Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2005., 00:49   #81
De ti DarthFlake meni pare i svi mirni. Nemas muke sa salterima, bankomatima, zlocestim tetama i nadobudnim mladicima.

Kad ti kaj treba ti javis pa bumo nekaj sredili.
gkomar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 18:02   #82
Kako Zagrebačka banka ostaje bez klijenata.

U ZG banci sam bio posljednjih desetljeća, od prvog osnove...biti će dakle skoro trideset godina. Više nisam.
Jučer sam ih definitivno poslao u neku stvar i zatvorio sve račune i vratio sve kartice koje imam kod njih.
Na stranu visoke cijene njihovih " sve u jedan" paketa, naljutio me totalni šlamperaj koji doživljavam od njih već desetak mjeseci.
Neki dan su mi dozvoljeni minus,sa 15 000 kn iz čistog mira i bez najave smanjili na 2600 kn. To sam saznao na bankomatu kad nisam mogao podići lovu. Možete misliti koji šok.
Kasnije u banci su ustanovili da se neko zabunio i ponude mi da će mi od idućeg mjeseca vratiti dozvoljeni minus.
Niti isprike niti objašnjenja o tome kako se to moglo dogoditi.
Jednostavno dogodilo se. Taj minus niti mi treba, niti mi je važan, ali stvar principa je da se takve stvari ne toleriraju, pogotovo ako se slične greške učestalo ponavljaju.
Prešao sam u Privrednu, za sada mi se čine puno susretljivijim i kulturnijim.
Ahil is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 23:17   #83
mislim da se sa privrednom isto nećeš usrečiti...
TRED is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 23:40   #84
1. Zasto si se ušokiro ako ti ne treba!!!
2. Banka nije kriva ako ti se smanjio prosijek prihoda po kojem se izracunava minus!!!
3. Minus ne izracunavaju ljudi vec ga kompjutor sam obrađuje i procesuira.
4. Da su ti ga htijeli vratit mogli su i odmah a ne cekat sljedeci mjesec.
5. Treba pazit kod minus i pratit sam, neke ( ispravak ) banka ne obavijestava o tome.

Tako da pola ovoga sto si napisao je cista izmišljotina ili ako ne izmišljotina onda malo jako puno preuvelicano.
alizee is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 23:54   #85
to što zaba ne obavještava što se tiče minusa baš i nije točno ... dođe i na izvodu (nekih mjesec dana prije isteka) i još dobijem na sms bar nekoliko puta
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 23:55   #86
Istina za zabu moje isprike i ja sam prenaglio sto se tice te izjave.

Eto dobro si me i podsjetila sto onda nije cito da ce mu smanjit minus!!!

Svasta kakvih ljudi ima
alizee is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 10:30   #87
ne znam čemu takav stav....
meni se desilo prošle godine da mi smanjuju minus, dobila obavijest, otišla u banku i riješila stvar...firma mi je jednu plaću krivo proknjižila i komp ju nije uzeo u obzir ... osobni bankar mi je to sredio kroz par dana
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 10:40   #88
u posljednih par dana podosta vremena provodim u zagrebackoj banci i pšs. nakon svih svojih iskustava sa bankom, moram reci da je moje zadovoljstvo s njima trenutno ogromno.

profesionalni, vrlo usluzni, trazila sam od njih nesto sto nije uobicajeno (trazila sam da mi promijene osobnog bankara, vjerovali ili ne: zato sto mi je stari bio prestar, zamislite koje bahato razmazeno deriste). to su napravili u roku od 2 minute, jedan razgovor je bio potreban, i ponudili su mi da si odaberem drugoga. telefonski razgovori sa njima uvijek kratki, informativni, sve ispadne onako kako se dogovorimo, zaista ni rijec protiv bilokoga.

isto to vrijedi i za pšs, te njihovu djelatnicu koja je imala nesrecu da sam se ja na nju namjerila. pametna, brza, sposobna, ljubazna, spremna se cak zezati sa klijentima, komunikacija preko e-maila, faksom, sms-ovima, tocno onakva razina usluge koja meni odgovara.


naravno da ne zelim rec da su prema svima takvi, i da ahila nisu zeznuli i da ahil nije u pravu. svatko sebi bira s kim ce poslovat i svatko ima svoja iskrustva. ljudi, recimo, pohvalno pricaju o raiffeisen banci, a ja da moram bit kod njih onako sporih i spetljanih, trazila bih firmu da mi placu isplacuje u naturi pa bi sama na placu prodavala te proizvode
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 15:26   #89
Evp i mene i moja neugodna višegodišnja iskustva sa zgb
Prvo, djelatnici su jako spori, ne znaju pola toga što ih pitaš, a svako par mjesci rade novi ljudi, sms prouke su često u neprimjerene sate a i netočne, dozvoljeni minusi su katastrofa, izdavanje kartica komplicirano a o čekovima da ni ne govorim!! Redovi su uvijek do vrata!!
Ja sam davno prešla u rba i prezadovoljna sam sa svime od a-ž, muž je za zgb i ja kao njegovo opunomoćenik često idem i muka me hvata kad trebam ići u poslovnicu
Hvala bogu na internet bankarstvu
__________________
Jer oni su baš kao tango - vrte se jedno oko drugog, odmiču i primiču, taman kad pomisle da se sve stišalo opet se pojača, ali najvažnije je to da dok god bi svirala muzika bilo bi i njih...... ali muzika više - ne svira!
maserka80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 18:58   #90
ja sam na ovome forumu o svojim iskustvima sa ZABA-om kilometre ispisao, ali nikako ne mogu odoljeti da napišem i najnovije:

- dana 05.04 prijavim gubitak maestro kartice (zaboravio je u bankomatu), danas je 15.4 - niti nove kartice niti pina.....nigdje ničega, lovu vadim na master šta si lijepo naplate, za odlazak u poslovnicu i dizanje keša jednostavno nemam živaca...........

i veznao za RBA

- dana 15.3 otvorim tekući + minternet bankarstvo......za 3 radna dana stiže kartica i nakon nje za koji dan pin, ali od tokena ni 't'; stigao je tek 02.04.


P.S.

moram javiti zashu da kemik strpa u bačvu..............
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 19:05   #91
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
moram javiti zashu da kemik strpa u bačvu..............

zakaj?

__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 19:43   #92
Ja u zabi imam veliki stambeni kredit koji uredno otplačujem a buduči je dignut prije 12 godina znate da je kamata bila velika dao sm 30% učešća jamac sa određenom deviznom štednjom i sve što se onda trebalo i dođem prije neki mjesec uplatiti ratu i zatražim da mi izprinta trenutno stanje a službenica mi kaže da će me to koštati 10 kn. Poludio sam jer to je isto stvar principa budući da kroz kamatu plačam uslugu banke naravno da su mi ispritali nakon malo vike i buke po banci ali što to meni treba za tri godine kad odplatim kredit zbogom. i inače je moje mišljenje o bankama krajnje negativno a vakvim postupcima mi daju za pravo. imam još nekoliko primjera ali ovaj je najnoviji.
boky majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 20:00   #93
i tko se onda čudi da se struktura prihoda mijenja i to u korist naknada, kad više nemogu zarađivati na kta.

ubuduće će se plaćati i ulaznice za ulazak u poslovnicu - naknada za ometanje djelatnika - 15kn
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 20:01   #94
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
zakaj?



2. Edgarova zapovijed:

ne hvali ZABA-u i njene djelatnike ni kad imaš opravdan razlog
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 23:09   #95
Quote:
alizee kaže: Pogledaj post
1. Zasto si se ušokiro ako ti ne treba!!!
2. Banka nije kriva ako ti se smanjio prosijek prihoda po kojem se izracunava minus!!!
3. Minus ne izracunavaju ljudi vec ga kompjutor sam obrađuje i procesuira.
4. Da su ti ga htijeli vratit mogli su i odmah a ne cekat sljedeci mjesec.
5. Treba pazit kod minus i pratit sam, neke ( ispravak ) banka ne obavijestava o tome.

Tako da pola ovoga sto si napisao je cista izmišljotina ili ako ne izmišljotina onda malo jako puno preuvelicano.
1. Zato što mi ponekad zatreba. To je stvar poslovnog odnosa i povjerenja.
2. prosjek mojih primanja se ne mjenja već pet godina, jedino mi rastu bonusi koji se uplaćuju mimo plaće.
3. Ma jeli? Kompjuter je kriv? Ti si od onih veseljaka
4. Ne želim da mi ga vrate
5. nedozvoljenom minusu se nisam niti na pola približio.

Čini mi se da imaš ista razmišljanja kao i u Zgb te me ne bi začudilo da tamo i radiš
Ahil is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 23:16   #96
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
ja sam na ovome forumu o svojim iskustvima sa ZABA-om kilometre ispisao, ali nikako ne mogu odoljeti da napišem i najnovije:

- dana 05.04 prijavim gubitak maestro kartice (zaboravio je u bankomatu), danas je 15.4 - niti nove kartice niti pina.....nigdje ničega, lovu vadim na master šta si lijepo naplate, za odlazak u poslovnicu i dizanje keša jednostavno nemam živaca...........

i veznao za RBA

- dana 15.3 otvorim tekući + minternet bankarstvo......za 3 radna dana stiže kartica i nakon nje za koji dan pin, ali od tokena ni 't'; stigao je tek 02.04.
.
Eh to je drugi od propusta koje sam doživio u toj banci. Izgubljena kartica zajedno sa novčanikom. Prijavio sam odmah i nije bilo štete ali sam krv propišao dok su mi dvije pripravnice napravile nove kartice tamo u Maksimirskoj. Uvjerile su me da trebam odjaviti i dodatne kartice koje koristi supruga,jer su pokrivene sa istog tekučeg kojemu se sad mijenja broj, što se kasnije pokazalo kao potpuno nepotrebno i bezvezno kompliciranje.
Takvih budalaština je bilo još nekoliko unatrag godine dana. Ovo sa uzimanjem dozvoljenog minusa je bila samo kap koja je prelila čašu

P.S. kad si već spomenuo token, u privrednoj se dobije čitač kartica koji je univerzalan tako da se jedan aparat koristi za više kartica ako je potrebno.
Ahil is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 11:31   #97
Cool

Može li molim te ime djelatnice u PSŠ ako nije problem ??

Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
u posljednih par dana podosta vremena provodim u zagrebackoj banci i pšs. nakon svih svojih iskustava sa bankom, moram reci da je moje zadovoljstvo s njima trenutno ogromno.

profesionalni, vrlo usluzni, trazila sam od njih nesto sto nije uobicajeno (trazila sam da mi promijene osobnog bankara, vjerovali ili ne: zato sto mi je stari bio prestar, zamislite koje bahato razmazeno deriste). to su napravili u roku od 2 minute, jedan razgovor je bio potreban, i ponudili su mi da si odaberem drugoga. telefonski razgovori sa njima uvijek kratki, informativni, sve ispadne onako kako se dogovorimo, zaista ni rijec protiv bilokoga.

isto to vrijedi i za pšs, te njihovu djelatnicu koja je imala nesrecu da sam se ja na nju namjerila. pametna, brza, sposobna, ljubazna, spremna se cak zezati sa klijentima, komunikacija preko e-maila, faksom, sms-ovima, tocno onakva razina usluge koja meni odgovara.


naravno da ne zelim rec da su prema svima takvi, i da ahila nisu zeznuli i da ahil nije u pravu. svatko sebi bira s kim ce poslovat i svatko ima svoja iskrustva. ljudi, recimo, pohvalno pricaju o raiffeisen banci, a ja da moram bit kod njih onako sporih i spetljanih, trazila bih firmu da mi placu isplacuje u naturi pa bi sama na placu prodavala te proizvode
tssime is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 11:49   #98
naravno da ne može
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 12:33   #99
:)

jedno svježe iskustvo s ZABOM...... u subotu sam pokušao dići lovu na dva bankomata....kad eto poruke....s ovom karticom se ne može koristiti bankomat (Ili tak nekaj slično)...i ništa...probam danas na trećem bankomatu....isto...ne ide.... probam na četvrtom na trgu.....ide...mogu i dići lovu i kupiti bonove.... i kaj ću sad.... odem odmah u banku.....veli žena na informacijama...nema problema, oštećena plastika, odite na šalter i tražite izradu nove bez naknade..... poslušam je...stanem u red...čekam 30 minuta... i koje li sreće.....primi me Novi radnik....užas....nije kriv jadni dečko, ali mora pitati kolegicu kak se to radi..... i sad šok....veli kolegica...izrada nove plastike UZ naknadu jer je to vaša greška..... Molim? pitam ja nju, a gdje je garancija moje sigurnosti kad na tri bankomata ne ide, a na četvrtom ide? i gdje je propisano koliko puta je mogu koristiti?...na kraju ona uputi kolegu i kaže mu...odlući sam.....bez ili sa naknadom.... na kraju je bilo po mom...
bez naknade....
užas....
fondovi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 18:13   #100
Eto, ako prepuštaju šalterskim službenicima da odluče o pravilima. Bemti takvu banku
Ahil is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:25.