Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2017., 19:00   #1621
Ne.

Pretpostavljam da bi tema služila da se iznose osobni dojmovi o radu pojedinih sudaca.
To bi dovelo, a bilo bi i nužno raspravljat o njihovim odlukama, što nije u potpunosti dozvoljeno, jer mi nemamo uvid u to da li se radi o pravomoćnim spisima ili ne.
File is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 14:20   #1622
Quote:
File kaže: Pogledaj post
Ne.

Pretpostavljam da bi tema služila da se iznose osobni dojmovi o radu pojedinih sudaca.
To bi dovelo, a bilo bi i nužno raspravljat o njihovim odlukama, što nije u potpunosti dozvoljeno, jer mi nemamo uvid u to da li se radi o pravomoćnim spisima ili ne.
Ne znam gdje bih.postavio slijedece pitanje pa molim ako se na njega vec ovdje ne moze odgovoriti nekom informacijom da me se preusmjeri. Covjek je kupio novi automobil biti ce tocno pet godina za koji dan i za taj mu je luksuz sve dosad bilo naplacivano šesto kuna godisnje. Covjek zeli znati,obzirom mu je objasnjeno,valjda nekim Rjesenjem,da to tako ide i mora biti i da ce biti svih tih pet godina, hoce li se s nametom nakon tocnog datuma isteka pet godina automatski prekinuti i vise nece dobivati uplatnice ili mora intervenirati u neki nadlezni ured i kazati:"Hej,a da me sada pustite malo da predahnem,proslo je pet godina...!?"
__________________
Na tom poslu sam se susreo i s time da me čovjek laže u oči, i to prilično uvjerljivo. Jedan radnik nije došao na posao i ja pitam što je s njime. Kaže drugi radnik Mirko."Ti ne znaš? On je umro.""Umro??" pitao sam."E, je. Ja sam bio posljednji put ispratit svog prijatelja. Sklupčo se mali, kao crnac mali. Puno je on pio, znaš."Dr Diego
Almah is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 14:31   #1623
To je županijski porez a plaća se 10 godina.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 16:50   #1624
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
To je županijski porez a plaća se 10 godina.
Gdje se mogu pronaci pojedinosti kako to ide?Ako sam dobro razumio kad kupis i registriras novo cestovno vozilo onda moras placati tkzv. zupanijski porez narednih deset godina u visini odredjenoj prema snazi u kw. Sto je npr. s kupljenim polovnim vozilom starim deset i vise godina?
__________________
Na tom poslu sam se susreo i s time da me čovjek laže u oči, i to prilično uvjerljivo. Jedan radnik nije došao na posao i ja pitam što je s njime. Kaže drugi radnik Mirko."Ti ne znaš? On je umro.""Umro??" pitao sam."E, je. Ja sam bio posljednji put ispratit svog prijatelja. Sklupčo se mali, kao crnac mali. Puno je on pio, znaš."Dr Diego
Almah is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 16:58   #1625
Mislim da je zakon o posebnom porezu na mv.za vozila preko 10 g se ne plaća porez kao ni na vozila na koje nije plaćena carin i pdv.od nove godine porez se plaća pri registraciji na tehničkom.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 14:17   #1626
Jeli dozvoljeno šetati psa bez povodca? Svaki dan viđam puno opasnih pasa koje vlasnici puštaju po parkovima sa malom djecom.Da budemo realni,jedan pitbull može ozbiljno ozljediti i osakatiti i odraslog čovjeka.Nemam ništa protiv da netko ima psa kakvog god oće,ali ne trebaju se zato drugi ljudi ugrožavati i uznemirivati. Tako sam ja odlučio sa još 10-ak poznanika i prijatelja koji se samnom slažu zvati policiju svaki puta kada uočimo ovakvu situaciju nadajući se da će se nešto pokrenuti i da će se zakoni počet poštivati.
TeenHunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 14:24   #1627
Nadležnost komunalnog redara.

Nabavite broj tel. od redara u vašem gradu i zovite njega.

To je uređeno odlukom o komunalnom redu.

Dopušteno nije 99 %.
forumnickxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 16:23   #1628
Naravno da nije dozvoljeno, ali se vlasnici pasa na to ne obaziru, a nema ko da ih kaznjava.
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 16:55   #1629
Susjed je odlučio da uzgaja duhan u svom vrtu, kakve su pravne posljedice?
kocelot is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 11:37   #1630
čl,37 st.1 toč.2 zakona
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 17:57   #1631
LP. Moze li mi neko reci koliko u Zagrebu traje priznavanje strane sudske presude o razvodu braka i moze li se uz neku molbu ubrzati. Hvala najlepse.
Disneylina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 09:30   #1632
da li netko zna gdje se može prijaviti buka, konkretno sa jaruna, nočas oko 5, na najjače, cijeli kvart ne spava radi jedne budaletine sa jaruna, vlasnika birtije.
ovo nije nočas bilo normalno.
ali googlam, i ne mogu nigdje pohvatati gdje se prijavljuje, prije smo sanitarnom inspekttoru, netko je stavio email, i galleryse čak zatvorio, ali sada nigdje nema nikakve info, kome se prijavljuje.
pa ako netko zna bilo što, neka podjeli, bili bi zahvalani.

pozz
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 09:33   #1633
Buka se može prijavit i policiji.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 09:40   #1634
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Buka se može prijavit i policiji.


citala sam negdje da ne moze. nasla sambkontakt od ministarstva turizma za zg, njima sam poslala upit.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 10:10   #1635
Talking

Pozdrav svima,

muči me jedno pitanje pa se nadam da će netko znati odgovor... Postoje li ikakve zakonske prepreke da se osoba zaposlena na ugovor o djelu prijavi na natjecaj za to isto radno mjesto ako za njega u međuvremenu bude objavljen natječaj?

Postavila sam pitanje i na podforumu radnog prava, no evo i ovdje... Mozda netko ima iskustva, a meni je jako bitno.
lesomeso is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 10:37   #1636
Svi se mogu javit na natječaj.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 11:48   #1637
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Svi se mogu javit na natječaj.
Pitam jer mi se tvrdi suprotno, što mi je odmah u startu zvučalo čudno i sve mi to smrdi na muljažu.
lesomeso is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 11:49   #1638
Valjda sam pogodio topic.

Kuca (s vrtom) ima cetiri suvlasnika, jedan od njih prebiva u njoj i ima namjeru zivjeti od iznajmljivanja soba u toj kuci. Da li mu je potrebna ikakva dozvola od ostalih suvlasnika za legalno bavljenje turizmom?

Hvala.
__________________
Samo Rijeka
~~~RI~~~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 19:41   #1639
Pozdrav,
ne znam gdje drugdje da pitam, pa cu ovdje.

Narucio bih si jedan sat, vrijednost $160 + $29.72 International Priority Shipping to Croatia, Republic of via the Global Shipping Program = $190

Salje se iz New Yorka, USA

Zanima me kolike su sanse da me ocarine i/ili oporezuju i kolika bi jos davanja na $190 mogla biti? I ako netko zna, do koje cijene poslijke iz Amerike/Kine nema nikakvih davanja?

Hvala puno!
Furious95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 09:49   #1640
Šanse da te oderu su 100%.ako nema carine minimum je još 25% pdv a.možda dodaju još kakvu naknadu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:03.