Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.06.2016., 20:57   #781
https://www.scottrade.com/apply/that-moment.html

Netko tko nije US državljanin ne može otvoriti račun kod njih. No, probaj pa javi što su ti odgovorili.

Interactive brokers su najbolji. Da si pročitao barem 10 stranica ovdje, vidio bi da ih svi stalno spominju. Ali trebaš minimalno 10 K $ za račun kod njih.

Iskreni savjet, ako nemaš love, ne možeš trgovati. Mali računi, njih unište naknade za trgovanje. Ako mi ne vjeruješ probaj. Bez 40 K $, nema smisla probati aktivno trgovati dionicama na NYSE. Tko ti tvrdi drugačije, priča bajke.
AguaFria is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2016., 21:32   #782
Quote:
AguaFria kaže: Pogledaj post
https://www.scottrade.com/apply/that-moment.html

Netko tko nije US državljanin ne može otvoriti račun kod njih. No, probaj pa javi što su ti odgovorili.

Interactive brokers su najbolji. Da si pročitao barem 10 stranica ovdje, vidio bi da ih svi stalno spominju. Ali trebaš minimalno 10 K $ za račun kod njih.

Iskreni savjet, ako nemaš love, ne možeš trgovati. Mali računi, njih unište naknade za trgovanje. Ako mi ne vjeruješ probaj. Bez 40 K $, nema smisla probati aktivno trgovati dionicama na NYSE. Tko ti tvrdi drugačije, priča bajke.
Dosta sam se informirao do sada, vjerujem ti što kažeš. Također sam pročitao nekih 5-6 stranica unatrag ovdje i vidio sam da se spominje IB, samo što nemam 10k za uložiti odmah. Možda i imam ali radije čuvam novce jer već imam plan za te novce, pa recimo da nemam baš 10k za izgubiti/igrat se sa time.

U svakom slučaju da, vjerujem ti.

Recimo da mi još ostaje penny stock trade, ali znam da je to jako volatilno i svi kažu da se od toga treba bježati.
__________________
The brightest flame burns quickest
Elizabeth Arden is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2016., 22:47   #783
Vidi.

Imaš malo kvalitetnih brokera.
Drugo, da bi aktivno trgovao dionicama na NYSE; moraš biti Pattern day trader (PTD). To znači da ti račun mora imati minimalno 25 K, da bi dopuste da kupiš ili prodaš dionicu. Inače smiješ napraviti 3 daytrade u 5 radnih dana. Ako ti je račun ispod 25 K.

Niti jedan broker ti neće otvoriti PTD s min 25 K, nego će tražiti barem 35 K.


Penny stock, to ti je kao da im pošalješ novac odmah. Šteta truda i vremena. To je pump i dump. Nemaš šanse zaraditi tamo na duge staze. Onaj Timothy Sykes i ekipa su vrhunski manipulatori.

Možeš naći nekog brokera i gledati swing trade, tražiti dobre prilike.
Ne znam, danas je npr. AXP pao 4 posto, pa ako misliš da je to povoljno kupiš i držiš. Samo to je jako mukotrpan i zahtjevan posao.

Dok nemaš novca najbolje ti je na demo računu raditi.
Ili ovdje otvori račun i igraj se. Nije skupo.

http://tradingsim.com/
AguaFria is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2016., 08:06   #784
Za penny stock nek pogleda vuk s wall street-a pa ćemu sve biti jasno (jest da u današnje vrijeme drugačije ali i dalje nije daleko)
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2016., 09:00   #785
Može li se sa 10000 kn ili 1500$ pocetnog kapitala krenuti na burzi dionica i Forexu?
Naime, zanima me da li se nekome, tko bi se ozbiljno time bavio, isplati ulagati vrijeme na učenje ako ima ovako mali početni kapital?
Cyathea Roka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2016., 09:08   #786
Quote:
Cyathea Roka kaže: Pogledaj post
Može li se sa 10000 kn ili 1500$ pocetnog kapitala krenuti na burzi dionica i Forexu?
Naime, zanima me da li se nekome, tko bi se ozbiljno time bavio, isplati ulagati vrijeme na učenje ako ima ovako mali početni kapital?
Ne. Pogotovo što si početnik.
Treba nekoliko godina da ti krene sve to sjedati.

Za dionice; možeš samo kupiti i nadati se da će narasti. Jedino ako imaš lude sreće i pogodiš neku biotehnološku dionicu, koja u tjedan dana skoči sa 3 na 30 dolara. To se dogodi jednom godišnje, u rangu je dobitka na lutriji.

Na Forex, poluga će te jako brzo uništiti.

Ovo je samo moje mišljenje.
Svakome tko trguje dogode se greške, niz loših rezultata. I ako imaš mali kapital, kasnije je to nemoguće vratiti.

Volio bih čuti drugačije priče, ljudi koji su uspjeli sa toliko malo. Znam da ih ima, samo jako jako malo.
AguaFria is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2016., 10:27   #787
Ja sam krenuo s 5k $ (imao sam i više, ali sam ostalo bacio na neke druge frontove), malo NYSE malo NASDAQ. Ide jako polako, ali ide. Potrebno je dosta strpljenja, aktivnog praćenja, pažnje zbog provizije itd., ali može se. Namjeravam i dalje baviti se time, zato što mi je 1) zabavno, 2) ipak isplativije od fondova (ne previše, ali jest ). Od ideje o brzom bogaćenju sam odustao u startu, pa se ne sekiram previše. Sve je to ionako ulaganje za mirovinu.
Kao što su ti iskusniji od mene ovdje rekli: moraš imati "sreće" (npr. da ti MUX, kao ovih dana, u 2 tjedna skoči skoro 50% ), ili "buy and hold", pa šta bude. Za ovu drugu strategiju i ako nisi previše sklon riziku, pročitaj malo npr. o "dividend aristocrats".
A ulagati vrijeme na učenje se UVIJEK isplati, to ne treba ni pitati. Ako ne budeš učio prije ulaganja, učit ćeš (htio - ne htio) nakon što počneš ulagati, samo što će te onda malo više koštati.
__________________
so i shot 'em down one by one
then i left 'em 'long the rails
i use my gun whenever kindness fails
Sawdust Booger is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2016., 11:55   #788
Quote:
Sawdust Booger kaže: Pogledaj post
A ulagati vrijeme na učenje se UVIJEK isplati, to ne treba ni pitati. Ako ne budeš učio prije ulaganja, učit ćeš (htio - ne htio) nakon što počneš ulagati, samo što će te onda malo više koštati.



Najbrže i najbolje se uči na vlastitom novcu i greškama. Nažalost, i najskuplje.

To su lekcije koje se pamte zauvijek

P.S. Da nadopunim moj odgovor; aktivno trgovanje je jako nezahvalno i uzima puno vremena i energije. Zbog toga je onaj moj ne. Tko tome pristupi neozbiljno, jako brzo se nađe u minusu.

Pratiti kvalitetne dionice i ulagati u njih, na duži period; to je najbolje za većinu.
AguaFria is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2016., 12:44   #789
Razumijem što želite reći, ali me zanima koliko je ograničavajuće imati tako mali početni kapital da bi se s vremenom moglo početi živjeti od trgovanja na burzama, uz uvjet da se prije stvarnog trgovanja izdvoji oko 18 mjeseci za svladavanje teorije i demo accounta?
Cyathea Roka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2016., 14:47   #790
Toliko da nemaš šanse uspjeti.

Iskreno, bez 50 K, imaš 0.1 % šanse biti konstanto profitabilan.
I 18 mjeseci je malo. Demo račun je posve različit od realnog, jer nemaš pritisak kada radiš sa demo računom. Za razliku od vlastitog novca.


Probaj, samo nemoj puno očekivati. Možda si zbilja talentiran za to. Pa postaneš zbilja dobar. Nikad ne znaš, ako ne probaš.


Sa 1500 $, da napraviš godišnje 100 % ti si na 3000. To je jako, jako teško napraviti. Pričamo o dionicama ovdje, ne o drugim instrumentima.
Pazi problem ovdje.

Prvi je taj da ti niti jedan US broker neće otvoriti račun, non margin; ako si ispod 3 K.
Recimo da nađeš takvoga.

Što ćeš kupovati? Koliko dugo držati dionicu?
Ti nemaš izbora nego ići u jednu firmu i nadati se da će rasti. Ako ideš u dionice sa niskim beta; isto možeš oćekivati mali prinos. Pogledaj godišnji raspon cijene Coca Cole.
Ako odeš u riskantne, kao neke biotehnološke, imaš veliki rizik.
Ako slučajno izgubiš 30 % kapitala, moraš napraviti 50 % da budeš na početnom stanju. Ugrubo govoreći.

Plus. platiti ćeš ukupno 10 dolara za kupovinu i prodaju dionice. To ti je na tvoj račun odmah 0.66 % minus.
Ako napraviš 10 trgovina (trejdova) u 10 dana, platiti ćeš 100 dolara samo za provizije. Recimo da prosječan broker naplaćuje 5 dolara jednu transakciju.
Brokeri isto imaju naknade ako ne trguješ. Inactivity fee. Cijeli sistem je namješten protiv malih ljudi.
Moraš plaćati i data fee; recimo za NYSE oko 15 $ na mjesec, to je da bi uopće mogao trgovati, to su real time podaci.

Da slučajno trguješ na ICE burzi; to je skoro 150 $ na mjesec.


Imaš puno sakrivenih troškova.

Ne želim zvučati grubo; nego govorim na stvari koje se događaju.
Dapače, mislim da se treba educirati; nitko ne zna što će se događati u budućnosti sa mirovinama, cijelim sistemom. Mislim da je u redu proučavati dionice.
AguaFria is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2016., 16:00   #791
Na Ib su mi ponudili naknadu od 5$ po transakciji. Moj plan je bio uplacivati kvartalno ( da izbjegnem sto je vise moguce 30kn proviziju pbz-a za uplatu na IB racun) 4500kn(value averaging ili dollar cost) (uz pocetni depozit od 10k$) te to raspodjeiliti na nacin: 75% u jedan total world market ETF te 25% u jedan total world bond fund( htio bih to sve u vise fondove raspodijelit ali zbog feeva ovako u samo 2 mi se cini najisplativije). Za uplatu oko 3100kn za stock ETF fee od 5$ + 15kn(druga polovica od 15 takoder pridodajem drugoj uplati za bond fund) mi ne bi bio toliki problem za profit, ali bi bio ogroman problem za ovu uplatu od recimo 1300kn u bond fund. Da li se to moze kako drukcije preraspodijeliti da se izbjegne oduzimanje cijelog moguceg profita od bond funda, nazalost za vecu kvartalno uplatu nisam u mogucnosti?
wizardof is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2016., 16:46   #792
Quote:
AguaFria kaže: Pogledaj post
Toliko da nemaš šanse uspjeti.

Iskreno, bez 50 K, imaš 0.1 % šanse biti konstanto profitabilan.
I 18 mjeseci je malo. Demo račun je posve različit od realnog, jer nemaš pritisak kada radiš sa demo računom. Za razliku od vlastitog novca.


Probaj, samo nemoj puno očekivati. Možda si zbilja talentiran za to. Pa postaneš zbilja dobar. Nikad ne znaš, ako ne probaš.


Sa 1500 $, da napraviš godišnje 100 % ti si na 3000. To je jako, jako teško napraviti. Pričamo o dionicama ovdje, ne o drugim instrumentima.
Pazi problem ovdje.

Prvi je taj da ti niti jedan US broker neće otvoriti račun, non margin; ako si ispod 3 K.
Recimo da nađeš takvoga.

Što ćeš kupovati? Koliko dugo držati dionicu?
Ti nemaš izbora nego ići u jednu firmu i nadati se da će rasti. Ako ideš u dionice sa niskim beta; isto možeš oćekivati mali prinos. Pogledaj godišnji raspon cijene Coca Cole.
Ako odeš u riskantne, kao neke biotehnološke, imaš veliki rizik.
Ako slučajno izgubiš 30 % kapitala, moraš napraviti 50 % da budeš na početnom stanju. Ugrubo govoreći.

Plus. platiti ćeš ukupno 10 dolara za kupovinu i prodaju dionice. To ti je na tvoj račun odmah 0.66 % minus.
Ako napraviš 10 trgovina (trejdova) u 10 dana, platiti ćeš 100 dolara samo za provizije. Recimo da prosječan broker naplaćuje 5 dolara jednu transakciju.
Brokeri isto imaju naknade ako ne trguješ. Inactivity fee. Cijeli sistem je namješten protiv malih ljudi.
Moraš plaćati i data fee; recimo za NYSE oko 15 $ na mjesec, to je da bi uopće mogao trgovati, to su real time podaci.

Da slučajno trguješ na ICE burzi; to je skoro 150 $ na mjesec.


Imaš puno sakrivenih troškova.

Ne želim zvučati grubo; nego govorim na stvari koje se događaju.
Dapače, mislim da se treba educirati; nitko ne zna što će se događati u budućnosti sa mirovinama, cijelim sistemom. Mislim da je u redu proučavati dionice.
Razgovarao sam sa nekoliko stručnih ljudi, svi su uglavnom rekli ovo što i ti tvrdiš, no savjetovali su da se okušam na Forexu, jer navodno tamo sa manjim iznosima accounta 500-1500$ dobar trader moze tijekom vremena doći do značajnijih iznosa.
Što ti misliš o tome?
Cyathea Roka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2016., 17:48   #793
Jako teško. Nekome tko ima iskustva. Moguće je da bi uspio, ali to je jako veliki psiho fizički napor. Nema prostora za veću grešku.
To stvara veliki pritisak, Greške se događaju, a moraš imati kapitala za takav period.

Molim te, ne moj se uvrijediti. Ali ti nisi iskusan trgovac, i svi izgledi su protiv tebe. Imaš velike šanse jako brzo sve izgubiti.
AguaFria is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2016., 18:24   #794
Ah, ili cu te novce probati oploditi makar sve na koncu izgubio ili ću ih potrošiti na malograđanske trivijalnosti, hebes biram ovo prvo.

Ništa, javit ću se ovdje ako budem imao kakvih pitanja. Tnx na odgovorima.
Cyathea Roka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2016., 18:30   #795
Da li onda postoji kakav oblik investiranja/trgovanja gdje se s tako malim iznosima nešto uspije postići?
Što je sa penny stocks, vidim da ste ih gore diskvalificirali, je li njihovo tržište zbilja toliko volatilno?
Cyathea Roka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2016., 07:52   #796
Mali kapital može napraviti mali prinos. Osim ako ne koristiš polugu. Time eksponencijalno povećavaš i mogući dobitak ali i rizik.
U tom slučaju svi su izgledi protiv tebe.

Penny stock nisu regulirani na način na koji su regulirane dionice koje su dio SP 500 na primjer.
Ti za, na primjer AAPL ili MON imaš level 2, na kojemu vidiš sve.

Kod penny stock niti jedan regulator neće prstom maknuti, osim ako nije riječ o velikim prevarama. Zadnji slučaj je skandal sa Guy Gentile; googlaj malo o tome. Naravno, ostaje pitanje tko će se uopće moći naplatiti.
To su klasične pump i dump sheme.
Ti plaćaš veliki razliku u cijeni, nitko ne garantira hoćeš li uopće moći dobiti po dobroj cijeni.
Najgora solucija je ta; da ne možeš nikome prodati kasnije.
Normalno tržište kao SP je već teško; ali na penny stock je sve, ali baš sve namješteno protiv tebe.

Na tvom mjestu, novac bi ili sačuvao ili potrošio na ono što mi se sviđa. A nastavio bih se educirati o tržištima.
AguaFria is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2016., 14:53   #797
Jel tko koristi ZB Trader Global platformu?

Pros & cons?

Prvenstveno me zanima kupnja ETF-ova, ne day trade-anje i sl/
Gervasius74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2016., 13:32   #798
Kako najjednostavnije kupiti dionice na US burzi za 10k kuna? Interactive brokers je 10k $ minimum, Robin Hood app ne radi kod nas. Klijent sam Erste banke pa sam mislio ići kod njih otvoriti brokerski račun, ima nešto brže, povoljnije? Trebao bih te dionice kupiti u iduća 2 dana.
Zaggy111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2016., 13:41   #799
ccc sad je trenutno važnije pitanje kako prodati dionice
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2016., 19:23   #800
Otvorio Broker račun u Erste banci (prevelik mi je početni ulog na IB), samo mi prilikom potpisivanja nisu rekli da trebam i skrbnički račun ako hoću trgovati na US tržištu, iako sam naglasio da ću kupovati na US tržištu.
Znači kad potpišem skrbnički račun ukupno naknade Erste banci su naknada prilikom kupovanja (postotak ili min 20$) i skrbnička naknada mjesečno (min 65kn+pdv ili postotak). Je li tako ili ima još nekih skrivenih troškova?

Dok se ja zaj... s ugovorima promatrana dionica narasla 10%
Zaggy111 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:13.