Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2008., 19:40   #41
Quote:
amerdin kaže: Pogledaj post
hvala johny ali jedanput se živi.Već sam se naviko cijeli život živjeti na kredit tako da se čak i ne sekiram više;pa i država je u dugovima,i cijeli svijet također pa ajmo brigu na veselje pa kud puklo da puklo.Uz to trošim na najpotrebnije normalnim stvarima.Znaš poslovicu:bit će bolje.....
Istina, i ja sam od prije godinu dana počeo malo drugačije gledati na život, pa tako i na novac. Što bi rekli, kad je bal, nek' je maskenbal. Treba uživati, ali stvarno nam svima želim bolji standard, pa da ne moramo baš svaki mjesec razbijati glavu...
Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 21:29   #42
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Ja sam je danas vratio!!!
pa di si bio
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 09:16   #43
Rekoh da sam vratio Diners karticu a ja sam tu negdje, uglavnom na Balkanu!
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 09:24   #44
mogu si samo reći i i
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 09:27   #45
Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2008., 15:32   #46
Novo saznanje; ako imate Diners charge karticu, i želite prijeći na revolving način plaćanja, a prije toga ste kupili nešto na otplatu, kad prijeđete na revolving, svota koja je ostala na obročnoj otplati ne ulazi u revolving, znači i dalje nastavljate otplaćivati rate obročne kuonje kao i do tada.

Samo za slučaj da netko nije znao do sada, ja sam u tome novi, pa me zanimaju ovakve "sitnice"...
Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 00:09   #47
Quote:
Johnny B. DL kaže: Pogledaj post
Ali da ne odlazim off-topic, htjedoh reći da sam danas malo kopao po onom "plaćanju preko net-a" Diners računa. Nije uopće teško, dapače, jako malo truda i stvar je riješena. Jest da sam ja onaj stari tip čovjeka koji voli na plaćenom računu vidjeti žig i potpis, ali kad mi je žena danas na telefon rekla da ne moram opće primati račune poštom, nego u elektronski sandučić kad se ulogiram i prijavim na njihovu stranicu, išao sam malo čačkati, i sve u svemu, jako jednostavno.
Ja ovako plaćam otkako su uveli tu mogućnost, a ima tome...možda i godinu, a možda i više, ne sjećam se. Nemaš problema s tim. Ali i dalje primam račun poštom, jer jedino kad taj papir imam u gomili drugih papira koje plaćam preko net-a, sigurna sam da ga neću zaboraviti platiti. Moj mail-box je šuma u kojoj bi se on vrlo brzo i vrlo jednostavno izgubio iz 'vidokruga'. Mada, račun možeš platiti i prije nego stigne poštom, bitno je samo da je formiran, a to se u svakom trenutku može provjeriti u online account-u .
laella is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 00:37   #48
Ja sam do nedavno bio old- school igrač po pitanju plaćanja računa; kao, hoću na svojim plaćenim računima žig i potpis službene osobe (gdje god plaćao račune!) da sam siguran da su plaćeni. Dok nije došlo u moj život internet- bankarstvo. 'Ajme, koja milina! sad sve skupa platim, zaklamam i spremim, a potvrde o plaćanju putem NET-a spremim u mail. Još uvijek se ne mogu odlučiti platiti Diners putem njihove stranice, nego ga plaćam sa svog računa iz banke.
Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 00:46   #49
Quote:
Johnny B. DL kaže: Pogledaj post
Još uvijek se ne mogu odlučiti platiti Dinersputem njihove stranice, nego ga plaćam sa svog računa iz banke.
Kad plaćaš preko Diners-a, onda u biti plaćaš sa svog računa iz banke . Ono što ti Diners u tom procesu napravi je da to registrira kao internet plaćanje (na što dobivaš extra bodove) i napravi ti mali pop-up ekran u vidu šalabahtera, kojim se možeš poslužiti npr. da copy/paste-aš poziv na broj i iznos u ključna polja na tvojim bankovnim stranicama plaćanja, kamo te cijeli proces navodi.
Tako da nema tu nikakve dodatne nauke, ni rizika. Samo dodatni bodovi
laella is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 00:52   #50
Quote:
laella kaže: Pogledaj post
Kad plaćaš preko Diners-a, onda u biti plaćaš sa svog računa iz banke . Ono što ti Diners u tom procesu napravi je da to registrira kao internet plaćanje (na što dobivaš extra bodove) i napravi ti mali pop-up ekran u vidu šalabahtera, kojim se možeš poslužiti npr. da copy/paste-aš poziv na broj i iznos u ključna polja na tvojim bankovnim stranicama plaćanja, kamo te cijeli proces navodi.
Tako da nema tu nikakve dodatne nauke, ni rizika. Samo dodatni bodovi
Ma krivo sam se izrazio. Uglavnom, sad kad mi dođe račun, ići ću baš vidjeti, ali me samo zanima mogu li odustati kad jednom "pokrenem" Diners aplikaciju "plati" i hoće li mi Diners skinuti novce s računa s kojeg plaćam taj isti račun. Jer ovako ja sam sebi skidam pare s računa i šaljem ih na Dinersov račun, aovaj drugi način, koliko sam shvatio, sam skine s odabranog računa odabrane banke novac namijenjen za plaćanje tog istog računa. Ispravi me slobodno ako sam negdje pogriješio...
Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 01:54   #51
Quote:
Johnny B. DL kaže: Pogledaj post
Ma krivo sam se izrazio. Uglavnom, sad kad mi dođe račun, ići ću baš vidjeti, ali me samo zanima mogu li odustati kad jednom "pokrenem" Diners aplikaciju "plati" i hoće li mi Diners skinuti novce s računa s kojeg plaćam taj isti račun. Jer ovako ja sam sebi skidam pare s računa i šaljem ih na Dinersov račun, aovaj drugi način, koliko sam shvatio, sam skine s odabranog računa odabrane banke novac namijenjen za plaćanje tog istog računa. Ispravi me slobodno ako sam negdje pogriješio...
Nisam pokušavala odustajati, ali mislim da možeš.
Diners ti ne skida novce s računa (mislim da ni ne postoji način na koji bi oni to mogli), već ih i dalje skidaš ti sam, svim onim akcijama koje su neophodne na stranici banke, na koju se prilikom procesa plaćanja, prijavljuješ (ukucavanjem odgovarajućih šifri iz tokena pretpostavljam). Dakle, kad na Diners stranici klikneš na Plati otvara se stranica banke koju si prethodno odabrao, a na kojoj se očekuje da odradiš sve uobičajene akcije za plaćanje. Diners stranica to samo u pozadini registrira, radi dodatnih nagradnih bodova. Mislim čak da se ta uplata vidi tek kod slijedećeg ulogiravanja na Diners stranicu, ali nemoj me baš držati za riječ. U svakom slučaju, 'dokazni materijal' je tvoja transakcija obavljena u aplikaciji matične banke. Jednako kao što ti je to i sad.
laella is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 11:09   #52
Quote:
laella kaže: Pogledaj post
Nisam pokušavala odustajati, ali mislim da možeš.
Diners ti ne skida novce s računa (mislim da ni ne postoji način na koji bi oni to mogli), već ih i dalje skidaš ti sam, svim onim akcijama koje su neophodne na stranici banke, na koju se prilikom procesa plaćanja, prijavljuješ (ukucavanjem odgovarajućih šifri iz tokena pretpostavljam). Dakle, kad na Diners stranici klikneš na Plati otvara se stranica banke koju si prethodno odabrao, a na kojoj se očekuje da odradiš sve uobičajene akcije za plaćanje. Diners stranica to samo u pozadini registrira, radi dodatnih nagradnih bodova. Mislim čak da se ta uplata vidi tek kod slijedećeg ulogiravanja na Diners stranicu, ali nemoj me baš držati za riječ. U svakom slučaju, 'dokazni materijal' je tvoja transakcija obavljena u aplikaciji matične banke. Jednako kao što ti je to i sad.
Thnx!
'Ajde, baš ću probati sad kad dođe slijedeći račun, pa te obavijestim o uspjehu/neuspjehu poduzete akcije!
Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 16:57   #53
ej ljudovi imam jedno pitanje, naime nisam korisnik niti jedne takve katrice.. eo želim kupit novi komp u vrijednosti od nekih 4000-4500 kn e sad na moju karticu (maestro od pbz) mogu uzet na samo 3 rate bez kamata i nikako drugačije, to mi je jedina mogučnost.... pa sam malo počela razmišljat o dinersu i sl. karticama... mene zanima da li bi kao novi korisnik mogla uzeti taj komp na 12 rata a taj komp iznosi više nego moja plaća ?!
__________________
Najljepše je kad odrasteš, a ostaneš dječji stvor, pa svi misle da si velik zato što si profesor. Što si doktor od imena, stručnjak za rakete - a ne znaju da si velik zato što si dijete!
Η αγάπη δεν νικά, αλλά είναι ανίκητη.
Limačica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 19:58   #54
Quote:
Limačica :o) kaže: Pogledaj post
ej ljudovi imam jedno pitanje, naime nisam korisnik niti jedne takve katrice.. eo želim kupit novi komp u vrijednosti od nekih 4000-4500 kn e sad na moju karticu (maestro od pbz) mogu uzet na samo 3 rate bez kamata i nikako drugačije, to mi je jedina mogučnost.... pa sam malo počela razmišljat o dinersu i sl. karticama... mene zanima da li bi kao novi korisnik mogla uzeti taj komp na 12 rata a taj komp iznosi više nego moja plaća ?!
U velikoj mjeri ti to ovisi o tome da li ducan daje na rate na doticnu karticu. U nekim ducanima u nekim periodima pojedinacni karticar daje opciju kupovine na 12 rata BEZ KAMATA. Mislim da nema veze jesi li novi korisnik ili ne, ali to provjeri sa konkretnim karticarom. Njih ne zanima koliko ti trosis, as long as you pay your bills on time
laella is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2008., 21:14   #55
evo uzeo sam diners karticu, nije revolving nego klasicna...imaju neke pogodnosti sada, prva godina bez clanarine, 4 mjeseca počeka...

stize kroz 2 tjedna
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 13:55   #56
stigal prije 2 dana diner kartica, ali nema pina?!?!?

a kaze kolega da bi trebao dobiti pin...

a i nemam pojma koliki mi je kredit odobren...
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 14:17   #57
Nisam 100% siguran, ali kod Amex-a, Mastercard-a pin nikada ne dolazi s karticom, nego dođe nakon nekoliko dana (najčešće 3-5 dana). To je kao iz razloga sigurnosti, da ne bi se netko odmah okoristio.

Pretpostavljam da je na istom principu i kod Diners-a.
Što se tiče odobrenog kredita, najbolje nazoveš njihove informacije i pitaj koliki kredit ti je odobren.

Inače, ako si uzeo klasičnu Diners karticu mislim da ona niti nema nekog limita kao niti Amex ili sam u krivu? Ima limite za podizanje gotovine, ali za trošenje? Zna netko?

Sretno u peglanju

Zadnje uređivanje Lavica02 : 29.05.2008. at 15:28. Reason: quote
marko27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 14:32   #58
tnx

ma kaze mi sad kolega da je on dobio doma papir na kojem mu sve pise,koliko mu je dozvoljeno i slicno...za pin nije siguran,al misli da ga je dobio kasnije...sa tim papirom...

Zadnje uređivanje Lavica02 : 29.05.2008. at 15:28. Reason: quote
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 14:44   #59
Quote:
CottonEyeJoe kaže: Pogledaj post
stigal prije 2 dana diner kartica, ali nema pina?!?!?

a kaze kolega da bi trebao dobiti pin...

a i nemam pojma koliki mi je kredit odobren...
A vidiš, meni je prvo došla doma obavijest sa pinom i da je kartica gotova i da dođem u Prašku po nju. Al ti valjda nisi u Zagrebu pa su ti je zato poslali.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 15:57   #60
Quote:
CottonEyeJoe kaže: Pogledaj post
stigal prije 2 dana diner kartica, ali nema pina?!?!?

a kaze kolega da bi trebao dobiti pin...

a i nemam pojma koliki mi je kredit odobren...
Pa i neće ti poslati nikakav papir gdje možeš vidjeti koliki ti je kreditni limit ..moraš ih nazvati na telefon
Tako je bar bilo kod mene , dobila karticu a blage veze nisam imala koliki joj je limit , nigdje nije pisalo .
Jedino možeš vidjeti koliki ti je limit za podizanje gotovine , preko ove stranice

https://online.diners.hr/Default.aspx

Registriraj se na on line usluge i imat ćeš uvid u stanje računa i limit za gotovinu ...a za ovaj drugi limit moraš ih nazvati
Meni je pin stigao 2/4 dana nakon kartice .
Amethyst is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:44.