Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.05.2017., 10:32   #6381
Hvala na odgovorima! Znaci cca pola godine prije je ok recimo?
A jel mi netko moze reci koje cvijece bi bilo u sezoni krajem 5. mjeseca?
__________________
"Worrying does not take away tomorrow's troubles. It takes away today's peace.”
Mäuschen is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 10:33   #6382
Quote:
tužni cvjetić kaže: Pogledaj post
Ma daj, očito ona naplačuje isto troduplo i dere kožu jer se zove vjenčani buket a ne buket od 10 ruža. Ne bi za njega dala takve iznose nikad. Tko kaže da to vrijedi 500 kuna laže.
Osim toga, koliko ja vidim na žitnjaku JAKO DOBRO vide kakvo cvijeće kupuju. Prema tome, izmišljotine o tome kako dobiju u kutijama pa jadne ne znaju što će dobiti... Ajde molim te.
Vjerojatno kupi više ruža, pa lijepo svima naplati masno, a na kraju sebi dio ostavi..haha. Još najbolje da se plaća ono cvijeće koje je ona uzela za rezervu....gluplju stvar nisam čula u životu.
A još GLUPLJA stvar je da nije po komadu..haha... Čudno kako ipak večina tako radi.
Al kad netko želi oderat, onda da, nije po komadu takve vjerojanot naplaćuju što moraju izać iz kreveta.
Čemu ovakav ton?

Na cijeloj ovoj temi, nikad ni jedan cvjećar (a ima nas) nije rekao niti da je standardna cijena buketa 900 kn, niti da je 600 kn normalna cijena za buket od deset ruža.

Dapače, hrpa nas vam dijeli savjete i smjernice i upute na što pripaziti, što je preskupo i gdje i kako proći jeftinije.

U krajnjem slučaju, taman da buket naplaćujemo i 1500 kn, to je naša stvar i stvar osobe koja će ga platiti.
Nisu cvjećari ZET pa da nemaš izbora nego eto, baš moraš izdvojiti te novce.

Svatko ide gdje mu paše. Netko će bespotrebno platiti puno previše jer se želi hvaliti da mu je netko fensi radio dekoracije, nekome će se posrećiti pa će dobiti super omjer cijene i kvalitete, a netko će gledati samo da je čim jeftinije pa na kraju možda biti razočaran. Poanta je da postoji izbor i ne vidim zašto se uzrujavaš.

Meni je nevjerojatno da se neke vjenčanice iznajmljuju za cifre od 20 hiljada kuna pa eto, ne pizdim jer majku im njihovu pohlepnu. Ja takvu neću uzeti i bok. Niti se zgražam što rasvjeta košta 5 hiljada kuna, a oni su samo jednom kupili opremu i otplatili ju već sto puta i kaj sad tu ima toliko koštati!?!
Ista stvar je i sa svim drugim aspektima vjenčanja.
__________________
Delulu is the solulu.
Zla majkee is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 10:42   #6383
Quote:
Mäuschen kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovorima! Znaci cca pola godine prije je ok recimo?
A jel mi netko moze reci koje cvijece bi bilo u sezoni krajem 5. mjeseca?
U teoriji, 5 mjeseci je dosta. S druge strane, računaj da su ti 5. i 6. mjesec najpopularniji za svadbe pa ako hoćeš nekog konkretnog, raspitaj se čim prije. (Recimo, meni je 6. mj sljedeće godine već skoro popunjen).

U 5. mjesecu ima još domaćih božura, počinju domaće ruže, delfinium, grahorica, turski karanfili, različak, matiole, zjevalice, ljiljani, ima još ivančica...

Ako želiš nešto više fensi, onda ti ima svega uvoznog.

Poslano sa mog NEM-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Delulu is the solulu.
Zla majkee is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 10:54   #6384
Kopiram svoj post s teme Sve za vjenčanje u Dalmaciji, vezano je za cvijeće, možda nekom pomogne ovdje:

Udajem se u Splitu u 9.mj i obzirom da nisam od tamo, morala sam napraviti dobro istraživanje svih potrebnih stavki za vjenčanje, a evo primjeri za cvijeće okvirno:

Ivica Radan- super susretljiv, cjenovno povoljan, naplaćuje cvijeće po komadu, samo što se on bavi samo aranžiranjem. Nema nekakve druge stvari koje su mi potrebne za vjenčanje, tipa brojevi na stolovima, štefelaj, lanternice u moru i hrpu takvih sitnica.

Mirella- na mene je ostavila malo loš dojam, ima bahat nastup, iako ne mora značiti da ne radi dobro. Cijene- malo viši rang. Na kraju ponude sam dobila ukupan iznos za sve, tako da nisam imala specifikaciju koliko što točno je.

Ira-Plodine- ima puno materijala od raznoraznih vaza, menzura itd. Radi u Plodinama, velika cvjećarna na više lokacija. Cijene prihvatljive.

Lanterna- drage curke, moderan stil, cjenovno viši rang.

Cvjećarnica Mis- nikada nisam dobila traženu ponudu, čak ni uz jedan podsjetnik.

Cvjećarnica Anda- Gospođa Ani ima preko 20 godina iskustva, smirena i ugodna osoba, sve je strpljivo pokazala, također ima puno materijala od vaza i sličnih stvari. Cjenovno prihvatljivo, sve se da dogovoriti.
Hase87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 13:26   #6385
iako sam se udala, volim i dalje škicnut na ovu temu

obožavam cvijeće, ono me koštalo više od haljine i ne žalim ni lipe (imali smo samo večeru pa su i troškovi bili u tom rangu).

nego, zašto pišem.
kad je nekome cvijeće nebitna stavka onda nema potrebe obilazit razvikane cvjećarne, čemu? da se može reć da je buket koji ti je nebitan radila ta i ta.
u tom slučaju i teta iz konzuma može odradit taj buket.

osobno sam za cvijeće na stolovima. ne treba biti ništa veliko, ništa posebno, a opet daje neku laganu dozu svečanosti, elegancije.

mi smo idući dan išli po cvijeće iz sale i odnijeli ga muževoj baki i mom dedi na grob. postoje neki kojima cvijeće nije drugi dan smeće
a kako je cvijeće očito bilo svježe još je skoro 2 tjedna iza bilo u punom sjaju.
__________________
Like the drink, only not spelled the same.
Coffey is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 16:30   #6386
Quote:
Coffey kaže: Pogledaj post
iako sam se udala, volim i dalje škicnut na ovu temu

obožavam cvijeće, ono me koštalo više od haljine i ne žalim ni lipe (imali smo samo večeru pa su i troškovi bili u tom rangu).

nego, zašto pišem.
kad je nekome cvijeće nebitna stavka onda nema potrebe obilazit razvikane cvjećarne, čemu? da se može reć da je buket koji ti je nebitan radila ta i ta.
u tom slučaju i teta iz konzuma može odradit taj buket.

osobno sam za cvijeće na stolovima. ne treba biti ništa veliko, ništa posebno, a opet daje neku laganu dozu svečanosti, elegancije.

mi smo idući dan išli po cvijeće iz sale i odnijeli ga muževoj baki i mom dedi na grob. postoje neki kojima cvijeće nije drugi dan smeće
a kako je cvijeće očito bilo svježe još je skoro 2 tjedna iza bilo u punom sjaju.
Potpisujem sve! Mi smo također bukete s vjenčanja odnijeli na groblje mom svekru i mojoj baki i djedu, dio podijelili prijateljima i susjedima, a dio je ostao nama da ukrašava vrt i kuću i zaista su neki buketi potrajali po puna 2 tjedna!

Ništa nisam drugi dan bacila, a vjenčani buket mi se suši

Potrošila sam za cvijeće malo više nego za vjenčanicu i opet bih, jer bila sam prezadovoljna i cvijećem i radom naše drage Maje.

Ne mogu govoriti za nijednog drugog cvjećara/cvjećarku ali za Maju (Floristokracija) mogu reći da se zaista istinski potrudila, napravila velik posao i svi su primijetili i komentirali cvijeće na našem vjenčanju

Prva nisam htjela uzeti nikoga iz mog grada jer su skupi i nisu bog zna što kreativne, cijene su im previsoke za ono što dobiješ tako da...ne hvala!

Zato je dobro vidjeti na više mjesta i onda prema mogućnostima izabrati...
__________________
Dream until your dreams come true!
Ninuška18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 18:10   #6387
Uvijek mi je drago vidjeti da stvarno svima moje cvijeće traje i dugo nakon vjenčanja. 😍
__________________
Delulu is the solulu.
Zla majkee is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 20:46   #6388
Quote:
Zla majkee kaže: Pogledaj post
Uvijek mi je drago vidjeti da stvarno svima moje cvijeće traje i dugo nakon vjenčanja. 😍
Stvarno sam se iznenadila, posebno za ono baš ljubičasto cvijeće, držalo se dosta dugo
__________________
Dream until your dreams come true!
Ninuška18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 07:39   #6389
Meni je Maja radila buket i sve pohvle, odusevila sam se kada sam ga vidjela
Stvarno je bio prekrasan, i svi su komentirali kako je lijep
Nažalost ja sam izabrala hortenzije koje su dosta brzo nekak povenule, bez obzira kaj je bio stalno u vodi, ali to je rizik s kojim sam racunala
Ja sam svoj buket bacila, ali sam sigurna da su bozuri prezivjeli jos dugo

I jos jednom hvala Majo, na idejama, pomoci i pokusavanju farbanja svim i svacim ruza plavo, i na kraju na najljepsem buketu koji sam si zamislila i dobila(tj. dobila sam jos i bolji)
Tram11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 12:08   #6390
Opće ne znam šta ću sa cvijećem i dekoracijom ni koje je cvijeće aktualno u desetom mjesecu
obzirom da nemam viziju uopće ne mogu ni procijeniti tko je skup... ne znam šta ću
assi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 13:08   #6391
Quote:
assi kaže: Pogledaj post
Opće ne znam šta ću sa cvijećem i dekoracijom ni koje je cvijeće aktualno u desetom mjesecu
obzirom da nemam viziju uopće ne mogu ni procijeniti tko je skup... ne znam šta ću
Najbolje je da krenes s tim koje boje bi voljela pa razmisliti o stilu. U desetom mjesecu je vecina sezonskog cvijeca tamnijih, izrazenijih boja. Ruzama u uvozu su cijene manje vise iste kroz cijelu godinu pa uvijek mozes s njima kombinirati nesto sezonski.
ohjohnny is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 14:23   #6392
Vidim da ima dosta stručnjaka na temi pa da pitam što je sezonsko početkom travnja? Osim karanfila i tulipana.

Nije mi bilo ni na kraj pameti prije dva mjeseca pogledati što sve cvjeta.
arenal is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 14:46   #6393
Quote:
arenal kaže: Pogledaj post
Vidim da ima dosta stručnjaka na temi pa da pitam što je sezonsko početkom travnja? Osim karanfila i tulipana.

Nije mi bilo ni na kraj pameti prije dva mjeseca pogledati što sve cvjeta.
Ranunkule, frezije, anemone, jorgovan, narcisa
ohjohnny is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 15:16   #6394
Moja velika preporuka ide ranunkulama koje su tad stvarno diiivne.

Btw Tram11, hvala i drago mi je da si bila zadovoljna. 😍

Poslano sa mog NEM-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Delulu is the solulu.
Zla majkee is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 13:22   #6395
malo neugodno iskustvo

Pozdrav cure (i pokoji momak ako se nađe ovdje ) željela bih podijeliti svoje iskustvo s Vama, nažalost ne baš pozitivno.. Naime ako se odlučite za curu koja radi pod nazivom Wedding girl, na dogovorima sev super sve može, sve obečano, 40% izvršeno. Nisam ovdje pa pljujem po nekome pa neću u detalje ali eto pazite kome povjeravate Vaš dan <3
anjcipanjci is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 00:50   #6396
Quote:
anjcipanjci kaže: Pogledaj post
Pozdrav cure (i pokoji momak ako se nađe ovdje ) željela bih podijeliti svoje iskustvo s Vama, nažalost ne baš pozitivno.. Naime ako se odlučite za curu koja radi pod nazivom Wedding girl, na dogovorima sev super sve može, sve obečano, 40% izvršeno. Nisam ovdje pa pljujem po nekome pa neću u detalje ali eto pazite kome povjeravate Vaš dan <3
Ja stvarno ne razumijem ovakve postove.
Kažeš da nisi ovdje da pljuješ po njoj, a upravo ovim postom si je popljuvala - pa zašto onda ne napišeš što konkretno nije valjalo?

Kao što volim obrazloženje kad netko napiše konstruktivnu pozitivnu recenziju nečega, i one negativne bi po mom mišljenju trebale biti argumentirane.
bejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 14:45   #6397
Quote:
bejo kaže: Pogledaj post
Ja stvarno ne razumijem ovakve postove.
Kažeš da nisi ovdje da pljuješ po njoj, a upravo ovim postom si je popljuvala - pa zašto onda ne napišeš što konkretno nije valjalo?

Kao što volim obrazloženje kad netko napiše konstruktivnu pozitivnu recenziju nečega, i one negativne bi po mom mišljenju trebale biti argumentirane.
Kao što rekoh neću pljuvati, nije sav rad bio loš, mislila sam čisto skrenuti pažnju da cure budu dosljednije i da im se ne dogode stvari koje su se meni dogodile. Svatko tko treba obrazloženje mogu mu ga napisati u privatnoj poruci. Kao što rekoh, puno obećanja malo realizacije.
anjcipanjci is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 14:00   #6398
Pozdrav cure! Kojeg cvijeca ima pocetkom 5.mj? Zeljela bih nesto domace uz pokoji fensi cvijet. I muci me kakve vaze uzeti posto je tema rustikalna. A ne bih bas prerustikalno (drvene tegle/vaze)
Snješkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 15:01   #6399
Drage cure - HELP!

Vjenčanje mi je za dva tjedna i do sad baš i nisam razmišljala o svom buketu (jer nam u sali sređuju i dekoracije i crkvu). Ali njihov buket mi je preskup! I sad ne znam kome da se javim da mi napravi buketić.

Naime, treba mi samo tri sata jer photo session imamo drugi dan i ne želim davati više od 300kn nikako, a i to mi je puno.

Pa ako neka ima savjet, please
_lizzy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 15:05   #6400
Odes u bilo koju cvjecarnu i narucis buket za taj i taj dan do tog i tog iznosa.
coralicious is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:11.