Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2007., 09:35   #1
Šivanje vjenčanice po mjeri

Quote:
tockica11 kaže: Pogledaj post
Pozdrav curke, evo i mene na forum... bliži mi se dan "d" pa da se raspitam..Našla sam jednu Monique Lhuillier vjenčanicu, a kako toga nema kod nas, a druga ne dolazi u obzir zanima me da li je netko od vas šivao u Sposi vjenčanicu, kako je ispalo, jeste li bile zadovoljne, koliko je vremena trebalo i kakve su cijene, iskreno do sada kada sam god šivala pa makar to bile obične hlače nikad to nije bilo onako kako sam ja to zamislila! Šta vi kažete?
koju si našla? stavi slikicu
ja isto šivam prema monique haljinu ali ne u zg tako da ti neznam...
nina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 11:21   #2
nina-a koja je tvoja??? i kako napreduje?
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 15:05   #3
Quote:
lolita11 kaže: Pogledaj post
nina-a koja je tvoja??? i kako napreduje?
moja je trebala biti ovakva:
http://img300.imageshack.us/img300/4306/02qq0.jpg
a sad nakraju će ispasti neka bež varijacija takve
a kako napreduje...tek sad sam nabavila čipku
na probu idem za 2 tjedna i ne šivam u zagrebu ni kod anne
monigue ima definitivno vjenčanice po mojem ukusu ..
nina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 15:29   #4
http://www.moniquelhuillier.com/webc...n/2005/05.html

inaće bilo je i boljih slika al sad nemrem naći ni jednu drugu..ako neko ima,neka slobodno stavi..
jel ima ikakve šanse da haljina koja se šiva izgleda baš ovako???
vedra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 15:31   #5
Ima, ako nađeš takav materijal i dovoljno vještu krojačicu. A mislim da ćeš lakše naći ovo drugo
Pika225 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 15:32   #6
mislim da može vedra ... samo moraš paziti da nađeš isti ili barem vrlo sličan materijal .... jer različita čipka ili materijal može u potpunosti promijeniti haljinu ....

no u principu se sve može :-)
Sanja29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 16:45   #7
Quote:
vedra kaže: Pogledaj post
http://www.moniquelhuillier.com/webc...n/2005/05.html

inaće bilo je i boljih slika al sad nemrem naći ni jednu drugu..ako neko ima,neka slobodno stavi..
jel ima ikakve šanse da haljina koja se šiva izgleda baš ovako???
Imam ja (naravno)!¨
Kolekcija spring 2005, haljina se zove Swanlake (i jako je popularna među Amerikankama, svako malo ih ima na ebay-u za kupiti - to vam sve Lolita isto može potvrditi).


http://cgi.ebay.com/Monique-Lhuillie...QQcmdZViewItem
dvolični blizanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 19:11   #8
hvala ti dvolični..prekrasna je!!!!

i jel ima šanse da se ta haljina sašije da izgleda isto tako???
vedra is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2007., 01:02   #9
evo, cini mi se da je ova cipka vrlo slicna onoj koju je nabavila mala (ili je to bio netko drugi?)...mrvicu je zaspicena na rubovima! i to uopce nije bed... zasto vi curke koje sivate ne saljete fotke sa proba? tak da mi pratimo razvoj i nastanak haljine? znam da ovo zvuci voajeristicki, no ne mogu si pomoci.skoro pa je godina dana prosla od mog vjencanja,a ja jos svrljam theknot-om hehe
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2007., 07:57   #10
Quote:
lolita11 kaže: Pogledaj post
evo, cini mi se da je ova cipka vrlo slicna onoj koju je nabavila mala (ili je to bio netko drugi?)...mrvicu je zaspicena na rubovima! i to uopce nije bed... zasto vi curke koje sivate ne saljete fotke sa proba? tak da mi pratimo razvoj i nastanak haljine? znam da ovo zvuci voajeristicki, no ne mogu si pomoci.skoro pa je godina dana prosla od mog vjencanja,a ja jos svrljam theknot-om hehe
nije baš nabavila sličnu nakraju...
da ... nije loša ideja...nek cure šalju slike s proba...
moja prva je tek 26.02.
nina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2007., 09:32   #11
Quote:
nina1 kaže: Pogledaj post
nije baš nabavila sličnu nakraju...
da ... nije loša ideja...nek cure šalju slike s proba...
moja prva je tek 26.02.
Hej pošto očito šivamo identične haljine s identičnim trakama (samo što je moja bijela i iza je otvorena) i pošto je tvoje vjenčanje prije...heh onda ću vidjeti uživo kak će to izgledati I inače moja je čipka jako slična ovoj na haljini, samo se u rubu malo razlikuje, ali tekstrua je takva tako da bi trebala ispasti jako slična toj haljinici..

Nego.. lolita.. ja se nisam slikala na probi, da trebala sam i meni je žao, no na slijedećoj moram.. zbog sebe ako ništa drugo Inače pošto Anna radi na principu prototipa onda ti to sve još ne izgleda onako kako bi trebalo i čini mi se da me svaki put krivo procijeni.. nekako valjda misli da sam deblja.. pa mi sve onako pleše spada ali sad me zadnji put shvatila da ja želim da mi sve bude usko usko skroz do bokova i onda da se širi onako lijepo lepršavo.
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2007., 09:55   #12
Quote:
Malabudala kaže: Pogledaj post
Hej pošto očito šivamo identične haljine s identičnim trakama (samo što je moja bijela i iza je otvorena) i pošto je tvoje vjenčanje prije...heh onda ću vidjeti uživo kak će to izgledati I inače moja je čipka jako slična ovoj na haljini, samo se u rubu malo razlikuje, ali tekstrua je takva tako da bi trebala ispasti jako slična toj haljinici..

Nego.. lolita.. ja se nisam slikala na probi, da trebala sam i meni je žao, no na slijedećoj moram.. zbog sebe ako ništa drugo Inače pošto Anna radi na principu prototipa onda ti to sve još ne izgleda onako kako bi trebalo i čini mi se da me svaki put krivo procijeni.. nekako valjda misli da sam deblja.. pa mi sve onako pleše spada ali sad me zadnji put shvatila da ja želim da mi sve bude usko usko skroz do bokova i onda da se širi onako lijepo lepršavo.

kad idem prvi puta na probu uzimam fotoaparat makar mislim da neće biti baš materijala za slikanje ..... čula sam da se kod ove krojačice ide puno na probe .... možda mi samo omota čipku oko mene i ....to je to za prvi puta
nina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2007., 10:53   #13
Quote:
lolita11 kaže: Pogledaj post
PREDIVNO! jos se sjecam momenta kada nitko nije znao sto je to ML dvolicna) sjecas se?
cudno da nikome nije palo na pamet pokrenuti u hrvatskoj zastupnistvo za svu tu ljepotu!!!
Sjećam se itekako...
A sjećam se i kada sam prvi put vidjela na theknot-u svoju vjenčanicu (otprilike pred godinu i sitni kusur), kako sam ostala paff, uvjerena da je to moja haljina... Ni sama ne znam kako mi može nakon tog osjećaja doći da odustanem od nje...

Svakako bi netko to trebao pokrenuti, ali mislim da nam je i to uzalud, obzirom da haljinice dosežu cijene i do vrtoglavih 9000 $...
Tako da do onda nas dvije možemo biti savjetnik za ML vjenčanice...
Ako nekog nešto zanima, slobodno nek pita!

I samo za informaciju onima koji nisu znali, u njenim vjenčanicama su se udale Pink, Britney Spears, žena Kevina Costnera, Alicia Silverstone i mnoge mnoge druge...
dvolični blizanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2007., 20:17   #14
dvoumim se između šivanja i iznajmljivanja vjenčanice, svadba je u 9.mj. je i kasno za šivanje i kad bi trebala početi sa šivanjem ako nije kasno?
ivor6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2007., 20:50   #15
Nije kasno za šivanje, najbolje da već sada kreneš tražiti krojačicu.
Aurora.os is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2007., 21:33   #16
Ja sam se odlučila za šivanje, svadba je isto u 9. mjesecu, ali mislim da ću ići šivati tek u 6. ili 7., možda prije nešto probam dogovoriti onako generalno, ali ni to nisam sigurna
__________________
Svatko na svijetu je jednako dobro mjerilo za to što je normalno
__5ra__ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2007., 22:28   #17
ja sam našla krojačicu. Svadba je isto u 9-tom mjesecu. Rekla je da prije 4. mjeseca ne trebam dolaziti.
marija36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 00:15   #18
Quote:
marija36 kaže: Pogledaj post
ja sam našla krojačicu. Svadba je isto u 9-tom mjesecu. Rekla je da prije 4. mjeseca ne trebam dolaziti.
Ajde, reci, tko ce ti sivati i koliko ce te otprilike doci?
__________________
QuadMummy - Velkili, Princeza na zrnu graska, Zvrkica i Gremlincica
JednoTamburasko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 11:21   #19
ja prva?!?!?
počašćena sam

nina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 11:24   #20
dvolični blizanac, ne znam kako ali tvoja haljina mi je do sada promaknula. Ja sam se zaljubila... Šivaš kod Anne? Koliko će te koštati? Sve me zanima...
Žabica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:43.