuo na dijeljenje nečega, stoga bi i stvari kao što je spavanje zajedno teško palo.
Cimera na faksu nisam mogao podnijeti (nismo spavali zajedno. :P).


Sad, kako prijeći preko toga, jer to je nešto što me oduvijek predstavljao problem?
Da li ima još netko takav i da li je uspio/la to nekako riješiti?

Imam 23 godine i kada vidim neki par ili nešto "cheezy" na TV-u, čini se jako privlačno i nešto što bih volio imati, ali kada zamislim sebe u tim situacijama...
Kakav osjecaj u tebi budi tudi dodir? Osjecas li se nelagodno, anksiozno?

Kako pozdravljas bliske ljude? Zagrljaj, poljubac u obraz? Ili samo obicno rukovanje? Izbjegavas li sve osim rukovanja?
__________________
"Truth is like poetry. And most people fucking hate poetry." - Overheard at a Washington, D.C. bar
Abaddon0100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 23:10   #17
Quote:
MadAce kaže: Pogledaj post
Zapravo takva vrsta savjetnika mi se sviđa, mix prijateljskog i profesionalnog.
Možda bih trebao se raspitati o tome.

Btw, nadam se da ti razgovori s njom pomažu.
Pa zapravo sam ti to i sugerirao. Greška je što ljudi to na prvu percipiraju kao da ideš kod nekoga tko jedva čeka da ti nalijepi etiketu luđaka. Samo, ja sam imao i malo sreće. Atmosfera u razgovoru ti zapravo ovisi o karakteru osobe s kojom pričaš. Ova moja je super, a među psiholozima, kao i u svemu drugom, ima svakakvih. Ako ti ne paše jedan stručnjak, nađeš drugog.

Jedino što je tu još bitno je da ne očekuješ da će ti ta osoba, čak i ako je najbolja na svijetu, riješiti sve u jednom razgovoru. To ne radi na principu tablete koju popiješ pa si super za 15 minuta. Toj osobi će, kako god okreneš trebati neko vrijeme da te upozna, i da shvati što se tebi događa, i što se s tim može napraviti. Puno ovisi i o tebi. Terapeut može raditi samo s onim što mu ti o sebi kažeš. Ako ti ne kažeš ništa bitno, nećeš ni dobiti ništa bitno.
advocatus82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 23:57   #18
Quote:
MadAce kaže: Pogledaj post
1) Kemija!

Toliko puno puta sam to ovdje pročitao i moram zaista pitati: Što je to točno?
Kako izgleda taj osjećaj? Vjerojatno glupa pitanja koja je teško odgovoriti, ali svejedno, evo...
Kako bih trebao reagirati? Da li je ona nužna za vezu?
Prema onome što sam pročitao ovdje, čini se da je jako bitna.
To je catchword koja je postala popularna u zadnje vrijeme. Ženama vrlo bitno stanje ponesenih osjećaja, hirovito i nestabilno, koje mali povodi mogu još više razbuktati ili totalno uništiti, u kom se povezuju s partnerom.
__________________
Pipiii!!!
Popij Pipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 01:23   #19
Slažem se sa forumašima koji kažu kako je tvoj problem velik.

Potraži stručnu pomoć!

Ispipaj može li ti najbolja prijateljica koju si spomenuo ikako pomoći...

Roditelje steraj gdje im je mjesto!
Pa jesu li te kao malog ikada grlili, ljubili, mazili, dopustili da spavaš u njihovom krevetu.!?

Kemija je kada se napetost između dvoje ljudi može rezat pošadom; i kada jednostavno ne mogu bit sami
a da se ne zapale!

Ti si petsto dvadeset i deveti lik na forumu koji je školom dogurao do poluakademske titule,
a da je u socijalnom smislu vrtićke dobi...
Jadni moji ljudi! Koliko ste samo tuđih sranja istrpili!!!
__________________
Dalmatinac je na svoju ruku, varljiv ženi a vjeran Hajduku!
trinaest i po is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 01:50   #20
Quote:
trinaest i po kaže: Pogledaj post
Ti si petsto dvadeset i deveti lik na forumu koji je školom dogurao do poluakademske titule,
a da je u socijalnom smislu vrtićke dobi...
Jadni moji ljudi! Koliko ste samo tuđih sranja istrpili!!!
Dragi trinaest i po,
zašto je nužno loše da je u smislu vrtićke dobi?
Štovani gospodin Isaac Newton je bio djevac cijeli život, unatoč tomu je među par najvećih umova ljudske vrste.


Lijep pozdrav
Doktor Zločesti is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:18.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger