Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.04.2017., 08:52   #761
Zanima me kakva su vam iskustva s onom magičnom čašom za bebe. Čula sam da je Nukova dobra.

Naime, moja E nije baš oduševljena s idejom da pije vodu (ili bilo što drugo)... Kupila sam dvije aventove kljunašice, međutim, ona to samo žvače i na kraju baci na pod. Vodu popije eventualno ako joj ja dam iz čaše ili iz one Janine baby bočice.

Probala bih s tom čašom pa me zanima jesu li vaši malci htjeli piti iz toga? Jel se isplati kupovati?
__________________
Yes, it is possible for me to behave. I just don't want to.
Luxe is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 09:09   #762
Nakon 5-6 promašenih čaša, i dalje je pio samo iz čaše
Uglavnom to bude bacanje novaca

Za van je jedino prihvatio onu bocu sa pipcem gore
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 14:23   #763
Quote:
Luxe kaže: Pogledaj post
Zanima me kakva su vam iskustva s onom magičnom čašom za bebe. Čula sam da je Nukova dobra.
Moja curka od 10 mjeseca života pije iz te čaše. Ima 16 mjeseci i još uvijek pije iz nje. Razlog zašto: zato jer joj je na taj način voda stalno dostupna pa stalno sama pije, vani mi se ne prolijeva itd. Inače zna piti iz normalne čaše i šalice, a ovo mi je praktično. U početku je nije htjela, onda kad je skužila kak i kaj ne pušta je od sebe. Ne znam jel ima veze, no na bočicu je pila možda desetak puta i to uglavnom u rodilištu...

Ta čaša je nekome najbolja stvar ikad kao nama ili potpuni promašaj...

Nama je, na primjer, jedini promašaj hranilica. Curka je mrzi iz dna duše i jela je iz nje nekoliko puta. Sve ostalo što smo kupili koristimo.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 16:19   #764
Ja sam svojima odmah počela davati male jane/studene sa sportskim čepom vani, a doma čaša s kljunom ili samo čaša uz nadzor. I tako nam je najbolje. Odmah savladali i nikakvih problema.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 10:47   #765
Beba 4 mj
+ Pohvaljujem bazu za malu autosjedalicu,puno čvršće stoji u autu i jako je praktično,imamo Graco junior..
kolica s košarom(prave gume za pumpanje) i još jedna lagana kišobran pa kombiniramo
kolijevka Chicco next2me
prvih 2 mj bočice Dr.Browns,Sab simplex kapi protiv grčeva
jednodijelna odijelca sa zatvorenim stopalima,bodići,tetra pelene,naj mi je robica Baobaby od Minigreeny
od 3 mj kada je počela sliniti podbradnjaci ali oni sa drukerima ili klasični ali da se zatvaraju sa strane
pelene Trudi,vlažne maramice bilo koje
mi smo na ad pa osim bočica dozator za mlijeko,Zepter termosica,sušilo za bočice,Avent termo torbica..
kozmetika Uriage bebe, kadica najobičnija mala kupljena u marketu, termometar za vodu, baby ručnici

- sterilizator,grijač bočica,vreće za spavanje

+/- električna ljuljačka i viper(mala ne voli dok je mali baš volio)
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 10:56   #766
Jedna stvar za koju mi je žao da ju nemam,nikako da skupim pare je ergonomska klokanica i to ona koja ide od rođenja,bebice se baš vole nosit,pogotovo dok traju faza sa grčevima
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 15:16   #767
+ Baby K'tan nosiljka (slicna Caboo-u), Ergobaby, velike Aden+Anais muslin dekice (imaju hrpu primjena), jastuk za dojenje, dock-a-tot (babynest), wedge pillow za skroz malu bebu protiv refluksa, Ikea prematalica, bodybenkice, viper i babygym, elektricna izdajalica

- vrece za spavanje, haljinice za bebu mladju od 4-5 mjeseci su totalni promasaj (dobili na poklon, neprakticne), bodiji preko glave za male bebe (takodjer pokloni), papucice za bebu pletene (bespotrebno), vecina kozmetike osim Mustelinog sampona protiv tjemenice
__________________
the blacker the sun, the darker the dawn.
Dustflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 11:24   #768
+ babybjorn nosiljka koja je u stalnoj upotrebi, bolja autosjedalica koja ide od rodjenja, pamučni bodići općenito, bademovo ulje za kupanje i za mazanje iza kupanja za suhu kožu; baby gym, platnene pelene od molly, avent kuhalo za kašice, ikea hranilica za 100 kuna (mislim najisplativija stvar na ovom plus popisu), froddalice hodalice

- kolica otkad je malo veći, ne želi se voziti nego nositi; ljuljačka za bebe - ne doživljava ju, kupovanje velike količine skupih igračaka a malac dohvati kuhaču i to mu je najsuper igračka , kupke tipa johnson (isušuju), bamboolik platnene pelene koje propuste u roku 20 minuta, jednokratne pelene od kojih se stalno guza crvenila

+ dodajem za mame moje otkriće - platneni ulošci
__________________
Ljubav je samo riječ dok ne dođe netko tko joj pruži značenje.
khm khm is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 11:51   #769
Super stvar:

- Nosefrida : ne znam sto bi bez toga, za tren ocisti nosic
- Ergobaby Adapt, s obzirom da je prvih dva mjeseca vristao u lezecem polozaju nosiljka je spasavala stvar, jako puno smo je koristili
- Stokke flexi bath; sklopiva kadica, super za nasu malu kupaonu. S druge strane umetak za bebu je na donjoj listi
- Babybjörn putni krevetic, lagano se sklapa/otvara, udoban, sklopljen je toliko mali da stane bilo gdje. Minus mu je cijena
- Stokke Newborn nastavak za Tripp Trapp stolicu, bilo mi je nezgodno jesti s bebom u nosiljki, u ovome sjedi s nama za stolom
- Skip Hop babygym Treetop friends, obozava ga, stalno nesto novo otkrije
- Muslin tetra pelene marke Kikko, kupljene preko Eko butika,super upijaju, koristim ih za sve, jako ugodan materijal. Bolje du mi od Aden+Anais tetri, a puno jeftinije

Promasaj:

- rucna i elektricna izdajalica. Nista nije izlazilo rucnom, pa me patronazna uspjela uvjerit da trebam kupiti elektricnu jer ce tako ici. Pa sam budala kupila i opet nula bodova. Rucno se izdojim bez problema.
- sve dude varalice
- Leander koljevka-ljuljacka sa stativom, dobili na poklon, nije volio tu lezat, a sad ju je i prerastao, nikad koristena, totalno bacen novac
- Moby wrap elasticna marama. Ne da ona ne valja nego se ja nisam sazivila s tim vezanjem pogotova kad ga je trebalo dizati iz kolica jer je urlao.
- platnene pelene, opet kao i marama, nije da ne valjaju, ali nam nije sjelo, no mozda pokusamo opet kad poraste
- potkosulje za dojenje, neudobne i krute
- oni jastucici-ulosci za stavit u grudnjak, kupila nekoliko paketa, nikad koristila,nisam imala potrebu za tim
- Stokke flexi bath umetak za bebu, samo mi je smetao
- bodiji koji se kopcaju sa strane; kupila jer su mi rekli da su prakticniji kod skroz malih beba. Meni su iz nekog razloga bili puno kompliciraniji od onih obicnih sto se navlace preko glave.
Loth_lorien is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 08:37   #770
Viper - u tome nikada nije htjela sjedit.
Ogradjeni vrtic - isto promasaj.
Izdajalica - nije islo.
Dvorac za napuhavanje - drzi igracke unutra, ne koristi.

Putni krevet super za prespavati bilo gdje.
Baby phone - cujem svaki sum, tv gledam na miru u dr sobi.
Bicikl na pedale, mali za 2+ dodine, ne skida se s njega vec god i pol, svakodnevno.
Kolica - iskoristene sve faze.
Jaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2018., 17:52   #771
Bok mame, za imaju me vasa iskustva sa kozmetikom za novorodence Uriage ili Mustela? Dvoumim se koju da uzmem
KimmyK is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2018., 18:33   #772
Quote:
KimmyK kaže: Pogledaj post
Bok mame, za imaju me vasa iskustva sa kozmetikom za novorodence Uriage ili Mustela? Dvoumim se koju da uzmem
Za što ti treba? U pravilu kozmetika nije potrebna osim u slučaju dermatitisa, osjetljivog pelenskg područja i sl. Ne koristi se svakodnevno.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2018., 18:40   #773
Quote:
KimmyK kaže: Pogledaj post
Bok mame, za imaju me vasa iskustva sa kozmetikom za novorodence Uriage ili Mustela? Dvoumim se koju da uzmem
Mustela pjena za tjemenicu ako ju ima i možda koja kap bademovog ulja u vodu za kupanje kad se kupa. Inače ništa osim tople vode i eventualno pavlovićeva mast za guzu.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
__________________
... all you need is love ...
MayaG is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2018., 19:53   #774
Za guzu naj JGL, nema bolje. I bepanthen mast ako bude kakvih problema

Za kupanje prvog sam koristila bademovo ulje, kao i za rješavanje tjemenice. Ona se rodila sa jako suhom kožom, mjesec dana pupak nije otpadao pa nismo pošteno mogli kupati. Tako da nju sad peremo Mixom, a pedica rekla da je i Aderma dobra za suhu kožu. I mažem ju jednom na tjedan-dva Mustelom Stelatopiom, baš zbog suhe kože
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2018., 20:24   #775
Da. Ja sam svojima u kupku stavljala par kapi bademovog, tjemenicu isto tretirala bademovim ili parafinskim uljem (u biti je najvaznije da sto duze stoji nauljeno, a onda dobro iščešljati kada se tjemenica počne odljepljivati). Pelensko područje mazala JGL, a u slučaju osipa bepanthen mast ili Sudocrem. Blagi šampon za kosu. I to je to.
Za drugo dijete sam kupila ono najveće pakiranjeJGL kreme i nisam ju uspjela potrošiti za cijelo vrijeme nošenja pelena (2,4 god).

Ali korisno je imati i za kasnije kada se koža zagrize od znoja.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2018., 20:56   #776
Prvu sam uljila do iznemoglosti mjesec dana zbog tjemenice i ne da nam nije pomoglo nego se samo širilo na uha, obrve, cijelo čelo je bilo prekriveno. Ma užas, ima čak i mojih upisa od pred 3 g na tu temu. Onda sam saznala za tu mustelinu pjenu i otišlo kroz tjedan ili dva. Zato sam sada odmah kupila pjenu i riješila to u začetku.
Da i JGL je dobra.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
__________________
... all you need is love ...
MayaG is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2018., 22:22   #777
Hvalaaa
KimmyK is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2018., 14:16   #778
Uriage 1st linija je vrh!
Mustela ima jako loš sastav
Sudocrem za guzu ako je baš neki jači problem
__________________
If you can"t convice them, confuse them...
Mopsly is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2018., 14:41   #779
Nama ništa za tjemenicu nije pomoglo osim Mustele
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2018., 15:09   #780
Obično parafinsko ulje je super za tjemenicu, a jeftino. Mlađi je imao baš gadnu i jaku tjemenicu i s parafinskim je brzo riješeno.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:09.