Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.08.2016., 12:57   #1
Povrat oduzetog oružja

Pozdrav, da ne duljim, prešli smo granicu RH i BiH, nas je bilo petoro u autu, ušli smo unutar BIH kilometar i vratili se natrag nakon pola sata, na prijalazu nije bilo policije ni carine, radi se o prijelaz koji lokalni redovito prolaze a i planinari ga koriste svakodnevno, na povratku nas je dočekala policijska ophodnja. Bili su korektni i nakon šta su utvrdili naše identitete i zaključili da nismo pod nikakvim sankcijama krenuli su pretraživat auto, u autu sam imao samostrel koji zbog svoje snage <150lb ne podlježe prijavi policije, al problem je šta sam sa njime prešao granicu te mi je isti oduzet uz potvrdu o privremenom oduzimanju. E sad, mi smo bili u pp napisan je zapisnik te očekujemo suđenje za prekršaj prelaska granice ali uz dosta olakotnih okolnosti. Mene zanima , da li ja mogu otići u pp te preuzeti samostrel pošto je privremeno oduzet, a suđenje nije održano ?
vsplit is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 13:34   #2
otići možeš a dobiti ga nećeš dok ne završi postupak a i kasnije je upitno

čl.92 st.1 toč 27 i st.2 http://www.zakon.hr/z/270/Zakon-o-oružju
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 13:11   #3
Da se vratim na moj slućaj, kad onda nastupa zastara za prelaz granice, te da li onda ako je nastupila zastara mogu otići u PP tražiti povrat samostrela,jer od kada smo privedeni do danas nisam dobia nikakav poziv za sud ili bilo kakvu obavjest od pravosudnih organa RH? Unaprijed hvala.
vsplit is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 20:17   #4
Ima vremena za sud.polako,rok je 4 godine od počinjjenja prekršaja.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2016., 10:16   #5
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Ima vremena za sud.polako,rok je 4 godine od počinjjenja prekršaja.
Baš si me utješija, hvala svejedno.
vsplit is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2016., 15:49   #6
sasvim svejedno ionako nema oružja nazad.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:20.