Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2008., 22:10   #1
DISTANCIRANJE

Kako se (mogu da kazem)"nasilno"distancirati od nekog??
Ajd da objasnim sto mislim pod nasilno-znaci,postoji neka osoba koja vam se dopada na neki nacin,tj vec vam se dopala iliti pomalko usla pod kozu ali zbog nekih drugih stvari zbog kojih to nije dobro(za vase emocije ponajvise,da tako kazemo)vi zelite da se distancirate...no trenutacni problem je taj, da ste se vec nekako emotivno vezali i da ste u ovom trenutku kolko poz vezani ali i povredeni radi neceg(za sto neznate razloga)pa ste na jedan nacin ljuti,a opet stalo vam je toliko da ne mozete 'let go'.mozda bi se i mogli distancirati ali jos uvjek je jace ono nesto od vas da na neki nacin stalno "pratite" tu osobu(bez njena znanja)i svaki puta kada naidete na trag da je danas bila 'tu'(a nije vam se javila,recimo) kao da vas neko 'osine' i zaboli vas(zafrce u zelucu,znate dobro osjecaj...) a ne umijete 'let go' i prekinuti i time olaksati da vam izade ispod koze onako kako je usla..jer ponavljam,kad vas boli zeludac ili glava-uzmes tabletu i gotovo...ali kod emotivne boli-zasto ne mozemo samo presjeci nego nas vuce i vuce iako boli.Kao da ne zelimo prekinuti(ili mozemo li uopce???)Dakle kako se distancirati na silu i time pomoci samom sebi???
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 00:00   #2
ha ocito niko nezna kako naglo prekinuti emotivnu povezanost...jebiga...to je poanta..
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 03:35   #3
Prvo sama sebi objasniš sve razloge zbog kojih bi se trebala maknuti od te osobe ali isto tako i poslijedice. Distanciraš se i nakon toga ti vjerovatno bude teško jer nešto prema njoj osjećaš a s vremenom dođu dvije opcije: Jedna je da ti je žao što si se maknula a jedna je da se osjećaš predobro jer si ostvarila svoj cilj koji si odredila na početku...
miss baxuz is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 07:32   #4
Quote:
AFRODITA69 kaže: Pogledaj post
Kako se (mogu da kazem)"nasilno"distancirati od nekog??
pa najbolje je da počneš komplicirat kao u uvodnom postu, sve to što ti se mota po glavi pokušaj izreć na glas u njegovom prisustvu-pa da vidiš kak ćete se odma distancirat
scarletlemur is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 08:24   #5
Quote:
AFRODITA69 kaže: Pogledaj post
ha ocito niko nezna kako naglo prekinuti emotivnu povezanost...jebiga...to je poanta..
Obrišeš broj mobitela, mejlove, mail adresu iz adresara, pukneš ignore na MSN i Skype. Počneš čitat knjigu.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 08:45   #6
Quote:
slafko kaže: Pogledaj post
Obrišeš broj mobitela, mejlove, mail adresu iz adresara, pukneš ignore na MSN i Skype. Počneš čitat knjigu.
tadukepa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 11:04   #7
Kad shvatim da me prisustvo nekoga opako izbacuje iz takta, kad skužim da mi neka osoba ne odgovara na neki nači, da ne kažem čak i šteti... dobro si razmislim dal mi sve to treba i ima li smisla trpit dalje tu stanje agonije.
I tada napravim rez.
Kažem: "povlačim se..", u većini slučajeva rekla sam i tim osobama da me ostave na miru. I onda učinim sve korake koje je slafko nabrojio..
I s vremenom shvatim kako bolju odluku nisam mogla donijeti za svoj duševni mir!
__________________
The older we become, the more serious we become about life. An adult laughs an average of 15 times a day; a preschooler laughs an average of 400 times.
Herbion is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 13:24   #8
Quote:
slafko kaže: Pogledaj post
Obrišeš broj mobitela, mejlove, mail adresu iz adresara, pukneš ignore na MSN i Skype. Počneš čitat knjigu.
Nije loše, nije. No, vrlo, vrlo teško. Kada si za nekoga emocionalno vezan, takve stvari nisu samo delete i ignore.
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 13:26   #9
Quote:
AFRODITA69 kaže: Pogledaj post
Kako se (mogu da kazem)"nasilno"distancirati od nekog??
Dakle kako se distancirati na silu i time pomoci samom sebi???
"Na silu" nikako.
Kod emocija je to tako da mora ići spontano (i polako), nikako ne može biti naglo, na silu ili ne znam kako "uključujući razum". Uključivanje razuma dođe tek s vremenom, ali potrebno je vremena da se emocije počnu "slijegati"...

Distancirati "na silu" - isto jako teško.

Moja Afro, treba vremena.

Quote:
slafko kaže: Pogledaj post
Obrišeš broj mobitela, mejlove, mail adresu iz adresara, pukneš ignore na MSN i Skype. Počneš čitat knjigu.


Da, knjigu može počet čitat, ovako ili onako, neće naškoditi.
__________________
faraway paradise
Tiare Flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 13:29   #10
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
Nije loše, nije. No, vrlo, vrlo teško. Kada si za nekoga emocionalno vezan, takve stvari nisu samo delete i ignore.
Stvar navike. Prvih par puta bude teško, ali kasnije postane gotovo rutina.

Mislim, tako je barem kod mene. No, ja se užasno teško emocionalno vežem i imam full niska očekivanja u startu.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 13:35   #11
Quote:
slafko kaže: Pogledaj post
Stvar navike. Prvih par puta bude teško, ali kasnije postane gotovo rutina.

Mislim, tako je barem kod mene. No, ja se užasno teško emocionalno vežem i imam full niska očekivanja u startu.
Istina, stare navike teško umiru. Upravo si mislim da bi meni to bilo užasno teško. Osoba sam koja se emocionalno veže gotovo nikada, ali kad se povežem to je kao da sam bingo dobila. Ne želim ni misliti kako bih se osjećala da dotičnog moram stavljati po ignore listama i slično

No, poznavajući sebe, prve dane bilo bi užasno, a kasnije život ide dalje. Tako je to.
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 15:27   #12
pa lijepo sjednes i "zbrojis se"...

dakle koliko ima smisla na svoju inicijativu "pratiti tragove" osobe koja tebe ne sljivi, ne javlja se itd...
koliko ima smisla trositi misli na njega?

dakle...racionalno razmisljanje...umjesto ufuravanja u ono "uvuko mi se pod kozu"...

btw: pratim tvoje teme, pa ak se radi o tipu o kojem si vec indirektno pisala kroz par postova...vec si onda dobila savjete da ne ulazis u to...(il se mozda varam)

u biti nije ni bitno, uglavnom pogledaj objektivno situaciju i razmisli koliko vrijedi i dalje trositi svoje vrijeme, pa cak i samo razmisljanje kak ces se distancirati od njega...
vrlo easy...say by, by...umjesto da se bavis pracenjem gdje je bio..
jesicca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2008., 01:30   #13
Quote:
slafko kaže: Pogledaj post
Obrišeš broj mobitela, mejlove, mail adresu iz adresara, pukneš ignore na MSN i Skype. Počneš čitat knjigu.
ovo je realno gledajuci najbolja solucija(narocito sto sve to koristim skoro,zbog udaljenosti)...medutim,tu je problem,sto iako je lako sve to u mislima uciniti,nije u reali.ujutro bjezis na mail da vidis jel ima sta ili pises ti...luces tel da vidis jel netko zvao...ukljucis se na msn i cekas...gledas jel taj taj netko 'tu' a nebi trebao..kao da te sam vrag vuce umjesto da se maknes svih tih pomagala...kako kazes maknes ga od svuda pa si ok...
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2008., 01:41   #14
Quote:
Herbion kaže: Pogledaj post
Kad shvatim da me prisustvo nekoga opako izbacuje iz takta, kad skužim da mi neka osoba ne odgovara na neki nači, da ne kažem čak i šteti... dobro si razmislim dal mi sve to treba i ima li smisla trpit dalje tu stanje agonije.
I tada napravim rez.
Kažem: "povlačim se..", u većini slučajeva rekla sam i tim osobama da me ostave na miru. I onda učinim sve korake koje je slafko nabrojio..
I s vremenom shvatim kako bolju odluku nisam mogla donijeti za svoj duševni mir!
ali mene prisustvo ne izbacuje iz takta,dapace drago mi je i ucini mi dobro...i pase mi mnogo i u tome je problem...sto je sve ok i sto mi agoniju stvara cinjenica da kad toga svega nema(sto mi cini dobro)da bas tada pocinje moja agonija...a u biti nebi trebala jer on je samo poznanik koji nije "moj" a uso mi pod kozu i pocela sam osjecati usprkos svoje volje ,kao da je moj i ponasati se shodno tome...pa bi htjela da se distanciram,da kad se ne javi,da ne patim...da ne mislim na njega...da ne ocekujem nista jer nemam potrebe...da ne pizdim ako mi ne odgovori na sms ili zovne...ne zelim da sam u nekom emotivnom grcu citavo vrijeme zbog osobe koju mogu da vidim vrlo rijetko radi daljine...a tesko se maknuti kad jednom zagriznes malko dublje...
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2008., 01:45   #15
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
Nije loše, nije. No, vrlo, vrlo teško. Kada si za nekoga emocionalno vezan, takve stvari nisu samo delete i ignore.
e pa to je.a poanta je da iako si malko vezan znas da od toga nema nista..samo si donasas bol..a ne mozes delete...
i znam da ide tesko...
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2008., 01:47   #16
Quote:
slafko kaže: Pogledaj post
Stvar navike. Prvih par puta bude teško, ali kasnije postane gotovo rutina.

Mislim, tako je barem kod mene. No, ja se užasno teško emocionalno vežem i imam full niska očekivanja u startu.
ja isto tesko ali kadkad nalete ljudi s kojima se osjecas ful blisko i super i kako god ja necu,emocionalna vezanost dode sama po sebi kad se i ne nadam...rijetko je kazem,ali eto..desi se.
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2008., 01:52   #17
Quote:
jesicca kaže: Pogledaj post
pa lijepo sjednes i "zbrojis se"...

dakle koliko ima smisla na svoju inicijativu "pratiti tragove" osobe koja tebe ne sljivi, ne javlja se itd...
koliko ima smisla trositi misli na njega?

dakle...racionalno razmisljanje...umjesto ufuravanja u ono "uvuko mi se pod kozu"...

btw: pratim tvoje teme, pa ak se radi o tipu o kojem si vec indirektno pisala kroz par postova...vec si onda dobila savjete da ne ulazis u to...(il se mozda varam)

u biti nije ni bitno, uglavnom pogledaj objektivno situaciju i razmisli koliko vrijedi i dalje trositi svoje vrijeme, pa cak i samo razmisljanje kak ces se distancirati od njega...
vrlo easy...say by, by...umjesto da se bavis pracenjem gdje je bio..

nije taj,hehehe.ali nije da me ne sljivi...sljivi..ali momentalno je nesto nadoslo,cak i neznam 100% dal je nesto nadoslo,jer nije bilo razloga ali posto se radi o promjeni lokacije i jos nekim stvarima,ja i ne trebam ocekivati neko 'druzenje'javljanje i sl ali zbog tog sljivljenja do malo prije,malo sam se previse zapalila pa sada kako sam malo previse u tome,zelim se vratiti na prvobitno ono kad nisam ga 'pratila' nacekavala mail,sms,zvrcanje i sl...jer u biti nemam pravo ali u mojoj glavi se eto tako izrodilo i sad me muci kao da smo 'par'a u biti smo poznanici,friends..potenc.ljubavnici,neznam ni ja sto..i mrski mi ovaj tupast osjecaj svaki dan...a da nisam tolko zagrizla,jerujem da bi mi bilo posve svejedno,kako je i bilo..e sad bi ja nazad na to a ne ide....
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2008., 01:54   #18
i je lako je distancirati se..ali jebiga kad svaki puta kad pomislim,samo me zafrce u grudima i zelucu(mozda i neopravdano ali jebiga frce me)i ne mogu...
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2008., 02:13   #19
Quote:
AFRODITA69 kaže: Pogledaj post
e pa to je.a poanta je da iako si malko vezan znas da od toga nema nista..samo si donasas bol..a ne mozes delete...
i znam da ide tesko...
Znam, znam
Treba stvarno bit na čisto sam sa sobom što doista želiš. Ako čvrsto odlučiš prekinuti sve, napravi tako, ali nema povratka. Ili potpuno otkači dotičnog ili se prestani mučiti i pokušaj raščistiti stvari sa njim. Jer ovako, sve nešto bi/ne bi ne donosi ništa dobrog i lijepog... imho...
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2008., 02:52   #20
znam...u biti sada je nemoguce da kontaktiram doticnog jer se ne javlja...a to me izluduje a prije nije(eto sto je razlika)...i prije nisam ocekivala da se javlja svakih nekolko a sad me muci..i to ne zelim.ne zeli to mucenje sebe jer on ce ostati isti a ja sam se promjenila.ali iskreno,negdje u dubini bi hjela da se cujemo da vidim 'sta je' a onda opet trazim distancu...iskreno,ja bi i dalje bila povezana ali na nacin na koji smo bili prije,kad bude-bude-sve ok..nema sumnji,strahova,cekanja,ocekivanja,emocionalnih agonija...a opet nacin na koji 'ga cekam' mi naslucuje da to nije to...u biti kolko si sama kazem da je suludo i ko ga jebe..ipak cekam nesto i zelim nesto a realno gledajuc,velim-em je daleko em nije da cemo se opet vidjet za mjesec ili dva(a onda opet,ko zna,hm)a do tada mogu popizdit doslovno.
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:10.