Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2008., 15:48   #41
Quote:
copper kaže: Pogledaj post
Uzas... Da, ja sam u ocima ove drzave i ludjaka koji ju vode sugavi kriminalac, narkoman i ološ. Ovo je daleko najveca frustracija u mome zivotu.
joj daj, za početak ne gledaj sve tako crno. samo na paranoju briješ. da nije od preveć duvanja?

ako je 0,7 grama trave najveća frustra u tvom životu ti si sretan čovjek. ne brini; drugi put ćeš biti pametniji, platit ćeš kaznu i briše ti se iz dosjea.

ne bi da si prvi i zadnji koji je pao s mizernom količinom.


dnevno na sud dolaze ološi, narkomanim, kriminalci tvog kalibra na sud. nije baš tolika bedara.

* e da mene nikad uhvatilo nije ni za šta. al da su mnogi popodali u zadnjih desetak godina koliko znam tko što s kime i kako; da. niko nije osuđen na neku strahotu, niti na životnu robiju nit je obilježen.

tebe je više frka doma izgleda.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2008., 15:53   #42
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Postoji. Ovaj s par jointa će dobiti 2 godine, ovaj "pravi" će dobiti 5 ili 7.

Je li prodao drogu za novac? Jest. Diler je, a građani su stalno tražili da se dileri oštro kažnjavaju. To je obično tako kada zakondavac mjeri zakon po populizmu...

Inače, meni na temu propisa i narkomaniji još nitko nije uspio objasniti slijedeće: ilegalno nošenje inače dozvoljenog oružja je prekršaj. Pa po čemu je netko s dugom devetkom i dva rezervna sažera koje nosi ilegalno manje društveno opasan od onog s jednim jointom?
Postoji li razlika u veličini kazne za dilere jake droge kao heroin i kokain i sitnih dilera koji ekipi sređuju džoint? Ako da, onda se vjerojatno podrazumijeva da su građani (po populizmu ) mislili na "jače" dilere da se strože kažnjava, a ne ove druge. Ili je zakon jednak za sve vrste dilera?
__________________
Somewhere in the gray wood by the river is the huntsman and in the brooming corn and in the castellated press of cities. His work lies all wheres and his hounds tire not. I have seen them in a dream, slaverous and wild and their eyes crazed with ravening for souls in this world. Fly them.
Davor000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2008., 16:07   #43
Iskreno: ja ne mislim prestat pusit travu jer ju pusim vec tocno 10 godina i uz sve to sam zavrsio srednju sokolu i fax te osvojio nekoliko medalja na sportskim takmicenjima.

Moj jedini strah je: sto ako mi se desi opet i ja odem u zatvor - a od tamo se nebudem vratio normalan!

Zar drzava stvarno nema niti malo sluha prema ljudima koji u njoj zive? Ok, netko ce reci da je zakon zakon i da ga se treba drzati. Ali ljudi moji ovo nije zakon nego zlocin! Zlocin protiv moje slobode jebote!
copper is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2008., 16:11   #44
E da, najveci apsurd je to sto mi se kao punoljetnoj osobi sudi jos stroze. Kao, ja sam punoljetan i moram odgovarati za svoja djela!

Ma upravo obrnuto - ja sam punoljetan i zato me pustite na miru da pusim travu i zivim u miru i skladu.
copper is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2008., 16:13   #45
Quote:
Davor000 kaže: Pogledaj post
Postoji li razlika u veličini kazne za dilere jake droge kao heroin i kokain i sitnih dilera koji ekipi sređuju džoint? Ako da, onda se vjerojatno podrazumijeva da su građani (po populizmu ) mislili na "jače" dilere da se strože kažnjava, a ne ove druge. Ili je zakon jednak za sve vrste dilera?
da ali kako su u populizmu jaci oni koji su najglasniji, a takvima je isto dal je heroin ili trava. droga je droga u njihovim ocima.

@vojky - da, sjebano je to, vise sam puta u zivotu (bez ikakve naknade za sebe) drugima sredio panj nego sto sam sebi.
spud is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2008., 16:32   #46
I ja sam sa 23 godine pala sa jointom, bilo je 0,9 i, naravno da su vagali cijeli joint u kojem je bilo više duhana al nema veze.

Na sudu sam dobila opomenu i nisam išla na nikakva testiranja (mislim da to idu maloljetnici). I platila samn neku lovu al se ne sjećam kolko.

I imala sam odvjetnika.
sita is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2008., 17:28   #47
Quote:
copper kaže: Pogledaj post
Iskreno: ja ne mislim prestat pusit travu jer ju pusim vec tocno 10 godina i uz sve to sam zavrsio srednju sokolu i fax te osvojio nekoliko medalja na sportskim takmicenjima.

Moj jedini strah je: sto ako mi se desi opet i ja odem u zatvor - a od tamo se nebudem vratio normalan!

Zar drzava stvarno nema niti malo sluha prema ljudima koji u njoj zive? Ok, netko ce reci da je zakon zakon i da ga se treba drzati. Ali ljudi moji ovo nije zakon nego zlocin! Zlocin protiv moje slobode jebote!
ajme, koje drame.
koga briga koliko ti godina pušiš travu?
i bude li te stislo, bome ćeš morati apstinirati.

drugi put valjda neš biti toliko glup da padneš s travom.
o kojoj to slobodi pričaš? u rh nije dozvoljeno duvat. prema tome ti si s druge strane, a ne država koja čini zločin. ako misliš da ti je bedara, odi brale u iran pa tamo pričaj o slobodi.
lipo se smiri, odgluli sramotu prema starcima, odi na sud. budi sretan da ti da manju novčanu kaznu i pokrij se ušima.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2008., 17:42   #48
i ja sam svojedobno imao kalvariju zbog mizerne količine nađene trave.

naime,nisam se odazvao na sudske pozive(2 ili 3 puta)jednom bio spriječen,jednom zaboravih totalno na sud,koliko je vremena otada prošlo. sve dok me nije policija digla na foru, da idem potpisati izjavu o neodlasku na utakmicu visoka rizika. u stanici su poslije utvrdili da imam potjernicu o neodazivanju na sud ,te me direktno sproveli u zatvor remetinec(bez ikakih stvari).
kako je bio osmi mjesec i izgleda kolektivni godišnji odmor za pravosudne i sudije, bijah u zatvoru ni više ni manje neg 26 dana.(u prokletom istražnom-sodoma i gomora)
na sud sproveden u lisicama 26 dan,sudac me oslobodio uz neku simboličku kaznu.a,jes me koštalo,..i živaca i sramote.
žacko1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2008., 18:01   #49
pa izbjegavanje je najmanje pametno. mislim, ljudima su dolazili doma zbog zet karti.

ajde, da je pao s nekom količinom pa mjeri što je pametno il ne.
al ovdje se radi o niti gramu.
nek umre muški, plati kaznu i muči, a ne cvili kako on duva ni manje ni više nego zamisli desetljeće.
asti tragedije koja ga je zadesila.
dobro da nije spomenuo da se seli u Amsterdam
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2008., 18:07   #50
hm, mene je jedan inspektor našao sa cijelom kutijicom doduše, bile su samo grane, bez listova. al me pustio.
btw, smatram taj zakon izuzetno sramotnim i nepoštenim, jer, ako te netko istuče na ulici i slučajno ti ne nanese težu tjelesnu, dobit će samo prekršajnu prijavu! i to ako ako...
Innocent is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2008., 18:26   #51
Quote:
žacko1 kaže: Pogledaj post
i ja sam svojedobno imao kalvariju zbog mizerne količine nađene trave.

naime,nisam se odazvao na sudske pozive(2 ili 3 puta)jednom bio spriječen,jednom zaboravih totalno na sud,koliko je vremena otada prošlo.
Je, to ti je definitivno najgluplje rješenje - mogao si i ići na neki put, pa da te "skinu" s granice i sl.

Dakle, ako već upadnete u takvu situaciju: prihvatiti poziv, doći na ročište, objasniti sucu što je bilo, te reći: "jest, kriv sam, napravio sam glupost i neću više". Inače će sudac zapamtiti i što ti je više puta morao slati pozive, a još ako ideš muljat, takvih im je dosta svaki dan. Fino, pristojno, bez glumatanja face.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2008., 18:54   #52
Quote:
copper kaže: Pogledaj post
Zar drzava stvarno nema niti malo sluha prema ljudima koji u njoj zive? Ok, netko ce reci da je zakon zakon i da ga se treba drzati. Ali ljudi moji ovo nije zakon nego zlocin! Zlocin protiv moje slobode jebote!
Quote:
copper kaže: Pogledaj post
E da, najveci apsurd je to sto mi se kao punoljetnoj osobi sudi jos stroze. Kao, ja sam punoljetan i moram odgovarati za svoja djela!

Ma upravo obrnuto - ja sam punoljetan i zato me pustite na miru da pusim travu i zivim u miru i skladu.
Ne glumataj neku facu po forumu s ovakvim izjavama.

Ova misao o tvojim godinama je vrhunac gluposti koje si izrekao do sada...budi lola i dođi prid mater i oca i zapali joint u miru i skladu.
Od države tražiš da te pusti da duvaš na miru, jer ti si kao neki Džek koji može radit šta ga volja, a od roditelja se skrivaš ko malo dite, vjerovatno ni duvan ne smiš zapalit isprid njih.
Daj odrasti, čovječe...
qwer is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 24.08.2008., 19:38   #53
Quote:
tilla kaže: Pogledaj post
pa izbjegavanje je najmanje pametno. mislim, ljudima su dolazili doma zbog zet karti.

ajde, da je pao s nekom količinom pa mjeri što je pametno il ne.
al ovdje se radi o niti gramu.
nek umre muški, plati kaznu i muči, a ne cvili kako on duva ni manje ni više nego zamisli desetljeće.
asti tragedije koja ga je zadesila.
dobro da nije spomenuo da se seli u Amsterdam
Koja si ti frajerica! Ma daj molim te, volio bi te vidjet da ti sina sprovedu u buksu zbog grama trave! Bis onda plakala, a???

Sto volim kad neko sere iz daljine a ne shvaca koliko mu fali da se i sam nadje u govnima zbog neke totalne gluposti.
copper is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 24.08.2008., 19:43   #54
Quote:
qwer kaže: Pogledaj post
Ne glumataj neku facu po forumu s ovakvim izjavama.

Ova misao o tvojim godinama je vrhunac gluposti koje si izrekao do sada...budi lola i dođi prid mater i oca i zapali joint u miru i skladu.
Od države tražiš da te pusti da duvaš na miru, jer ti si kao neki Džek koji može radit šta ga volja, a od roditelja se skrivaš ko malo dite, vjerovatno ni duvan ne smiš zapalit isprid njih.
Daj odrasti, čovječe...
Moju obitelj ne spominji jer ne zivis sa nama u istoj kuci i nemas nikakva prva da ikoga prozivas!
copper is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 24.08.2008., 19:52   #55
hajd,cooper i ti se isto isčuđavaš zakonu,...ko da je ne znam kaki, dakako ali od kada si ti pao,...jbg.pa ljudi s takom količ. padaju svakodnevno, te se sudovi s takim sitnicama moraju gombati,sprovodeći slovo na papiru.
aa,da čuješ zatvorske-robijaške spikice tek,- jer tamo, su svi od prvog do zadnjega -nevini.
žacko1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2008., 19:53   #56
Ne prozivam ja nikoga od njih nego samo tebe. Sam si ih uvukao u priču... ali dobro, neću dalje o tome.

Poanta je da si došao na pravni forum, da bi čitava rasprava bila usmjerena na tvoju tzv. slobodu pušenja trave, za koju držiš da je neko bogomdano i neotuđivo pravo.
Po zakonu si kriv, a iako i ja sam smatram da je zakon u tom pogledu izrazito rigorozan (a Vojky je lipo pokaza na primjeru anketa kako se sve to da prikazati kao zahtjev javnosti za strožim kažnjavanjem dilera), potpuno si u krivu kad držiš da imaš pravo duvat. Odnosno, imaš dok te ne uhvate.
Ako se zalažeš za legalizaciju/dekriminalizaciju lakih droga, imaš razne pokrete, bio je i onaj marijuana marš pa lipo kreni u prosvjede a ne laprdat po forumima kako je ova država u ku... jer kažnjava konzumente droga, jer se ne bi puno bolje proveo ni u drugima.
qwer is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2008., 20:14   #57
Quote:
copper kaže: Pogledaj post
Moju obitelj ne spominji jer ne zivis sa nama u istoj kuci i nemas nikakva prva da ikoga prozivas!
ali ozbiljno... ti si već formirana akademski obrazovana osoba, a ne srednjoškolac.
kaj se tak bojiš staraca?
da imam takav odnos sa starcima, i to zbog nečega tako banalnog kao konzumacija kanabisa - odselio bih od doma. i onda možeš pljugat koliko hoćeš - i to doma, gdje ti murja neće tek tako banuti.
kad počneš raditi ozbiljno razmisli o tome... počni živjeti sa curom (ili ak ju nemaš nađeš nekog cimera - zbog troškova) - život će ti biti puno jednostavniji

back on topic - zajebo si, zakon je takav kakav je. budi što ponizniji i nadaj se da ćeš što bolje proći na sudu.
svojevremeno (2g faksa) sam bio na sudu zbog remećenja javnog reda i mira (a najbolje od svega, ja sam šutio, frendovi su "pjevali" - ako se to tako može nazvati, pošto su muzikalni kao retardirani tapiri) i pred sutkinjom sam bio pokoran i ponizan, rekao sam "žao mi je, nije mi se nikad prije desilo, i obećajem da mi se više nikad neće desiti" - sutkinja me pustila sa opomenom, rekla da sljedeći put budemo tiši ili odemo negdje na karaoke i to je to.
da sam se bunio i govorio da policajac laže (rekao je da smo se svi derali, a šutio sam), ili da je glupost kako se ljudi ne smiju proveseliti kad očiste godinu (i to u parku gdje na 500m udaljenosti nema stambenog objekta) sumnjam da bih tako dobro prošao.
__________________
I said no to drugs, but they didn't listen
Gerontius is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 03:00   #58
Quote:
Gerontius kaže: Pogledaj post
kaj se tak bojiš staraca?
ne bojim se staraca nego ne zelim ljudima koji zive u sasvim drugome svijetu priustiti to da na vlastitog sina gledaju kao na smeće.

stara zna sve i puno puta sam joj pokazao travu doma i nije nista rekla ali stari je lik starog kova koji brije na postenje i radne navike i znam da bi ga jako razocarao a to nesmijem i ne zelim.

i mrzim ovo sto mi netko na forumu spominje obitelj i sere bezveze! nije stvar u glumatanju frajera, nije stvar u strahu, nego je stvar u tome da postujem stavove roditelja makar se osobno ne slazem sa njima, i zbog tih njihovih stavova ih ne zelim "izdati".

JA NISAM JEBENI KRIMINALAC!!!
copper is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 25.08.2008., 05:57   #59
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Biti ćeš kazneno osuđen. Ide u dosije i naravno briše se nakon određenog broja godina. Prekršajnu i kaznenu prijavu si dobio jer je posjedovanje droge i prekršaj i kazneno djelo.
naizgled nema veze s temom, ali ustvari i ima:

molim odgovor, ako tko zna, nakon koliko vremena se takve stvari brišu iz dosjea ???

siguran sam da to zanima mnoge. u kojem se članu zakona to može pročitati i koja je praksa ?




ontopic:
copper, koliko god ti mislio da si u pravu, prekini s pušenjem na neko vrijeme, nikad ne znaš kad će te pozvati na testiranje.
mirkov high kick is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 08:03   #60
Quote:
copper kaže: Pogledaj post
Koja si ti frajerica! Ma daj molim te, volio bi te vidjet da ti sina sprovedu u buksu zbog grama trave! Bis onda plakala, a???

Sto volim kad neko sere iz daljine a ne shvaca koliko mu fali da se i sam nadje u govnima zbog neke totalne gluposti.

prvo bi si kosu počupala da mi je sin toliko mutav da padne.

ne bi plakala. ima i gorih stvari koji bi mi mogao učiniti i prirediti.

blah, što bi bilo iz daljnije. pali su meni članovi familije i to ženskog roda. niko nije radio paniku i cvilio kako će moji starci reagirati. pače, kad se sjetim da su mi sis pokupili za vrijeme nedjeljnog ručka - i da je bila total kul mislim se koja si ti platčipička.
dakle, pravila su jasna. il razo igraj, a ako nisi sposoban snosit posljedice - okreni se nekim drugim aktivnostima.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:06.