Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2017., 09:31   #1921
ninuška, jesi morala i na poreznu?
crvenaruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 09:43   #1922
Quote:
crvenaruža kaže: Pogledaj post
ninuška, jesi morala i na poreznu?
Da, i to napravi prije nego odeš u banku. Ja sma prvo otišla u banku, pa sam nakon nekoliko dana dobila pismo od nekakve filijale (nemam pojma šta je to) da imaju moje različite podatke - oni vuku podatke iz Porezne. Dakle, od Porezne su vidjeli da imam staro prezime, a u banci je pisalo novo, pa su mi to dali do znanja. Podatci u banci i Poreznoj se moraju poklapati uglavnom.

Za Poreznu mi je trebala stara porezna kartica, vjenčani list čak i ne, ali ja živim u malom mjestu i žena me zna, tako da je opet malo lakše ako nešto i zafali.
__________________
Dream until your dreams come true!
Ninuška18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 09:51   #1923
Mi smo planirali u utorak odmah otići na put. I biti bar 10 dana..
Jel problem ako to počnemo rješavati nakon povratka?
Jer sumnjam da ću u ponedjeljak išta moći ako se vjenčani list ne dobije odmah...
crvenaruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 14:12   #1924
Quote:
crvenaruža kaže: Pogledaj post
Mi smo planirali u utorak odmah otići na put. I biti bar 10 dana..
Jel problem ako to počnemo rješavati nakon povratka?
Jer sumnjam da ću u ponedjeljak išta moći ako se vjenčani list ne dobije odmah...
Ako idete unutar HR, nije problem.
asdfgh is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 21:08   #1925
Quote:
ostoppbar kaže: Pogledaj post
Od mog vjenčanja je prošlo godinu dana i još imam staru vozačku (staro prezime jel) jer su mi rekli da vrijedi :|
Tko ti rekao da vrijedi? Jer i ja u istoj situaciji pa ako ne moram neću mijenjati vozačku...
__________________
==> Za one koji vole igrice :-) <==
Ako imaš cilj, naći ćeš i put do njega. ==> Zabava za "ubijanje" slobodnog vremena ;-) <==
Dayala is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 18:59   #1926
Promjena prezimena Split

Svatovi bili u petak u ponedjeljak sve bilo preko e građanina promijenjeno na novo prezime.
Danas otišla izradila novu osobnu sa novim prebivalištem i vozačku. Putovnicu još neću dok ne smislimo putovanje. Što sad? Što još trebam promjeniti? Moram li zdravstvenu i dopunsko ili mi to radi firma, pošto sam zaposlena... Što dalje trebam mijenjati?? Hvala
__________________
"Ljubav je jedini ključ koji odgovara vratima raja."
legica989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 12:27   #1927
Quote:
legica989 kaže: Pogledaj post
Svatovi bili u petak u ponedjeljak sve bilo preko e građanina promijenjeno na novo prezime.
Danas otišla izradila novu osobnu sa novim prebivalištem i vozačku. Putovnicu još neću dok ne smislimo putovanje. Što sad? Što još trebam promjeniti? Moram li zdravstvenu i dopunsko ili mi to radi firma, pošto sam zaposlena... Što dalje trebam mijenjati?? Hvala
Zdravstveno će ti firma, ali to ide tako sporo za krepat...ja još uvijek imam zdravstveno na staro ime i prezime, a prošlo je 2 mjeseca, a firma je davno sredila papire...

Trebaš prometnu, u poreznu otiđi i promijeni podatke, pa onda u banku
__________________
Dream until your dreams come true!
Ninuška18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 19:58   #1928
Ostavila bih na osobnoj adresu od roditeljske kuće, inače sam nezaposlena...mužu je otac invalid pa mu je teško dolaziti potpisati boravište.

Hoće li to ikako utjecati na to ako bi me muž prijavio na sebe za poreznu (znači on jedna adresa na osobnoj a ja druga).

Općenito znači li mi za neke stvari to što imamo različitu adresu boravišta???
Aniana is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 07:37   #1929
Quote:
Ninuška18 kaže: Pogledaj post
Zdravstveno će ti firma, ali to ide tako sporo za krepat...ja još uvijek imam zdravstveno na staro ime i prezime, a prošlo je 2 mjeseca, a firma je davno sredila papire...

Trebaš prometnu, u poreznu otiđi i promijeni podatke, pa onda u banku
zdravstveno je kona, meni su cure u racunovodstvu rekle da im je nedavno dosla zdravstvena za jednu curu kaj su mjenjali u 2014.
Tram11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 18:27   #1930
Quote:
Tram11 kaže: Pogledaj post
zdravstveno je kona, meni su cure u racunovodstvu rekle da im je nedavno dosla zdravstvena za jednu curu kaj su mjenjali u 2014.
Krasno!! Otići ću ja jedan dan do njih, šta ću drugo...samo sad ne mogu napraviti dopunsko..ne mogu imati dva različita prezimena...ah...možda do kraja ljeta bude gotovo
__________________
Dream until your dreams come true!
Ninuška18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 18:02   #1931
Naivno sam preko eGrađana zatražila novu PK, zovem ih, a oni će, pa to vam radi tek od 1.1.2018. Pa ok, kaj ste onda stavili mogućnost traženja zahtjeva? A zdravstveno su mi rekli na poslu da moram sama. Pa treba mi izlaznica za to riješiti. Pobogu.
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 09:36   #1932
Quote:
rh4ps0dy kaže: Pogledaj post
A zdravstveno su mi rekli na poslu da moram sama. Pa treba mi izlaznica za to riješiti. Pobogu.
Ne možeš sama, ako si zaposlena. To je klasični odjeb jer im se ne da baktati time. To je obaveza poslodavca.

Ni HZZO ni HZMO zaposleni ne mogu za sebe odraditi jer su osigurani po drugačijoj osnovi od nezaposlenih. Uštedi si izlaznicu.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=D5Y11hwjMNs
Snjeska.Bijelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 07:45   #1933
Quote:
Snjeska.Bijelic kaže: Pogledaj post
Ne možeš sama, ako si zaposlena. To je klasični odjeb jer im se ne da baktati time. To je obaveza poslodavca.

Ni HZZO ni HZMO zaposleni ne mogu za sebe odraditi jer su osigurani po drugačijoj osnovi od nezaposlenih. Uštedi si izlaznicu.
Jel i iskaznicu rade oni?

Jer na webu HZZO-a kaže:

Quote:
8.2. Kako promijeniti osobne podatke na zdravstvenoj iskaznici, konkretno prezime?

Potrebna je, radi prijave promjene prezimena sljedeće dokumentacija: tiskanica T-2 „Prijava-promjena-odjava na osnovno zdravstveno osiguranje“, vjenčani list te osobna iskaznica i stara zdravstvena iskaznica.
Potrebno se javiti u nadležni područni ured Zavoda prema mjestu prebivališta, kako bi se izvršili odgovarajuće promjene.
Nakon prijave navedene promjene, spomenuta tiskanica T-2, ovjerena od strane ovlaštenog radnika Zavoda, vrijedit će kao zdravstvena iskaznica, te se njome osigurana osoba može služiti dok joj se ne tiska nova iskaznica.
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 16:50   #1934
Meni je moja firma poslala zahtjev i sve na hzzo a kad je iskaznica bila gotova zvali su me iz podrucnog ureda da dođem po nju

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
tina1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 16:05   #1935
Quote:
rh4ps0dy kaže: Pogledaj post
Jel i iskaznicu rade oni?

Jer na webu HZZO-a kaže:
Ti ju podigneš, ali novu iskaznicu firma mora za tebe tražiti.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=D5Y11hwjMNs
Snjeska.Bijelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 17:26   #1936
Suma svega - na poslu su se ipak sjetili da to rade oni. Trebalo je par poziva i gnjavljenja. Grrr. Poreznu sam obavila u područnoj upravi, nebo ih blagoslovilo. Sad je valjda sve riješeno.
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 11:09   #1937
Bio je to APP.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=D5Y11hwjMNs
Snjeska.Bijelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 12:31   #1938
Ja sam danas dobila novu zdravstvenu konačno, nakon skoro 3 mjeseca! Poslali su je u formu gdje sam zaposlena...

Taman sam dobila uputnice na staro prezime...sad ću morat po nove
__________________
Dream until your dreams come true!
Ninuška18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 07:36   #1939
Quote:
Ninuška18 kaže: Pogledaj post
Ja sam danas dobila novu zdravstvenu konačno, nakon skoro 3 mjeseca! Poslali su je u formu gdje sam zaposlena...

Taman sam dobila uputnice na staro prezime...sad ću morat po nove
i meni jucer stigla

zato jos uvijek cekam karticu od banke -.- od 1.06.
Tram11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 12:23   #1940
Quote:
Tram11 kaže: Pogledaj post
i meni jucer stigla

zato jos uvijek cekam karticu od banke -.- od 1.06.
E, po kartice sam isto bila ovaj tjedan...tako da sad imam sve bitne dokumente nove, konačno Još da mi dođe kartica od dopunskog i to je to

Ove kartice za Ikeu, Dm i slične neću ni mijenjat
__________________
Dream until your dreams come true!
Ninuška18 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:39.