Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2007., 09:54   #21
Zahvaljujem svima na korisnim savjetima. Imam još jedno vezano pitanje, ako je nekome poznato, je su li podrumski stanovi u energetskom smislu manje povoljni za život?
latifa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 09:55   #22
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
najbolje ti je pozvati popa-istjerivača i ne zamarati se sa kandilom
Jeftinije mi je biti sam svoj majstor
latifa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 10:02   #23
Quote:
latifa kaže: Pogledaj post
Zahvaljujem svima na korisnim savjetima. Imam još jedno vezano pitanje, ako je nekome poznato, je su li podrumski stanovi u energetskom smislu manje povoljni za život?
Pa po nekoj logici jesu. Sad ne znam puno, bijah samo u jednom zivio u studentsko vrijeme. Ali pretpostavljam da su uglavnom tamniji i vlazniji od prosjeka, a to automatski utjece na atmosferu. Dobro prozracivanje, cistoca, koji cvijet i to su vjerojatno korisniji od tamjana

Jel dovoljno sunca ulazi?
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 10:07   #24
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Jel dovoljno sunca ulazi?
Koliko je dovoljno? Sve biljke mi umru, pa pretpostavljam da i nije dovoljno. Atmosera je malo jadna, ali me baš zanimalo što se tiče negativnih energija, ima li utjecaja ako je životni prostor ispod razine tla.
latifa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 10:08   #25
Quote:
latifa kaže: Pogledaj post
Jeftinije mi je biti sam svoj majstor
onda kandilo v ruke
okreni se prema sjeveru i maši z njime, pa na jug pa na istok pa na zapad,
pa tak 33 puta
upali svijeće bijele na malenom stoliću,
imelovu grančicu moraš imati za pojasom a u desnom džepu mali križ kupljen na proščenju v Mariji Bistici i posvečenu zemlju
na glavu stavi dinamovu kapu, na noge drvene klompe

idi prema kazaljci na satu, i govori ove riječi;


Molim Boga s-višnjega i sve ostale djelatnike nebeskog kruga da mi pomogu da očistim ovaj prostor od svih kućnih demona i demončića, uljeza i napasnika
od sve loše energije i prokletstva, loših misli i jedanesteraca koje bi mogao pokupiti Dinamo u sljedećoj sezoni u ligi prvaka....

"faul mali
pa i ofsajd
jedanesterac
igraj rukom
i sedmerac..."

tri put ponavljaj u svakom kutu i kadi sa kandilom....


na kraju kaži alejuja i to je to

jeftino a pomoći će i nacionalnom klubu u nevoljama.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 10:11   #26
Tamjan u sebi ima kancerogene tvari, više se otruješ u sat vremena od tamjana nego da cijeli dan stojiš na vrlo prometnoj autocesti, tako da ja ne znam kako to zle duhove odbija, ali znam da rak - privlači.
Ementaler is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 10:16   #27
Quote:
Ementaler kaže: Pogledaj post
Tamjan u sebi ima kancerogene tvari, više se otruješ u sat vremena od tamjana nego da cijeli dan stojiš na vrlo prometnoj autocesti, tako da ja ne znam kako to zle duhove odbija, ali znam da rak - privlači.
A da, kaj je rađena tako precizna studija o tamjanu?
latifa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 10:21   #28
Quote:
Ementaler kaže: Pogledaj post
Tamjan u sebi ima kancerogene tvari, više se otruješ u sat vremena od tamjana nego da cijeli dan stojiš na vrlo prometnoj autocesti, tako da ja ne znam kako to zle duhove odbija, ali znam da rak - privlači.
kao i bijele svijeće po crkvama
koje izgarajući stvaraju štetan plin
(samo voštane svijeće su zdrave)
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 10:24   #29
A da malo ne pretjerujemo ipak? Zašto onda svi svećenici ne padaju mrtvi od raka prije 30-te?
latifa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 10:24   #30
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
kao i bijele svijeće po crkvama
koje izgarajući stvaraju štetan plin
(samo voštane svijeće su zdrave)
a parafinske (one zute, al nisu vostane)?
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 10:26   #31
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
a parafinske (one zute, al nisu vostane)?
Moram pitati Grissa iz SCI Las Vegas
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 10:39   #32
Zašto bi se nešto tako strašno otrovno i smrtonosno slobodno prodavalo i koristilo tako masovno i da svi šute o tome... Ne vjerujem da su ljudi baš tako osjetljiva bića i da je zapravo malo tvari koje direktno i neminovno izazivaju rak (kao azbest)...
latifa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 10:43   #33
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Moram pitati Grissa iz SCI Las Vegas
sta je to?
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 10:53   #34
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
sta je to?
CSI: CRIME SCENE INVESTIGATION
Beljki ne gleda kriminalističke serije
latifa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 12:08   #35
Quote:
latifa kaže: Pogledaj post
CSI: CRIME SCENE INVESTIGATION
Beljki ne gleda kriminalističke serije
opce nema TV, to je prilicno glupavo gubljenje vremena

(za razliku od foruma )
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 12:34   #36
Ne vrijeđaj mi tv
latifa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 19:14   #37
Quote:
Ementaler kaže: Pogledaj post
Tamjan u sebi ima kancerogene tvari, više se otruješ u sat vremena od tamjana nego da cijeli dan stojiš na vrlo prometnoj autocesti, tako da ja ne znam kako to zle duhove odbija, ali znam da rak - privlači.
Jao, ja sam tamjan prije desetak godina stalno koristila, onako u estetske svrhe. Lijepo mi je mirisalo.
Rajka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 00:22   #38
Quote:
latifa kaže: Pogledaj post
Zašto bi se nešto tako strašno otrovno i smrtonosno slobodno prodavalo i koristilo tako masovno i da svi šute o tome... Ne vjerujem da su ljudi baš tako osjetljiva bića i da je zapravo malo tvari koje direktno i neminovno izazivaju rak (kao azbest)...
A čuj i cigarete se prodaju... I isto tako ljudi koji puše ne bivaju pokošeni od cigareta u 30-im godinama života, sve ovisi od osobe. O tamjanu se ne govori toliko jer ipak utjecaj nije toliko drastičan a i nije u tolikoj upotrebi niti se zarađuje na njemu kao npr. na cigaretama.
Nego evo to sam napisao jer tamjan navodno donosi sreću, štiti od zla itd. Možda to i radi, ne znam, ali da povećava rizik oboljevanja od raka - to je sigurno.
Ementaler is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 08:17   #39
Quote:
Ementaler kaže: Pogledaj post
ali da povećava rizik oboljevanja od raka - to je sigurno.
Je li sigurno? Koji su to konkretni rezultati ispitivanja na konkretnom uzorku ljudi? Svakako ću se složiti s tobom ako se radi o znanstveno utemeljenoj činjenici. Ako misliš na ono tajvansko ispitivanje koncentracije kancerogenih čestica u njihovim hramovima gdje pale štapiće i dim je toliko gust da se ljudi međusobno ne vide, mislim da to ne možeš usporediti sa kađenjem stana. Što se tiče cigareta, o njohovoj štetnosti se sve zna, o tome nitko ne šuti i ljudi ih svjesno konzumiraju na vlastitu odgovornost, pa zapravo i ne vidim vezu s tamjanom.
latifa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 09:23   #40
Quote:
latifa kaže: Pogledaj post
Je li sigurno? Koji su to konkretni rezultati ispitivanja na konkretnom uzorku ljudi? Svakako ću se složiti s tobom ako se radi o znanstveno utemeljenoj činjenici. Ako misliš na ono tajvansko ispitivanje koncentracije kancerogenih čestica u njihovim hramovima gdje pale štapiće i dim je toliko gust da se ljudi međusobno ne vide, mislim da to ne možeš usporediti sa kađenjem stana. Što se tiče cigareta, o njohovoj štetnosti se sve zna, o tome nitko ne šuti i ljudi ih svjesno konzumiraju na vlastitu odgovornost, pa zapravo i ne vidim vezu s tamjanom.
Ma, veća je vjerovatnost da te opali kamen sa stare katedrala nakon nedeljne mise koja se raspada, nego da umreš od raka pluća zbog tamjana.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:57.