Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.12.2016., 22:42   #81
poanta tih novcanih fondova je da tam drzis novce koji ti ne trebaju odmah, al bi ti mogli zatrebat za mjesec, dva, tri.. kad ti zatrebaju, lako ih prebacis na tekuci racun.
ako znas da ti novci nece trebat bar godinu dana, onda ih fino orocis na godinu dana. kamate kakve god male bile, vece se od prinosa novcanih fondova, a ti prinosi su ipak veci od kamata na tekucem.
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 11:21   #82
Da, zapravo ja ne znam kamo staviti novac. Na ziro racunu sam dobivala cca 2,5 kune mjesecno kamata za manju svotu od trenutne, ali su mi u banci stalno govorili da ce mi porezna uzeti svoj dio i da to prebacim na tekuci ili u fondove. Godinama sam drzala lovu na ziro racunu i nikad porezna nije nista uzimala jer je to novac koji sam odvajala od place i kao ustedjevinu drzala na zirou. Ali oni su me plasili stalno i na kraju sam prebacila na tekuci. No uvijek me strah tih krađa jer karticu stalno provlacim itd.
tidusy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 11:49   #83
ako je to stednja koja te nece trebat bar godinu dana, oroci. dobit ces bar 100 i nesto kn godisnje. premalo, al vise nego da stoji na tekucem.
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 22:01   #84
Mislio sam uzet udio u PBZ kunskom fondu, zanimaju me ove dvije natuknice:

Naknada za upravljanje:
do 0,90% godišnje, uvećano za porez ako postoji porezna obveza

Naknada depozitnoj banci:
do 0,15% godišnje, uvećano za porez ako postoji porezna obveza


Kada se one naplačuju, da li se to automatski uzima iz fonda? Ili će mi to uzet sa tekučeg ako godinu dana držim novce u fondu? Nema mi baš smisla da će mi naplatit 0.90% mog uplaćenog iznosa, a prinos u 2014 je bio 0.76%, a 2015. 0.55%, to bi značilo da su ulagatelji zadnje dvije godine na gubitku u fondu najmanjeg mogućeg rizika?
docc is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 08:30   #85
Quote:
docc kaže: Pogledaj post
Mislio sam uzet udio u PBZ kunskom fondu, zanimaju me ove dvije natuknice:

Naknada za upravljanje:
do 0,90% godišnje, uvećano za porez ako postoji porezna obveza

Naknada depozitnoj banci:
do 0,15% godišnje, uvećano za porez ako postoji porezna obveza


Kada se one naplačuju, da li se to automatski uzima iz fonda? Ili će mi to uzet sa tekučeg ako godinu dana držim novce u fondu? Nema mi baš smisla da će mi naplatit 0.90% mog uplaćenog iznosa, a prinos u 2014 je bio 0.76%, a 2015. 0.55%, to bi značilo da su ulagatelji zadnje dvije godine na gubitku u fondu najmanjeg mogućeg rizika?
To je već uračunato u cijenu fonda.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 10:09   #86
Čudi me da se prica samo o novcanim fondovima, to je so last year, mislim davno ispricana prica.
Ima fondova koji imaju daleko vece prinose, rizik je malo veci od novcanih fondova, ali po grafu imaju stabilne prinose vec 5-6 godina, sto je puno bitnije od 50% u jednoj godini i onda 15% godisnji pad sljedecih 5

pritom ne mislim na dionicke fondove

hrportfolio pa trazite
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 15:50   #87
a i ti si isto otkrio toplu vodu
malo rizičniji znači da njihovo ulaganje može ići u minus, a taj rizik puno ljudi nije spremno preuzeti. Rađe idu za tim da je sigurno dobiti +0,5%, nego da imaju veliku mogućnost +5%prinosa uz rizik male mogućnosti za negativnim prinosom.
obveznički/mješoviti fondovi su doživjeli boom proteklih godinu dvije, ali isto tako mogu pasti jer se cijena udjela računa po tržišnoj vrijednosti. A to znači da MOST ne digne ruku u saboru za prijedlog HDZa i cijena RH obveznica pada zbog političke nesigurnosti, a tebi za kaznu manja cijena udjela.
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 22:18   #88
Gledao sam generalno PBZ fondove pošto kod njih mogu direktno ulagat bez posredovanja kod brokera, ali ako nemaš trenutno eure na računu se ne isplati sa kunskog računa ulagat u bilo koji fond kod njih jer ti obračunaju po katastrofalnom tečaju ulaz i izlaz iz fonda. Privremeno će mi stajat sad novac kod njih u fondu dok si ne skupim malo za normalan trade koji više neće ići preko PBZ-a.
docc is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 08:21   #89
Quote:
docc kaže: Pogledaj post
Gledao sam generalno PBZ fondove pošto kod njih mogu direktno ulagat bez posredovanja kod brokera, ali ako nemaš trenutno eure na računu se ne isplati sa kunskog računa ulagat u bilo koji fond kod njih jer ti obračunaju po katastrofalnom tečaju ulaz i izlaz iz fonda. Privremeno će mi stajat sad novac kod njih u fondu dok si ne skupim malo za normalan trade koji više neće ići preko PBZ-a.
Kako to misliš brokera? Pa možeš virmanom uplatiti u bilo koji fond. I kako to misliš da se ne isplati ulagati sa kunskog računa u bilo koji fond? Uvijek možeš uložiti u kunski fond.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 11:54   #90
Kako je moguće da je PBZ Euro Novčani fond 31.03. imao pad od oko 2.53% - u jednom danu? Dakle radi se o novčanom fondu koji je imao dnevne pomake u plus ili minus od oko 0,001%. Nikakvi potresi na na bankarskom i deviznom tržištu nije bilo.
Isto tako vidim da je još i OTP euro novčani taj dan imao pad od 0,47%. Drugi fondovi nisu imali tih problema.

što se dogodila tog 31.03.2017.?
abusaef is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 18:19   #91
Agrokor se desio
Paskaneman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:28.