Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2017., 19:00   #1
Tuženje zatvora

Dali netko zna koliki je rok za podizanje tužbe protiv zatvora tj. uvjeta života u njemu. Zanima me zakonski rok za podizanje tužbe.
__________________
čipaći-ćitaći
peppper is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 19:33   #2
Ovisi za što ih tužiš. Rok je dok to za što ih tužiš ne uđe u zastaru. Zastare su na godinu, tri, pet, deset godina, ili do vječnosti ako je u pitanju ratni zločin.
To za uvjete života vjerojatno nema dug rok, ne djeluje mi kao teži zločin.
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 11:48   #3
ne može ih tužit za ništa.Može tužit samo RH.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 22:47   #4
Zar ne, vrijedi ona priča kako naši zatvori ,ne mogu osigurati , po zatvoreniku u sobi ,određen broj kvadrata ,koji mu zakonodavac garantira sa minimuom te ga ne može ispoštivati,..dok su naprotiv sobe dobroznane i prenapučene, dakle pitanje je, da li bi vrijedila oli pomogla tužba u Strasbourgu ,za kršenje ljudskih prava individua?
žaccko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 23:07   #5
Za Strasbourg mislim da treba iskoristiti sva pravna sredstva pred Hrvatskim sudovima pa tek onda tamo.

Problem je dokazivanja, kao i uvijek. Mislim da u Remetincu dnevno dobiju 24 prijave zbog kršenja uvjeta držanja ljudi. Sumnjam da se sve uopće ozbiljno prihvaćaju, kamoli rješavaju. Iako je bilo po novinama da ljudi dobivaju odštete od par sto tisuća kuna.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 23:24   #6
Pa neka dečki probaju,koji smatraju da su time ugroženi,pošto samtram da ionako nemaju što izgubiti ,tja nismo više u komunističkim vremenima niti podliježemo dikattorskoj politici pravosuđa.
žaccko is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 11:02   #7
Postoji redosljed žalbi,pritužbi pa sudovanja https://www.zakon.hr/z/179/Zakon-o-i...-kazne-zatvora
http://www.autograf.hr/sve-vise-tuzb...a-u-zatvorima/
http://www.vecernji.hr/hrvatska/usta...dobiti-1094172
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 01:34   #8
Da, da obavezno tužiti zatvor, vrijeme je da se poboljšaju zatvori u ovoj državi.
Jollman is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 09:02   #9
Točno,jer je zatvor kriv što su pošteni u njemu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 12:24   #10
smijem li i ja, kao prolaznik kroz ovu temu, tužiti zatvor?
napominjem da nemam doticaja niti sa pravosudnim sistemom ili zatvorskim kaznama. zatvorenici ce dobiti bolji standard, a ja zaradu kroz prizmu humanosti.
mozda izađem i na televizor.
Jo_Munja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 12:38   #11
Može ih tužit onaj koji misli je oštećen kao i za bilo što drugo.napišeš tužbu,ubodeš taksu i čekaš da sud odbaci tužbu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:42.