Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old Danas, 20:12   #4821
Hrvatska pod hitno mora smanjit porezno opterećenje na plaće, ako želi imati nadu u kakvu - takvu budućnost zemlje u financijskom smislu. Što je jednoj Njemačkoj godišnje usisati 20.000 tak tisuća mladih Hrvata? Ništa, dapače s užitkom će to napraviti jer se naši ljudi integriraju vrlo lako u njemačko društvo i prepoznati su kao dobri radnici.

A to je samo Njemačka, što će biti kada Austrija otvori granice, i već spomenuta UK (ako ostane dio single marketa)?

Ovo je u konačnici dobro jer će se nešto MORATI mijenjati. Nema više kozmetičkih zahvata, ovo je ili-ili.
SunForYou is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 21:06   #4822
Quote:
ericsson kaže: Pogledaj post
Moj je dojam da bi. Jer, čini mi se da uglavnom odlaze oni koji ne glasaju za HDZ, i koji shodno tome nemaju nikakvu mogućnost prosperirati u uhljebničkom HDZ sustavu. A to je upravo ono što HDZ želi, da oni koji nisu njihovi odu, a oni koji jesu njihovi ostanu, i da na taj način vječno budu na vlasti. A nakon tolikih godina jasno je da njima savršeno odgovara da se ništa ne mijenja. Boli njih kurac tko nas je sve prestigao, i tko će nas sve prestići, njima je bitno samo to da su oni na vlasti.
Mlaćenje prazne slame, uostalom SDP je dva puta bio na vlasti tako da ponavljam - mlaćenje prazne slame.

Koji dio populacije odlazi? Mislim da donekle imaš pravo, odlazi dio populacije koji očekuje jaki etatizam (država mora dati posao, razvijati ovo i ono...) i kada shvate da to izostaje, onda kreće gađanje govnima i odlazak.
Najčešće se vani ulovi kakav minimalac, dobije se neki oblik socijalne pomoći i zbog valutne razlike ostvari se iluzija "pristojnog života" i zadovoljstvo raste.
Old Danas, 21:21   #4823
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Mlaćenje prazne slame, uostalom SDP je dva puta bio na vlasti tako da ponavljam - mlaćenje prazne slame.

Koji dio populacije odlazi? Mislim da donekle imaš pravo, odlazi dio populacije koji očekuje jaki etatizam (država mora dati posao, razvijati ovo i ono...) i kada shvate da to izostaje, onda kreće gađanje govnima i odlazak.
Najčešće se vani ulovi kakav minimalac, dobije se neki oblik socijalne pomoći i zbog valutne razlike ostvari se iluzija "pristojnog života" i zadovoljstvo raste.
komentirao bi samo ovo - jaki etatizam. drzava ne mora dati stanove i posao i vikendice i radnicke domove i godsnje na moru itd., mozda se malo i prejeralo sa tim za vrijeme juge. ali drzava mora dati jako sudstvo i policiju i sustav vrijednosti, znaci ako ja gradim nesto (znaci ne ocekujem da mi padne s marsa vec JA gradim nesto) onda ocekujem da to prezivi par generacija. znaci zelim svojim unucima nesto ostavit u amanet, nesto sto mi nece prvi lopov otet kad mu padne napamet. to nesto pocinje i od plate, dakle drzava ne moze dizat namete onda kad joj usfali para, jer ja ne mogu radit dva ili tri posla kad meni usfali para. niti to zelim svojim potomcima. znaci etatizam koji sluzi jednom uredjenom drustvu a ne etatizam koji sluzi cijedjenju svojih "podanika". i u tom smislu i rijec sluzba, hrvatska drzava treba da sluzi hrvatskom gradjaninu a ne obratno. u suprotnom hrvatski gradjanin ode negdje gdje ce ta neka strana drzava da sluzi tom hrvatskom gradjaninu, pa koliko toliko, bolje ista nego ista. e sad ti to objasni nekom, kad citas ovo sto se pise po netu svi zazivaju sluzenje drzavi (ili crkvi ili stranci ili ideologiji ili svemu zivom, samo se trazi da narod robija, a u zvijezde se kuju martyrs za "nasu stvar"..... ) a drzavu niko neproziva za ne-sluzenje gradjanima.
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:35.