Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.10.2006., 17:22   #61
hej ljudi

citam vase postove pa se pitam...dal netko slucajno zna dal moram ici na taj zarucnicki tecaj prije zenidbe u crkvi makar sam vec vjencana u maticnom uredu?
Magg mogle bi ti i ja skupa na tecaj u njemackoj jer ja nemam pojma kad cu to stici ici u hrvatskoj!
petra25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2006., 19:56   #62
da, vidis stvarno; sto je s vama koje ne zivite u Hr, a udale bi se tu? znam da je moja sestricna isto tako napravila (zive u Njemackoj, a tu su se u crkvi vjencali)...ne bih bas rekla da je dolazila tu na crkvena predavanja...

inace, jel to obavezno i u Njemackoj, mislim ta predavanja?
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2006., 12:34   #63
ma rekoh vam da to napravite u zemlji u kojoj zivite; i da, moras ic nas tecaj iako si vec udana. moj dragi talijan je isto bio vec ozenjen pa je svejedno morao ic na tecaj (on tamo, ja tu)
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2006., 09:51   #64
Petra, moze

Tigrica, i u njemackoj se to mora obaviti. Ne znam kako je za njemce (katolike) al za nas hrvate ako se vjencamo u hrvatskoj zupi vrijedi isto ko i u hrvatskoj, moramo na taj tecaj.
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2006., 10:06   #65
dakle dovoljno je da samo jedan od budućih supružnika obavi taj tečaj...
kads mo mi išli dvorana je prvi dan bila prepuna ljudi i dobar dio nije bio u paru....bitno je da dobiješ onaj žig na kraju predavanja a svečenik kad ima 150 ljudi ispred sebe za poštambiljat im potvrde ne gleda jeste u paru ili ne...dakle dovoljno je da samo jedan ide na tečaj i da na kraju tih 5 dana imaš potvrdu.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2006., 10:10   #66
Upravo mi je sad prijatelj koji se ženio prošli tjedan reako da u crkvu trebam donijeti papire iz općine da se tamo trebamo potpisati da smo vjenčani. Ispada tako da se moram prije vjenčati u općini. Jel on bulazni ili šta je to?? Mislim da sam se htjela vjenčat tjedan dana ranije onda bi svadba bila tada ne kužim
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2006., 10:14   #67
Mala u crkvu trebaš donijeti papire iz općine tj. od matičara, da bi oni mogli ispuniti taj vjenčani list, to je naum da ćete sklopiti crkveni brak, mora biti i u općini zavedeno-datum, prezime koje uzimate, imena prezimena kumova, gdje će biti vjenčanje...., ne morate se ženiti prije u općini nego morate prijaviti sklapanje braka koji ćete ozakoniti u crkvi.Nema straha!!!
__________________
11.07. došao nam je najveći dar, naš Jan
iva11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2006., 10:16   #68
Ej cure, koji je rok za promjenu prezimena na mirovinskom i zdravstvenom?
Marta2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2006., 10:20   #69
Ja sam dobro informirana oko te gnjavaže...e pa ovako, zakonski rok za promjenu dokumenata, onaj ne kažnjiv, je 6 mjeseci.
__________________
11.07. došao nam je najveći dar, naš Jan
iva11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2006., 10:22   #70
Quote:
iva11 kaže:
Mala u crkvu trebaš donijeti papire iz općine tj. od matičara, da bi oni mogli ispuniti taj vjenčani list, to je naum da ćete sklopiti crkveni brak, mora biti i u općini zavedeno-datum, prezime koje uzimate, imena prezimena kumova, gdje će biti vjenčanje...., ne morate se ženiti prije u općini nego morate prijaviti sklapanje braka koji ćete ozakoniti u crkvi.Nema straha!!!
Ma, znala sam da brije ali reko idem ja pitat svoje forumašice (jer mi ovdje sve odgovore znamo ). Znači sam odem tamo po taj ili te papire i to je to, super thx!!
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2006., 10:26   #71
Pa ovako moraš imati domovnicu, novi izvadak iz matice rođenih, fotokopije osobnih iskaznica kumova i dođete kod matičara on vam napravi taj zapisnik...ispitivat će vas sva ona pitanja-datum, prezime...., njemu naravno ''pljunete'' lovu za ništa i dobijete taj neki papir koji morate nositi u crkvu, i to je to.U crkvu gdje ćete se vjenčati morate donijeti još i krsne listove, potvrdu o završenom zaručničkom tečaju te slobodni list.Krsni i slobodnni list se vade u župi u kojoj ste kršteni, ako je jedan od vas kršten u toj župi gdje je vjenčanje taj ne mora to nositi.Nadam se da sam malo barem pomogla...čini se velika gnjavaža ali nije tako strašno,e da, i u crkvi morate ''pljunuti'' lovu!!!
__________________
11.07. došao nam je najveći dar, naš Jan
iva11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2006., 10:38   #72
Kud god kreneš za to vjenčanje samo se lova mora davat, al šta je tu je. Nego sad sam se sjetila jedne važne stvari. Dakle, ja imam sve sakramente (krštenje, pričest, krizma) ali moj dragi se nije krizmao pa me zanima jel on to za potpuni crkveni brak mora ili? Jel to može nekak prek veze
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2006., 10:53   #73
Nemoj me loviti za riječ ali mislim da je dovoljno da je kršten, pretpostavljam jer ako nije problem za vjenčanje u crkvi to da jedan nije uopće kršten ako drugi kao garantira za njega da će dijete odgajati u krščanskoj vjeri onda mislim da ne bi trebao biti nikakav problem to što tvoj dragi nije krizman.
__________________
11.07. došao nam je najveći dar, naš Jan
iva11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2006., 11:00   #74
Hm, ja sam cula od dosta ljudi di jedan od mladenaca nije bio krizmam, pa je morao i taj cin obavit.. Al mislim da se to onda nekako "vanredno" moze rijesit... Al nemoj ni mene lovit za rijec
Najbolje da upitas svog zupnika.
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2006., 11:23   #75
Quote:
iva11 kaže:
Pa ovako moraš imati domovnicu, novi izvadak iz matice rođenih, fotokopije osobnih iskaznica kumova i dođete kod matičara on vam napravi taj zapisnik...ispitivat će vas sva ona pitanja-datum, prezime...., njemu naravno ''pljunete'' lovu za ništa i dobijete taj neki papir koji morate nositi u crkvu, i to je to.U crkvu gdje ćete se vjenčati morate donijeti još i krsne listove, potvrdu o završenom zaručničkom tečaju te slobodni list.Krsni i slobodnni list se vade u župi u kojoj ste kršteni, ako je jedan od vas kršten u toj župi gdje je vjenčanje taj ne mora to nositi.Nadam se da sam malo barem pomogla...čini se velika gnjavaža ali nije tako strašno,e da, i u crkvi morate ''pljunuti'' lovu!!!
sve je ok osim fotokopije osobnih od kumova, to nas nisu tražili nego su nas pitali kako se kumovi zovu i adresu...
Mi kad smo došli na zaručnićki dobili smo papir na kojem nam je pisalo koji nam sve papiri trebaju i kojim redosljedom.
Al ako niste sigurni najbolje je nazvat matićni ured i pitati...
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 13:09   #76
Quote:
iva11 kaže:
Mala u crkvu trebaš donijeti papire iz općine tj. od matičara, da bi oni mogli ispuniti taj vjenčani list, to je naum da ćete sklopiti crkveni brak, mora biti i u općini zavedeno-datum, prezime koje uzimate, imena prezimena kumova, gdje će biti vjenčanje...., ne morate se ženiti prije u općini nego morate prijaviti sklapanje braka koji ćete ozakoniti u crkvi.Nema straha!!!
e a kaj ak sam ja sa tim deckom vec ozenjena kod maticara i sada samo zelimo to ponoviti ali u crkvi, jel ja onda potvrdu o sklopljenom braku donosim u crkvu i ne trebam vise nikakve dodatne papire od maticara? vjerujem da je moram kod maticara (skoro sam napisala opticara!! ) prijaviti sklapanje braka kad je brak vec sklopljen!?!?! Ili pak moram i ja kod maticara prijaviti sklapanje braka u crkvi??
petra25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 13:18   #77
Quote:
petra25 kaže:
e a kaj ak sam ja sa tim deckom vec ozenjena kod maticara i sada samo zelimo to ponoviti ali u crkvi, jel ja onda potvrdu o sklopljenom braku donosim u crkvu i ne trebam vise nikakve dodatne papire od maticara? vjerujem da je moram kod maticara (skoro sam napisala opticara!! ) prijaviti sklapanje braka kad je brak vec sklopljen!?!?! Ili pak moram i ja kod maticara prijaviti sklapanje braka u crkvi??
E ovdje si me uhvatila stavrno nespremnu...ne znam!!!
__________________
11.07. došao nam je najveći dar, naš Jan
iva11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 13:57   #78
Valjda je u tom slucaju dovoljan vjencani list (od opticara ) a crkveni brak se ne treba u matici prijavljivat. Ili?!
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 14:03   #79
ajmo logićno razmislit...
Crkveni brak je jedno a civilni drugo i nisu uvjetovani jedan s drugim, dakle može se biti samo civilno ili crkveno vjenčan. Prije su ljudi koji su htjeli jedno i drugo na dan vjenčanja najprije išli kod matičara u općinu vjenčat se civilno a zatim nakon toga u crkvu vjenčat se crkveno. danas da se ta procedura skrati i da oni koji žele i jedno i drugo nemoraju ići na dva mjesta, papiri za civilno vjenčanje potpisuju se u crkvi i svečenik ih šalje u općinu matićarki da se uvede vjenčanje u matićnu knjigu vjenčanih i kaj već treba. Al da bi u crkvi potpisala papir i za civilno vjenčanje logićno je da ga moraš prijavit u nadležni matićni ured a ne svečeniku jer njega tak briga hoće li se netko vjenčat i civilno.... dakle ako je netko več civilno vjenčan netreba mu ništa iz matičnog ureda nego samo ode u crkvu i kaže da se želi CRKVENO vjenčati...
Ako mi je logika kriva neka me netko ispravi...
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 14:09   #80
al bez civilnog nema ni crkvenog... mislim iako samo ides u crkvu trebaju ti papiri za civinli.. to se podigne, potpise u crkvi i svecenik posalje u maticni ured. tako sam do sad proceduru skuzila

a petra pita, dal joj trebaju ikakvi papiri u slucaju ako se je vec recimo ove godine udala civilno a nagodinu hoce crkveno..

sad cemo se sve zbuniti
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:09.