Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2008., 11:54   #61
Onda budem u erste otišel...
djubrex is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 13:27   #62
I onda, da rezoniramo s kojim karticama se moze kupovati preko interneta a da nisu kreditne tj. da su dostupne studentu koji nema stalna primanja?
Vesper Lynd is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 13:42   #63
I imam jos jedno pitanje... prije par godina otvorila sam ziro racun u Erste banci jer sam radila preko studentskog, ta kartica bila je Visa Electron, znam da sam s njom nekoliko puta kupovala tako da sam upisala pin nakon provlacenja kartice, ali vec godinama je nisam koristila jer imam karticu od tekuceg i diners i amex kreditnu... i sad me zanima dali sa tom karticom ( erste-visa electron) mogu placati preko neta???

Bas ovih dana bih zeljela naruciti neke stvari preko interneta, a koliko god je sigurno to placanje preko kreditnih kartica ja bi ipak rade na ovu karticu od Erste ziro racuna stavila par tisuca kuna pa sve transakcije koje imam radila s njom, nekako mi se cini sigurnije i sad me zanima dali je to moguce???
Vesper Lynd is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 14:08   #64
Quote:
PussyGalore kaže: Pogledaj post
I onda, da rezoniramo s kojim karticama se moze kupovati preko interneta a da nisu kreditne tj. da su dostupne studentu koji nema stalna primanja?
Vec sam rekao a isto se spominje u gospodarstvu, topicu o paypalu, moneybookersu ...
Pbz i Erste - Visa electron. (moraju imati troznamenkasti sigurnosni broj na pozadini)
Spominjala se i splitska banka ali za to nisam siguran

Quote:
PussyGalore kaže: Pogledaj post
I imam jos jedno pitanje... prije par godina otvorila sam ziro racun u Erste banci jer sam radila preko studentskog, ta kartica bila je Visa Electron, znam da sam s njom nekoliko puta kupovala tako da sam upisala pin nakon provlacenja kartice, ali vec godinama je nisam koristila jer imam karticu od tekuceg i diners i amex kreditnu... i sad me zanima dali sa tom karticom ( erste-visa electron) mogu placati preko neta???

Bas ovih dana bih zeljela naruciti neke stvari preko interneta, a koliko god je sigurno to placanje preko kreditnih kartica ja bi ipak rade na ovu karticu od Erste ziro racuna stavila par tisuca kuna pa sve transakcije koje imam radila s njom, nekako mi se cini sigurnije i sad me zanima dali je to moguce???
Ako ima sigurnosni broj na pozadini mozes, samo ne znam s obzirom da je vezana za ziro racun koliko je pametno ju koristiti za takve stvari, obzirom na namjenu ziro racuna.
Otvori devizni u ersteu i uzmi VE (jednokratno 20kn) - mjesečne naknade nema.
PomahnitaliTapir is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 14:26   #65
Quote:
PomahnitaliTapir kaže: Pogledaj post
zabine i od rba VE - ne
ovo sam i ja nedavno saznala, kad sam otisla u banku raspitati se.

zaba :2up:
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 14:27   #66
Quote:
PomahnitaliTapir kaže: Pogledaj post
Ako ima sigurnosni broj na pozadini mozes, samo ne znam s obzirom da je vezana za ziro racun koliko je pametno ju koristiti za takve stvari, obzirom na namjenu ziro racuna.
Otvori devizni u ersteu i uzmi VE (jednokratno 20kn) - mjesečne naknade nema.
Hmmm... ne, nemam sigurnosni kod! Otvorit cu devizni u Erste, to je najsigurnije! Kod placanja preko neta samo upisujem broj kartice i ostale podatke, jel tako? Netreba mi onaj citac kartice?
Mislim da karticu necu dobit odmah, treba 2 tj da se napravi, ali mogu je odmah pocet koristit za kupnju preko neta jer mi za to treba samo broj???
Vesper Lynd is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 14:32   #67
PITANJA o debitnoj kartici:
Da li se može preko vise electron (ERSTE) dizati lova preko bankomata?
Internet kupnja je, znači, moguća.
Održavanje kartice je besplatno, a samo otvaranje dođe 20 kuna?
djubrex is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 14:44   #68
Quote:
PussyGalore kaže: Pogledaj post
Hmmm... ne, nemam sigurnosni kod! Otvorit cu devizni u Erste, to je najsigurnije! Kod placanja preko neta samo upisujem broj kartice i ostale podatke, jel tako? Netreba mi onaj citac kartice?
Mislim da karticu necu dobit odmah, treba 2 tj da se napravi, ali mogu je odmah pocet koristit za kupnju preko neta jer mi za to treba samo broj???
Ne treba ti citac nego samo kartica. Dobit ces ju za desetak dana 2 tjedna.
Ne mozes bez kartice nista jer ti treba broj kartice, valjanost, i troznamenkasti sigurnosni broj na poleđini kartice.
O kupnji na ebay, paypalu, carini, moneybookersu i visi electron itd imaju threadovi na gospodarstvu pa se tamo mozete detaljnije informirati.

@djubrex : odgovori su potvrdni
PomahnitaliTapir is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 14:51   #69
Hvala puno!
Vesper Lynd is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 21:26   #70
Otvorio sam u erste...
djubrex is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 21:30   #71
Quote:
djubrex kaže: Pogledaj post
Otvorio sam u erste...
nadam se da si i zatrazio Visu Electron jer ne znam da li po defaultu ide/nude.
PomahnitaliTapir is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 23:51   #72
Quote:
PussyGalore kaže: Pogledaj post
Hmmm... ne, nemam sigurnosni kod! Otvorit cu devizni u Erste, to je najsigurnije! Kod placanja preko neta samo upisujem broj kartice i ostale podatke, jel tako? Netreba mi onaj citac kartice?
Mislim da karticu necu dobit odmah, treba 2 tj da se napravi, ali mogu je odmah pocet koristit za kupnju preko neta jer mi za to treba samo broj???
Netreba ti citac kartice, ali osim broja kartice trebas upisati 3 broja koja se nalaze pri kraju potpisne trake na kartici.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 00:18   #73



ovo?
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 11:02   #74
Quote:
Crimson Petal kaže: Pogledaj post



ovo?
da
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 12:46   #75
Quote:
PomahnitaliTapir kaže: Pogledaj post
nadam se da si i zatrazio Visu Electron jer ne znam da li po defaultu ide/nude.

Je, pitao sam koju karticu dobim i kaže ženska visa el.
djubrex is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2008., 15:25   #76
Quote:
rokatanski kaže: Pogledaj post
Zanima me da li se otvaranjem deviznog tekućeg računa u Hypo banci automatski dobiva Visa electron debitna kartica ili se ona treba posebno zatražiti?

Koliko se inače čeka na dobivanje iste?

automatski dobivas Visu Electron
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2008., 16:28   #77
Quote:
soundvision kaže: Pogledaj post
"Teta u banci" kod koje sam zadnji puta bio mi je pokušala prodat foru da se preko Vise Electron može plaćati preko interneta .... toliko o njhovoj "informiranosti"

Nego, da se mi vratimo na temu ... kada ja oročim tih 2 000 kuna na dvije godine, što to zapravo znači? Da ja do tih 2 000 kuna neću moći doći 2 godine (kao što ne mogu onih 40 kuna potrošiti kojih sam dao za Visu Electron prošli tjedan), ili ??

Što točno znači "limit po kartici" ?

Ajd preporuči neku normalnu banku koja će mi 100% htjeti dati kreditnu (Visa) ako oročim tih 2 000 kuna na dvije godine
....
Pa vjerojatno si ju krivo shvatio. Ne moze bit tolko glupa i ne imat pojma o tome cime se bavi svaki dan.
Vjerojatno ti je pricala o internet bankarstvu gdje mozes placati racune i vrsiti prijenose sredstava sa svoje visa electron kartice, odnosno, deviznog racuna, kao sto to onda mozes i sa kunskog.. itd itd ..
Hamunaptra is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2008., 16:47   #78
Quote:
Hamunaptra kaže: Pogledaj post
Pa vjerojatno si ju krivo shvatio. Ne moze bit tolko glupa i ne imat pojma o tome cime se bavi svaki dan.
Vjerojatno ti je pricala o internet bankarstvu gdje mozes placati racune i vrsiti prijenose sredstava sa svoje visa electron kartice, odnosno, deviznog racuna, kao sto to onda mozes i sa kunskog.. itd itd ..
Ako smo utvrdili da je teta bila u pravu i da se pomoću VE banaka koje to podržavaju, može plaćati preko interneta čemu sada pričaš gluposti?
PomahnitaliTapir is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2008., 17:56   #79
@PomahnitaliTapir ja te zaista sada ZADNJI puta opominjem da ovakav način komunikacije na ovom pdf-u više neću tolerirati
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2008., 22:57   #80
Quote:
PussyGalore kaže: Pogledaj post
I onda, da rezoniramo s kojim karticama se moze kupovati preko interneta a da nisu kreditne tj. da su dostupne studentu koji nema stalna primanja?
Idealna stvar za kupovanje online - Hypo prepaid mastercard - napuniš sa lovom po potrebi koliko i kupuješ, rizik najmanji jer stavljaš sam iznos koji hoćeš na karticu, pa da ti neko i ukrade pin online može ti ukrast samo onolko kolko imaš na kartici. Kartica je dobra stvar za poklon i dostupna svima.
labrador1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:54.