Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2009., 21:00   #161
mislim da ne postoji nikakva spešl kanta, kupit ću običnu plastičnu s poklopcem
__________________
u kupusu.
kupusichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 21:12   #162
Quote:
kupusichka kaže: Pogledaj post
mislim da ne postoji nikakva spešl kanta, kupit ću običnu plastičnu s poklopcem
postoji, zato i pitam...
Leptiric is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 21:34   #163
Quote:
Leptiric kaže: Pogledaj post
postoji, zato i pitam...
stvarno,zakon
ajd kad saznaš, oću i ja
__________________
u kupusu.
kupusichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 21:52   #164
Ma ima vam Bambino mio kanta za pelene imam ja (http://www.bambinomio.com/v06/prd/ess.cgi). Morala sam kupit . Kanta ko kanta samo možda malo ljepša, 14litara nekih 120 kn. Možete stavit bilo koju kantu s poklopcem , vidla sam i u kaufladnu da ima kao baš za pelene. Mislim da je važno da se ne zatvara hermetički da se pelene ne usmrde i da se ne stvori pljesan i ko zna šta. I ova Bambinova se samo poklopi, zrak struji, i stvarno ne smrdi. Ja pelehne skupljam 3 dana, držim ih na suho samo ih prije isperem tušem i ožmiknem.
sunce moje is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 22:08   #165
Quote:
Leptiric kaže: Pogledaj post
gdje ima kupiti kanta za odlaganje platnenih?
Imaš za kupiti mislim u svakoj ljekarni, a i u Mulleru
mijuška is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 22:26   #166
Quote:
mijuška kaže: Pogledaj post
Imaš za kupiti mislim u svakoj ljekarni, a i u Mulleru
tnx...
Leptiric is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 22:38   #167
Quote:
Leptiric kaže: Pogledaj post
tnx...
mijuška is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 23:15   #168
Quote:
sunce moje kaže: Pogledaj post
Ja sam kupila dvoje zaštitnih (do 5 kg i od 5 do 7 kg) i paket od 8 pelena (i kantu i papiriće i još svašta ali nije bitno )
Pokazale su se super za male bebe do nekih 4 mj, barem je tako bilo kod nas. Sve one šivane fitted su bile pre velike dok su bambino bile taman. Ne morate kupovati i pelene, možete samo zaštitne pa u njih stavite tetre.
Quote:
sunce moje kaže: Pogledaj post
Ja pelehne skupljam 3 dana, držim ih na suho samo ih prije isperem tušem i ožmiknem.
Ček 8 pelena ti je bilo dovoljno za 3 dana
Ili bolje da postavim pitanje koliko dana ili sati ti je bilo potrebno da iskoristiš tih 8 pelena.
Mislim ja ih mislim imati barem 20tak jer kažu da beba koja doji dnevno treba oko 6-7 pelena
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2009., 10:05   #169
Ma ja sam kupila 8 onih bambino a ostalo sam stavljala tetre i kombinirala sa švedskima na čičak dok je bebonja bio jako mali. Sad sa 7 mj potrošim 20-tak pelena za 3 dana.
Ovo gore sam samo navela za Bambini mio. Imala sam i dva SMIB covera br 0 pa sam i njih koristila.
Uglavnom, htjela sam samo reći da ne stvarate odmah zalihu pelena za do 2 godine jer možda vam model neće odgovarati i kaj bute onda? Po malo, u prva 3 mj ćete se ufurat i kupit najviše onih koje vam najboje odgovaraju.

Zadnje uređivanje sunce moje : 24.01.2009. at 10:18.
sunce moje is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2009., 21:15   #170
Jel netko koristio ove: https://www.kamaris.hr/product_info....00581e2eeaae20
Čine mi se stvarno praktične
__________________
u kupusu.
kupusichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 18:17   #171
Ok, kolko sam shvatila, nije dobro nakrcati se unaprijed pelenama nego isprobavati razne pa vidjeti koje bebaču najviše pašu... Znači ništa od onih velikih paketa. No zanima me koje su, po vašem iskustvu, najbolje platnene pelene za skroz malu bebu, novorođenče?

Bilo bi super ako bi netko mogao napisati popis raznih marki platnenih pelena (i gdje se mogu kupiti), pliiiiz...
amfibija is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 21:57   #172
Ne razumijem da se u 21. stoljeću uopće spominje korištenje platnenih pelena pored jednokratnih....osim u vrlo rijetkim slučajevima kada su djeca možda alergična na neke sastojke jednokratnih. Ovo izmišljanje osipa i briga za dijete kroz vraćanje na staro je samo moda...sve što je majke i bebe širom svijeta usrećilo i olakšalo život jer je neki besposličar smislio da možda to nije tako super...pa jasno da ako neko zbog prehrane ili sličnoh stvari dobije osip nije pelena kriva
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 08:40   #173
Quote:
katarinaos kaže: Pogledaj post
Ne razumijem da se u 21. stoljeću uopće spominje korištenje platnenih pelena pored jednokratnih....osim u vrlo rijetkim slučajevima kada su djeca možda alergična na neke sastojke jednokratnih. Ovo izmišljanje osipa i briga za dijete kroz vraćanje na staro je samo moda...sve što je majke i bebe širom svijeta usrećilo i olakšalo život jer je neki besposličar smislio da možda to nije tako super...pa jasno da ako neko zbog prehrane ili sličnoh stvari dobije osip nije pelena kriva
kuhaš li ti juhu?mislim, imaš juhe u vrećici u svakoj prilici....


mislim da ovakvi komentari na ovom topiku nisu potrebni, fala
__________________
u kupusu.
kupusichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 08:41   #174
Quote:
amfibija kaže: Pogledaj post
Ok, kolko sam shvatila, nije dobro nakrcati se unaprijed pelenama nego isprobavati razne pa vidjeti koje bebaču najviše pašu... Znači ništa od onih velikih paketa. No zanima me koje su, po vašem iskustvu, najbolje platnene pelene za skroz malu bebu, novorođenče?

Bilo bi super ako bi netko mogao napisati popis raznih marki platnenih pelena (i gdje se mogu kupiti), pliiiiz...
ovisi kolika se beba rodi, koliko sam skužila
nekima su sve OS odma dobre, a većina se kune u bambino mio kombinacije za početak


ne znam šta te zanima, teško bi bilo nabrojat sve marke, kakve te zanimaju pelene?pocket, fitted, AIO?
Naše, strane, dobavljive netom?
__________________
u kupusu.
kupusichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 20:26   #175
Quote:
kupusichka kaže: Pogledaj post
ovisi kolika se beba rodi, koliko sam skužila
nekima su sve OS odma dobre, a većina se kune u bambino mio kombinacije za početak


ne znam šta te zanima, teško bi bilo nabrojat sve marke, kakve te zanimaju pelene?pocket, fitted, AIO?
Naše, strane, dobavljive netom?
Pocket, fitted, AIO - ne znam ni koja je razlika...!?
Zanimaju me one koje se mogu nabaviti kod nas, najbolje u trgovinama, al može i netom... Naše ili strane, to mi nije tako bitno... Ma znam da je teško nabrojati sve, vidim da se dosta spominju Kamaris, to sam našla i na netu, kao i Rodine, Smib i Tabitine... Gdje se mogu nabaviti te Bambino mio?
amfibija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 00:19   #176
Quote:
amfibija kaže: Pogledaj post
Pocket, fitted, AIO - ne znam ni koja je razlika...!?
Zanimaju me one koje se mogu nabaviti kod nas, najbolje u trgovinama, al može i netom... Naše ili strane, to mi nije tako bitno... Ma znam da je teško nabrojati sve, vidim da se dosta spominju Kamaris, to sam našla i na netu, kao i Rodine, Smib i Tabitine... Gdje se mogu nabaviti te Bambino mio?
za početak po meni i jesu najbolje bambino mio. ja ih kupila u ljekarni, ali mogu se naručiti i preko neta. Ukucaj u google i brzo ćeš ih pronaći.
mijuška is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 08:43   #177
Quote:
mijuška kaže: Pogledaj post
za početak po meni i jesu najbolje bambino mio. ja ih kupila u ljekarni, ali mogu se naručiti i preko neta. Ukucaj u google i brzo ćeš ih pronaći.
ja sam ih kupila u ljekarni-lokacija Mercator-Zagrebačka

bambino mio su slične oldfashioned tetrama i nose se sa bambino mio zaštitnim gaćama (uskim, baš bambino mio gaćama, koje su drugačije od ostalih zaštitnih gaća!)
fitted su pelene koje se nose uz zaštitne gaćice,izgledaju isto ko obične donje gaćice, samo debelo, imaju nemamtipojma koliko slojeva materijala, od flanela do bambusa, od kojih je najbolji bambus ili nebijeljeni pamuk uz dupak
poketice imaju džep(očito ) u koji može zadebljanje(uložak), isto se nose uz zaštitne, lakše se osuše(odvojiš uložak)
AIO iliti all in one su pelene koje imaju vanjski sloj od PUL-a i ne trebaju zaštitne gaće

Zaštitne su ili od pula ili od vune (uglavnom).
Vunene su bolje, ali se moraju njegovati(lanolinom), da ne puštaju.

Postoje OS (one size) pelene i pelene po veličinama(lakše koristit, skuplje i to dosta za kupovat).
to ti je ukratko to.

Treba ti otprilike paket-dva bambino mio, 2 zaštitne bambino mio(s i m) i oko 20ak-25 pelena, te 3-5 zaštitnih.Možeš i bez bamb.mio., to je samo primjerak, možeš sa nekih 25 pelena i 3-5 zaštitnih i to je to.


Naravno da nećeš odolit pa ćeš na kraju imat još više toga.

u našim trgovinama ima samo bambinica. I još možda koja negdje zavučena pelenica

Online imaš rodine, naturapelene, flafi, (smib ne radi više!), kamaris....
vani imaš olala toga i većina stiže u Hrvatsku, to moraš pronaći iskustva sa shippingom i sličnim...
ME
bellabottoms
blablablablaba-ima toga koliko hoćeš


imaš i nekoliko omaćih kućnih šivalica, koje su jeftine i kvalitetne(uključujući tabitu npr.), tako da i to malo pretraži....
__________________
u kupusu.
kupusichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 11:05   #178
Ja za sad imam 3 newborn i 3 small zaštitne gaćice i 12 komada pelena - Bambino mio. Planiram kupiti još onaj paket od 8 pelena i to bi mi trebalo biti dosta za prva 3 mjeseca. Kupovala sam preko e-baya, ono nove neotvorene i ovo me za sad izašlo oko 500kn, kod nas paket sa 3 zaštitnih gaćica i 12 pelena dođe od 480-550 kn, a jedne zaštitne su oko 70kn, tako da sam nekih 200tinjak kn uštedila
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 12:22   #179
Quote:
kupusichka kaže: Pogledaj post
...
Hvala ti, ovo sad printam!
amfibija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 16:15   #180
Quote:
kupusichka kaže: Pogledaj post
kuhaš li ti juhu?mislim, imaš juhe u vrećici u svakoj prilici....


mislim da ovakvi komentari na ovom topiku nisu potrebni, fala
Zaista neznam kako se može usporediti juha iz vrećice i jednokratne pelene. U najmanju ruku bezobrazno prema mamama koje koriste jednokratne pelene. Ispadamo neodgovorne gotovanke. Imala sam dvoje djece odjednom u pelenama i pored kuhanja juhica, drobljenja voća, izlazaka na zrak po par sati svaki dan i svih ostalih majčinkih radosti samo mi je još trebalo prati platnene pelene. Djeca nisu imala niti jedan jedini pelenski osip jer su bila zdrava, dobro su jela i redovito im se mjenjala pelena. Sada će uskoro i treće i pored svih stvari koje imam na teret jer nemam pomoć niotkoga osim supruga kad je doma ja si situaciju moram olakšati, a korištenje jednokranih pelena nikako nije nešto na teret bebe jer da je tako nebi ih bilo u prodaji, ljudi ih nebi kupovali jer jednostano negativne posljedice njihovog koristenja bi naširoko poznate. Sigurna sam osim kod pojedine djece ne utiču na pelenski osip i da se dijete ne osjeća bolje kad se popiški u platnenu pelenu i općenito da mu je nešto puno ljepše u njima. Naravno da ima svako pravo na izbor, ali ti si samo usporedbom sa juhom pokazala što misliš o takvim mamama...da ne rade nešto što bi po tebi trebale jer im se neda i nije ih briga za posljedice. Što se moh komentara tiče kažeš da vam takvi ovdje ne trebaju..a gdje bi trebala komentirati upotrebu platnenih pelena nego na topicu platnene pelene?..moj komentar je bio ironičan jer mi je njihova upotreba stvarno nešto nepojmljivo..skoro ko jantarna ogrlica u borbi protiv cmizdravih beba i rasta zubića...ali mislim da sam sad bila jasnija.
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:32.